Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2007., 18:19   #21
DMR-EH57 je zadnja generacija Panasonic snimaca za 2007. god. Najveca razlika je u HDMI prikljucku. EH55 ga nema, logicno. Ostalo je manje vise isto, jer je stariji snimac svakako odlican.
Sarayman is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 20:35   #22
evo i mene s jedim pitanjem.
nedavno smo kupili dvd snimač PIONEER DVR -550H-S ali sad imamo problema sa rukovanjem tog čuda tehnike.
ima li netko u Zagrebu tko dođe doma i instalira cijelu stvar i malo pokaže osnovne stvari?
lovro26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 22:09   #23
Quote:
acyel kaže: Pogledaj post
Koja je razlika izmedu DVD recordera DMR EH-55 i DMR EH-57 ? Naime pokusao sam pronaci na Panasonicovim stranicama EH 57, ali ga nigdje nisam pronasao Kao niti njegov operating manual.

Hvala
evo malo o njemu. ja ga imam i sve 5. http://panasonic.eu/home.aspx
r308 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 21:29   #24
Dobra stvar je da se u Panasonic DMR-EH 57 moze ugraditi HDD veceg kapaciteta, tako da planiram jedan od 400 Gb (najvjerovatnije). Radi se o diskovima s ATA prikljuckom. Evo i par svjezih slicica originalnog diska..


Sarayman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 18:38   #25
I ja se mislim za kupnju jednog takovog dvd recordera.Znači vi toplo preporučate Panasonic koji sam na prvi pogled zavolio?
I_C_E_M_A_N_33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 20:40   #26
Quote:
Sarayman kaže: Pogledaj post
Dobra stvar je da se u Panasonic DMR-EH 57 moze ugraditi HDD veceg kapaciteta, tako da planiram jedan od 400 Gb (najvjerovatnije). Radi se o diskovima s ATA prikljuckom. Evo i par svjezih slicica originalnog diska..
Uuuu, super! Dakle ide bilo koji ATA disk unutra? Treba neka posebna instalacija ili se samo utaknu kablovi u disk i sve radi?
Johnny_Bravo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 20:42   #27
Quote:
I_C_E_M_A_N_33 kaže: Pogledaj post
I ja se mislim za kupnju jednog takovog dvd recordera.Znači vi toplo preporučate Panasonic koji sam na prvi pogled zavolio?
Vrlo toplo preporučujem(o)
Johnny_Bravo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 20:44   #28
Sarayman,

tražio sam ovo u manualu, ali nisam našao. Može li se narihtati kod snimanja programa da recimo uređaj snima narednih 30, 60, 90 min ili tako nešto?
Takva opcija se prije zvala na video recorderima quick timer ili tako nešto...
To bi mi bilo zgodno kad stavim snimati nešto zanimljivo, pa da mogu van iz kuće ili ić spavat, a da se ne snima 8-9 sati programa bezveze.
Johnny_Bravo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 08:36   #29
@ Johnny
Upravo mi je stigao novi HDD istog proizvodjaca i iste serije (nisam htio riskirati) kapaciteta 320 Gb, sto mi je predstavljao najbolji odnos cijena/dobiveno. Ugradnju cu izvrsiti cim prije prebacim sadrzaj osnovnog diska na DVD-e. Utiske o kompatibilnosti i neometanom radu jos ne mogu iznijeti, ocito. Inace, osnovni disk vec je pun kao sibica (ponajvise u LP modu snimanja sto daje 142 sata snimljenog materijala, te ponesto s kamkordera u SP modu) i mislim da je veci tvrdi disk potreba a ne luksuz (barem meni). Slijede svjeze slike tek pristiglog HDD-a iz US (nekim tajnim kanalima ) Sto se tice instalacije, samo se istaknu/utaknu kablovi. I naravno, pozicije jumpera provjeriti da budu na istim pinovima.

Sto se tice drugog pitanja, moras na samom uredjaju (ne na daljinskom!) stisnuti dugme za snimanje i tada pocinje snimanje od 30 min. za svaki stisak. Nista te ne kosta malo naciniti par koraka do snimaca (svakako nem je to jedina tjelovjezba dok drzimo daljinski u ruci, hehe..)





Sarayman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 09:13   #30
Sarayman, care!

Hvala za informaciju. Ma kakva ljenost? Ne bolujem ja od toga

Jedva čekam da javiš kako je prošla instalacija novog diska! Sretno!
Johnny_Bravo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 09:20   #31
Quote:
Johnny_Bravo kaže: Pogledaj post
Hvala za informaciju. Ma kakva ljenost? Ne bolujem ja od toga

