Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2012., 14:32   #141
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Matix world nije relevantna stranica. Da stranica barem malo drži do sebe nebi napisali glupost, a ta je "vitamin B17". Taj vitamin ne postoji, nema ga. Skupina B vitamina sastoji se od vitamina B1 do B12.
Mislim stvarno...B17 ne postoji? Pa mislim, otkud si ti pala, s Marsa? Eto zašto se ne volim ubacivati u rasprave po forumima, jer uvijek se netko nađe tko tvrdi da je 2+2=7, a ne 4 i onda daj se ti prepiri s takvim neznalicama

VITAMIN B17

Zadnje uređivanje Marec : 15.07.2012. at 14:35. Reason: .
Marec is offline  
Old 15.07.2012., 15:10   #142
Gledaj, ta stranica sa tog linka nije relevantna. Tako nešto svaki klinac složi za 10 minuta i postavi na net. I onda na toj stranici drobi gluposti. Nađi, molim te, službenu stranicu na kojoj se spominje dotični "vitamin".
Pisalo je i na plotu ...
Biljka is offline  
Old 15.07.2012., 15:35   #143
Draga moja biljčice, tu sam stranicu tek tako ubacio, a jedna je od više od pola milijuna na webu, pa si ti traži neku kompliciraniju koju ne može napraviti klinac od 10 godina koja znači čim je kompliciranija to je službenija.

Ako tražiš "službenu" iz nekakvih znanstvenih krugova, takvu nećeš naći, jer takve znanstvene draga moja financiraju oni koji imaju interes od toga da ljudima peru mozak i od svojih lijekova i kemoterapije ubiru godišnje milijardice nečega.

A sad ti meni daj neku stranicu koja službeno govori da postoji vitamin C. I odgovori mi na jedno jednostavno pitanje: Koliko vitamina ima u cedeviti? Hvala lijepa na ugodnom ćaskanju
Marec is offline  
Old 16.07.2012., 20:00   #144
Victoria Boutenko

Mislim da gotovo ne postoji osoba koja se barem interesira oko sirove prehrane a da nije čula za Victoriu Boutenko i njene knjige o zdravoj i sirovoj prehrani. Evo prilike i da je gledamo u videu (preko 4 sata) sa prijevodom, isplati se pogledati:

12 koraka do sirove prehrane sa Victoriom Boutenko (oba dijela)
Marec is offline  
Old 15.08.2012., 16:46   #145
treba mi info!

