Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2008., 09:51   #21
Imaš pravo, jedan dio mene bi i htio cijelu tu situaciju srediti i normalizirati, ali se bojim da će opet sve biti po starom...da se moji, jednom kad se pomirimo, opet vratiti na staro i ponašati kao i uvijek...ja samo želim da mene i moju obitelj poštuju koliko i sestrinu i njenu obitelj...ništa više...ali jasno mi je da nikad neću imati takav položaj, ali htio bih barem dužno poštovanje....barem to....
__________________
I have a cunning plan my Lord!
Boki7 is offline  
Old 16.02.2008., 15:23   #22
po mom misljenju, ti se mozes izvuci...
naime, ti si u sukobu sa roditeljima i (recimo da) se cesto s njima svadjas...

no, kako ti od svadje zelis zastiti svoju obitelj i djecu, onda ih stitis tako da im ne dozvoljavas kontakt...
to je sukladno clanku 88. Obiteljskog zakona)...

za detaljniju definiciju nasilja u obitelji imas Zakon o zastiti od nasilja u obitelji, gdje se izmedju ostalog kaze:
http://www.poslovniforum.hr/zakoni/z...u_obitelji.asp

Članak 4.
Nasilje u obitelji je:
– svaka primjena fizičke sile ili psihičke prisile na integritet osobe,
– svako drugo postupanje jednog člana obitelji koje može prouzročiti ili izazvati opasnost da će prouzročiti fizičku i psihičku bol,
– prouzročenje osjećaja straha ili osobne ugroženosti ili povrede dostojanstva,
– fizički napad bez obzira da li je nastupila tjelesna ozljeda ili ne,
– verbalni napadi, vrijeđanje, psovanje, nazivanje pogrdnim nazivima i drugi načini grubog uznemiravanja,
– spolno uznemiravanje,
– uhođenje i svi drugi načini uznemiravanja,
– protupravna izolacija ili ograničavanje slobode kretanja ili komuniciranja s trećim osobama,
– oštećenje ili uništenje imovine ili pokušaj da se to učini.

te,

Članak 18.
(1) Član obitelji koji počini nasilje iz članka 4. ovoga Zakona kaznit će se za prekršaj novčanom kaznom od 1.000,00 do 10.000,00 kuna ili kaznom zatvora do 60 dana.
(2) Član obitelji koji ponovi nasilje u obitelji kaznit će se za prekršaj novčanom kaznom u iznosu od najmanje 5.000,00 kuna ili kaznom zatvora u trajanju od najmanje 15 dana.
(3) Punoljetni član obitelji koji u nazočnosti djeteta ili maloljetne osobe počini nasilje u obitelji kaznit će se za prekršaj novčanom kaznom u iznosu od najmanje 6.000,00 kuna ili kaznom zatvora u trajanju od najmanje 30 dana.
(4) Punoljetni član obitelji koji ponovi nasilje u obitelji iz stavka 3. ovoga članka kaznit će se za prekršaj novčanom kaznom u iznosu od najmanje 7.000,00 kuna ili kaznom zatvora u trajanju od najmanje 40 dana.
(5) Ako je nasilje iz stavka 3. ovoga članka počinjeno na štetu djeteta ili maloljetne osobe počinitelj će se kazniti za prekršaj novčanom kaznom u iznosu od najmanje 7.000,00 kuna ili kaznom zatvora u trajanju od najmanje 40 dana.


dakle, nasilje u obitelji jest i kada se ti svadjas sa roditeljima pred zenom (nasilje prema njoj), kada se svadjas pred djecom (nasilje prema djetetu), kada te roditelji ponizavaju ili sl.. (prema tebi)...
za utvrdjivanje toga mislim da bi ti trebali svjedoci, odnosno tvoja supruga...

mislim da ovo ima neku tezinu
Taroth is offline  
Old 16.02.2008., 15:28   #23
mislim da je ovo malo preširoko tumačenje, po tome je svatko tko je živio u obiteljskom okruženju bar jednom bio nasilnik i bar jednom žrtva nasilja, a mislim da to baš i nije tako...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Old 16.02.2008., 19:08   #24
Quote:
Boki7 kaže: Pogledaj post
....ja se iskreno nadam da ukoliko do toga dođe, moji neće dobiti mogućnost viđati moju kćer (bez mog odobrenja), jer bi to još jednom dokazalo da ako ja nešto kažem, to nije ni bitno, bitno je kako oni kažu i žele...
nemam razloga sumnjat u ovo sto govoris, barem iz tvoje perspektive ali u pravnom smislu to sve nije bitno. mozda bi neki superodvjetnik uspio dokazat nekavo potencijalno verbalno zlostavljanje ali ja mislim da to ne prolazi bas tako lako. mozda da se nastelas na to da neces uspijet sprijecit pa gledaj kako da zastitis curicu s obzirom na to. mozda bi mogao ugradit diktafon u kolica od curice pa da cujes sto se tamo zbiva i da mozes intervenirat ukoliko to zaista preraste u nekakvo zlostavljanje, ali onda pokreces jedan drugi topic na ovom forumu (prisluskivanje) .
PetBorut is offline  
Old 19.02.2008., 12:03   #25
Hvala svima na odgovorima, ako stvar stvarno dođe na sud, pokrenut ću ponovo temu i objaviti presudu izvanparničnog postupka.
__________________
I have a cunning plan my Lord!
Boki7 is offline  
Old 20.02.2008., 23:28   #26
Možda je najbolje da pokušaš stvari riješiti razumno i dogovorno. Recimo dozvoli joj da viđa dijete ali tako da dođe kod tebe kad je želi vidjeti. Ti nikome ne braniš susrete, ali mislim da nisi dužan negdje dovoditi dijete, ako je nekome stalo vidjeti se s djetetom doći će. A u svojoj kući imaš pravo zahtijevati odnos s poštovanjem i prema tebi i prema tvojoj ženi. Ako to ne poštuje onda joj lijepo kažeš da ne dolazi. Ako si joj to rekao još uvijek nigdje ne stoji da si zabranio viđanje s djetetom. A nećeš je dovoditi zato jer nećeš (nemaš vremena ili bilo koji drugi izgovor). I gotovo. Pa ako se baš sve bude sudski rješavalo, recimo da dobije određeno vrijeme kada smije viđati malu, onda mora doći i po nju, tko tebe može prisiliti da ti budeš u nečijoj službi iz nekakve komocije i da je sam moraš dovoditi. Ali probaj prije svega ozbiljno popričati s majkom ili cijelom obitelji, reci što te smeta, pitaj što su spremni napraviti da se vaši odnosi srede, za dobrobit djeteta i svih vas.
Sretno!
zodiak is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:42.