Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2010., 13:41   #261
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Forum nije prvenstveno zlostavljački medij, ni mjesto tlake, već medij komunikacije i nekima druženja, ako ga ti doživljavaš negativnim, to je drugo.
rekla sam da dajem primjer koji nije tako oštar poput zlostavljanja.
iz toga se valjda da jasno iščitati da nisam nazvala forum zlostavljačkim medijem već sam ga upravo isključila iz samog pojma "zlostavljanje".

to što ti čitaš kako ti paše čini raspravu besmislenom.

pa nastavi sa samom sobom diskutirati.
ja sam svoje rekla.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 13:54   #262
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
rekla sam da dajem primjer koji nije tako oštar poput zlostavljanja.
iz toga se valjda da jasno iščitati da nisam nazvala forum zlostavljačkim medijem već sam ga upravo isključila iz samog pojma "zlostavljanje".

to što ti čitaš kako ti paše čini raspravu besmislenom.

pa nastavi sa samom sobom diskutirati.
ja sam svoje rekla.
Navela si ga kao pandan njezinom/ili primjerima svih zlostavljanih žena, a može se promatrati samo iz prizme negativnog.

Ako je riječ o tričariji, neukusno je to uopće uspoređivati na ovoj temi, dakle trolaš.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 13:56   #263
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
to je ono kad umotamo drek u celofan pa emaptično kažemo:
"one samo imaju problem sa samopouzdanjem..."
i tako dalje...
upravo je to površno gledanje.

a kad se malo zagrebe pod površinu jasno je da im to uglavnom paše.

ali pod to pasanje spada sve...
i sama činjenica da ih ovaj maltretira psihički-fizički...
i bonus koji dolazi s tim...
naprimjer jadikovanje okolo naokolo...frendicama , rodicama ili na forumu.
pa ih ovaj onaj žali...pa ih tješi...pa im dijeli savjete...
a one glavni aktori u čitavoj priči.
teško da bi uopće opstale bez čitave te drame.

sory, ali tako je.

a daj ne lupetaj .ok znači za tebe su sve zlostavljane žene one koje su to i zaslužile..jer trpe to,znaš nije sve u životu crno ili bijelo,i na ovaj način vrijeđaš i mene i sve zlostavljane žene..Nije to neki film,aha udario me ja ću njega na policiju i kraj ...to je začarani krug pakla iz kojeg je jako teško otići..a zašto..jer kad te netko sustavno gazi godinama i uništava te dio po dio i manipulira tobom.kad više nemaš svoje ja..teško da možeš reći dosta i otići..do tog stadija moraš jako puno proći,ne jer ne želiš.. jer ne možeš,jer nemaš izbora,,jer on se hrani s tvojim strahom i zna jako dobro odigrati tu kartu..ja nisam nikome ni pričala ni pisala na forumima i sl..sve sam držala u sebi.moja majka nije imala pojma..zašto?jer me bilo sram,jer je to bio moj život i znala sam da će joj se srce slomiti-jako sam bliska s mamom,i nj.suze me više bole..neću sad otići off ali nije u redu da na ovaj način pišeš..lako soliti pamet iz svog sigurnog doma i još ako nisi bio u tom krugu..malo tolerancije ti ne bi bilo naodmet..ne moraš nas tještiti a bome nemoj nas i omolovažavati.
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 14:13   #264
Quote:
Angel2 kaže: Pogledaj post
a daj ne lupetaj .ok znači za tebe su sve zlostavljane žene one koje su to i zaslužile..
ne.

čitaj bolje.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 09:42   #265
Drage moje, vjerojatno je ovo pravi podforum na kojem mogu pisati. Nikad nisam mislila da cu prozivjeti to sto sam nedavno prozivjela. Dok sam spavala, osoba kojoj sam najvise na svijetu vjerovala, koja je bila prema meni predivna, koja mi je sve ugađala, bio je divan jednom rjecju, ali pretukao me je dok sam spavala...valjda u pola toga sam se probudila. Nisam se mogla obraniti. On navodno nije bio svjestan sto cini. Oboje smo u isto vrijeme zaspali, bio je trijezan (nikada ne pije) nismo nigdje ni isli...cak su i moji roditelji bili u kuci, ali nisu nista culi. Uzasno. Osjecala sam se tako bespomocno, i jadno. A da ne govorim o strahu. U sobi je bio mrak i nisam nista vidjela...bojala sam se strasno. I onda je samo u jednom trenu prestao. Moji i dalje nisu nista culi. U jednu ruku sva sreca jer da su culi mislim da bi se dogodila tragedija. Ujutro sam samo mami rekla. Prije toga on je otisao. Prekinula sam sve moguce kontakte, sve moguce povezanosti, sve. Cak sam mu u jednu ruku i otkaz dala, s obzirom da imam utjecaj u firmi u kojoj radimo. On i tako radi na drugom mjestu jos.

