Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2012., 18:11   #21
Question

Izgled:normal
Likvefakcija:normal
Viskoznost:normal
Volumen(>2ml): 4
pH(7,2- 8): 7,8
Broj spermija(>20×10na6/ml): 0,5 ×10na6

morfologiju mi nisu radili ni na jednom nalazu..
Sto mi je ciniti?
Kakve pretrage raditi?
Iskreno nebih volio raditi briseve uerte jer sam procitao da to boli strasno..
split 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 18:18   #22
Izgled:normal
Likvefakcija:normal
Viskoznost:normal
Volumen(>2ml): 4
pH(7,2- 8): 7,8
Broj spermija(>20×10na6/ml): 0,5 ×10na6

morfologiju mi nisu radili ni na jednom nalazu..
Sto mi je ciniti?
Kakve pretrage raditi?
Iskreno nebih volio raditi briseve uerte jer sam procitao da to boli strasno..
split 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 18:23   #23
Quote:
split 123 kaže: Pogledaj post
Izgled:normal
Likvefakcija:normal
Viskoznost:normal
Volumen(>2ml): 4
pH(7,2- 8): 7,8
Broj spermija(>20×10na6/ml): 0,5 ×10na6

morfologiju mi nisu radili ni na jednom nalazu..
Sto mi je ciniti?
Kakve pretrage raditi?
Iskreno nebih volio raditi briseve uerte jer sam procitao da to boli strasno..
Pa ostatak je ok

Moralo bi na nalazu negdje pisat: Morfology.... Ili neki sl. podatak koji im opisuje izgled (osim ovog što piše izgled-normalan), malo bi to trebalo biti detaljnije.

Bris, daj molim te, ne drami ... Malo pecka, ali "ne cure crijeva".
Poanta je ta da ako imaš upalu, treba se liječit. Ako nemaš, bolje za tebe.


Naruči se na pregled kod androloga ili urologa, svejedno te bude poslao na bris, tako da ako hoćeš možeš otić prvo na bris, pa onda sa gotovim nalazom na pregled.
Ako ti supruga/partnerica slučajno ima neku upalu, vrlo vjerojatno da i ti imaš, zato se trebaju odradit ti svi brisevi...
Onda se zajedno liječite, inače igrate ping-pong sa bakterijama.

Ali prvo se naruči na pregled, jer se na sve to čeka...
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 18:46   #24
Da,vidim pise morfologija ispod ali nema postotaka kao da to nisu radili ni na jednom ni na drugom nalazu..
Supruga je obavila pregled kod ginekologa i njoj je sve uredno..
Ja sam imao nekakvu bakteriju prije godinu dana i dobio kremu za to tako da sam to izljecio.
dali da pođem opet da mi naprave nalaz te morfologije?

I da,oligoasthenozoospermija mi je diagnoza..

Zadnje uređivanje split 123 : 05.01.2012. at 18:53.
split 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 20:54   #25
Ovak, wanda ti je sve rekla i pusti te urbane legende kak brisevi ubojito bole i kaj sve ne. Ugodni sigurno nisu al to je gotovo u minuti ne ne treba dramiti oko toga. Tvoja zena ce proci puno gore i puno bolnije stvari od tih briseva ukoliko budete morali u postupak zato glavu gore i obaviti sve sto treba. Sretno
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 22:05   #26
Hvala wanda i sly..
Narucit cu se u urologa slijedeci tjedan pa sta bude..
split 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 12:48   #27
Kod MM je dijagnoza asthenoteratozoospermia i odlučili baciti na pokušaj prirodnog poboljšanja nalaza, vidjet ćemo rezultate za 3 mjeseca.
U međuvremenu treba obaviti pregled kod urologa/androloga, ima li tko kakvu preporuku a da nije VV jer se tamo čeka ne pregled 1,5 mjesec?!
dona23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 09:32   #28
Split 123, odi kod urologa, nije to ništa nepodnošljivo. Mog dragog urolog je pregledao UZVom, pregledao mu je spolovilo, prostatu a na briseve nije ni stigao otići jer sam ja u međuvremenu ostala trudna.
MM je imao dijagnozu astenoteratozoospermia, pokretnih plivača (brzih i sporih) ukupno 26%, ostala trudna nekih mjesec, mjesec i pol nakon takvog nalaza a on je otkad je dobio nalaz počeo piti cink i malo više paziti na prehranu i zdrav život
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 12:59   #29
Dali je tko od vas dragih forumasa čuo za travara Miju?
Citao sam na jednom forumu da je pomogao dosta parovima sa problemom loseg spermograma.
split 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 22:43   #30
Azospermija

Mozda tema vec negdje postoji ali je nisam nasla. MM je dijagnosticirana azoospermija pa pisite ako imate iskustva meni je to sve novo i neznam sta da ocekujem.
Snjeska172 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 13:54   #31
Evo nalaz,grdo?