Jedva čekam da javiš kako je prošla instalacija novog diska! Sretno!
U upotrebu cu ga staviti tek za nekoliko dana. Jer, valja 160 Gb (i to u LP modu uglavnom) raznih emisija spremiti na DVD-e, a prije toga se stosta snimljenog treba i preurediti (izbaciti sve nepotrebno, odrediti poglavlja..). Samo przenje traje vise od 10 min jednog medija od 4.7 Gb, tako da me ne veseli posao koji me ocekuje.
E sada, ja cu morati isprobati novi tvrdi disk prije toga.. Valjda jos danas..
Sarayman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 16:49   #32
hvala na savjetu johnny bravo ja mislin da ću kupit tog panasonica
I_C_E_M_A_N_33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 22:08   #33
A da li je moguće ugraditi disk većeg kapaciteta i u Sony rdr 750 hx?
martin_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 15:23   #34
Ako ćeš gledat, u Vemilu je Panasonic EH-67. Predobar snimač, 250GB HD, opcija krcato. Ima sve. Brzo snimanje počinje isti čas, za razliku od nekih drugih proizvođača. Nema nikakvog počeka. Kako pritisneš REC, on snima.
Izbornik odličan, postavke isto. Preporučam!!!
__________________
Rivi
Rivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 08:43   #35
Otvaranje i zamjena diska - gubiš jamstvo ?
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 11:32   #36
Quote:
Albatros kaže: Pogledaj post
Otvaranje i zamjena diska - gubiš jamstvo ?
Naravno. Vec 5 mjeseci koristim uredjaj i nadam se da nece biti nikakvih problema. To je moj vlastiti rizik. S druge strane, 320 Gb novog diska mi je prijeka potreba, tako da sam sebi imam opravdanje za ovo. Opet, tragova otvaranja nema, pa ako bude zatrebalo (valjda nece), mozda i prodje bez pitanja "je li otvaran snimac?".
Mali update: jos nisam postavio novi disk, jer radim na pospremanju originalnog.
Sarayman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 16:59   #37
Quote:
Sarayman kaže: Pogledaj post
Mali update: jos nisam postavio novi disk, jer radim na pospremanju originalnog.
Prvo, čestitke i pohvala za toliko bitnu informaciju o upgrade-u diska.

Mene zanima još par stvari:
Može li ići i neki drugi disk osim Hitachi (tj. izvornog) ?
U kojem formatu ti je snimljeni materijal na disku ? Je li to klasični (lako obradivi) mpeg ?

Jako me te stvari zanimaju jer se već duže vremena dvoumim oko izrade HTPC-a (nešto zahtjevnije i rizičnog ishoda) ili pak bitno jednostavnijeg rješenja, HDD recordera.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 11:18   #38
Quote:
Clark kaže: Pogledaj post
Prvo, čestitke i pohvala za toliko bitnu informaciju o upgrade-u diska.

Mene zanima još par stvari:
Može li ići i neki drugi disk osim Hitachi (tj. izvornog) ?
U kojem formatu ti je snimljeni materijal na disku ? Je li to klasični (lako obradivi) mpeg ?

Jako me te stvari zanimaju jer se već duže vremena dvoumim oko izrade HTPC-a (nešto zahtjevnije i rizičnog ishoda) ili pak bitno jednostavnijeg rješenja, HDD recordera.
Nazalost, ne mogu ti sa sigurnoscu odgovoriti na prvo pitanje jer odgovor jos ne znam. Trebalo bi da moze i HDD drugih proizvodjaca. Naime, ja nemam neki drugi ATA disk tako da ne mogu probati da li radi.
Dobiven zapis na HDD-u je MPEG2 (Hybrid VBR) formata.
Sarayman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 13:43   #39
Quote:
Sarayman kaže: Pogledaj post
Nazalost, ne mogu ti sa sigurnoscu odgovoriti na prvo pitanje jer odgovor jos ne znam. Trebalo bi da moze i HDD drugih proizvodjaca. Naime, ja nemam neki drugi ATA disk tako da ne mogu probati da li radi.
Dobiven zapis na HDD-u je MPEG2 (Hybrid VBR) formata.
Oprosti, ali moram te još malo gnjaviti.
Koji je datotečni sustav u pitanju ?
Jesu li file-ovi u jednom komadu, tj. kako su organizirani ?
Ti, koliko sam shvatio, nemaš sada nikakvog problema s tog diska birati, obrađivati, ..., raditi što god hoćeš s njim kad ga spojiš na PC.

Zanima me i može li reverzni inženjering. Bi li se moglo na taj disk usnimiti nešto izvana (PC, SAT i sl.) što bi se onda iz HDD recordera moglo puštati na TV ?


Eh, kako bi dobro bilo da jedna takva sprava ima podršku (u nekom svom BIOS-u) za npr. vanjski USB ili Fireware.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 16:25   #40
Quote:
Clark kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali moram te još malo gnjaviti.
Koji je datotečni sustav u pitanju ?
Jesu li file-ovi u jednom komadu, tj. kako su organizirani ?
Ti, koliko sam shvatio, nemaš sada nikakvog problema s tog diska birati, obrađivati, ..., raditi što god hoćeš s njim kad ga spojiš na PC.

Zanima me i može li reverzni inženjering. Bi li se moglo na taj disk usnimiti nešto izvana (PC, SAT i sl.) što bi se onda iz HDD recordera moglo puštati na TV ?


Eh, kako bi dobro bilo da jedna takva sprava ima podršku (u nekom svom BIOS-u) za npr. vanjski USB ili Fireware.
Nisam i nemam namjeru HDD iz snimaca spajati na PC jer sam uredjaj nudi dobre mogucnosti editiranja (za kucnu upotrebu). File-ovi nisu u jednom komadu, svaki stisak snimanja tvori jedan file (cak i ako traje 1 sec.) koji su lijepo prikazani kao Thumbnail-ovi (bas kao poglavlja na DVD filmu).
Uredjaj je bogat prikljuccima tako da mozes spojiti bilo koji drugi izvor signala, te snimiti program po zelji (ukoliko pored TV signala stanica ne salje i neki vid makrovizije).
Sarayman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:50.