Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2004., 21:37   #21
Quote:
LaPerla kaže:
Jao chiarra ja mislila ne moze gore od mozgova. Uzas!
Sto manje znash manje te glava boli (stomak u ovom slucaju)
ma da u pravu si
al zapravo kolko to god grozno bilo (kad sam prvi put cula, ja isto reagirala ko ti) ne znam sta rec, mozda bi bolje bilo da ne znam sta sve ima u tim proizvodima, samo se sekiram bezveze a puno prominit ne mogu, od neceg moram umrit
samo mi bebica bas zao
__________________
Pa, bolje bit glupa, nego frustrirana debela starmala nedojebana skompleksirana krava - by Crow Jane
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 22:00   #22
I meni

BTW prestala sam koristiti puder od juce i guza se pocela crveniti tj. prepona znam nije iz tog razloga ali eto bas se pogodilo u isto vrijeme.Sada smo na kremici.

Ta Nivea sto Luca spominje ja nisam nikada vidjela samo one obicne plavo pakovanje a bas zvuci slatko
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 09:41   #23
Luca jel to ova krema:

sorry cure, otvori samo glavnu stranicu, izaberete na "produits" i onda na onu malu slikicu kaj veli "bebe"...ja sam pogledala i na americku stranicu, i uopce nema produkata za bebe na njihovim stranicama, pa mi nije jasno da li se prodaju ili ne...?

http://www.nivea.fr/frameset.php
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 09:58   #24
na ovom siteu nema kreme, ima samo eau de senteur, lingettes i pjena za kupanje
krema je u tubici i ja sam ju kupila za male pare u jednom malom sugavom Monoprix. tuba nije jako mala, krema je gusta, tako da dugo traje...
sad ispada da je to rijetkost, morat cu je pocet svercat

edit: nasla sam ju!
to se zove pommade reparatrice anti-rougeurs
(trebas gledati rubriku "le change")
citiram:
ima B5, cink-oksid i neki antibakterijski agens, bez parfema, bez alkohola, bez boje, omeksava kozu, smiruje iritacije, ubrzava regeneraciju, idealna prevencija za osteljivo lice i kozu koja je u kontaktu s pelenama.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 10:05   #25
Ja tu pink koju ti opisujes nikad nisam vidjela u carrefouru...samo onu plavu tubu sa cinkom"Creme Protectrice de la de Change"

Ima crema, ali su ti strelice ljevo i desno od one ljeve slikice(prozorcica) gdje se pojavljuju proizvodi...jeb... objasnjenja

Ok nasla si ju...idem u Nicu ovaj vikend ba navratim u mono....ima jedan veliki u centru...

Prvo u muzej paleontologije , pa u shoping...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 10:16   #26
Quote:
happygoose kaže:
Ok nasla si ju...idem u Nicu ovaj vikend ba navratim u mono....ima jedan veliki u centru...

Prvo u muzej paleontologije , pa u shoping...
ova je bijela tuba (vis sliku), ima plavu trakicu a po bijelom dijelu ima te neke tocke. sad mi se cini da su te tocke isto baby blue a ne roze
ali ima rozo onda u imenu, mora nesto negdje biti rozo

skuzit ces vec

uzivajte u muzeju
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 10:21   #27
cure, a zasto ne koristite najobicniju pavlovicevu? mene je spasila od ragada na pocetku dojenja?

www.biofarm.hr pa izaberete baby kremu.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 10:33   #28
Ma palmoticeva/pavloviceva ne znam kako se vise zovu, je meni mati kupila, ja sam to nekoliko puta stavila, i nista nije pomoglo, jos je gore bilo.Meni je to bilo ko neko mazivo za lezajeve, a na kraju krajeva nekima super odgovara, nekima ne...

Ja za ovu sa cinkom ne bi ni znala dok mi jedno tjedan dana sto smo bili doma iz bolnice, sestra nije donjela niveinu sa cinkom, ja se preporodila , a i bebac...i dan danas se zakacimo ja i sestra oko te kreme sa starom...moja seka je rodila prije mene godinu dana i stara joj je mozak pila na slamku..
Sa mnom nije bas mogla , a tu je i seka bila
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 10:51   #29
Quote:
happygoose kaže:
Ma palmoticeva/pavloviceva ne znam kako se vise zovu, je meni mati kupila, ja sam to nekoliko puta stavila, i nista nije pomoglo, jos je gore bilo.Meni je to bilo ko neko mazivo za lezajeve, a na kraju krajeva nekima super odgovara, nekima ne...

