Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2005., 08:49   #41
Savjet Pleeeeeeeease

Evo mislim da je ovo najbolje mjesto da vas zamolim za savjet. Frendica mi je prije mjesec i pol rodila, pa bih vas molila za savjet što da joj kupim s obzirom da sad prvi put idem gledati nju i njenu malu curicu. Jel ima kakav običaj za to, jel se daju novci ? Nis ne znam
Svakav savjet mi je dobro došao
stela25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 08:57   #42
U Tkalčićevoj se otvorio dućan Kamarisa, možeš pogledati i na webu

kamaris

tamo ima svakojakih super a ne baš uobičajenih stvari za mame i bebe, recimo ima jastuka za dojenje (tako se samo zovu, mogu služiti općenito za hranjenje), koji su jako zgodna stvar za poklon; pa ima zgodnih rolica za spavanje bebe, pa pelena za široko povijanje (za ove dvije stvari je beba zapravo već prevelika )

Meni je jako zgodan poklon, koji koristi i mami i bebi torba/ruksak za bebine stvari kad se ide van. Ja imam Aventov ruksak koji je stvarno super, ima u donjem dijelu pretinac za pelene sa podlogom za prematanje, ima džep sa termo izolacijom u kojemu se mogu nosti bočice ako mama ne doji, a kasnije voda i kašice, ima vrećicu za extra robcu za bebu, i jako puno pretinaca za razne stvarčice; bio je dosta skup ali u DM-u sam vidjela i puno jeftinije varijante, od Nivee i one njihove marke Babylove.

Znači - moj prijedlog - jastuk za dojenje ili ruksak . Ali bilo bi dobro provjeriti što mama već ima.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 09:03   #43
Super, hvala na savjetu. Ici cu u petak skicnut kaj ima.
A da joj uzmem kakvu robicu? Tog nikad dosta, jel ima mozda beneton ili esprit za takve majusne bebe
stela25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 10:01   #44
od robice za male, meni su najbolji ducani iana i osh kosh bgosh
ima krasnih stvari za curke
oba ducana su ti u kings crossu
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 10:29   #45
ne znam ima li još uvijek esprita za male, Benetton ima jako slatke stvari, a i Iana i Osh Kosh su isto super; ima slatkih stvari (bodija i pidžamica) u Marks&Spenceru; samo pazi na brojeve, Benetton ima drugačije nego naši. Bebica vjerojatno nosi broj 62, ali to ti nije loše pitati. E da, jako zgodnu robicu ima i Chicco u Mercatoru.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 10:35   #46
Joj, stvarno ste zlatne
Znaci u king crossu mogu rijesit stvar, a dali beneton u king crossu isto drzi stvari za bebače i ko pravi mali seljo da odmah priupitam dali u king crosu ima i marks&spencer ili samo u kaptol centru
stela25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 10:38   #47
ne mozes fulati ako kupis potrosni materijal, tipa: pelene, maramice...
toga nikad dosta.
robicu i igrackice mozes kupiti drogom prigodom.
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 10:48   #48
Quote:
stela25 kaže:
Joj, stvarno ste zlatne
Znaci u king crossu mogu rijesit stvar, a dali beneton u king crossu isto drzi stvari za bebače i ko pravi mali seljo da odmah priupitam dali u king crosu ima i marks&spencer ili samo u kaptol centru
Benetton drži, robica za bebe je na katu, a ima i Iana i Osh Kosh; ima i Marks&Spencer, samo kad promislim ne znam koliko je M&S šik za poklon jer tamo ima jako slatkih bodića i pidžamica ali onako u kompletima od 7 odnosno 3 komada. Ali King Cross je stvarno pravo mjesto za baby shopping. Ima i jedan dućan po imenu Baby Media shop u kojemu imaš opremu za bebe a i jako slatkih igračaka od Chicca (Bebico) za baš male bebice, a i K'sKids igračaka koje su isto super.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 12:58   #49
iz mog iskustva, bolje ti je da ako već kupuješ robicu kupiš malo veću jer sad sigurno imaju ono kaj im trenutno treba a i vjerojatno je robicu i dobila od drugih. meni je super poklon i Kuharica za bebe i djecu (autorica Anabel Karmel, ja to kupim kao poklon mami )
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 13:53   #50
Turbo limač ima zgodne kombinezončiće koji ti imaju kopčanje po sredini i na OBJE nogavice. To me je spasilo prvih mjeseci. Predlažem ti da uzmeš veći broj 68, ili čak puno veći 74.
Mi odjeću kupujemo u Austriji tako da ne znam za dućane u HR.

Možeš kupiti torbu za kolica - u Tintiliniću imaš Inglesina veliku torbu po nekih 200-tinjak kn.

U DM-u imaš one jednokratne papirnate podloge za presvlačenje, super su praktične! Njima napuni torbu ako je kupuješ. Ili uzmi plastične zvečkice i igračke za bebu. Praktičnije su od plišanih jer ih bebe stavljaju u usta pa ih je lakše oprati. Ma, u DM-u imaš svašta od tih sitnica.

