Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2006., 13:47   #61
To na Viru je strava.
Ni meni nije jasno da netko poželi tamo ljetovati.
Ne vjerujem da su ti ljudi utrošili sve svoje na te apartmane, to nisu kuće za stanovanje nego glomazni, ogromni betonski objekti namjenjeni pretpostavljam za iznamljivanje jer zašto bi netko takve glomazne nakaradne betonjare gradio?, jednostavno sam pogled na njih te smlavi, katastrofa...
Pobjegli smo s Vira što smo brže mogli, to nema veze s Dalmacijom ni morem.
Sve je nešto tamo nekako čudno.
ne vjerujem da je to neka socijala gradila, baš obrnuto...
I zato mi nije žao (em zbog toga em što se stvarno radi o doista nečem zastrašujućem, doslovce..)
once is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 14:15   #62
Quote:
once kaže:
Ni meni nije jasno da netko poželi tamo ljetovati.
Nisma bila na Viru ali cula sam da su tamo ljeti dobri tulumi i da ljudi tamo idu uglavnom zbog tuluma.

Ljetovanje je apstraktan pojam, u modernim vremenima ljudi ne idu vise klasicno ljetovat zbog mora i sunca cak mislim da 80% ljudi to vise ne radi nego idu ljetovat zbog provoda, druzenja, novih iskustava..dakle drugaciji tip odmora.. imas npr jedan popularan 'odmor' gdje ljudi idu
u strava dijelove New York-a spavat u kartonskim kutijama ili da ljudi placaju masovne novce da ih 'neka ruska mafija' kidnapira i siluje itd.. ( bas nedavno citala jedan clanak na temu ovog zadnjeg)
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 14:28   #63
Quote:
Ona007 kaže:
Nisma bila na Viru ali cula sam da su tamo ljeti dobri tulumi i da ljudi tamo idu uglavnom zbog tuluma.

Ljetovanje je apstraktan pojam, u modernim vremenima ljudi ne idu vise klasicno ljetovat zbog mora i sunca cak mislim da 80% ljudi to vise ne radi nego idu ljetovat zbog provoda, druzenja, novih iskustava..dakle drugaciji tip odmora.. imas npr jedan popularan 'odmor' gdje ljudi idu
u strava dijelove New York-a spavat u kartonskim kutijama ili da ljudi placaju masovne novce da ih 'neka ruska mafija' kidnapira i siluje itd.. ( bas nedavno citala jedan clanak na temu ovog zadnjeg)
Mda, ma znam, ali vjeruj ovo na Viru da vidiš, ne bi mislilaq da se radi o nekom namjernom alternativnom načinu pristupa turizmu. Radi se doista o klasičnom , po meni onom najnižem betonjarskom tipu turizma, nema ni a od alternative ili sličnog od ovog što spominješ kao neke pojavne oblike nove turističke hm-ajde paradigme (ovo o doživljaju slamova npr ili "kako je to biti the real vagabund or victim"
Na Viru nema riječi o tome. Radi se samo o neopisivo ružnim betonskim zgradurinama namjenjenim za klasično iznamjljivanje. Morala bi vidjeti to na svoje oči, bilo bi ti jasno o čemu se zapravo radi.
evo na prvu loptu to ti ovak nekak izgleda
http://www.otok-vir.info/prikaz.php?link=apartmani.php