želim početi ishranu sa presnom hranom...ali isto tako znam da ne sme sva hrana koja se unosi biti presna.Šta tačno od povrća sme presno a šta ne? Hvala!
vasićeva is offline  
Old 15.08.2012., 17:37   #146
Ja sam sa 18 g, bila dobra ti mjeseca na sirovoj hrani. Zapravo, djelomično sirova hrana.
Zadnje polugodište srednje škole, učenje za maturu, svaki dan vježbanje od sat vremena, svakodnevno učenje. Prehranu sam bazirala na voću, meso sam jela jednom u dva tjedna, ako i toliko. Povrće sam morala termički obraditi, ali ne u cijelosti. Nisam tražila podatke o tome koja namirnica sadrži koliko čega od vitamina i ostalih stvari. Jela sam što mi se jelo, slušala sam što mi tijelo traži. Kad mi je falilo meso, pojela sam malo kuhanog mesa. Od tekućine, čista voda i zeleni čaj bez šećera. Bez gaziranih pića, kupovnih sokova, kruha...
To je bio period u kojem sam se najbolje osjećala otkad pamtim. Bila sam puna energije, dosta mi je bilo 6-6.5 sati sna. Pamtila sam k'o nenormalna - sve petice na maturi.
Inače bolujem od autoimune bolesti sistemni lupus eritematozus. U tom periodu su mi nalazi bili maltene savršeni.
Sada.. Čudan period u životu, trebam se prisiliti ponovno vratiti na takav način ishrane. Ali budem.
-addicted- is offline  
Old 16.08.2012., 11:33   #147
Dragi moji sirovojedci
da vas pitam
jer mislim da prelaz na sirovu hranu nije toliko težak kokiko je teško otkantati sve i kidati veze sa rodbinom, bratićima, sestričnama, kumovima..pa ti budi sirovojedac na rođendanima, krstitkama, karminama, prvoj pričesti, pa ne probat tada tamo kolače, pohance, kruh, francusku salatu...i reči dajte meni sirovu mrkvu da glodam....
Kako u tome uspjeti?
kako vam to uspijeva?
Kidanje veza?
Inače ja sam bio 14 dana sirov i ih 2 tjedna sam se najbolje ikada osjećao u svom životu...e onda sam pao opet u matricu..u kolotečinu.
antik is offline  
Old 07.10.2012., 20:47   #148
ja sam na sirovoj hrani više od dva mjeseca. Jednostavno sam odlučila da ću jesti samo voće i povrće.Nisam prelazila postepeno nego odmah. Imala sam problema, bolila me glava, bolni pritisak na debelo crijevo i mjehur. Pila sam uvin čaj i čaj od kopriva. Sve se normaliziralo za dva do tri dana. I danas mi je super. Puna sam energije, osjećam se tako snažno i skinula sam 7 kg bez da sam imalo bila gladna. Za doručak jedem ribanu jabuku bananu i med. Zatim ako osjetim glad pojedem nekakvu voćku i pijem vodu. Za ručak jedem salate ( od ribanog kupusa, mrkve, krastavci, zelena paprika malo začinim s maslinovim uljem ubacim si i par maslina ako ih imam mrvicu soli , ili umjesto zelja stavim kelj ili crveno zelje, salatu zelenu.....) Za sada se dobro osjećam. Da slažem si zelene guste sokove (napr.grožđe, desetak boba,ananas 1/4 na kockice, banana i špinat- sve miksam štapnim mikserom dodam čašu vode i savršenstvo. Bila sam na jednoj večeri gdje je bilo svega i svačega (mesa, kolača...) nije me ni malo smetalo što jedu ljudi oko mene. Meni je konobar donio najprije voće, zatim miješanu salatu i za desert voćnu salatu. Super sam se najela i nikome nije bilo čudno, Svi su znali da ja jedem sirovu hranu.
Ne vrti mi se u glavi, koža mi se jako očistila (imala sam dosta potkožnih prišteva), kosa mi se ne masti (prije sam ju prala svaki drugi dan) a sada jedanput na tjedan i jako mi se sjaji.
Zaboravila sam reći da na večer grickam orahe ili bademe, lješnjake.
Mislim da više neću jesti meso, kruh, kolače jednostavno nemam potrebu za tim. Kuham normalno za svog supruga i pečem kolače. Nikada je ne presolim ili slabo posolim makar ne probam.
Pišem ovo zato što je to iz prve ruke. Nikome ne dozvoljavam da mi govori šta treba ili ne treba jesti osim svojemu tijelu. Točno će ti reći šta ti treba. Samo ga treba slušati.
helica is offline  
Old 25.10.2012., 12:40   #149
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Evo još jednog sirovojelca

Popodne ili pred večer povrće, jednostavna svježa salata uz maslinovo ulje, jabučni ocat, limun, plus u salatu narežem bijelog i crvenog luka ukoliko ne izlazim više taj dan
Jabučni niti bilo kakav ocat nije sirova hrana. Dapače, soljenjem i dodavanjem octa u salatu tu istu sirovu salatu si skuhao, jer to je prvi proces kuhanja odnosno "umrtvljivanja" hrane. Radije začini limunovim sokom. Ocat kiseli organizam i potiče stvaranje gljivica.


Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
U teorije urote farmaceuta ne vjerujem previše jer znanstvenik koji bi objavio lijek protiv raka bi si osigurao nobelovu nagradu i poziciju jedne od najvažnijih osoba u povijesti, nešto što koji farmaceutski milijunčić ispod stola ne može nadomjestiti....
Farmaceutske kompanije si moraju osigurati mušterije na nekakav način. U zdravlju nema profita, ne za njih.
Flakeolino is offline  
Old 29.10.2012., 17:23   #150
Quote:
helica kaže: Pogledaj post
ja sam na sirovoj hrani više od dva mjeseca. Jednostavno sam odlučila da ću jesti samo voće i povrće.Nisam prelazila postepeno nego odmah. Imala sam problema, bolila me glava, bolni pritisak na debelo crijevo i mjehur. Pila sam uvin čaj i čaj od kopriva. Sve se normaliziralo za dva do tri dana. I danas mi je super. Puna sam energije, osjećam se tako snažno i skinula sam 7 kg bez da sam imalo bila gladna. Za doručak jedem ribanu jabuku bananu i med. Zatim ako osjetim glad pojedem nekakvu voćku i pijem vodu. Za ručak jedem salate ( od ribanog kupusa, mrkve, krastavci, zelena paprika malo začinim s maslinovim uljem ubacim si i par maslina ako ih imam mrvicu soli , ili umjesto zelja stavim kelj ili crveno zelje, salatu zelenu.....) Za sada se dobro osjećam. Da slažem si zelene guste sokove (napr.grožđe, desetak boba,ananas 1/4 na kockice, banana i špinat- sve miksam štapnim mikserom dodam čašu vode i savršenstvo. Bila sam na jednoj večeri gdje je bilo svega i svačega (mesa, kolača...) nije me ni malo smetalo što jedu ljudi oko mene. Meni je konobar donio najprije voće, zatim miješanu salatu i za desert voćnu salatu. Super sam se najela i nikome nije bilo čudno, Svi su znali da ja jedem sirovu hranu.
Ne vrti mi se u glavi, koža mi se jako očistila (imala sam dosta potkožnih prišteva), kosa mi se ne masti (prije sam ju prala svaki drugi dan) a sada jedanput na tjedan i jako mi se sjaji.
Zaboravila sam reći da na večer grickam orahe ili bademe, lješnjake.
Mislim da više neću jesti meso, kruh, kolače jednostavno nemam potrebu za tim. Kuham normalno za svog supruga i pečem kolače. Nikada je ne presolim ili slabo posolim makar ne probam.
Pišem ovo zato što je to iz prve ruke. Nikome ne dozvoljavam da mi govori šta treba ili ne treba jesti osim svojemu tijelu. Točno će ti reći šta ti treba. Samo ga treba slušati.
svaka čast
antik is offline  
Old 30.10.2012., 09:50   #151
Quote:
helica kaže: Pogledaj post
ja sam na sirovoj hrani više od dva mjeseca. Jednostavno sam odlučila da ću jesti samo voće i povrće.Nisam prelazila postepeno nego odmah. Imala sam problema, bolila me glava, bolni pritisak na debelo crijevo i mjehur. Pila sam uvin čaj i čaj od kopriva. Sve se normaliziralo za dva do tri dana. I danas mi je super. Puna sam energije, osjećam se tako snažno i skinula sam 7 kg bez da sam imalo bila gladna. Za doručak jedem ribanu jabuku bananu i med. Zatim ako osjetim glad pojedem nekakvu voćku i pijem vodu. Za ručak jedem salate ( od ribanog kupusa, mrkve, krastavci, zelena paprika malo začinim s maslinovim uljem ubacim si i par maslina ako ih imam mrvicu soli , ili umjesto zelja stavim kelj ili crveno zelje, salatu zelenu.....) Za sada se dobro osjećam. Da slažem si zelene guste sokove (napr.grožđe, desetak boba,ananas 1/4 na kockice, banana i špinat- sve miksam štapnim mikserom dodam čašu vode i savršenstvo. Bila sam na jednoj večeri gdje je bilo svega i svačega (mesa, kolača...) nije me ni malo smetalo što jedu ljudi oko mene. Meni je konobar donio najprije voće, zatim miješanu salatu i za desert voćnu salatu. Super sam se najela i nikome nije bilo čudno, Svi su znali da ja jedem sirovu hranu.
Ne vrti mi se u glavi, koža mi se jako očistila (imala sam dosta potkožnih prišteva), kosa mi se ne masti (prije sam ju prala svaki drugi dan) a sada jedanput na tjedan i jako mi se sjaji.
Zaboravila sam reći da na večer grickam orahe ili bademe, lješnjake.
Mislim da više neću jesti meso, kruh, kolače jednostavno nemam potrebu za tim. Kuham normalno za svog supruga i pečem kolače. Nikada je ne presolim ili slabo posolim makar ne probam.
Pišem ovo zato što je to iz prve ruke. Nikome ne dozvoljavam da mi govori šta treba ili ne treba jesti osim svojemu tijelu. Točno će ti reći šta ti treba. Samo ga treba slušati.
Divim ti se. I ja bih tako ali...
GM1 is offline  
Old 30.10.2012., 11:01   #152
Ne znam koja je granica za ''sirovu hranu''.

