Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2012., 12:36   #1
Kako odabrati kliniku za MPO - savjeti, iskustva

U postupoku smo IVF-a nakon dva pokušaja nismo se daleko odmakli od početka, meni ko laiku izgleda da je problem u endometrij iako neki doktori tvrde da to nije najbitnija stvar.
Zapravo želim Vaše mišljnje, pošto naš doktor u Petrovoj ima svoje metode liječenja, koje zasada izgleda ne pokazuju znakove uspjeha (2 pokušaj možda nije mnogo, ali ukolko sam u prvih godinu dana odmah znao da nešto ne štima, a doktori su nas uvjeravali da je sve ok, vjerujem da imam pravo na sumju).
Naime razumijem da postoj jako mnogo faktora koji utjeću na trudnoču, ali redom, savladali smo dobivanje jajne stanice (jedne po procesu), sama oplodnja na stolu je dva puta uspjela i tad nastaju problem, jer u tom trenutku nemoguće je reći gdje je problem, jer se nijti jedna nije "ulovila.".

Što napraviti dalje?
Razmišljam da odemo na pregled u privatnu kliniku. Odabir je ili dr Vlaisavljević ili Bauman. Problem je što neznam kojim parametrim baš njih dvojica....Zašto baš oni?...Više zbog reklame no nečeg drugog...Zašto ne Đelmiš, Ivanišević, Dimitrović.......
Pitam se što njih dvojica mogu napraviti. Naime sam pregled koji obojica mogu izvršiti i pregledati dosadašnje dokumente i donjeti sud.

Naravno to je mišljenje koje se temelji na njuhovu iskustvu, ali svako tijelo drugačije reagira na stimulanse. Što učiniti ukoliko terapija koja je do sada vršena bude proglašena pogrešnom?

Dali, bi trebao tada razgovarati sa sadašnjim doktorom, te zatražiti da se konzultira s svojim timom da primjeni takvu terapiju?

Desilo mi se da sam dobio odgovor ukoliko mi ne vjerujete udite drugom liječniku? Taj odgovor me zapravo učini ljutim, jer to znači da nije spreman za druga milšljenja i razmatranja drugih ideja.

Osobno kad netko na mom poslu ukoliko netko ima ideju i mogu je primjeniti to i učinim.

Daklem, što mogu napraviti Bauman ili Vlaisavljević?
__________________
Hyundai i30, 116 kS CRDi....deveta godina....potraga zamjenom krenula....nadam se da ću 2020-2022 sjesti u novi automobil...Suzuki S-Cross ili Vitara ili....do 150.000,00 kuna
Heho is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 13:03   #2
da, možda bi bilo dobro otvoriti novu temu državne bolnice vs. privatnici.
i sama se nalazim sad u situaciji da razmišljam dal da dalje ustrajem na postupcima u bolnici ili skupljam lovu za privat.

samo je pitanje što će se dogoditi ako se izglasa ovakav zakon kakav je u prijedlogu - hoćemo li onda uopće imati ikakvog izbora


@Heho - mislim da ti to nitko ne može reći. jednostavno ti sam/a moraš odlučiti kamo u postupak i procijeniti da li taj doktor radi dobro ili ne i onda se s time nositi... nema garancije ni privatno ni u državnim bolnicama da će postupak uspjeti...
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 20:38   #3
Zapravo ono što me muči jest, zbog čega bi netko koga plača država bio lošiji no netko tko radi privatno?
Znanje doktora u našim bolnicama je uporedivo znanje bilo kojeg doktora, a uzgred budi rečeno, ti isti doktori rade u privatnim poliklinikama, daklem njihovo znanje isključujemo kao faktor.
Faktor zarade, ok, gdje je nestao Hipoktrat? Vjerujem da i to mogu isključiti.
Ostala je oprema i čista sreća.. Sreća kao faktor je nebitno s stanovništa znanosti. Dakle, ostala je oprema. Oprema u našim Poliklinikama je skupa i vrlo moderna, dapače najmodernija u ovom djelu Europe se nalazi u ProNatalu. E, sad zašto bi ta klinika bila lošija od Maribora??? Pritom ne želim reči ništa o doktorima nego o tome kako netko povećava postotak uspješnosti...Za 30000 kuna za postupak u Mariboru, dali je to cijena za lovaše i one koji su dignuti kredit da bi dobili djete, pa ih se lovi na visoke cijene.....Sliči mi na licitaciju, a ne na realne parametre uspješnosti....
__________________
Hyundai i30, 116 kS CRDi....deveta godina....potraga zamjenom krenula....nadam se da ću 2020-2022 sjesti u novi automobil...Suzuki S-Cross ili Vitara ili....do 150.000,00 kuna
Heho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 21:50   #4
ja osobno ne tvrdim da su doktori u bolnicama lošiji od privatnika ali da rade u lošijim uvjetima, lošoj klimi uglavnom vezano za politiku , da rade natrpano i neorganizirano, da rade ko na traci ... da, to je u našim bolnicama nažalost tako. A mi smo ljudi a ne stoka i trebamo individualan pristup a ne traku.