Ja za ovu sa cinkom ne bi ni znala dok mi jedno tjedan dana sto smo bili doma iz bolnice, sestra nije donjela niveinu sa cinkom, ja se preporodila , a i bebac...i dan danas se zakacimo ja i sestra oko te kreme sa starom...moja seka je rodila prije mene godinu dana i stara joj je mozak pila na slamku..
Sa mnom nije bas mogla , a tu je i seka bila
ja sam tu niveinu s cinkom stavljala malome na facu jer ne znam njemacki (osim ja, ja) pa sam zabrijala da je to krema za lice, a jos sam je dobila u maloj tubi
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 10:57   #30
Znas kad im se izbace oni mali pristici tu i tamo, iz pitaj boga kojeg razloga, na obrazima, obicno od znoja ili tako nesto.......stavis malo te kreme poslije kupanja, kad je koza jos "otvorena" i cista, i do jutra su oni kaput... ili ako ima suhu kozu na licu, pomjesas malo sa kremom koju obicno koristis, i nema vise...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 09:55   #31
Re: Talc (puder),Vaselin i ostalo za bebinu guzu

Quote:
LaPerla kaže:
Potaknuta topikom na Kozmetici koji upucuje da je baby puder (talc) kancerogen interesira me sta koristite za bebe prilikom mijenjanja pelena. Ja obicno stavljam bash baby puder i po potrebi diper rush Aveeno kremu kao prevenciju. Ostala sam zbunjena citajuci o mogucem kancerogenom elementu i nije mi janso zasto bi takav proizvod ako je tocno bio na trzistu za upotrebu.
Nista. U pocetku djecju mast kaj sam dobila iz Hrvatske (palmoviceva ili akk' se vec zove), ili kremicu s bad. uljem, poslije nista. Nije potrebno.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 14:47   #32
Re: Re: Talc (puder),Vaselin i ostalo za bebinu guzu

Quote:
FFE kaže:
Nista. U pocetku djecju mast kaj sam dobila iz Hrvatske (palmoviceva ili akk' se vec zove), ili kremicu s bad. uljem, poslije nista. Nije potrebno.
E ovako misli i moj muz.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2004., 19:52   #33
Guzu treba oprati i dobro posusiti,pa zamotati.Netreba nikakva krema.Niti puder.Puder su koristili prije 20 godina kad nije bilo pampersica.
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2004., 20:30   #34
iako sam organski osjetljiva na ovo pitanje, jel imas ti djece?
sumnjam da ima ljudi koji bi tofali djeci guze kojechime da to nije potrebno.
i ne koriste svi pampersice, i nekim guzama su one preplasticne, i svasta nesta jos.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2004., 22:23   #35
Guzica se treba prati a ne trljati maramicama da je prije gotovo.I mislim da svako ima pampersice,ili neke druge pelene za jednokratnu upotrebu..Jer bas tako siromasni nismo.a vode ima.
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2004., 22:24   #36
Quote:
bozanstvena333 kaže:
Guzica se treba prati a ne trljati maramicama da je prije gotovo.I mislim da svako ima pampersice,ili neke druge pelene za jednokratnu upotrebu..Jer bas tako siromasni nismo.a vode ima.
Rijetka su djeca cija koza reagira alergicno na pelene za jednokratnu upotrebu.
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2004., 10:17   #37
Quote:
bozanstvena333 kaže:
Guzica se treba prati a ne trljati maramicama da je prije gotovo.I mislim da svako ima pampersice,ili neke druge pelene za jednokratnu upotrebu..Jer bas tako siromasni nismo.a vode ima.
I uvjek ima onih koji vole komplicirati..zasto bi bilo jednostavno, kad moze biti komplicirano....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 15:19   #38
alexxx dobro si rekla


Bozanstvena,
Kako mislish da se stvara crvenilo? Od nepranja? Od Papmersica?
Od oboje? Mislim evo moj bebac je sinoc dobio instant crvenilo nakon sto je kakao, nije dobio nakon sto sam ga "izribala" maramicom.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 22:39   #39
Joj LaPerla, pa diaper rash je normalna stvar, pogotovo kad se predje na solids. Namazi ga desitinom, to ti je isto sto i ta Nivea sa cinkom, uzmi si Desityn Creamy jer se lakse skida i do slijedeceg prematanja ce guza biti OK.

A za bozanstvenu, pelenski osip dobivaju i guze u obicnim pelenama i guze u pampersicama. Ne znaci da mama ne vodi brigu o higijeni, vise je povezano s onim sto beba jede.

Moja nije imala ni jednom pelenski osip dok je bila samo na cici. Kad smo poceli s vocem i povrcem i mokraca postala malo kiselija, o kakici da ne pricam, stvari su se promijenile.

Ali, u Desityn se kunem.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 22:47   #40
Pa znam zato sam ju i pitala jer koliko sam shvatila bozanstvena je aludirala da se bash dobija od trljanjna maramicom i ne pranja.

Desytin sam kupila jucer, Aveeno je do sada bila dobra ali vishe ne upravo iz tog razloga koji si navela uvodjenje soilds i cesceg osipanja. I radila sam komparaciju razlika u % cinka je velika, Aveeno ima samo 13% a Desytin 40%.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:21.