Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2009., 14:17   #81
Quote:
Rosary kaže: Pogledaj post
drago mi je kad vidim da ima ljudi koji ovako normalno razmišljaju, jer danas je gomila ljudi poludila za ovakvim smećem.

ovaj članak je stvarno gomila smeća... i smiješno je, naravno . žalosno je što se mnogi u to uživljavaju.

normalno je da ima ljudi koji nas emocionalno iscrpljuju i kojih nam je puna kapa, ali zreo i razuman čovjek postavlja neke granice, zar ne?!
Postoje oni koji nisu dovoljno zreli i emocionalno jaki bilo zbog genetskih razloga bilo zbog toga što im okolina u kojoj su odrasli nije pružila adekvatnu potporu za zdravi emocionalni razvoj. Zbog tih razloga ne znaju pravilno definirati i objasniti svoje osobne granice odn. ispravno reagirati u situacijama kad netko ugrožava njihov osobni prostor ili iskorištava njihove slabosti.
Nepošteno je takve ljude osuđivati jer, eto, sami su si krivi što se ne znaju obraniti i razumno postaviti. To je kao da čovjek, kojeg je majka priroda obdarila fizičkom snagom, udari onoga fizički slabijega, a mi kažemo tko mu je kriv što se ne zna obraniti i postaviti. Treba osuđivati one koji svoju fizičku, mentalnu ili emocionalnu snagu koriste da bi iskorištavali one koji te snage nemaju.
forex is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 17:53   #82
nisam rekla da su krivi ti ljudi koji se ne znaju obraniti ili dobro postaviti, rekla sam samo da su mi kretenski ti tekstići o "emocionalnim vampirima" i slično...

to što nam netko pije krv na slamku, nervira nas, ide nam na živce, osjećamo kako nas umara - ajde, daj još samo neki tekst iz babske žute štampe da se radi o vampiru.

pa može se sve to smjestiti i u malo racionalnije okvire, tipa: ovaj pretjeruje i svašta si dopušta, možda je i neurotičan, a ovaj drugi pak se ne zna obraniti zato što je povučen, prefin, ne želi se svađati ili zamjerati, pa trpi...

čitala sam još sličnih članaka o "emocionalnim vampirima" u zadnjih, recimo, godinu-dvije... kad neka spika postane trend teško ju je iskorijentiti, a ima jako sugestibilnih ljudi koji se jako ufuraju u to.

željela sam samo, kao i apemant, reći da su takvi članci gomila smeća.
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 19:13   #83
Ja sam emocionalni vampir paranoidni tip.


Istinu na vidjelo!!!!!!!!!!!!!
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 19:19   #84
Po ovome sam ja opsesivno kompulzivni tip vampira sa mjesanjem narcisoidnosti
franco_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 19:29   #85
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ja sam emocionalni vampir paranoidni tip.


Istinu na vidjelo!!!!!!!!!!!!!


Quote:
franco_ kaže: Pogledaj post
Po ovome sam ja opsesivno kompulzivni tip vampira sa mjesanjem narcisoidnosti


jeste li bar zgodni, momci?
pa da me malo gricnete za vrat.
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 19:41   #86
ja to pobijem ipak sam ja Starčević jebemu omg
gnki2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 19:42   #87
Quote:
Rosary kaže: Pogledaj post






jeste li bar zgodni, momci?
pa da me malo gricnete za vrat.
Ja nažalost nisam.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 20:39   #88
Aaaaaaaaaaaa zato svi bjeze od mene nakon sto me bolje upoznaju