i sda si sve te kućerde zamisli načičkane jedna na drugu jedna do druge... do plaže
once is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 14:49   #64
To je cijela poanta.Napravi se kuća da možeš pišat sa balkona u more, staviš par cigli pored kuće i imaš svoju privatnu plažu. To sve treba po PERI DERI sistemu.To su oni pravi balkanci,to su one seljačine sa brda.Kakvo prostorno planiranje, kakva estetika? Za koju godinu bi i mini otoke od betona radili.
Cocaine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 18:28   #65
Quote:
lyr@ kaže:
Dakle, sto mislite o ovome?
Drago mi je da se napokon nešto poduzelo. I užasno mi idu na živce one spike kako je to njima sve što imaju, kako su sve uložili u to , a iz aviona se vidi njihova viletina. Odvratno. Sve treba srušiti. Samo, nadam se da neće na tome stati.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 19:00   #66
Quote:
once kaže:
Mda, ma znam, ali vjeruj ovo na Viru da vidiš, ne bi mislilaq da se radi o nekom namjernom alternativnom načinu pristupa turizmu. Radi se doista o klasičnom , po meni onom najnižem betonjarskom tipu turizma, nema ni a od alternative ili sličnog od ovog što spominješ kao neke pojavne oblike nove turističke hm-ajde paradigme (ovo o doživljaju slamova npr ili "kako je to biti the real vagabund or victim"
Na Viru nema riječi o tome. Radi se samo o neopisivo ružnim betonskim zgradurinama namjenjenim za klasično iznamjljivanje. Morala bi vidjeti to na svoje oči, bilo bi ti jasno o čemu se zapravo radi.
evo na prvu loptu to ti ovak nekak izgleda
http://www.otok-vir.info/prikaz.php?link=apartmani.php

i sda si sve te kućerde zamisli načičkane jedna na drugu jedna do druge... do plaže
OK, mozda je nekome ruzno nekome lijepo ukusi su razliciti..
Ali meni nije jasno kakav je sad to zlocin posjedovati vilu?
I kakav je to zlocin imati 16 apartmana i klasicno ih iznajmljivati i turistima ako uredno drzavi placas porez i ako turisti zhele tu doc i masovno dolaze?
Pa drzava bi trebala ucinit sve da se ta apartmanska naselja legaliziraju jer to znaci vishe poreza drzavi i vishe turista i manje nezaposlenih i bolji standard vlasnicima.. sve su to pozitivne stvari u poduzetnistvu.
Ako susjedi nemaju nista protiv tolike nacickanosti oko svoje kuche i ako svi imaju pristupa plazhama to nije nishta drugo nego jedan mali novi gradic .. onako kako su nastajali gradici na divljem zapadu kad se ekipa masovno selila u Ameriku.
Uostalom npr Ciovo je slicno, puno i lijepih i ruznih apartmanskih kuca u kojima nitko ne zivi u u koje ljudi dolaze samo na ljeto i klasicno ih iznajmljuju pa tamo nije nista sruseno..
A one koje su sagradjene poslije donosenja zakona o 70m trebalo bi srusiti jer su njihovi vlasnic znali za zakon ..ostale mislim da ne ( po tome bi sve objekte u hrvatskoj koji su sagradjeni prije zakona a nalaze se 'u zoni' trebalo srusit a takvih je malo previse).. s obzirom na to da ni sluzba za planiranje nije bog zna kako azurna ni ekspeditivna ni profesionalna.
Buduce objekte koji se ne pridrzavaju zakona isto treba srusiti..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 19:31   #67
nemaju papire? nemaju dozvole? MA RUŠI!!!

dobro da su krenuli sa strancima
Compov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 19:56   #68
Ona007, ti ocigledno nisi bila na Viru

promijenila bi misljenje u roku keks


samo da moju kucicu ne sruse
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 19:58   #69
neka sve sruše, tamo to koma izgleda. kuća na kući. da nisu počeli rušiti mislim da bi kuće počele nicati na samoj plaži koja bi naravno posala privatna.
__________________
Sjedim ja u travi, sa sjekirom u glavi, oko mene mravi, plešu ritam pravi....
andreja999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 20:00   #70
Quote:
Ona007 kaže:
OK, mozda je nekome ruzno nekome lijepo ukusi su razliciti..
Ali meni nije jasno kakav je sad to zlocin posjedovati vilu?
I kakav je to zlocin imati 16 apartmana i klasicno ih iznajmljivati i turistima ako uredno drzavi placas porez i ako turisti zhele tu doc i masovno dolaze?
Pa drzava bi trebala ucinit sve da se ta apartmanska naselja legaliziraju jer to znaci vishe poreza drzavi i vishe turista i manje nezaposlenih i bolji standard vlasnicima.. sve su to pozitivne stvari u poduzetnistvu.
Ako susjedi nemaju nista protiv tolike nacickanosti oko svoje kuche i ako svi imaju pristupa plazhama to nije nishta drugo nego jedan mali novi gradic .. onako kako su nastajali gradici na divljem zapadu kad se ekipa masovno selila u Ameriku.
Uostalom npr Ciovo je slicno, puno i lijepih i ruznih apartmanskih kuca u kojima nitko ne zivi u u koje ljudi dolaze samo na ljeto i klasicno ih iznajmljuju pa tamo nije nista sruseno..
A one koje su sagradjene poslije donosenja zakona o 70m trebalo bi srusiti jer su njihovi vlasnic znali za zakon ..ostale mislim da ne ( po tome bi sve objekte u hrvatskoj koji su sagradjeni prije zakona a nalaze se 'u zoni' trebalo srusit a takvih je malo previse).. s obzirom na to da ni sluzba za planiranje nije bog zna kako azurna ni ekspeditivna ni profesionalna.
Buduce objekte koji se ne pridrzavaju zakona isto treba srusiti..

