Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2008., 16:31   #41
Quote:
corrina kaže: Pogledaj post
Kako?Kako ih maknuti iz društva koje vjerojatno loše utječe na njih?
Moj se druži isto sa ne sjajnim društvom,ali nemam nekih velikih primjedbi na njega....niti se opija...niti se drogira...(koliko znam...)...dok pojedinci u njegovom društvu to rade.
gle,frendovi kad su skužili što se dešava,oni su jednostavno napravili rez.od prve.išli su na posao,ona je bila doma zaključana,pala je godinu,izgubila društvo,imala je vremena razmišljati,srećom pozitivno.pokušaj,nije lako,ali još uvijek ih se može dovest na pravi put
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 16:55   #42
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
gle,frendovi kad su skužili što se dešava,oni su jednostavno napravili rez.od prve.išli su na posao,ona je bila doma zaključana,pala je godinu,izgubila društvo,imala je vremena razmišljati,srećom pozitivno.pokušaj,nije lako,ali još uvijek ih se može dovest na pravi put
Je..... nije lako...posebice stoga što se druži i sa onima "normalnima"...dakle nije isključivo s dečkima koji su problematični.
Ponavljam da ja sa njim nemam nikakvih problema,više-manje...kad ide na fešte i tulume ja ga vozim doma i njegovu ekipu...dakle vidim kakvi su pojedini,a kakav je on.
Nemam temelj zabranjivati mu išta...poštuje sve dogovore uz poneko natezanje,ali je veliki strah prisutan u meni hoće li uvijek biti toliko odgovoran.
corrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 17:07   #43
Quote:
corrina kaže: Pogledaj post
Je..... nije lako...posebice stoga što se druži i sa onima "normalnima"...dakle nije isključivo s dečkima koji su problematični.Ponavljam da ja sa njim nemam nikakvih problema,više-manje...kad ide na fešte i tulume ja ga vozim doma i njegovu ekipu...dakle vidim kakvi su pojedini,a kakav je on.Nemam temelj zabranjivati mu išta...poštuje sve dogovore uz poneko natezanje,ali je veliki strah prisutan u meni hoće li uvijek biti toliko odgovoran.
naravno da će biti,nijednom roditelju nije svejedno-kad dijete ima izlaz,uz sve probleme koji idu uz pubertet još se moramo bojati hoće li živ doći doma,hoće li dobiti batine itd.moj kad izađe ja sam budna sve dok se ne vrati,a nemamo auto,znaći mora koristiti javni prijevoz,ti si u prednosti,jer on nazove i dolaziš po njega,ja svome mogu samo reći uzmi taxi,a mi čemo platiti
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 17:15   #44
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
naravno da će biti,nijednom roditelju nije svejedno-kad dijete ima izlaz,uz sve probleme koji idu uz pubertet još se moramo bojati hoće li živ doći doma,hoće li dobiti batine itd.moj kad izađe ja sam budna sve dok se ne vrati,a nemamo auto,znaći mora koristiti javni prijevoz,ti si u prednosti,jer on nazove i dolaziš po njega,ja svome mogu samo reći uzmi taxi,a mi čemo platiti
To s taxijem isto mi ponekad prakticiramo...kad ih je par pa podjele troškove.
Ustvari najviše problema imam s njim kad ima krize s curama...onda je neurotičan..svađa se...neće razgovarati...govori da ja nemam pojma kakav je njegov život.E kad mi to kaže onda me ulovi frka,a na kraju ispadne neka totalno banalna stvar...što je i normalno,ali nikad ne znaš.
corrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 17:26   #45
čuj naš ima 17g,kaže da ima curu ali mislim da je to muljaža jer ne izlazi toliko van 3 puta u god.dana,više je doma na igricama,kada se vide nemam pojma možda poslije škole
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 17:48   #46
Naš ima 16...i rano je počeo s curama.Prije godinu dana je bila frka s njegovom curom iz razreda...navodno je bila na tulumu...neki su joj dečki nešto učinili...zatrudnila i njega(mog sina) odbacila jer joj je kao žao da on ni kriv ni dužan pati zbog nje.I naravno frka-panika.Razgovarala s njime,pitala je li ona razgovarala sa roditeljima,on veli da navodno nije.Onda sam ja njega nagovarala nek pokuša joj pokuša objasniti da je nužno da o tome razgovara sa mamom posebice kad je još trudnoča u pitanju ona nikako nije htjela.Sa velikim oprezom sam mu pojasnila da cure u tim godinama izmišljaju svakojake stvari iz raznoraznih razloga...napao me da ja uvijek mislim da netko nešto mulja...bla,bla..nije htio više o tome razgovarati.Počeli su i njemu prijetiti neki nepoznati dečki da joj se ne približava više jer će nastradati.On je hti biti uz nju pošto poto jer je vjerovao njezinoj priči...da bi se na kraju ispostavilo da je lagala jer je našla novog dečka i htjela je prekinuti s njime(hvala bogu da je bilo samo to).Tih sam dana bila u velikoj dilemi što učiniti.ako je zaista istina što ona govori imala sam osječaj da moram nešto učiniti...sva sreča da je nedugo zatim mali shvatio o čemu se radi.
corrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 18:10   #47
nažalost na greškama se uči a na posljedicama se komentira
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 20:54   #48
Quote:
corrina kaže: Pogledaj post
Naš ima 16...i rano je počeo s curama.Prije godinu dana je bila frka s njegovom curom iz razreda...navodno je bila na tulumu...neki su joj dečki nešto učinili...zatrudnila i njega(mog sina) odbacila jer joj je kao žao da on ni kriv ni dužan pati zbog nje.I naravno frka-panika.Razgovarala s njime,pitala je li ona razgovarala sa roditeljima,on veli da navodno nije.Onda sam ja njega nagovarala nek pokuša joj pokuša objasniti da je nužno da o tome razgovara sa mamom posebice kad je još trudnoča u pitanju ona nikako nije htjela.Sa velikim oprezom sam mu pojasnila da cure u tim godinama izmišljaju svakojake stvari iz raznoraznih razloga...napao me da ja uvijek mislim da netko nešto mulja...bla,bla..nije htio više o tome razgovarati.Počeli su i njemu prijetiti neki nepoznati dečki da joj se ne približava više jer će nastradati.On je hti biti uz nju pošto poto jer je vjerovao njezinoj priči...da bi se na kraju ispostavilo da je lagala jer je našla novog dečka i htjela je prekinuti s njime(hvala bogu da je bilo samo to).Tih sam dana bila u velikoj dilemi što učiniti.ako je zaista istina što ona govori imala sam osječaj da moram nešto učiniti...sva sreča da je nedugo zatim mali shvatio o čemu se radi.
Citam ovo i razmisljam sto me ceka. Neki dan gledam ( zivim u usa, ovdje je sve 10x ludje nego kod nas)na news sto se dogodilo u mom gradu.
djevojcica i djecak od 13 godina prekinuli vezu od 5 mj.. Mama djevojcice koju je decko ostavio zaprijetila je tom djecaku ako ne bude opet sa njenom kceri da ce sve slike na kojima je bez odjece staviti na internet i poslati njegovom drustvu Djecak i djevojcica putem telefona razmijenjivali su svoje slike na kojima su goli i sad mamica udovoljava svojoj cerkici ucjenama. djecak je rekao pricu roditeljima, prijetio kako ce se ubiti, na kraju je sve doslo do policije najvjerovatnije ce doci mama i do suda i zatvora
Koliko su ova djeca "napredna" danas(sa 13 godina nisam znala nos obrisati)ali i mame su pretjerale sa dopustanjem raznih pi##arija.toj mami je ok ocito sto joj se kcer slika gola ,kad bi meni moja to uradila....uf ne smim ni pomisliti....sto bi
corrina da sam se nasla na tvom mjestu isto bih uradila kao i ti, good luck
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 20:59   #49
Quote:
trapava kaže: Pogledaj post
Neki dan gledam ( zivim u usa, ovdje je sve 10x ludje nego kod nas)na news sto se dogodilo u mom gradu.
djevojcica i djecak od 13 godina prekinuli vezu od 5 mj.
Ma ovo je sve otišlo u p.... m....... jebeni ameri su sjebali cijeli svijet u svakom pogledu ...

da parafraziram kusturičinog junaka "svaki dan i u svakom pogledu sve više i više idemo u p.... m......"
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 21:28   #50
Quote:
emiliano kaže: Pogledaj post
Ma ovo je sve otišlo u p.... m....... jebeni ameri su sjebali cijeli svijet u svakom pogledu ...

da parafraziram kusturičinog junaka "svaki dan i u svakom pogledu sve više i više idemo u p.... m......"
potpisujem....eto vi gledate tisucu milja daleko od nas pa se pitate sto se dogadja ....a ja se cudom cudim kako sam jos normalna i sto me jos ceka sa dvije cure u ovoj zemlji
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 13:30   #51
najgore od svega kod nas je skrivanje ocjena,a samo sebi šteti nikom drugom
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 21:16   #52
Noćas u 3,15 h slušam neke pijance kak na cesti vrište i svade se, prvo sam pomislila: hvala Bogu kaj moj sin još nejde van pa radi toga nemoram trtariti, mislim da bum ko noćni čuk na prozoru il balkonu cijelu noć...
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 21:24   #53
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Noćas u 3,15 h slušam neke pijance kak na cesti vrište i svade se, prvo sam pomislila: hvala Bogu kaj moj sin još nejde van pa radi toga nemoram trtariti, mislim da bum ko noćni čuk na prozoru il balkonu cijelu noć...