Moja štrudlica je od svoje krsne kume dobila unikatni jastučić sa svojim imenom. Presladak je i obožava se igrati s njim. Kupljen je u nekom Malom dućanu (tak se zove ). To ti je u Ilici prema Britancu. Izlog im je pored onog kina u Ilici kod Frankopanske.

Nadam se da pomogoh!
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 20:29   #51
Najbolji pokloni za bebe

Brat i supruga mu ocekuju uskoro prinovu
Koji pokloni su vas obradovali i koje cuvate kao drage uspomene?
Svaka ideja je dobrodosla. Hvala.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 20:41   #52
Ti si seka a beba će bit nećak? Jel prvi?
Pa isprsi se jebemu
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 21:02   #53
Quote:
Tija kaže:
Ti si seka a beba će bit nećak? Jel prvi?
Pa isprsi se jebemu


Vec imaju dva mala nestaska ali kad su oni rodjeni ja sam jos bila u skoli, i nisam se nesto osobito "isprsila"
Sad bi vec mogla. Sugestije?
Inace ocekuju djevojcicu ako to pomaze.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 21:56   #54
A zbunila si me sad
Ako već imaju dva klinca onda biće imaju i stol za presvlačenje i krevetić i kolica i štajaznamšto

Robica uvijek dobro dođe. I pelene isto.
Ili možda ona kolica-kišobran za malo stariju bebu a nisu skupa, ima prelijepih za cca 300kn
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 22:02   #55
Quote:
Tija kaže:
A zbunila si me sad
Ako već imaju dva klinca onda biće imaju i stol za presvlačenje i krevetić i kolica i štajaznamšto

Robica uvijek dobro dođe. I pelene isto.
Ili možda ona kolica-kišobran za malo stariju bebu a nisu skupa, ima prelijepih za cca 300kn
Joj imaju sve to. I sobicu su joj spremili i sve.
Zato i pitam sto darovati? Mislim odjeca, igracke, losioni.... i sve takve sitnice su okay. To znam i sama.
Ali nesto sto ce sacuvati za malecku kad odraste. Ili nesto sto bi obradovalo mamu?
Ne mora biti klasican baby poklon. Pomozite!

Hvala na savjetima Tija. Nemoj se sada izgubiti.
__________________
One Kill Wonder

Zadnje uređivanje Karmela : 01.06.2005. at 22:41.
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 22:05   #56
usvoji za nju dupina i nazovi bebinim imenom
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 22:26   #57
Madjik, pa ovo je prekrasna ideja! Hvala ti puno.
A i vi ostale se ugledajte na nju.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 22:33   #58
Napravi otisak od gipsa od maminog trbuha i poprsja sad kad je trudna. Onda to ljepo ukrasis,oslikas i prelakiras. Vjecna uspomena.
Drugo je uplati joj cord blood banking. Da joj sacuvaju krv iz posteljice za nedaj boze zdravstvenog problema. To se moze van poslat(D,A,..).
Otvori joj stednu knjizicu za stambenu stednju.
Daj joj napraviti vrecu za spavanje i izvezi joj inicijale ili joj das isheklat ljepu dekicu sa inicijalima.NEsto rucnog rada. Mozda nesto posebno za krstitke. Eto samo neke stvari koje su mene veselile. Mozes napraviti poseban ljepi album sa njenim slikama s UZ pa na dalje. Ili kovcezic sa njenim stvarima ali ga posebno ukrasis sa cestitkama od rodjenja, paprirma u kojem su pokloni bili zamotani...
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 22:40   #59
Quote:
Rita kaže:
Napravi otisak od gipsa od maminog trbuha i poprsja sad kad je trudna. Onda to ljepo ukrasis,oslikas i prelakiras. Vjecna uspomena.
Drugo je uplati joj cord blood banking. Da joj sacuvaju krv iz posteljice za nedaj boze zdravstvenog problema. To se moze van poslat(D,A,..).
Otvori joj stednu knjizicu za stambenu stednju.
Daj joj napraviti vrecu za spavanje i izvezi joj inicijale ili joj das isheklat ljepu dekicu sa inicijalima.NEsto rucnog rada. Mozda nesto posebno za krstitke. Eto samo neke stvari koje su mene veselile. Mozes napraviti poseban ljepi album sa njenim slikama s UZ pa na dalje. Ili kovcezic sa njenim stvarima ali ga posebno ukrasis sa cestitkama od rodjenja, paprirma u kojem su pokloni bili zamotani...

Pa vi ste pune dobrih ideja

Osobito mi se svidja ova opcija cord blood banking, ali bebina mama je urolog i dolazi iz obitelji lijecnika tako da bi o tome u svakom slucaju mogla porazgovarati s njom. Oni su inace u Austriji, ja sam u US.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 21:53   #60
Re: Najbolji pokloni za bebe

Quote:
Karmela kaže:
Brat i supruga mu ocekuju uskoro prinovu
Koji pokloni su vas obradovali i koje cuvate kao drage uspomene?
Svaka ideja je dobrodosla. Hvala.
Po meni je najbolje dati lovu, a ako ne drito lovu onda poklon-bonove. Kupiti ce si bas ono sto ce im trebati.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:27.