to znači da svatko može aditi što ga je volja i graditi gdje poželi?? ako su ti ljudi išli svjesno graditi a znali su da ne smiju, ko im kriv, neka im se sve sruši. šta misliš da oni plaćaju porez? no chance
__________________
Sjedim ja u travi, sa sjekirom u glavi, oko mene mravi, plešu ritam pravi....
andreja999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 20:07   #71
Quote:
I kakav je to zlocin imati 16 apartmana i klasicno ih iznajmljivati i turistima ako uredno drzavi placas porez i ako turisti zhele tu doc i masovno dolaze?
Pa drzava bi trebala ucinit sve da se ta apartmanska naselja legaliziraju jer to znaci vishe poreza drzavi i vishe turista i manje nezaposlenih i bolji standard vlasnicima.. sve su to pozitivne stvari u poduzetnistvu.
Nije zlocin imati vilu i 16 apartmana ako se do njih doslo na posten nacin.
Ne bih se bas slozila da je bespravna gradnja pozitivna stvar. Legalizacijom svih bespravnih objekata drzava bi dala do znanja da potice bespravnu izgradnju, a postene budale neka placaju dozvole.

Quote:
to nije nishta drugo nego jedan mali novi gradic ..

To nije nikakav mali gradic nego unistavanje prostora. Taj "gradic" nema ni provedenu infrastrukturu ni potrebne sadrzaje a vjerujem da su im i ceste ocajne.
ono sto je meni lijepo ne mora bit i tebi, ali sumnjam da ce itko za to rec da je lijepo.