bijesna glista is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 12:23   #89
uh,jako dobra tema.
prije nisam dozivio nista slicno kao sa jednom osobom sa kojom sam bio 3 mjeseca,u ta 3 mjeseca me je iscrpila toliko da se osjecam prazan.
kako je sve pocelo?na pocetku veze osoba je bila jako dobra,toliko dobra i razumljiva da je svakim razgovorom ulazila sve dublje u mene,otkrivajuci ono sto do sada nikome nisam ni govorio,i sad sam svjestan da joj je to sve jako dobro islo,mislim ta njena igra.
mozda bi vec na pocetku skuzio neke stvari da prema toj osobi nisam osjecao privlacnost,privlacila me je kao osoba.i moram napomenuti da sam na pocetku veze u jednom trenu bio pomalo sumljiv prema njoj jer sam primjetio da ne voli da prica o sebi kao osobi,svaki put se kao nekako nervirala kad bi je pitao neke malo dublje stvari da mi kaze o sebi,pomalo je to islo na nekakv agresivniji ton u njenom glasu,nekako je bila nervozna na slicna pitanja.ali nazalost osjecaji prema njoj su bili jaci i tu sumlju na pocetku sam zanemario,nestala je u daljnjoj komunikaciji sa njom.
inace sam osoba koja ima izrazene osjecaje i koja uvijek kaze iskreno ono sto misli,ali pored svega sam i prije nje iste te osjecaje pokazivao nekome drugome ali se nisam osejcao nekako cudno u svemu tome.sve mi je izgledalo nekako prejednostavno da se sve vise razumjemo i slazemo,ali nesvjesno sam bio u spletu lazi te osobe koja se na kraju pokazala totalno druga osoba kad sam skuzio da me je jednostavno iscrpila,nisam ni ja do sada vjerovao u te emocionalne vampire,ali sad je druga situacija.
kako sam skuzio tu osobu,pa znate....koliko god nas netko privlacio ne mozemo biti toliko slijepi da ne vidimo dalje od nosa.nju su izdale njezine lazi,kojih je bilo sve vise i vise,kako sam postajao svjesniji svega vidio sam da ona u biti i nema osjecaja prema nicemu,sve je bila samo maska iza koje se skrivala ali je ta maska pala kad sam joj rekao sve to u lice,da sam skuzio puno toga da u nasoj vezi ima puno lazi sa njene strane.i kako sam je ipak uspio skuziti ona je pokusala sve to poreci ali se opet spatljala u svoje lazi i na kraju je skuzila da nemoze vise sa mnom manipulirati.od tada ta osoba koja je cijelo vrijeme izgledala i pricala tako umiljato i slatko,ili bar sam ja to tako vidio u njoj,je postala potpuno druga,tako hladan pogled je dobila da to necu zaboraviti jako dugo,cak i slova u poruci koja je poslala su bili tako hladni bez ikakava osjecaja,nisam mogao vjerovati da je to ona ista osoba,bio sam zbunjen svime,kako?zasto?
iza toga sam nekoliko dana pokusavao prekiniti svaki kontakt sa njom,ali u pocetku nisam mogao odustati,nesto me uvijek tjeralo da joj posaljem poruku ili je cujem,a vec sam bio svjestan svega.srecom sam je uspio potpuno izbaciti iz svoga zivota iako mi je i dalje bila jako draga ta osoba na pocetku nase veze,ali kad se sjetim te osobe sjetim se one hladne,pa me to od nje odbije.cak sam izbrisao i broj mob,i sve ostalo sto je imalo bilo kakve veze sa njom.sve sam izbrisao kao da nije ni postojala.sad se osjecam pomalo prazno,uspjela je u tom vremenu uzeti dosta mojih osjecaja,cudno je to...
i da....jos jedna stvar kako sam skuziti da se spetljala u lazi je ta da me je znala kriviti za stvari koje uopce nisam rekao ili napravio.sto je toga vise bilo vise sam bio svjesniji svega.

uglavnom,zelim da je sto dalje od mene,jer sam sad svjestan kakvih sjebanih ljudi ima,i ovo je jedna skola koju sam platio svojim osjecajima za nju,a sto je najgore oni su bili iskreni prema njoj,ali kako vrijeem prolazi nije mi zao sto sam je prekrizio iz svoga zivota.nazalost nisu svi ljudi kao te osobe,i sigurno ce naici na nekoga kao ja,ali kako kazem ovo je bila skola za mene jer da mi je ovo netko drugi pricao ja bi mu se nasmijao,ali vidim da ima takvih osoba.


sorry na duzem postu.
nardev9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 03:51   #90
Biče ti teško,sječačeš se nje dugo, vjeruj, ali kad sve to pregrmiš i očvrsneš vratiš se u normalan životni tok, imačeš dobro iskustvo koje če ti vjerovatno u buduče pomoči u indentifikaciji tih vampirizama.Naj važnije je da ti promjeniš svoj stav prema takvim osobama sa kontraudarcem. Naj gore je od svega što su obično žrtve takvih žena jako senzibilni osiječajni muškarci koji nastoje uvijek da budu nježni prema ženama i da iskreno shvate ljubav. Ja sam tu histeroidnu vamp.crtu označio kao ''terminator'' za ''osječajne muške duše'' i nevjerovatno je kako takve žene lako indentifikuju svoje žrtve bilo svijesno ili nesvijesno i lako ih osvoje svojim ''majsorijama'' da bi na kraju napravili takav problem, koji graniči sa katastrofom. Takvim ženama su ''penicilin'' obično frajeri sa holivudskim lafizmom, koji imaju crtu fakerizma. Takav tip frajera ih osvoji na jeftin način, prevare i laganja sa dobro uhodanom asistencjom svojih prijatelja i kad ostvare vezu, one se večinom zaljube u takve frajere, pa nakom nekoliko noči seksualnih avantura i obečanja da če ih oženiti i voditi na jahte i partyje i weekendice itd. onda ih lagano pokušaju dati i svom friendu da i on isproba sex, i ako to ne uspije te žene bivaju ''nogirane'' i ostavljene u suzama.A ništa od tog obečanja, ha ha .. Poslije se one okreču duhovnim stvarima i naravno ponovo mekanim frajerima i na njima opet istresaju svoj kompleks koji joj je nabio macho man.tako što neprestalno manipulišu i koketiraju sa drugima. I tako to ide iz kraja u kraj do beskraja.
Kad bi se moglo u krivični zakon staviti koketiranje kao prekršaj, ja bi prvi to usvojio. Pa ponekad se i inkvizicije mogu opravdati ako je vamp. žena u pitanju.