Iduci dan, osjecala sam se kao da mi je netko isisao zivot iz mene. Bila sam bolesna. Sto je najgore jos se nisam ni posteno isplakala, u šoku sam. Ne mogu ni plakat. Ne znam za cime da placem?

Što je to bilo? Zar je moguce da jedna tako divna osoba kao sto je on bio tako pomracina? Mislila sam da imam partnera koji je bolji od svih drugih osoba. Sad samo zahvaljujem Bogu sto me nije ubio
AlfOmg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 09:44   #266
Jedino sto znam sa sigurnoscu...da mu se brat bavi crnom magijom i da taj isti brat mene ne moze smisliti. Zapravo mrzi me jako. Ne znam ima li to ikakve veze? (molim vas bez smijeha na ovu situciju)
AlfOmg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 10:29   #267
Draga AlfOmg, mislim da bas ne razumijem - hoces reci da ste inace uvijek bili ok, dobar par, dobri partneri, ljubav i razumijevanje? I iz cista mira, u snu, on te premlatio?
Chris Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 11:48   #268
Quote:
Chris Blue kaže: Pogledaj post
Draga AlfOmg, mislim da bas ne razumijem - hoces reci da ste inace uvijek bili ok, dobar par, dobri partneri, ljubav i razumijevanje? I iz cista mira, u snu, on te premlatio?
Da, znam da je tesko shvatit.

Izgleda da ovdje nije mjesto za moj post.
AlfOmg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 12:36   #269
Jesi ga upitala zašto je to učinio?šta je on na to sve rekao,nemoj se ljutiti ali i meni je to pa malo nelogično,ovdje nije mjesto za smijanje i sprdnju...ovo je ozbiljna tema i nasilje nije šala..ali u tvojoj priči ima malo nelogičnosti..divan ,krasan i iz čista mira te pretuče...jel bio pijan,posvađali ste se..opiši bolje...
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 12:46   #270
Quote:
AlfOmg kaže: Pogledaj post
Drage moje, vjerojatno je ovo pravi podforum na kojem mogu pisati. Nikad nisam mislila da cu prozivjeti to sto sam nedavno prozivjela. Dok sam spavala, osoba kojoj sam najvise na svijetu vjerovala, koja je bila prema meni predivna, koja mi je sve ugađala, bio je divan jednom rjecju, ali pretukao me je dok sam spavala...valjda u pola toga sam se probudila. Nisam se mogla obraniti. On navodno nije bio svjestan sto cini. Oboje smo u isto vrijeme zaspali, bio je trijezan (nikada ne pije) nismo nigdje ni isli...cak su i moji roditelji bili u kuci, ali nisu nista culi. Uzasno. Osjecala sam se tako bespomocno, i jadno. A da ne govorim o strahu. U sobi je bio mrak i nisam nista vidjela...bojala sam se strasno. I onda je samo u jednom trenu prestao. Moji i dalje nisu nista culi. U jednu ruku sva sreca jer da su culi mislim da bi se dogodila tragedija. Ujutro sam samo mami rekla. Prije toga on je otisao. Prekinula sam sve moguce kontakte, sve moguce povezanosti, sve. Cak sam mu u jednu ruku i otkaz dala, s obzirom da imam utjecaj u firmi u kojoj radimo. On i tako radi na drugom mjestu jos.

Iduci dan, osjecala sam se kao da mi je netko isisao zivot iz mene. Bila sam bolesna. Sto je najgore jos se nisam ni posteno isplakala, u šoku sam. Ne mogu ni plakat. Ne znam za cime da placem?

Što je to bilo? Zar je moguce da jedna tako divna osoba kao sto je on bio tako pomracina? Mislila sam da imam partnera koji je bolji od svih drugih osoba. Sad samo zahvaljujem Bogu sto me nije ubio
mene ovo više spada pod (para)psihologiju.

čini mi se da kužim što hoćeš reći.
čovjek ima potisnutu agresiju u sebi koju je počeo ispoljavati doslovno u "nesvjesnom" stanju tj. dok spava?

znaš da mi je frend jedan to pričao da se na takav način potukao s curom jednom prilikom.
mislila sam da sere...ali očito da je i to moguće.

za prekinute kontakte bih ti inače rekla bravo...
ali ovako nisam sigurna koliko je uopće direktno čovjekova krivnja što je to učinio.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 15:50   #271
Naravno da znam da je ozbiljna tema, ne bih se šalila s tim.