Volumen ejakulata: 5 ml

Viskoznost: normalna


Broj spermija: 17.6 x 106/ml (

Broj spermija u ejakulatu: 88 x 106


Pokretljivost:
pokretni: 3.6 x 106/ml (20 %) ( )
nepokretni: 14.0 x 106/ml

Kinetika: 2 + ( sporo usmjereno gibanje )


Morfologija: 3 (% normalnih)

Okrugle stanice: 0.3 x 106/ml
Denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 14:41   #32
Baloncek, zelim ti srecu u postupku.
Pitanje za one s losim spermiogramom - nakon koliko losih spermiograma ste isle u postupak? Nama je prvi dosao katastrofa, tek pokoji spermic, pa me zanimaju iskustva - koliko vam se popravio u ponovljenim uzorcima i nakon kojeg ste isle u postupak? Mozda je ovo za temu los spemiogram, al kak nije konkretno stavila sam tu, ak ne valja selite me
Daninoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 15:11   #33
nama je spermiogram svaki put bio sve lošiji bit će od stresa zbog rada na bebi
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 16:22   #34
mi smo si dali fore godinu i neš od prvog lošeg nalaza .... napravio kompletnu obradu, sve je bilo cakum pakum - osim spermia

pa onda vitamini ovi oni 3-4 mj. pa ponovi spermio a rezultati su varirali od lošeg, lošijeg i baš lošeg ... neovisno o vitaminima i sl.

i onda nam je pukao film i rekli smo to je to, naredni korak je postupak.

U zadnjem postupku nam je biolog rekao da nije vjerovao kad je vidio uzorak. Jer se stanje baš jako popravilo a mi smo u dijagnozi imali sve kratice koje petljaju jezik - oligo, astheno i tera Uglavnom stanje je bilo dovoljno dobro da bi maltene aih mogli probati. Eh sad, zadnjih mjeseci mm ima neku kombinaciju svega i svačega što pije pa je valjda konačno nabasao na spoj koji mu je malo pomogao. Trenutno stanje ne znam jer nisam napravili kontrolu nakon zadnjeg postupka pred koji mjeec.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 19:08   #35
Mi smo se vukli 2 godine s losim spermiom. Sad mi je za sta nismo ranije krenili sve. Pokusali sve vitamine, i tek sada, kad nista ne pije nakon dva icsi postupka, idemo na aih sa samo asthenozoospermiom.
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 16:28   #36
jongerica, sly47, jednababaroga, hvala na iskustvima.
Ja moram priznati da me je strah čekati jos mjesecima u nadi da se spermio popravi jer je ovako dijagnoza kripto (znači, tek nekoliko spermija i to u centrifugatu, 'običnim pregledom' nije vidljiv niti jedan). Naravno, možda se nalaz i popravi (idemo andrologu i urologu) ali ja ne bi predugo čekala.
Jel ima možda netko s ovakvim nalazom spermio - jesu vas odmah slali na ICSI paralelno s obradom ili nakon dovršetka obrade?
Daninoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 19:30   #37
Mi nemamo azo, ali smo imali prilicno los spermiogram koji je srecom i varirao pa smo u zadnjem pokusaju imali i dobrih plivaca
Mislim da ima tu par zena ciji muzevi imaju takve dijagnoze i nadam se da ce ti se javiti, a ja sam se evo javila jer mi bas nekako bad da od kad si postavila putanje-nitko nista!
Jel vam doktor rekao da postoji mogucnost da punkcijom testisa ipak dobijete koji spermij? Jeste li bili kod dobrog urologa? Napravili color dopldr testisa? Pregled prostate? Ili ste samo na spermiogramu stali?
Ne znam otkuda ste, mi smo isli u Zg u urocentar godinu dana nakon muzeve dijagnoze kad smo posumnjali da u Ri Kbc ne dobivamo dovoljno pozornosti.... Da smo barem odmah isli!
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 13:02   #38
snjeska, mi nemamo azo ali smo blizu (nakon centrifuge nadjeno nekolicina spermica). Tek smo poceli obradu kod androloga, narucio je vaditi hormone, bris uretre, ejakulat mikrobioloski, ultrazvuk testisa, ponoviti nalaz s-grama. Spominjao je i neke genetske testove. Na jednom drugom hr forumu sam nasla temu sa 17 stranica o oligo/azoospermiji, pa da mozda pogledas i drugdje. Svi nam govore da nalaz spermiograma strahovito varira. Sretno i javi se.
Daninoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 17:19   #39
Snješka mm isto ima azoospermiju, nakon trećeg spermograma potvrđena, sad mora na Rebro raditi kariogram i mikrodelecije y kromosoma, da vide da li je genetski, i radit će mu citološku punkciju testisa. On također ima mobilne testise(povuku mu se u trbušnu šupljinu) i predugo ostanu, tako da je moguće da je kod njega to uzrok neplodnosti. Vadido je hormone, FSH mu je previsok, uzv testisa u redu.. koristio je svašta, čajeve, vitamine matičnu mliječ, do sad još ništa nije pomoglo..
Dođi na rodin forum, tema azoo statistika, i pročitaj ju cijelu, sve će ti biti puno jasnije...sretno!
spoony is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 20:43   #40
Evo sad sam tek vidla. Bas danas smo bili kod urologa i čekamo nalaze. Puno sam istrazivala i vidla da nalaz zna varirati sad se nadam da će biti barem malo bolji. Kad dobijemo taj nalaz ako će biti isti mm će ici na biopsiju. Inače u obitelji mm nitko nema problema s tim pa mi nije jasno kako moze biti genetski ili to uopce nema veze?
Snjeska172 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.