Moja sveki i dan danas ima oziljke na laktima kako se podbacla na prozoru dok je cekala djecu kuci...meni je sreca do 21 god ne smiju u barove i birtije, mada za 10$ kupe ID(osobnu) i odose, a svi voze sa 16....ma poludicu....kad sve zbrojim i oduzmem....moram pocet se dobro psihicki pripremat
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 21:28   #54
meni je panika kad čujem hitnu,uvijek pomislim na najgore
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 08:06   #55
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
najgore od svega kod nas je skrivanje ocjena,a samo sebi šteti nikom drugom
Ha...doskočila sam ja i tome.
Nije bed dobiti jedinicu,ali dok se ne ispravi nema izlazaka.Naravno da mu je u interesu ne dobiti ih,a kad se već i desi brže bolje je ispravlja.
Naravno da je par puta bilo pokušaja prešučivanja,a kako sam ja svakih 15ak dana na info brzo se dozna...onda slijedi zabrana izlazaka dok se ne ispravi i još toliko dana koliko je šutio o jedinici.Nema pritiska...takav je pao dogovor između nas i toga se treba držati.On zahtjeva da mi poštujemo obečanja i dogovore dane njemu tako isto i mi očekujemo od njega.Dva ili tri puta je to napravio i više ne....
corrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 08:16   #56
Quote:
corrina kaže: Pogledaj post
Ha...doskočila sam ja i tome.
Nije bed dobiti jedinicu,ali dok se ne ispravi nema izlazaka.Naravno da mu je u interesu ne dobiti ih,a kad se već i desi brže bolje je ispravlja.
Naravno da je par puta bilo pokušaja prešučivanja,a kako sam ja svakih 15ak dana na info brzo se dozna...onda slijedi zabrana izlazaka dok se ne ispravi i još toliko dana koliko je šutio o jedinici.Nema pritiska...takav je pao dogovor između nas i toga se treba držati.On zahtjeva da mi poštujemo obečanja i dogovore dane njemu tako isto i mi očekujemo od njega.Dva ili tri puta je to napravio i više ne....
a mi ukinemo internet,pošto ne izlazi,to mu je jedina zabava,a onda da vidiš kako se ispravlja
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 15:25   #57
Joj, sve smo to isprobali. Otišla je ona preklani kod oca, on joj zabranio izlaske. Cura bježala preko prozora po noći (stanuje prizemno). Ja čula od prijatelja da cijele noći tulumari. Čovjek skužio i sa čavlima zakovao prozor da ne može izaći. Onda krenula cura preko terase, puštala kuću širom otvorenu. Čovjek ima malu bebu, ustane se u tri u noći i vidi : sve širom otvoreno, prizemno , uz cestu, mogao je biti dernek u kući što se nje tiče. Onda ju je dobro namlatio. Ni to nije pomoglo, osim šta se demonstrativno vratila meni. Ja sam na I katu stambene zgrade, rekoh odavde će teže bježati. Neš' ti vraga! Ja kažem:ne smiješ van, a ona zbriše. Zaključam je, a ona zove prvu susjedu koja ima ključ i pita da je otključa. Zabranjivala sam internet, ne davala ni pare, svašta sam probala. Sve je uzalud, ona napravi šta joj se hoće, a ja mogu samo moliti boga da dođe kući normalna i trijezna.
xanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 15:35   #58
hehe tak su meni zbog popravnog zabranili izlaske
poučena iskustvom, sljedeću jedinicu na polugodištu sam uredno prešutila i napravila savršenu krivotvorinu ispisa ocjena, pojma nisu imali za tu jednu jedinicu. ja sam fino prek zimskih praznika uživala, prvi tjedan škole sve naučila i odmah ispravila to na trojku. i otad nema teorije da im govorim uopće da imam ispit, kolokvij ili da sam nedajbože nešto pala, jer znam da ću dobit porciju hebanja u mozak i zabrane, a od toga samo pošizim i nema šanse da išta učim. tak da lijepo sve držim za sebe, ak mi se desi zayeb, ispravim ga u roku keks i odlično mi ide. s njima za vratom mi je bila katastrofa i imala sam puno lošije ocjene.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 18:11   #59
sa lijepim se hvališ...
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 21:56   #60
ne hvalim se, očito je poanta promašena.
istina, svatko je drugačiji. meni recimo sjedenje za vratom i zabrane jedino što rade je to da mi dižu tlak i ubijaju i zadnji tračak motivacije. no, svjesna sam da učim ZA SEBE, ne za starce. naravno, dogodi mi se da zeznem stvar, no kad zeznem, dovoljno sam odgovorna da ju i ispravim u razumnom roku. i to ne zato jer moram, jer mi je nešto zabranjeno i jer mi netko kvoca nego zato što to ŽELIM. dakle, ključ je u motivaciji. nekog će zabrana vjerojatno motivirati, mene će samo naživcirati, a kad sam loše volje učenje mi ne ideeeee.... no eto, uz svoje grozote kojima se "hvalim" sad privodim studij kraju sa sasvim dobrim ocjenama. jer to želim. jer me to zanima. jer uživam u tome. dakle, motivirana sam. ne prisiljena i ucijenjena.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:42.