Odabrala sam krivi podforum...eto.

Molim moderatore da izbrišu moje postove.
AlfOmg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 16:23   #272
Ljudi moji meni se približava dan D.već me hvata panika,grč u želudcu od straha kako ću ja sve to.Sama pomisao na sud,na njega manijaka i njegove laži me plaši.Strah me da ne bude još gori poslije toga,a nadam se da neče.Mislim da neču spavati pet dana prije toga.Osječam užasan strah,a s druge strane nadam se da će se ipak rješiti moji problemi da samo moram izdržati i skupiti hrabrosti za suprostaviti se gadu taj dan......
ella100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 21:48   #273
ella samo polako i hrabro..mislim na tebe,ok..sržimo svi ti fige da ga se konačno riješiš..ti to možeš,samo pomisli da će uskoro svemu doći kraj i bit će ti lakše i bolje.
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 22:03   #274
Quote:
Angel2 kaže: Pogledaj post
ella samo polako i hrabro..mislim na tebe,ok..sržimo svi ti fige da ga se konačno riješiš..ti to možeš,samo pomisli da će uskoro svemu doći kraj i bit će ti lakše i bolje.
Radim sve normalne stvari koje me hranu nekim mirom samo da ne mislim na sve to.Odlazak u crkvu,druženje sa ljudima koji me vole,a to su moji prijatelji ,moji roditelji koje volim najviše na svijetu,odlazak u crkvu,šetnja sa mojim psom,kupanje,ma sve ono što mi odvlači pažnju od budale a navečer me hvata strah ali nastojim ne misliti jer želim sačuvati svoje zdravlje jer računam kad sam do sad izdržala sve ovo onda ću valjda još i ovih tjedan dana.Hvala svima a posebno tebi angel2.
ella100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 00:02   #275
Quote:
ella100 kaže: Pogledaj post
Ljudi moji meni se približava dan D.već me hvata panika,grč u želudcu od straha kako ću ja sve to.Sama pomisao na sud,na njega manijaka i njegove laži me plaši.Strah me da ne bude još gori poslije toga,a nadam se da neče.Mislim da neču spavati pet dana prije toga.Osječam užasan strah,a s druge strane nadam se da će se ipak rješiti moji problemi da samo moram izdržati i skupiti hrabrosti za suprostaviti se gadu taj dan......
Ako si imala hrabrosti sve do sada,vidjeti ćeš da će biti lakše nego što misliš.

Ja nisam imala mira dva mjeseca,od kada je poštar donio poziv.Kada sam ga vidjela u hodniku suda,još je doveo i odvjetnicu-vidjela sam kako je u stvari bijedan i jadan.
Vodi odvjetnicu na sporazumni razvod??????NIsam ga tražila ništa.
Osjećala sam se ko kraljica!