Nastavičemo, pozdr.
__________________
we shall fight with growing confidence and growing strenght in the air, whatever the cost may be
England is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 10:04   #91
Quote:
England kaže: Pogledaj post
Naj gore je od svega što su obično žrtve takvih žena jako senzibilni osiječajni muškarci koji nastoje uvijek da budu nježni prema ženama i da iskreno shvate ljubav.

da,takav sam i ne mogu se promjeniti,niti se mislim mijenjati da budem zlocast kao neke osobe.
ali vjeruj da je se necu bas toliko puno sjecati,nije toga vrijedna da mi zaokuplja misli,moje misljenje je da ce se takvim osobama sve jednoga dana vratiti nazad,i onda ce se osjecati najjadnije sto se covjek moze osjecati.

ali pored svega smatram se pametnom osobom sto sam to sve skuzio tako rano,jer nisam osoba koja se moze vuci za nos dugo vremena,a kad to skuzim onda tu osobu prekrizim za vjecnost.

a da cu naici mozda na jos kakvu slicnu,vjerojatno mozda hocu,ali ovo je jako dobra skola koju manje vise skoro svi prodjemo u zivotu.
nardev9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 13:14   #92
Quote:
England kaže: Pogledaj post
Biče ti teško,sječačeš se nje dugo, vjeruj, ali kad sve to pregrmiš i očvrsneš vratiš se u normalan životni tok, imačeš dobro iskustvo koje če ti vjerovatno u buduče pomoči u indentifikaciji tih vampirizama.Naj važnije je da ti promjeniš svoj stav prema takvim osobama sa kontraudarcem. Naj gore je od svega što su obično žrtve takvih žena jako senzibilni osiječajni muškarci koji nastoje uvijek da budu nježni prema ženama i da iskreno shvate ljubav. Ja sam tu histeroidnu vamp.crtu označio kao ''terminator'' za ''osječajne muške duše'' i nevjerovatno je kako takve žene lako indentifikuju svoje žrtve bilo svijesno ili nesvijesno i lako ih osvoje svojim ''majsorijama'' da bi na kraju napravili takav problem, koji graniči sa katastrofom. Takvim ženama su ''penicilin'' obično frajeri sa holivudskim lafizmom, koji imaju crtu fakerizma. Takav tip frajera ih osvoji na jeftin način, prevare i laganja sa dobro uhodanom asistencjom svojih prijatelja i kad ostvare vezu, one se večinom zaljube u takve frajere, pa nakom nekoliko noči seksualnih avantura i obečanja da če ih oženiti i voditi na jahte i partyje i weekendice itd. onda ih lagano pokušaju dati i svom friendu da i on isproba sex, i ako to ne uspije te žene bivaju ''nogirane'' i ostavljene u suzama.A ništa od tog obečanja, ha ha .. Poslije se one okreču duhovnim stvarima i naravno ponovo mekanim frajerima i na njima opet istresaju svoj kompleks koji joj je nabio macho man.tako što neprestalno manipulišu i koketiraju sa drugima. I tako to ide iz kraja u kraj do beskraja.
Kad bi se moglo u krivični zakon staviti koketiranje kao prekršaj, ja bi prvi to usvojio. Pa ponekad se i inkvizicije mogu opravdati ako je vamp. žena u pitanju.

Nastavičemo, pozdr.
uf, uf č i ć!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 20:52   #93
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
uf, uf č i ć!
Pozdrav.
Namjerno to radim i jedva čekam nekog poput tebe da mi na to skrene pažnju. Ha ha ha.. A mogu isto tako koristizi i ''ch'' ako hochu!
Prema tome, Off, go on, sling your hook!

