Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2010., 13:45   #1
Sanjke

Nisam nasla temu di bi zgurala ovo, pa ako ipak ima modovi ce spojiti

Dakle, sanjke.
Odlucili mi kupiti sanjke i sad stali ko debili, ima bar 4 vrste sanjki.
Buduci da toga u komunizmu nije bilo i da nisi morao razbijati glavu koje ces sanjke kupiti nego si imao fino one elanove ili vrecu a smece, ja bi trebala malu pomoc.

Jesu li bolje i ako jesu zasto
  1. one klasicne drvene bez naslona
  2. drvene s naslonom
  3. one plasticne koje izgledaju kao bob ili skuter ili stojaznam
  4. one plasticne koje izgledaju kao donji dio lopate ili poklopac necega

Svakako bi htjeli sanjke koje ce potrajati i na kojima se mozemo spustati i mi i mi s njom i ona sama.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 13:48   #2
...hm, ako bi služile i vama i njoj, meni se čine najbolje opcije pod 2 i 3
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 13:52   #3
Mi smo sad bili na sanjkanju s frendovima i oni imaju one neke plastične sanjke koje su napred malo zavinute prema gore, bočne strane su isto malo povišene da ne ulazi snijeg, a dijete sjedi na udubljenom sjedištu koje ima naslon (to bi možda bile ovo kaj ti opisuješ pod 3?). Uglavnom baš sam pomislila da su jako zgodne jer se beba u njima može i zavezati oko struka, i jer, kad dođeš do dijela gdje nema snijega, možeš bez problema bebu skupa s tim uzeti u ruke i prenijeti preko ceste do idućeg snježnog dijela (dok sam ja svog morala skinut sa sanjki, pa njega za ruku, sanjke u drugu ruku itd). Oni su ih uzeli prošle godine u Kiki, 125 kn.
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.
Neroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 14:18   #4
Neroslava, jesi mislila ovakve mislila




ja sam mislila na nesto slicno ovome



samo ne tako fancy, vidjela na obicniju varijantu u konzumu za 300tinjak kn
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 14:23   #5
drvene s pletenom tkaninom goreda je udobnije sjediti
po mogućnosti s naslonom ako je dijete manje...
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 14:32   #6
Ako se odlučiš za drvene pazi da su jaaako čvrste. Ne znam kolko ste ti i TM teški ali MM ( 85-90 kg ) je jedne godine sjeo na sanjke i na prvom malom hupseru su pukle, tak da ak se mislite sanjkat s njom, pazite i na to. Pretprošle god. smo u NAMI na Kvatriću kupili isto drvene ( ali se mogu i skolpiti ) i super su čvrste a stanu i u mali gepek od Punta pošto se mogu sklopiti.

Edit: naslon možeš i psebno kupiti.
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 14:34   #7
TinchiS, koliko sta para dali za njih? ne znam niti otprilike koliko bi mogle biti ok sanjke
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 14:37   #8
Quote:
TinchiS kaže: Pogledaj post
Ako se odlučiš za drvene pazi da su jaaako čvrste. Ne znam kolko ste ti i TM teški ali MM ( 85-90 kg ) je jedne godine sjeo na sanjke i na prvom malom hupseru su pukle, tak da ak se mislite sanjkat s njom, pazite i na to. Pretprošle god. smo u NAMI na Kvatriću kupili isto drvene ( ali se mogu i skolpiti ) i super su čvrste a stanu i u mali gepek od Punta pošto se mogu sklopiti.

Edit: naslon možeš i psebno kupiti.
e gledali smo i te na sklapanje, ali mi to ne uljeva povjerenje. nekako me frka, kaj ao se sklope u silasku niz cmrok?

off, tvoj muz ima 90 kila? pa on tebe moze malim prstom dici!
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 14:39   #9
Quote:
ana:) kaže: Pogledaj post
TinchiS, koliko sta para dali za njih? ne znam niti otprilike koliko bi mogle biti ok sanjke
Ne sjećam se točno. Mislim 250-300 kn, tu negdje. One prve koje smo kupili su bile oko 10 ali kaj vrijedi kad su ništkoristi. Mislim, izdržale su mojih 45 kg al MM-a ne.
Ove godine smo kupili još jedne, ovaj put plastične, u Konzumu i to za 150 kn. Inaće su 300 ali smo ih kupili neki dan kad je bila akcija 50% na igračke. Izgledaju mi dosta čvrsto ali tek ih moramo isprobati.
Ak će mi se dati, poslikam ih pa stavim slikicu. Ako padne snjeg kak najavljuju, i isprobat ćemo ih uskoro pa javim iskustva.
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 14:41   #10
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
e gledali smo i te na sklapanje, ali mi to ne uljeva povjerenje. nekako me frka, kaj ao se sklope u silasku niz cmrok?

off, tvoj muz ima 90 kila? pa on tebe moze malim prstom dici!
Da, duplo nego ja. I 185 cm.