Vidjeti ćeš.Pobjeda!
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 10:47   #276
Quote:
ella100 kaže: Pogledaj post
Ljudi moji meni se približava dan D.već me hvata panika,grč u želudcu od straha kako ću ja sve to.Sama pomisao na sud,na njega manijaka i njegove laži me plaši.Strah me da ne bude još gori poslije toga,a nadam se da neče.Mislim da neču spavati pet dana prije toga.Osječam užasan strah,a s druge strane nadam se da će se ipak rješiti moji problemi da samo moram izdržati i skupiti hrabrosti za suprostaviti se gadu taj dan......
Ne pomažu tamo laži, usvaja se sve iz policijskog zapisnika i uzima njegova izjava.
Bojala sam se i ja, ali nakon toga osjetiš samo olakšanje, znaš da je gotovo, i kad ga u biti gledaš kako je jadan.
Sudac ga je tako naribao ko balavandera i objasnio mu da mu nešto slično ne padne napamet jer je zakon postrožen i nema milosti za nasilnike.
Bude optužen i svaki njegov slijedeći krivi korak može biti buksa, uvjetna i oooogromna novčana kazna.
Uvijek je najveći korak onaj prvi, PRIJAVA. Onda vide da se ne daš.
__________________
Sve se događa s nekim razlogom. ;)
enna-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 10:55   #277
Jedna priča o zlostavljanju (za one koji misle ovo je zadnji put, ne bude više bla bla).
Otac nasilan, žena šuti i trpi, dernjava, nasrće na suprugu,razbijanje, sve u prisutnosti dvoje male djece.
Susjedi prijavljuju policiji, jer ne žele to više slušati, djeca su tu.stiže policija koja uzima izjave, suprug optuži ženu da je i ona razbijala, dobivaju prijave i onda czss poziva oboje i ona pukne, prizna da to nije prvi put, djeca ga se boje.
Sada ima nadzor i velike probleme. Želi otići ali czss traži psihološku obradu cijele obitelji.
Sve se zakompliciralo zato jer je šutila.
__________________
Sve se događa s nekim razlogom. ;)
enna-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 12:18   #278
Quote:
enna-zg kaže: Pogledaj post
Ne pomažu tamo laži, usvaja se sve iz policijskog zapisnika i uzima njegova izjava.
Bojala sam se i ja, ali nakon toga osjetiš samo olakšanje, znaš da je gotovo, i kad ga u biti gledaš kako je jadan.
Sudac ga je tako naribao ko balavandera i objasnio mu da mu nešto slično ne padne napamet jer je zakon postrožen i nema milosti za nasilnike.
Bude optužen i svaki njegov slijedeći krivi korak može biti buksa, uvjetna i oooogromna novčana kazna.
Uvijek je najveći korak onaj prvi, PRIJAVA. Onda vide da se ne daš.
Daj Bože da tako bude da olakšam sebi dušu više i da počnem normalno živjeti,ma u najmanju ruku da dobije budala zabranu pristupa meni.Nadam se da će sudkinja biti korektna kada čuje moje strahove noćom,moje sakrivanje,bježanje i moj izolirani svijet u koji me on stavio.Pusa svima s mora....
ella100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 17:37   #279
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
I tebi je to normalno, još uvijek čekaš da se takav kreten POKAJE i skrušeno vrati nazad?

Nije toliko stvar u njemu, ljudi mogu biti ovakvi ili onakvi, stvar je koliko sebi priuštiš, koliko se cijeniš i dozvoliš da te netko gazi.
Ne meni to nije normalno.............ne znam ni sama što čekam......jer tako sam prazna....voljela bih da se sve to sredi radi malene.....radi nas.....da se on promijeni, da se stvarno želi truditi...ali poznavajuć ga to je kao da se nadam da osvojim na lotu, znači nemoguće.....
Da stvar je u meni, što je meni trebalo duuugo da shvatim, da to ponašanje nije normalno, i da nisam zaslužila takvo ponašanje....i da neću ništa postići bolje ako i ja samu sebe gazim i to njemu dozvoljavam, nego samo gore...
Quote:
Angel2 kaže: Pogledaj post
Ženo s njim kontakte svedi na najmanju moguću mjeru..znači zbog djeteta,ostalo ništa..On se neće promijeniti,to što kažeš da ga voliš...to nije ljubav već navika,kad se makneš od njega i počneš živjeti svoj život shvatiti ćeš da ga nisi ni voljela...vjeruj meni..ljubav se samo ljubavlju vraća.u braku mora biti i povjerenja i sigurnosti i kompromisa u kojem kod tebe nije bilo.Pusti ga nek priča što hoće i želi ,ti svoje znaš,ne spuštaj se na nj.razinu..posveti se sebi i kćeri,ostalo je sve manje-više bitno.Naći ćeš muškarca koji će znati cijeniti što ima i ponašati se i ophoditi prema tebi s poštovanjem i ljubavlju.Za dijete mora plaćati,neznam jesi šta poduzela u vezi rastave braka ili ne,ali alimentaciju će morati plaćati,na to nemoj ostati imuna,nek plaća bar za dijete..i njegova je kćer.Tvoj muž je jedan nezreli dječarac koji je zarobljen u tijelu muškarca,ponaša se tako i takav će i ostati...tebi ne treba dječarac već muškarac koji te voli i bori se za svoju obitelj.Kome ponos neće sprečavati da vrati svoju obitelj da to zaista želi,a to se ne radi ucjenjivanjem i urlanjem...već davanjem i dokazivanjem,ostalo nek objesi mačku na rep..Živi svoj život,s vremenom će ti biti lakše i vjeruj puuno bolje.
Sad je došlo do toga, da ja uopće ne trzam na njega više....da je u meni sami inat....da ne popuštam, da imam svoje ja....da ne može manipulirati sa menom.....
I dalje me molio usluge, posudi mi novac ili mi plati ovo ono, pa ti ja dam kad plaću primim....ali ne...ne odustajem...i kad sam mu rekla jeli me samo radi toga zoveš da me pitaš novac, demonstrativno je otišao sa pića.....jer se čovijek uvrijedio.... da ja sam baš bezobrazna sram me bilo....