Hajede reci mi šta misliš o ovoj gore eksplanaciji koju sam dao? Dali imaš kakvih komentara osim ovog oko ''č'' ?

Da malo još uzvratim! Očigledno je da si pažljivo čitala moj tekst, jer je tema jako zanimljiva. Umjesto da se osvrneš na neke bitne aspekte teme, ti se osvrčeš na moje gramatičke greške. To mi jasno ukazuje da su ti intencije latentno agresivne prirode, što bi mi u psihoanalizi rekli '' prijenos''. Taj tvoj prijenos na mene je ishod tvoje konstelacije određenog kompleksa koji se aktivirao mojim gore navedenim tekstom. Postoji više objašnjenja za to ali jedino uz pomoč tebe je moguče da se to protumači. Ako mi možeš reči šta ti je najviše fasciniralo ili nerviralo u mojim opservacijama vamp žene?
__________________
we shall fight with growing confidence and growing strenght in the air, whatever the cost may be

Zadnje uređivanje England : 21.02.2009. at 21:45.
England is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 21:08   #94
Quote:
nardev9 kaže: Pogledaj post
da,takav sam i ne mogu se promjeniti,niti se mislim mijenjati da budem zlocast kao neke osobe.
ali vjeruj da je se necu bas toliko puno sjecati,nije toga vrijedna da mi zaokuplja misli,moje misljenje je da ce se takvim osobama sve jednoga dana vratiti nazad,i onda ce se osjecati najjadnije sto se covjek moze osjecati.

ali pored svega smatram se pametnom osobom sto sam to sve skuzio tako rano,jer nisam osoba koja se moze vuci za nos dugo vremena,a kad to skuzim onda tu osobu prekrizim za vjecnost.

a da cu naici mozda na jos kakvu slicnu,vjerojatno mozda hocu,ali ovo je jako dobra skola koju manje vise skoro svi prodjemo u zivotu.
To što govoriš, ''od toga nema ništa'' Kaže Milutin Topalović onaj iz ''maratonaca''.
Sve je to dobro i poželjno kad kažeš zaboraviti je, ona nije vrijedna pažnje.
To kažu usta a duša ne! Mislim da češ se ti nje još dugo sječati i kad ti teško bude i vidiš nešto što te na nju podsječa, tada če se pojaviti novi ''šub'' ,nalet starih emocija i tako iz dana u dan nekoliko godina, dok se to lagano ne izliže i izblijedi. Daj bože da uspije to tvoje potiskivanje!

Dalje,ako nečeš da promijeniš svoj stav prema njima, naletičeš ti još na takve kad tad, i sve če biti isto. Isto tako nemoj se iznenaditi ako jedan dan budeš molio istu za oprost!
Zato treba to (vamp žene) sistemski cijepati po šavovima i ne dozvoliti joj da se razmaše sa svojim majstorijama. Tako se preventivno djeluje na taj negativan ishod. Sad ne mogu davati tvoju prognozu jer neznam ništa o tebi i kakvo ti je dosadašnje iskustvo i u kojim si godinama, i kave su ti životne vrijednosti, jer to je jako bitno da bi se mogao dati približan opis.

Voliti nije sramota i priznati to. Ako želiš da ti dam detaljnu psihoanalitičku opservaciju histeroidne psihopatije, učiniču to rado ali preko privatnog maila.
__________________
we shall fight with growing confidence and growing strenght in the air, whatever the cost may be

Zadnje uređivanje England : 21.02.2009. at 21:47.
England is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 16:02   #95
Quote:
England kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Namjerno to radim i jedva čekam nekog poput tebe da mi na to skrene pažnju. Ha ha ha.. A mogu isto tako koristizi i ''ch'' ako hochu!
Prema tome, Off, go on, sling your hook!

Hajede reci mi šta misliš o ovoj gore eksplanaciji koju sam dao? Dali imaš kakvih komentara osim ovog oko ''č'' ?