Ma nije bed, nemre se to sklopit sam tak. Ima ko onu ringlu kaj se zaringla. Nadam se da znaš na kaj mislim.
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 14:44   #11
Quote:
TinchiS kaže: Pogledaj post
Ne sjećam se točno. Mislim 250-300 kn, tu negdje. One prve koje smo kupili su bile oko 10 ali kaj vrijedi kad su ništkoristi. Mislim, izdržale su mojih 45 kg al MM-a ne.
Ove godine smo kupili još jedne, ovaj put plastične, u Konzumu i to za 150 kn. Inaće su 300 ali smo ih kupili neki dan kad je bila akcija 50% na igračke. Izgledaju mi dosta čvrsto ali tek ih moramo isprobati.
Ak će mi se dati, poslikam ih pa stavim slikicu. Ako padne snjeg kak najavljuju, i isprobat ćemo ih uskoro pa javim iskustva.
e, a te plasticne, jesu li crvene i slicne ovim crno crvenima koje sam stavila fotku?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 14:45   #12
Mi smo dobili za poklon. Drvene sa ogradicom i vrećom. Super su za bebe koje su tek počele sjediti. Mi imamo 9 mj. i bit će nam taman. Jedva čekamo da ih isprobamo.
__________________
26.02.2010. E i 27.07.2012. J. dvije ljubavi.
mikica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 14:45   #13
Kaj se tiće čvrstoće, najčvršće su one koje imaju željeznu konstrukciju a gore dveno sjedište. Samo, gdje to kupiti? Mi smo tražili nakon naše "nezgode" jer smo znali da nam stvarno trebaju neke čvrste ali nema toga nigdje.
To jedino da netko tko se kuži u to, napravi u kućnoj radinosti.
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 14:47   #14
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
e, a te plasticne, jesu li crvene i slicne ovim crno crvenima koje sam stavila fotku?
Poslikam ih u toku dana pa ćeš vidjeti. da, crvene su ali nisu baš jako slične, tj. nemaju taj volan.
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 14:54   #15
Quote:
TinchiS kaže: Pogledaj post
Poslikam ih u toku dana pa ćeš vidjeti. da, crvene su ali nisu baš jako slične, tj. nemaju taj volan.
ma da, minus volan i fancy izgleda. pitam jer sam bas te gledala u konzumu, akosu to te na koje mislim
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 15:17   #16
Mi cemo uzeti najobicnije drvene, pokazale su nam se najbolje. Klinci imaju i one lopate na kojima se sjedi.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 15:32   #17
Evo ih iz svih kuteva



E sad, kolko su čvrste, to ćemo tek vidjeti, ugl. djeluju čvrsto.
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 15:57   #18
Moji su imali sve modela sanjki, ali nijedne nisu ostale cijele niti su s ijednim prošli bez razbijenih nogu, ruku, glave.
Ali možda neko nema divljake koji se spuštaju na bilo koji način, a da nije normalan.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 16:09   #19
Quote:
TinchiS kaže: Pogledaj post
Kaj se tiće čvrstoće, najčvršće su one koje imaju željeznu konstrukciju a gore dveno sjedište. Samo, gdje to kupiti? Mi smo tražili nakon naše "nezgode" jer smo znali da nam stvarno trebaju neke čvrste ali nema toga nigdje.
To jedino da netko tko se kuži u to, napravi u kućnoj radinosti.

Mi imamo takve, ali sam ih ja donjela "u miraz". To su moje sanjke, kad sam ja bila dijete, samo smo letvice promijenili.
A nigdje više nismo našli takve za kupiti.
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 18:00   #20
Quote:
TinchiS kaže: Pogledaj post
Evo ih iz svih kuteva


E sad, kolko su čvrste, to ćemo tek vidjeti, ugl. djeluju čvrsto.
To su te!!!! E da, vise od cvrstoce me zanima jel ide to po snijegu uopce
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:50.