Moli me da se vratim ,da mu se život srušio otkako sam otišla.....moli me da me zagrli, ali ja nisam dala,na kraju me na prepad zagrlio, ja mrtva hladna, a njemu srce lupa u svih 16.....zove da idemo na more...da ja uvijek mogu doć u NAŠ stan....a taj isti stan prije mjesec dana nije bio naš nego njegov i iz istog mi je masu puta prijetio izbačenjem jer je to NJEGOVO....

Čak se sjetio da nam je godišnjica braka za par dana.....

Meni je sada stvarno lijepo....tebe je tvoj uspio vratiti....a ja ne znam što bi to moj trebao napraviti i koju zvijezdu sa neba skinuti da bi mu se ja vratila.....
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
meni još nije jasno kako ljudi ne shvaćaju da tim ženama ovakvo ponašanje od strane njihovih muškaraca jednostavno paše?...
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
to je ono kad umotamo drek u celofan pa emaptično kažemo:
"one samo imaju problem sa samopouzdanjem..."
i tako dalje...
upravo je to površno gledanje.

a kad se malo zagrebe pod površinu jasno je da im to uglavnom paše.

ali pod to pasanje spada sve...
i sama činjenica da ih ovaj maltretira psihički-fizički...
i bonus koji dolazi s tim...
naprimjer jadikovanje okolo naokolo...frendicama , rodicama ili na forumu.
pa ih ovaj onaj žali...pa ih tješi...pa im dijeli savjete...
a one glavni aktori u čitavoj priči.
teško da bi uopće opstale bez čitave te drame.

sory, ali tako je.

.......

tako eto i te žene uživaju u činjenici da im muž donosi čunga lungu za ročkas, da ih lupi s vremena na vrijeme i tako to.
Žalosno je to kad netko misli da nama paše to maltretiranje bilo fizičko ili psihičko.....ja mislim da nitko ne zna u tome uživati....i mislim da bi svaka od nas radije da dođe sa posla kući i da je muž poljubi, zagrli umjesto da je udari ili uhvati za vrat/kosu, da joj kaže koju lijepu riječ umjesto štraco, smeće i slično......da joj da koji kompliment umjesto što se podruguje sa njom i omalovažava je......

Nikome to ne paše.....čudiš se kako onda ostanemo u takvim odnosima....jer je to začarani krug iz kojeg kasnije ne znaš kako izaći....i vjeruj meni budi sretna i Bogu dragome zahvaljuj što nemaš pojma kako je to i šta imaš ovako razmišljanje...jadna bi ti bila i sjetila bih se svih nas kad bi zapela u takvome odnosu.....

Evo ja sam se prva jadikovala ovde na forumu i prijateljicama....ne zato jer sam drama queen..i jer želim da me svi žale, to nikome ne želim, jer živa sam ,zdrava imam dijete i nije potreba da me itko žali....nego iz razloga toga što više ne znam što da radim,gdje sam griješila.....jer doma sam imala zid koji sa menom leži u krevetu, sa kojim ja ne mogu razgovarat, jer on o problemima ne želi razgovarat, jer sve će se to srediti samo od sebe...ili nakon tjedan, dva durenja sa sexom....ne...to se tako ne riješava....i onda što da radim, da mučim, kupim u sebi....radila sam i to....sa nikim nisam o tome pričala...e onda bi mi dolazilo loše....od nervoze bih se u nesvijest rušila.....i onda sam zaključila da je bolje da pričam sa nekim nego da svoje zdravlje ugrožavam.....

Mogla bih ti svašta ovdje napisati, ružno, ali kažem da si se našla u takvoj vezi/braku....sigurna sam da niti jednu jedinu riječ što si sada napisala, tada napisala ne bi.....

Rekla si da se ti vraćaš stalno na forum jer ti je gušt svađati se i da te banaju....misliš da se i mi njima vraćamo jer obožavamo biti zlostavljane....joj moj Isuse koja usporedba...ajde još jednom pročitaj to što si napisala.....
Žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 23:00   #280
Ne bih rada da me neko krivo shvati,ali znate li onaj vic,stari,prastari?Razgovaraju dvije prijateljice.Jedna će drugoj:Muž me više ne voli!Kako znaš-pita druga.Odavno me nije namlatio.Svaka sličnost je slučajna.
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.