doktori koji rade van bolnica ... pa koliko znam većina ih radi konzultacije u privatnim praksama no nisam sigurna tko točno izvodi postupke privatno. Možda ovi u beta plusu sad
večina privatnika su isključivo privatnici i rade u svojim klinikama - Lučinger, Radončić, ekipa u Citu ...

ne znam zašto spominješ pronatal Oni nemaju veze sa mpo niti se time bave a samim time su nebitni za ikakvu usporedbu. A pritom nažalost ni ta skupa oprema im ne garantira da rade savjesno svoj posao no to je sad moje osobno zapažanje temeljeno iz iskustva bližnjih i također nebitno za ovu priču.

U Maribor se masovno odlazilo i još se ide kao i strane klinike jer Milinovićevim zakonom sve nas je obilježilo ograničenje oplodnje 3 js i nemogućnost zamrzavanja zametaka. Osobno vjerujem da im je i lab + ljudski faktor bio bolji jer gro je primjera gdje su žene dolazile tamo do blastica a kod nas jedva do oplodnje ičega.

meni zapravo nije jasno o čemu diskutiramo jer ti uspoređuješ kruške i jabuke zapravo.
da, u našim bolnicama rade dobri stručnjaci, neki su ograničeni uvjetima u kojima rade, neki su se tu našli zbog politike pa se usput praksaju na nama, neki su putem izgubili radni elan a neki daju maksimalno koliko mogu ...

isto je sa privatnicima - nisu svi difoltno dobri za svakog i nisu nepogrešivi. No da smo mi pacijenti slobodniji i da se na nas više pazi kad plaćamo - stoji. Nažalost je očito postalo normalno platiti privatno liječenje da bi dobio koliko toliko adekvatnu skrb. Moj osobni stav nakon proživljenog.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 00:57   #5
Evo iz mog iskustva, početnice koja je odlučila krenuti privatno

Vjerujem da su i doktori u bolnicama i privatnici jednako stručni. Dio postupka i je neka sreća, ali znanje imaju svi.
Kod mene je pobijedio privatnik iz meni praktičnih razloga: manje čekanja na postupak, više vremena koje dr meni posveti. Čini mi se da su privatnici pod manjim stresom, lakše se s njima dogovoriti za termine

Znam da bih istu uslugu, a i cilj (bebu) mogla dobiti besplatno u bolnici, ali eto ja sad želim platiti svoju komociju. I drago mi je da imam izbor.
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 21:35   #6
Ja zeznuh stvar, ne Pronatal nego Beta plus. Oprosti na pogrešci...
__________________
Hyundai i30, 116 kS CRDi....deveta godina....potraga zamjenom krenula....nadam se da ću 2020-2022 sjesti u novi automobil...Suzuki S-Cross ili Vitara ili....do 150.000,00 kuna
Heho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 09:54   #7
Heho, jeste li odlučili?
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 22:51   #8
Nismo, nemamo na osnovu čega. U Betu idemo na konzultacija, a potom 25.4. na dogovor u Petrovu za ponovni pokušaj u 10. mjesecu.
POtanje se postavlja, što ako u Beti kažu da bi oni primjenili potpuno drugačiju metodu liječenja? Doktor koji radi u Beti je originalno iz Svetog Duga....
Dali projeniti bolnicu nakon toliko truda doktora u Petrovoj i ipak nekih saznanja....
__________________
Hyundai i30, 116 kS CRDi....deveta godina....potraga zamjenom krenula....nadam se da ću 2020-2022 sjesti u novi automobil...Suzuki S-Cross ili Vitara ili....do 150.000,00 kuna
Heho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 23:50   #9
Koliko vidim i cujem na sv.Duhu nije bas situacija sjajna - mozda da se malo dodatno informirate o tome.
Vidim na rodama da parovi u postupku moraju sami dokupovati lijekove jer ih nema i sl.

O petrovoj necu - imam vrlo lose iskustvo i nisam objektivna.
Smatram da im je biolog izvrstan a ostalo zali boze ... Izuzev pokojeg doktora.