Da malo još uzvratim! Očigledno je da si pažljivo čitala moj tekst, jer je tema jako zanimljiva. Umjesto da se osvrneš na neke bitne aspekte teme, ti se osvrčeš na moje gramatičke greške. To mi jasno ukazuje da su ti intencije latentno agresivne prirode, što bi mi u psihoanalizi rekli '' prijenos''. Taj tvoj prijenos na mene je ishod tvoje konstelacije određenog kompleksa koji se aktivirao mojim gore navedenim tekstom. Postoji više objašnjenja za to ali jedino uz pomoč tebe je moguče da se to protumači. Ako mi možeš reči šta ti je najviše fasciniralo ili nerviralo u mojim opservacijama vamp žene?
neches vjerovati, ali uopche nisam prochitala tvoj tekst. hard to believe, ha? ako to radish namjerno, ok, iako mi nije jasno zashto. ma forget about it. tko to vi u psihoanalizi? evo, na tu sam se rechenicu zakachila!ti si psihijatar psihoterapeut da sam latentno agresivna, da, patim od depre, a zna se da je ona prikrivena agresija. satisfied?good for you!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 16:38   #96
slažem se sa svima onima koji misle da je uvodna tena čisto smeće.
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 19:45   #97
Tema nije smeće, ja sam imala takvu situaciju, tip je bio jako dobar ma divan,požrtvovan ,ali malo po malo sve je više na neki perfidan način kod mene izazivao osjećaj krivice, počeo je sve više prigovarati, inače je policajac po profesiji.
Uglavnom na kraju sam jedva skupila snage da ga izbacim iz svog života. Tip mi je još rekao "ma ja sam ti sado -mazo".Užas .Hm ,a sve je radio tako polako ,malo po malo, perfidno i odvratno.
tamarix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 20:43   #98
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
neches vjerovati, ali uopche nisam prochitala tvoj tekst. hard to believe, ha? ako to radish namjerno, ok, iako mi nije jasno zashto. ma forget about it. tko to vi u psihoanalizi? evo, na tu sam se rechenicu zakachila!ti si psihijatar psihoterapeut da sam latentno agresivna, da, patim od depre, a zna se da je ona prikrivena agresija. satisfied?good for you!
Potrebno je da se još ispucaš na mene, idi do kraja, nemoj štediti riječi i tendencije.
Ne brini se za mene kako ču to shvatiti . Meni je cilj da ti abreagiraš,ispucaš napone (afekte) i tako otkloniš težinu sa duše koja ti potkrepljuje depresiju. Imo sam to u vidu kad si ti u pitanju, jer sam ranije pročito sve tvoje postove. Moj krajnji cilj je bio da vidim kako češ reagovati na moju kritiku i koji je intenzitet emocionalnog napona, i tako vidjeti kako ti servirati neke stvari koje če iči u tvoju korist.

Pozdr.
__________________
we shall fight with growing confidence and growing strenght in the air, whatever the cost may be
England is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 20:46   #99
Quote:
England kaže: Pogledaj post
Potrebno je da se još ispucaš na mene, idi do kraja, nemoj štediti riječi i tendencije.
Ne brini se za mene kako ču to shvatiti . Meni je cilj da ti abreagiraš,ispucaš napone (afekte) i tako otkloniš težinu sa duše koja ti potkrepljuje depresiju. Imo sam to u vidu kad si ti u pitanju, jer sam ranije pročito sve tvoje postove. Moj krajnji cilj je bio da vidim kako češ reagovati na moju kritiku i koji je intenzitet emocionalnog napona, i tako vidjeti kako ti servirati neke stvari koje če iči u tvoju korist.

Pozdr.
ne bih, hvala. pokušavam raditi trenutno nešto za drugo biće i nadam se da ću mu makar malo pomoći. ali vjerujem, da ćeš naći nekoga tko će se dobro izderati na tebe. jesi ti mazo?!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 20:55   #100
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ne bih, hvala. pokušavam raditi trenutno nešto za drugo biće i nadam se da ću mu makar malo pomoći. ali vjerujem, da ćeš naći nekoga tko će se dobro izderati na tebe. jesi ti mazo?!
''Ali vjerujem ,da ćeš naći nekoga tko će se dobro izderati na tebe.jesi ti mazo?''

Ova tvoja rečenica daje povoda za ono što sam gore istako o tebi. I ovdje se vidi pokušaj obezvrijeđivanja(agresivna tendencija)- Prijenos. Pustiti drugog da se istrese liči ti na ''mazo'' ali, ha ha... nije. To je procedura koja ima pozitivnog efekta za one koji imaju tegobe.
Naj iskrenije ti si mi slučajno naletila, ništa od toga da tražim nekog drugog.Puno drugih aktivnosti na drugim forumima.

Bez konfesije nema riješenja, Moraš nekog nači za to , nije bitno trebaš li meni dati objašnjenje, nisi obavezna, ali neko kome vjeruješ moraš mu ispričati svoju ličnu tajnu koja te je i dovela do depres.

Još jednom, pozdrav
__________________
we shall fight with growing confidence and growing strenght in the air, whatever the cost may be
England is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:32.