Je li pasta od rajcice (propasirane a ne kuhane) zagrijana na 70 oC
sirova ili ne?


Za likopen je dokazano da mu biodobavljivost (kolicina koja se iz crijeva apsorbira u krv, a ne izbaci crijevima) raste s porastom temperature. Dakle, zagrijani paradajz je zdraviji od sirovog.

Slicno je s turmerikom/kurkumom. Da bi se kurkuma apsorbirala u krv, a ne samo izlucila stolicom potrebno je

1. temperatura > 70 oC
2. masnoca

Dakle, ako nasjeckate svjezu rajcicu, krastavce i makar stavili pola kile kurkume, organizam vam nece upiti niti 1g te kurkume, sve ce se izluciti stolicom.

Ako zagrijete pastu od rajcice na vise od 70 oC, umijesate 3 zlice kurkume, i na kraju dodate 2 zlice djevicanskog maslinovog ulja, sva ta kurkuma ce zavrsiti u vasem organizmu (dakle apsorbirat ce se u krv) i postici ce dobra antioksidativna svojstva.

Dakle, pamet u glavu, nekim spojevima (u ovom slucaju likopen te kurkuma) bioraspolozivost RASTE termickom obradom.

Iako u teoriji nisam protiv sirove hrane, nisam za krajnosti...Tesko da bih se kao pescetarijanka mogla odreci sardina, skusa i drugih riba. A sushi ne volim.
Jedino ako se susena riba broji u sirovu hranu.

Zadnje uređivanje Alexandra Burek : 30.10.2012. at 11:09.
Alexandra Burek is offline  
Old 30.10.2012., 16:41   #153
sve kuhano ili pečeno iznad 47.C nije više sirovo

no
ne treba ići u krajnosti
antik is offline  
Old 03.11.2012., 13:23   #154
Ako nekog iskreno interesira ova tema i ima poneko pitanje, vrlo rado ću mu odgovoriti. Osobno sam 100% "sirovi" vegan evo kroz 10 dana biti će 6 mjeseci. Za detalje o toj temi ipak preporučujem pročitati čim više knjiga, kako bi se utvrdilo znanje i proširili vidici.

Postoje inače "stupnjevi" napretka po tom pitanju:

1. odricanje od jedenja mesa, dakle ajmo reć klasično vegetarijantsvo
2. odricanje od hrane životinjskog porijekla (jaja, sirevi i svi ostali mliječni proizvodi, med,...), to je veganstvo
3. odricanje od bilo kakve kuhane i pečene hrane, tu spada i kruh, to je tzv. sirovo veganstvo ili 100% raw vegan (moja malenkost )
4. odricanje od povrća (zapravo čovjek nije ni mesojed, ni biljojed, već plodojed)
5. ?? Saznajte sami

Biti vegan ne znači biti gladan, tj. gladovati, ni u jednom trenutku, makar biti povremeno gladan ili osjetiti jaču glad svaki dan barem jednom nije štetno već je vrlo zdravo i poželjno za organizam. Ne želim ići u detalje, kako napisah najkorisnije je informirati se čitajući knjige (a ne gledanjem tv emisija ili čitanjem raznih časopisa sa nebuloznim savjetima o prehrani, kako smršavjeti, itd.)
Marec is offline  
Old 15.11.2012., 10:10   #155
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Pripazite na nedostatak pojedinih elemenata u organizmu, posebice vitamina b12, proteina, itd. Inace zgodna metoda za povremeno ciscenje organizma, u trajanju do tri mjeseca.
A što ako bude 3 i pol mjeseca?
Hmm...želiš li ovim reći da sirova hrana nema vitamina b12 niti proteina, a da se kuhanjem oni stvaraju? Vidiš, to zbilja nisam znao. Oprosti, ali ovo se zbilja kosi sa svim zakonima prirode, kemije, fizike i zdrave pameti.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 15.11.2012., 10:27   #156
Quote:
Alexandra Burek kaže: Pogledaj post
Ne znam koja je granica za ''sirovu hranu''.

