Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2011., 15:48   #101
Meni je na PBZ Investor došla ponuda za Magmu i još jednu firmu ne sjećam se više..
Iako ova Erste ponuda obveznica je jako primamljiva i trebalo bi nešto pazariti ali bojim se jakih igrača...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 21:32   #102
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Meni je na PBZ Investor došla ponuda za Magmu i još jednu firmu ne sjećam se više..
Iako ova Erste ponuda obveznica je jako primamljiva i trebalo bi nešto pazariti ali bojim se jakih igrača...
Može info kako do tih obveznica te kolika je sigurnost istih ?
auro13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 07:51   #103
Quote:
auro13 kaže: Pogledaj post
Može info kako do tih obveznica te kolika je sigurnost istih ?
Za Erste ne znam, pitaj stefeka on ih je kupio u prošlom izdanju
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 14:05   #104
Quote:
auro13 kaže: Pogledaj post
Može info kako do tih obveznica te kolika je sigurnost istih ?

Izađe ti prospekt na stranicama firme.
Obavezno pročitaj prospekt i ako ti bilo šta nije jasno pitaj kad odeš u poslovnicu upisati obveznice.

U poslovnici ti treba osobna, potvrda o OIB ( ako nisi već u sustavu), kartica računa na koji ćeš primati kamatu i glavnicu.

Upišeš koliko želiš i dobiješ papire s informacijama za uplatu i rokom.

Nakon proteka svih tih rokova, pojavit će se obveznice na tvom računu u SKDD i to je to.

Rizik je zapravo rizik firme, tj. sigurne su koliko i sama firma.
stefek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 17:30   #105
Orocena stednja

Imam jedno malo cudno pitanje

Dali se vezana stednja automatski produzuje po isteku trajanja stednje??

Zanima me zbog sljedeceg slucaja, nasao sam doma stednu knjizicu od 1984g, na koju je onda bila uplacena neka lova. To je bilo oroceno na 7 godina, na pecatu pise vezana stednja na 84 mjeseci. Zanima me dali se ta stednja morala automatski produziti po isteku tih 7 godina, na sljedecih 7 ili je banka moze prekinut bez nikakve obavijesti.

Kako su mi rekli, Banka nije nikad poslala nikakvu obavijest o prekidu ili zavrsetku stednje, zato i je ta knjizica zaboravljena. U banki su mi rekli da moraju taj racun pronaci u arhivi jer nije nikada bio ubacen u kompjutere.
AntisD is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 18:47   #106
ovisi od banke, ja sam imao takav slučaj i koliko znam ako se u roku od 3 dana ne podigne štednja ista se produžava po trenutno važećim uvjetima (riječ je bila o erste banci)
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 20:25   #107
Quote:
AntisD kaže: Pogledaj post
Imam jedno malo cudno pitanje

Dali se vezana stednja automatski produzuje po isteku trajanja stednje??

Zanima me zbog sljedeceg slucaja, nasao sam doma stednu knjizicu od 1984g, na koju je onda bila uplacena neka lova. To je bilo oroceno na 7 godina, na pecatu pise vezana stednja na 84 mjeseci. Zanima me dali se ta stednja morala automatski produziti po isteku tih 7 godina, na sljedecih 7 ili je banka moze prekinut bez nikakve obavijesti.
S obzirom da se radi o knjizici iz 1984, tesko da ces igdje drugdje osim u banci dobit konkretan odgovor.
Sto se novijih orocenja tice, koliko znam ona sa promjenjivom kamatom se automatski produljavaju, orocenja sa fiksnom kamatom ne (tako su barem meni rekli u nekoj banci, ne sjecam se vise kojoj).
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 09:56   #108
pozdrav

Zanima na koji način najbolje uročiti nekih 20-30 tisuća kuna (recimo na godinu dana za pocetak) u banci? jel veca kamata ako se na više od godinu dana oroči? jel u eurima ili kunama oročiti?
__________________
"It Ain't Over, 'Till It's Over"
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 07:59   #109
Što je duže vrijeme veća je kamata.

ali pazi ovo
Ako nisi siguran kada će ti novac trebati, tj nakon 6mj ili god dana. Oroči na godinu dana. Ako ćeš nakon 6mj trebati novac, razročiš ga nakon 6mj + 1dan i dobivaš kamatu za 6mj. Ovo ti ne vrijedi za sve banke, tako da se obavezno raspitaj za:
1. koji su troškovi prijevremenog razročenja (postoje banke koje ne naplaćuju ništa)
2. koja se kamata priznaje za izdržani rok oročenja (postoje banke koje će ti priznati a vista kamatu)
3. ima još stvari ali ove gore su najvažnije.

Što se valute tiče napisati ću ti prednosti i nedostatke, pa odluči:
HRK
1. Prednosti veća kamata
2. U hr ćeš vjerojatno potrošiti novce pa nemaš konverzija HRK > EUR > HRK

Nedostaci:
1. veća kamatna stopa = veći rizik
2. postoji mogćnost gobitka vrijednosti novca npr. inflacija i slabljenje valute u odnosu na eur


EUR
Prednosti
1. Sigurnija valuta, jer je eurozona veće gospodarstvo.