Privat ako idete nema cekanja - sve ovisi o vama u smislu vremena sto sa bolnicom nije slucaj.

Ja bi temeljila odluku na godinama i iskustvu dosad. Ako vam je ovo drugi pokusaj mozda probat jos jednom u petrovoj, razmisliti i o Vinogradskoj

A od privatnika bi vagala Radoncica i Lucingera. Iskreno iako mislim da je Bauman super doc - ne bi me prevagnulo to da odem u betu ...

Ovo su samo moja zapazanja - mozda budu od koristi. Sretno gdje god krenuli
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 18:46   #10
....i ja sam u dilemi u koju kliniku krenuti, nakon neuspješnih pokušaja u kbo i dugog čekanja za lijekove, pokušala bih privatno......dr. Lučinger ili dr. Radoncic???
ako mi netko još može napisati svoja iskustva iz tih klinika....hvala
__________________
Čekaj me, i ja ću sigurno doći.Ne slušaj kad ti kažu kako je vrijeme da sve zaboraviš i da te nade lažu....
mari mar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 19:24   #11
Quote:
mari mar kaže: Pogledaj post
....i ja sam u dilemi u koju kliniku krenuti, nakon neuspješnih pokušaja u kbo i dugog čekanja za lijekove, pokušala bih privatno......dr. Lučinger ili dr. Radoncic???
ako mi netko još može napisati svoja iskustva iz tih klinika....hvala
evo ja ti mogu reći samo najljepša iskustva iz vilija ... dr Radončić i biolog i sestre su super.. stvarno ti svi pridaju pažnju i drze do tebe kao pacijenta ... palac gore!
Što se tiče postupaka, imala sam 2 stimulirana i jedan iz smrznutih tamo ... prvi stimulirani i iz smrznutih su prošli s negativnom betom, ali uvijek sam imala super zametke ... što znači da su oni napravili sve što su mogli.
Sad u drugom postupku opet tri super zametka i čekam betu ...
Evo ja ih mogu preporučiti svakome ...

Za dr Lučingera neznam ništa ... netko drugi će se već javiti ...
__________________
Živite svoj život, ne dozvolite da život živi vas!
Tinchi28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 21:18   #12
Quote:
mari mar kaže: Pogledaj post
....i ja sam u dilemi u koju kliniku krenuti, nakon neuspješnih pokušaja u kbo i dugog čekanja za lijekove, pokušala bih privatno......dr. Lučinger ili dr. Radoncic???
ako mi netko još može napisati svoja iskustva iz tih klinika....hvala


teško je savjetovati objektivno i realno.

Oba su jako dobra doktora sa velikim iskustvom. Biolozi kod jednog i drugog su super.


Osobno za dr.R imam samo pohvale i evo složiti ću se Tinchi
meni je igralo ulogu da mi dr. sjedne, da ne gubim puno vremena na načekavanje u čekaonici iako se to dešava i kod jednog i kod drugog koliko vidim i čujem, da postoji mogućnost opće anestezije, da mi je doktor dostupan od 0-24 za svako moje pitanje, da mi muž može biti prisutan - nakon transfera i punkcije uz mene dok ležim, da nam biolog također objasni situaciju po pitanju zametaka ... mislim nekome to nije bitno no eto meni je puno pomoglo iako nije presudno generalno gledano.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 21:57   #13
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
teško je savjetovati objektivno i realno.

Oba su jako dobra doktora sa velikim iskustvom. Biolozi kod jednog i drugog su super.


Osobno za dr.R imam samo pohvale i evo složiti ću se Tinchi
meni je igralo ulogu da mi dr. sjedne, da ne gubim puno vremena na načekavanje u čekaonici iako se to dešava i kod jednog i kod drugog koliko vidim i čujem, da postoji mogućnost opće anestezije, da mi je doktor dostupan od 0-24 za svako moje pitanje, da mi muž može biti prisutan - nakon transfera i punkcije uz mene dok ležim, da nam biolog također objasni situaciju po pitanju zametaka ... mislim nekome to nije bitno no eto meni je puno pomoglo iako nije presudno generalno gledano.
E da, zaboravih spomenuti sve ovo sto kaže sly i još me skoro rasplakala sestra kad me podragala nakon transfera i pricala puno pozitivnih primjera, a i anesteziolog lijepo objasni postupak opće anestezije i razgovara se s tobom prije i poslije ... Bas ko čovjek! e da, i lijepo možete ti i muž vidjeti zametke pod mikroskopom prije transfera .... Sto je nama bilo super
__________________
Živite svoj život, ne dozvolite da život živi vas!
Tinchi28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 21:58   #14
Sly ... Jesmo ga nahvalile ... Tražit ćemo proviziju od prihoda
__________________
Živite svoj život, ne dozvolite da život živi vas!
Tinchi28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 22:31   #15
Pa zasluzio je

Barem sto se mene tice.