Je li pasta od rajcice (propasirane a ne kuhane) zagrijana na 70 oC
sirova ili ne?


Za likopen je dokazano da mu biodobavljivost (kolicina koja se iz crijeva apsorbira u krv, a ne izbaci crijevima) raste s porastom temperature. Dakle, zagrijani paradajz je zdraviji od sirovog.

Slicno je s turmerikom/kurkumom. Da bi se kurkuma apsorbirala u krv, a ne samo izlucila stolicom potrebno je

1. temperatura > 70 oC
2. masnoca

Dakle, ako nasjeckate svjezu rajcicu, krastavce i makar stavili pola kile kurkume, organizam vam nece upiti niti 1g te kurkume, sve ce se izluciti stolicom.

Ako zagrijete pastu od rajcice na vise od 70 oC, umijesate 3 zlice kurkume, i na kraju dodate 2 zlice djevicanskog maslinovog ulja, sva ta kurkuma ce zavrsiti u vasem organizmu (dakle apsorbirat ce se u krv) i postici ce dobra antioksidativna svojstva.

Dakle, pamet u glavu, nekim spojevima (u ovom slucaju likopen te kurkuma) bioraspolozivost RASTE termickom obradom.

Iako u teoriji nisam protiv sirove hrane, nisam za krajnosti...Tesko da bih se kao pescetarijanka mogla odreci sardina, skusa i drugih riba. A sushi ne volim.
Jedino ako se susena riba broji u sirovu hranu.
Kad bi i ovo za likopen bilo točno, a valjda i jest, da li bi trebalo samo radi njega odreći se svih ostalih korisnih i puno važnijih sastojaka rajčice te ih uništiti kuhanjem?
Osim toga, ja se pred tv kamerama objesim na trgu Bana Jelačića ako je termički obrađena rajčica jedini izvor likopena na svijetu.

Na kraju krajeva, kao što reče cijenjeni Marec "najkorisnije je informirati se
čitajući knjige (a ne gledanjem tv
emisija ili čitanjem raznih časopisa sa
nebuloznim savjetima o prehrani, kako smršavjeti, itd.) "
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 16.11.2012., 02:40   #157
Post Sirova hrana-pogledajte ovo

Imam vam nesto pokazati dragi forumasi, ja definitivno nakon ovog gledanja
mijenjam svoj nain prehrane.

Na Rubu Znanosti - Sirova Hrana
Molim vas da prosljedite ovaj video, pokazete svim dobrim ljudima i onima koji to žele biti.

LP
Ravinx is offline  
Old 16.11.2012., 02:55   #158
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
Dragi moji sirovojedci
da vas pitam
jer mislim da prelaz na sirovu hranu nije toliko težak kokiko je teško otkantati sve i kidati veze sa rodbinom, bratićima, sestričnama, kumovima..pa ti budi sirovojedac na rođendanima, krstitkama, karminama, prvoj pričesti, pa ne probat tada tamo kolače, pohance, kruh, francusku salatu...i reči dajte meni sirovu mrkvu da glodam....
Kako u tome uspjeti?
kako vam to uspijeva?
Kidanje veza?
Inače ja sam bio 14 dana sirov i ih 2 tjedna sam se najbolje ikada osjećao u svom životu...e onda sam pao opet u matricu..u kolotečinu.
Jednostavno je, legendo.
Ja imam razumijevanja za njihovu katastrofalnu prehranu, za prekomjernu kilažu, za alkohol i pušenje i za njihove bolesti i tegobe koje su si time stvorili...i ni na što ih ne forsiram...jer sam im prijatelj.
Ako oni nemaju razumijevanja za moj način života (ili ga u većini slučajeva nisu ni pokušali razumjeti već se tome automatikom protive) - onda oni meni nisu prijatelji. A onda više nije ni bitno što takvi ljudi misle.
Isto vrijedi i za rođake.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!

Zadnje uređivanje Ibrahim : 16.11.2012. at 03:00.
Ibrahim is offline  
Old 17.11.2012., 00:03   #159
Premješteno s pdf-a Zdravlje.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Old 17.11.2012., 01:12   #160
tnx
Ravinx is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:49.