Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2010., 17:29   #1041
Pozdrav!
Jel ima itko mozda slicna iskustva s Zagrebackom bankom vezano uz odobrenje nenamjenskog kredita...iznos koji sam trazio je cca 3000 eura...uglavnom i ukratko predao sam papire prije tocno mjesec dana +/- 2,3 dana...dokumentacija uredno predana...jos je bilo receno da ako ce biti ikakvih problema da cemo se cuti telefonski...i da je rok oko tjedan dana za obradu
Eto proslo je i tih mjesec dana...u kojih sam ja nakon 3 tjedna nazvao i pitao dali se ista dogadja po pitanju...na sto mi je bilo odgovoreno onako preko one stvari...citiram:"da je zbog nekih razloga kredit otisao na odobrenje na visu istancu"...

Nezelim ni ulazit u raspravu oko profesionalnosti odredjenih djelatnika i ustanova...samo me zanima dali se itko susreo s takvom situacijom i dali je to uobicajna praksa postala toliko cekanje...jel ovo cekanje i "navlacenje za nos" nema smisla...
Zahvaljujem
The Citizens is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 20:24   #1042
Quote:
The Citizens kaže: Pogledaj post
Nezelim ni ulazit u raspravu oko profesionalnosti odredjenih djelatnika i ustanova...samo me zanima dali se itko susreo s takvom situacijom i dali je to uobicajna praksa postala toliko cekanje...jel ovo cekanje i "navlacenje za nos" nema smisla...
Zahvaljujem
Nije to uobičajena praksa. Postoji jedna mogućnost, a to je razgovor s voditeljem poslovnice. Fin i pristojan...
Inače, koja poslovnica?
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 20:31   #1043
Quote:
Lucas PG kaže: Pogledaj post
Nije to uobičajena praksa. Postoji jedna mogućnost, a to je razgovor s voditeljem poslovnice. Fin i pristojan...
Inače, koja poslovnica?
Ilica 38...razmisljao sam si o tome...jel ovo stvarno nema smisla...ili ga odobrite...ili recite zao mi je nemozemo...
The Citizens is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 13:33   #1044
Evo sad i jedno pitanje od mene, molim za pomoć ako znate jer će mi oči ispasti od surfanja
Imam 2 kredita u istoj banci: 1 za kupnju zemljišta i drugi za gradnju kuće na istom zemljištu.
Htjela sam ih zatvoriti drugim kreditom za refinanciranje (da bih imala 1 ratu i ta banka mi se zgadila zbog puuuno zbilja opravdanih razloga) ali ima jedan feler:
2006 i 2007 sam digla te kredite u CHF, iznos u eur tada je bio nekih 49.000.
Kada danas nakon ovolikih godina otplate izračunam (i ja i referenti u banci) ispada da mi je ostalo 53.000eur duga, jer se omjer CHF i Eur promjenio
Bez obzira na to, bila sam spremna zatvoriti i sada veći kredit i platiti sve naknade da bih se makla iz te banke i imala samo jednu ratu.
Problem najveći je da sam htjela dići kredit za refinanciranje ova dva i nekih 10.000eur više (da pozatvaram sve dugove) - ali nijedna banka ne daje kredite za refinanc više od iznosa koji se stvarno zatvara.
Ima li neka šema koju neznam da se to ipak izvede i u kojoj banci
Da ne dižem opet jedan za zatvarnje ova dva i drugi gotovinski za iznos koji trebam
Nadam se da ste me shvatili jer sam upetljala i samu sebe
NEMOGUĆA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 00:51   #1045
Što se tiče tečaja, to je nažalost tako.

A što se tiče refinanaciranja + još malo novaca, mislim, da ti to neće proći niti u jednoj banci s obzirom da vjerujem, to ide pod stambeni kredit na duži rok i s nižom kamatom u odnosu na gotovinske kredite. Znači riječ je o namjenskom kreditu i kod takvih kredita se mora opravdati trošnje sredstava.
Ovih 10.000 ćeš morati riješavati s drugim kreditom koji će imati veću kamatu i kraći rok.
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 00:53   #1046
hvala Marlea, tako sam i mislila da će biti
NEMOGUĆA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 18:30   #1047
Trebao bih pomoć, pa molim sve mudre ljude da me savjetuju

Trebam gotovinski kredit od 5 tisuća eura. Plaća mi je oko 5500kn i već je optereća s ratom kredita od 1500kn, i 500-tinjak kuna potrošačkog kredita preko Amexa. Znači, neto mi ostaje oko 3500kn, što bi za takav kredit trebalo biti dosta (ako se ne varam, za kredit je bitno da mi rata ne bude veća od 1/3 plaće. Rata za takav kredit je oko sto euro eura na pet godina. Ako ratu utrostručim, to je 2200kn, i dalje bitno manje od moje neto plaće..ako sam u pravu).


Sad, mene zanima postoji li neka banka u koju bi mogao doći s posljednjom platnom listom i zatražiti takav kredit, bez sudužnika i jamaca?

Valjda postoji neka takva mogućnost, jer o onim kamatarima ne želim niti razmišljati.