Naravno - opet naglasavam odabir u oba slucaja je ok.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 11:24   #16
hvala cure na odgovoru....
__________________
Čekaj me, i ja ću sigurno doći.Ne slušaj kad ti kažu kako je vrijeme da sve zaboraviš i da te nade lažu....
mari mar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 14:03   #17
mi smo najprije odlučili zato što nam je bilo najbliže /kbc Rijeka/, najjednostavnije, dobre rezultate imaju za državnu bolnicu, uspjela sam upasti kod doktora kod kojeg sam se željela liječiti.

nakon 2 neuspješna postupka ja sam htjela van radi naših godina i zato što sam smatrala da su nam vani veće šanse...a cijena u konačnici približna onoj kod naših privatnika. moj dragi je inzistirao na tome da sve besplatne postupke potrošimo ovdje i tek onda krenemo dalje. kako sam taman ostala bez posla imala sam vremena 6-7 mjeseci biti stalno više-manje u bolnici. treći postupak je uspio u našoj bolnici /danas sam trudna 24 tjedna - ivf prirodnjak/.

da nismo uspjeli do rujna 2012. jesen bi proveli u Pragu. dosta naših prijatelja se tamo liječilo i svi su doma donijeli blizance , pa nam se to činilo kao lijep motiv za otići u Prag.

iako, sam na kraju bila malo pokolebana jer je ispalo da sam low responder, pa je veliko pitanje koliko bi stanica tj embrija uspjeli dobiti i u Pragu. činilo mi se da je Prag puno bolji izbor za žene koje imaju puno j.s. pa im ih gore sve oplode.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 12:01   #18
Pozdrav svima.

Već par dana prelistavam forum i vidim da nismo sami u ovome. Nije mi baš sve jasmo o čemu pričate ali vjerujem da ću polako pohvatati i to.
Imam 30 god a MM 31 god, on za sada nije bio na nikakvim pretragama jer za početak smo sgurni da kod mene nešto ne štima ...
Prije 10 godina mi je ostranjen desni jajnik, ostalo je samo 13 mm od njega, cijeli jajnik mi se pretvorio u nekakvu cističnu tvorevinu i nije se vidjelo zdravog tkiva, tako mi je pisalo na otpusnom pismu a sada mi se počelo isto dešavati sa lijevim. Cista promjera 46 mm x 37 mm. Neredovite i bolne menstruacije od samog početka...
Doktor kod kojeg sam bila na ult. preporučuje operaciju, a moja gin. mi preporučuje dr. Šimunića, riješiti zahvat i odmah krenuti s umjetnom oplodnjom jer zbog godina da nemamo više što čekati.
Pročitala sam u par postova da je ok doktor....
Zanima me koliko se čeka kod njega, jel stvarno dobar koliko ga hvale i ako netko zna kolika je cijena pregleda kod njega?

Hvala unaprijed
tinnčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 12:17   #19
tinčica bez uvrede al ja kod njega ne bi išla
na stranu njegova stručnost - iako i tu bi se dalo razgovarat - količina bahatluka i arogancije je neopisiva, iako doduše možda je u svojoj privat praksi ponešto i pristojniji nego u bolnici

Druga stvar, pokušavamo koristiti termin potpomognuta oplodnja a ne umjetna A kad smo kod mpo dakle dragi dr. Šimunić nam je zadnje 3 godine svima zagorčao život kao jedan od tvoraca rigoroznog Milinovićevog zakona a i u sastavljanu novog prijedloga se također iskazao u punom sjaju - NOT!

Imamo uistinu vrlo dobrih doktora koji se bave humanom reprodukcjom i ja bi svakako odabrala nekog drugog u tom pogledu, informacija po netu imaš pregršt a i prosurfaj malo po rodi. Imaš tamo jednu zanimljivu temu o dr. Šimuniću i njegovim aktivnostima jel.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 12:25   #20
i da, neću ti željeti dobrodošlicu na ovaj pdf no poželjeti ću da što prije završiš na nekom trudničkom

iako problemi sad izgledaju veliki sve se to da rješiti, samo hrabro
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:33.