Nedostaci:
1. Niža kamata
2. gobitak na konverziji HRK > EUR > HRK.
Art Vandelay is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 08:01   #110
Quote:
stefek kaže: Pogledaj post
Izađe ti prospekt na stranicama firme.
Obavezno pročitaj prospekt i ako ti bilo šta nije jasno pitaj kad odeš u poslovnicu upisati obveznice.

U poslovnici ti treba osobna, potvrda o OIB ( ako nisi već u sustavu), kartica računa na koji ćeš primati kamatu i glavnicu.

Upišeš koliko želiš i dobiješ papire s informacijama za uplatu i rokom.

Nakon proteka svih tih rokova, pojavit će se obveznice na tvom računu u SKDD i to je to.

Rizik je zapravo rizik firme, tj. sigurne su koliko i sama firma.

Ako je riječ o riziku MAGME onda bježi glavom bez obzira od toga
Art Vandelay is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 16:21   #111
ako imaš mogućnost b-free računa, nema smisla oročavat pare uopće, pogotovo ako je imaš eure
unseen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 08:02   #112
'u koju banku uložiti novac? ovaj bfree račun izgleda ok. imaju ga u volksbanci. kakvi su vam oni?
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 08:51   #113
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
'u koju banku uložiti novac? ovaj bfree račun izgleda ok. imaju ga u volksbanci. kakvi su vam oni?
  • ako imaš eure (mada možeš i eure)
  • ako želiš pare dić u svakom trenutku (doslovno)
  • ako ne želiš nikakve naknade (pri tom računam na otvoren devizni kod njih - također bez naknada)
  • ako želiš isplatu kamate svaki misec
  • ako želiš besplatan token za kontrolu svojih štednih iznosa
  • ako ti paše 3.25% (cca 1.7-1.9% je ostalim bankama na 1 misec za iznose npr od 15-50 000 eura)

ispada da ih reklamiram, ali stvarno nema bolje od toga ako ti se ovo gori sviđa
unseen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 08:54   #114
Quote:
unseen kaže: Pogledaj post
  • ako imaš eure (mada možeš i eure)
  • ako želiš pare dić u svakom trenutku (doslovno)
  • ako ne želiš nikakve naknade (pri tom računam na otvoren devizni kod njih - također bez naknada)
  • ako želiš isplatu kamate svaki misec
  • ako želiš besplatan token za kontrolu svojih štednih iznosa
  • ako ti paše 3.25% (cca 1.7-1.9% je ostalim bankama na 1 misec za iznose npr od 15-50 000 eura)

ispada da ih reklamiram, ali stvarno nema bolje od toga ako ti se ovo gori sviđa
da EUre mada razmišljam da nemam baš svu ušteđevinu u EUrima u slučaju problema sa Eurima. negdje sam pročitao da je Volksbank jugoistična Europa kupljena od Rusa. ne znam kolko to utječe na sigurnost banke...
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 09:54   #115
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
negdje sam pročitao da je Volksbank jugoistična Europa kupljena od Rusa. ne znam kolko to utječe na sigurnost banke...
Ruski, turski, njemački, austrijski, talijanski ili srpski vlasnik banka posluje u HR i za nju vrijedi ista regulativa kao za sve banke u hr i nju kontrolira HNB.

Evo jednog primjera Riječka banka i Hypo Austria je bila u vlasništvu njemačke BLB (štoviše, bavarci = naša braća veća od srba) i kad su banke se našle u problemima samo su se skupili i otišli. Tako da nemoj gledati tko je vlasnik, nego kako banka posluje i koliko ti njihove cijene odgovaraju.
Art Vandelay is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 14:07   #116
Tek sad vidim grešku u mojoj prvoj natuknici, B-free postoji i u kunama!

Ukratko, pola love stavi u eure, pola u kune, imaš besplatno vođenje računa, pregled štednje, odlične kamate i ono najbitnije - isti dan možeš povuć SVU lovu bez ikakve naknade!
unseen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 14:35   #117
Quote:
unseen kaže: Pogledaj post
Tek sad vidim grešku u mojoj prvoj natuknici, B-free postoji i u kunama!

Ukratko, pola love stavi u eure, pola u kune, imaš besplatno vođenje računa, pregled štednje, odlične kamate i ono najbitnije - isti dan možeš povuć SVU lovu bez ikakve naknade!
ne znam hoću li baš u kune pretvarat EU.jel Volksbank posluje dobro??
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 15:01   #118
Ako pričamo o hrvatskim okvirima, moj odgovor bi bia da posluje dobro. Nije među top 3 "hrvatske" banke, ali je u top 5,6 banaka sigurno.

Ako ti ne pašu kune (jel, kao povezane direktno sa eurom), drugi dio para jednostavno ostavi u valuti kojoj imaš ili planiraš imat, pa njega oročavaj/ulaži/troši. B-free je najsigurniji način danas čisto da izbalansiraš inflaciju i imaš pare uvik dostupne.
unseen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 20:52   #119
Pozdrav cijenjeni Forumasi.

Koja je po vama najbolja i najsigurnija Banka za orocenje love???

Hvala
neunistivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 01:36   #120
Ako tražiš najsigurniju banku dobit ćeš najmanju kamatu, a pošto vidim da si iz slavonije preporučujem ti da se vodiš lokal patriotizmom i izabereš neku slavonsku.
__________________
Svi mi grijesimo, neki vise, neki stalno.
Damjan_sesvete is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:22.