Hvala vam puno.
Lonsdale is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 13:00   #1048
evo ovako. u težoj sam gabuli a ne znam gdje da postavim pitanje za facepalm
dakle, već sam duže vrijeme u nedozvoljenom minusu na tekućem, nemam posao, situacija u kući mi nije bajna..... E sad, banka mi prijeti sudskom tužbom ako ne podmirim taj nedozvoljeni minus. Kako da to učinim? kome da se obratim? Ima li u Hrvatskoj onih "divnih" ljudi zvani loan sharks? Ljudi pomagajte? Savjet, bilo što
slammerinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 23:20   #1049
Pa jel možeš išta uplaćivati?

Što su loan sharks?
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 00:21   #1050
zelenaši
slammerinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 23:23   #1051
Ma super

Nemaš od kuda vraćati lovu banci, a kako bi vraćao njima? Banka bar ne lomi noge.
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 17:07   #1052
Prije nego krenem obilaziti banke da vas pitam je li moguće u nekoj banci dobiti nenamjenski kredit od 40 tis. kuna u roku od nekoliko dana od podnošenja zahtjeva?
Kredit bi bio na 2 godine, a anuitet cca 1/4 plaće.
Nemam nikakvih drugih opterećenja na plaći, zaposlen nekoliko godina (na neodređeno).

Ako netko ima prijedlog može i na PM..

Hvala
crosurfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 21:30   #1053
Ima li netko iskustva sa ovim novim kreditima Zabe gdje umjesto jamaca imate ono neko životno soiguranje koje u slučaju smrti, bolesti, nezaposlenosti pokriva vraćanje kredita???Danas mi je došla ponuda od Zabe kao mi smo vam odobrili takav kredit 12.000 eura na 7 godina rata 194 eura, s tim da iznos i rok vraćanja može biti i manji. Potrebno ej donijeti taj papir u banku, dokument sa MBG i popuniti zahtjev. Izgleda too much jednostavno da bi bilo dobro u našim uvjetima. netko realizirano, pitao, interesirao se???
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 00:07   #1054
Quote:
crosurfer kaže: Pogledaj post
Prije nego krenem obilaziti banke da vas pitam je li moguće u nekoj banci dobiti nenamjenski kredit od 40 tis. kuna u roku od nekoliko dana od podnošenja zahtjeva?
Može u većini banaka, a prvo pokušaj u svojoj matičnoj i reci da ti treba odmah i pitaj da li su u mogućnosti to odraditi...

Quote:
kikibela kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva sa ovim novim kreditima Zabe gdje umjesto jamaca imate ono neko životno soiguranje...
Da, stvarno je tako, ali pod uvjetom da nemaš drugih kreditnih obveza.
Osigurenje NE zamjenjuje jamca, nego je u tom obliku kredita obavezan koleteral.
Zar nemaju i depozit??
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 09:55   #1055
Ako sitgnem otići ću danas i raspitati se malo, mislim da se nije spominjao depozit, pogotovo u slučaju ovog životnog osiguranja, nemam sad tu taj papir doma mi je. Zanima me po kojem su oni to kriteriju uopće slali ljudima, ja sam samo obični mali klijent, uredan klijent ali baš ništa specijalano inače a oni to meni ako nude već odobreno.
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 13:13   #1056
Dali netko zna, ali čito sumnjam i vjerujem, postoji li ikakva mogućnost nekakvog produženja kredita ili bilo što. Naime, smanjena mi je plaća, sudužnik mi više neradi, a kao što sam prije napisao rata mi je skočila za preko 450kn.

Sada kako ispada rata mi iznosi 67% plaće!!!

Ima li tko ikakva saznanja?
jasamivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 14:17   #1057
Quote:
jasamivan kaže: Pogledaj post
Dali netko zna, ali čito sumnjam i vjerujem, postoji li ikakva mogućnost nekakvog produženja kredita ili bilo što. Naime, smanjena mi je plaća, sudužnik mi više neradi, a kao što sam prije napisao rata mi je skočila za preko 450kn.

Sada kako ispada rata mi iznosi 67% plaće!!!

Ima li tko ikakva saznanja?
Moratorij. Odgoda plaćanja kredita. Odeš u bilo koju banku, prije toga zatražiš/najaviš razgovor sa voditeljem poslovnice ( ništa šalter, to ne prolazi ) i to je to. Kažeš kakva je situacija, predaš zahtjev, oni ti povise ratu i jbg. Nema druge. Konkretno u ZABI moš dobit' 3 - 6 mjeseci odgode. Nije nešt', ali privremeno, lakše se diše.
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 14:24   #1058
Quote:
jasamivan kaže: Pogledaj post
Dali netko zna, ali čito sumnjam i vjerujem, postoji li ikakva mogućnost nekakvog produženja kredita ili bilo što. Naime, smanjena mi je plaća, sudužnik mi više neradi, a kao što sam prije napisao rata mi je skočila za preko 450kn.

Sada kako ispada rata mi iznosi 67% plaće!!!

Ima li tko ikakva saznanja?
Budući da ti je kredit za vozilo vjerujem da će ti produženjem perioda otplate rata znatno pasti. Naravno ukupni trošak će biti veći.Odi u banku i raspitaj se za opcije.

Osobno bi u takvoj situaciji prodao auto.
Blackbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 17:13   #1059
Razmisljam i ja da prodam, ali ostalo mi je 24000CHF a za auto sad nemogu dobiti 70000kn...sta da sa ostatkom...kaos...a danas kao sto znate 1CHF = 5,47kn...
jasamivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 18:37   #1060
cek malo, jel to ja dobro shvacam, tebi je otplata za auto 67% place?!?!
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.