Quote:
A one koje su sagradjene poslije donosenja zakona o 70m trebalo bi srusiti jer su njihovi vlasnic znali za zakon ..ostale mislim da ne
Nisu se pridrzavali zakona ni oni koji su izgradili prije donosenja tog famoznog zakona od 70 m i nemaju gradjevinsku dozvolu pa prema tome drzava ima potpuno pravo porusit te objekte, bez obzira na to sto tad jos nije postojao taj zakon o zasticenoj zoni. Cinjenica je da oni nemaju dozvolu. I to je dovoljno drzavi da im moze rusit kuce. Ne mogu rusit sve i negdje moraju povuc granicu. I to je tih 70 m, koji nece bit u prostornom planu kao gradjevna zona pa se tamo objekti ne mogu legalizirat i moraju se porusit
lyr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 20:25   #72
e da još nešto... dolaze sa koferima love... mogli su izganjat papire... dođem na more vidim rade se apartmani... nakon mjesec dana idem doma ljudi već ljetuju u tim apartmanima...
Compov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 20:51   #73
Da malo razjasnim zašto inspektori uglavnom obilaze teren po prijavama. Zato jer ih zakon o gradnji obavezuje da po prijavi izađu na teren, zatim utvrde ima li povrede zakona, ako ustanove da ima, onda po službenoj dužnosti moraju pokrenuti postupak i o tome obavijestiti prijavitelja. Onda moraju donijeti rješenje o uklanjanju nepravilnosti, pa provjeriti je li investitor po tome postupio, pa ako nije donijeti zaključak da će to učiniti država.....
Budući da u Hrv ima manje od 200 inspektora, a prijava ima jedno 20000-25000 godišnje onda si možete misliti koliko vremena ostane za sistematske preglede terena.
Poseban je problem što se na natječaje za inspektore nitko živ ne javlja. To govori koliko je to poželjan posao usprkos velikoj nezaposlenosti.
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 20:55   #74
Quote:
Ona007 kaže:
onako kako su nastajali gradici na divljem zapadu...
Puno već ima ljudi kojima je uvrh glave ovaj naš divlji zapad...
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 21:07   #75
Budem pogledao veceras ili sutra jel imam koju zgodnu slikicu pa cu stavit cisto da vidite o cemu se radi....
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 22:59   #76
Vidim ovdje sve vrvi od altruizma volio bih vidit ove pametnjakoviće što su gorljivi zagovornici rušenja da se oni nađu u takvoj situaciji, a pojma nemaju kako se dole gradilo. Jeste li vi svjesni koliko se dole love uložilo, cijela država je imala i ima koristi od Vira, poticala je ovakav vid gradnje preko lokalne vlasti a sad kao glumi uvođenje discipline, baš me zanima dali će srušiti mol od bivšeg ministra obrane...vjerujte neće, dakle opet predstava za naivne, vidim da ovdje ima puno naivaca koji vjeruju u te priče. Država je popušila jer nije svojim mehanizmima uvela dole reda, ljudi nisu krivi, kako je moguće upisati objekat u katastar, dobiti priključak za struju, vodu, kanalizaciju, telefon, plaćati poreze i onda dođe netko i ruši? Treba to pred sud u Strasbourg, dobijaju spor bez frke, naivci ne kuže da od ovih rušenja svi gube.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 00:11   #77
Quote:
Compov kaže:
e da još nešto... dolaze sa koferima love... mogli su izganjat papire... dođem na more vidim rade se apartmani... nakon mjesec dana idem doma ljudi već ljetuju u tim apartmanima...
_______________

Pa brzina je samo za pohvalu. Nesto drugo si propustio.

Pogledajmo na pr. naselje Gajac na Pagu. Gradjeno jos u ONO vrijeme po svim propisima i sa svim papirima. Jos ni dandanas nije upisano u zemljisne knjige!!!??? Ljudi, proslo je vise od petnaest(15) godina. Petnajst godina skuplja 1200 zamolbi prasinu na opcinskom sudu i nikom nista. I kad pitas o tome na opcinskom sudu odgovaraju da nemaju dosta zaposlenih da to sprovedu. EEE, petnaest godina??? Pa klinci, puckoskolci koji su tamo poceli onda dolaziti na ljetovanje sad vec vode tamo svoju djecu!
I tu sad neki kao u cudu, zasto nisu ljudi izvadili sve dozvole.? koje dozvole i kako? Kad ni tamo gdje je sve cisto nasa birokracija nije ucinila bas nista.
Pa dajte malo stisajte tu svoju zlobu. Za sve pildarije kriva je vlast, vlast i samo vlast.
I jos jednom, nemam nista na moru.
mirkoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 01:32   #78
ma obicna predstava jos samo treba dokuciti komu je namijenjena.
Greate White is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 03:48   #79
Ja nisam za rušenje.
Zašto?Zato što mene zanima kako njih nije nitko spriječio?Kako nije policija došla sa bagerima ranije?Kako su se sad odjedanput sjetili kada su kuće već izgrađene?Ma dajte molim vas...
A pazite ovo, znam za slučaj jednog hotela koji je BESPRAVNO izgrađen na državnom zemljištu, tj. od jedne državne tvrtke.Da ja sada nazovem inspekciju, mislite da bi sutra došli i srušili ga?
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 07:44   #80
Quote:
Anton kaže:
A pazite ovo, znam za slučaj jednog hotela koji je BESPRAVNO izgrađen na državnom zemljištu, tj. od jedne državne tvrtke.Da ja sada nazovem inspekciju, mislite da bi sutra došli i srušili ga?
Ako ne nazoveš, teško da budu...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.