Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2016., 21:53   #121
pa psihoterapija ti sigurno neće odmoći, dapače. može se ići na individualnu, ali i na grupnu. potonja naravno okuplja ljude sličnih/istih dijagnoza, no to je stvar terapeuta - on treba procijeniti tko je za grupu, a tko ne, te da li će i na koji način grupa i sam pojedinac imati benefita od toga. no u principu, psihoterapija je jako korisna, no treba biti strpljiv i uporan, odnosno, ne odustajati već je odraditi do kraja.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 15:35   #122
Post Akutni psihotični poremećaj - Majka

Poštovani svi! Pročitala sam sve vaše tekstove i moram priznati kako su me neki oduševili, a neki su me prestrašno i uplašili. Naime, moj je sin nedavno, početkom desetog mjeseca, s povratka na radu na sezoni i prije polaska na fakulet doživio prvi puta jednu epizodu koja je dijagnosticirana kao akutni psihotični poremećaj. Još uvijek se nalazi u Jankomiru na liječenju, no teško uočava uopće da ima bilo kakvih problema. Činjenica je da je da je konzumirao i marihuanu i alkohol, zamijenio lica i osobe, identitete.
Kao roditelj uopće ne znam kako da se ponašam, što da radim, što da činim, kako da mu pomognem. Imate li vi kakvih ideja?
Donna Ines is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 15:54   #123
Quote:
Donna Ines kaže: Pogledaj post
Poštovani svi! Pročitala sam sve vaše tekstove i moram priznati kako su me neki oduševili, a neki su me prestrašno i uplašili. Naime, moj je sin nedavno, početkom desetog mjeseca, s povratka na radu na sezoni i prije polaska na fakulet doživio prvi puta jednu epizodu koja je dijagnosticirana kao akutni psihotični poremećaj. Još uvijek se nalazi u Jankomiru na liječenju, no teško uočava uopće da ima bilo kakvih problema. Činjenica je da je da je konzumirao i marihuanu i alkohol, zamijenio lica i osobe, identitete.
Kao roditelj uopće ne znam kako da se ponašam, što da radim, što da činim, kako da mu pomognem. Imate li vi kakvih ideja?
Marihuana i alkohol nisu problem, problem je negdje dublje. Češće u njegovoj kolini i njegovim načinom suočavanja sa svijetom oko sebe.

Posavjetujte se sa njegovim psihijatrom, ne sa strancima na forumu i internetom.


Pomoći mu možete tako da vašeg sina pitate kako da mu pomognete, ne internet.
Ima jedna poslovica "Put do pakla popločan je dobrim namjerama".
Vidite prvo u čemu je problem, pa onda ako vam kaže on kako da mu pomognete, onda pomozite.

Nemojte vi smišljati ideje i pitati internet za ideju, prije nego se obratite sinu.
Vaš sin sigurno zna da li mu vi možete pomoći i da li on želi vašu pomoć.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 16:12   #124
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Marihuana i alkohol nisu problem, problem je negdje dublje. Češće u njegovoj kolini i njegovim načinom suočavanja sa svijetom oko sebe.

Posavjetujte se sa njegovim psihijatrom, ne sa strancima na forumu i internetom.


Pomoći mu možete tako da vašeg sina pitate kako da mu pomognete, ne internet.
Ima jedna poslovica "Put do pakla popločan je dobrim namjerama".
Vidite prvo u čemu je problem, pa onda ako vam kaže on kako da mu pomognete, onda pomozite.

Nemojte vi smišljati ideje i pitati internet za ideju, prije nego se obratite sinu.
Vaš sin sigurno zna da li mu vi možete pomoći i da li on želi vašu pomoć.
Za psihijatre treba novaca, a vecina njih nema pojma nist o ljudima
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 17:33   #125
Poštovani, problem je u tome što je dijete bolesno i ne može si samo pomoći, jer da je mogao ne bi se to niti dogodilo. Pitala sam internet jer kao roditelj ne znam kako se nositi s time. Ne vidim ništa loše u tome, jer neka od iskustava ovdje pomogla su mi da ipak steknem nekakav uvid u problem.
Donna Ines is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 23:18   #126
Donna Ines, kao roditelj mozete jako puno, a to je prije svega biti tu uz njega i za njega, biti mu oslonac kad sve krene nizbrdo. alkohol i marihuana sigurno nisu prijatelji nekome sklonom takvim poremecajima i bilo bi dobro da se drzi daleko od bilo kakvih opijata. njegova suradnja s lijecnicima ce uveliko utjecati na razvoj dogadjaja, a on, iako je jako mlad, trebao bi tu epizodu u svom zivotu shvatiti ozbiljno i kao upozorenje da mijenja nacin zivota. postoje trigeri, okidaci, a oni se pojacavaju konzumacijom opijata. bilo bi dobro da i vi kao roditelj potrazite pomoc i savjetovanje kako hendlati u takvoj situaciji. vi cete lako moguce biti tampon zona i filter izmedju njega i svih ostalih, a to nije tako jednostavna situacija i nemojte se ustrucavati traziti pomoc.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 00:30   #127
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
Donna Ines, kao roditelj mozete jako puno, a to je prije svega biti tu uz njega i za njega, biti mu oslonac kad sve krene nizbrdo. alkohol i marihuana sigurno nisu prijatelji nekome sklonom takvim poremecajima i bilo bi dobro da se drzi daleko od bilo kakvih opijata. njegova suradnja s lijecnicima ce uveliko utjecati na razvoj dogadjaja, a on, iako je jako mlad, trebao bi tu epizodu u svom zivotu shvatiti ozbiljno i kao upozorenje da mijenja nacin zivota. postoje trigeri, okidaci, a oni se pojacavaju konzumacijom opijata. bilo bi dobro da i vi kao roditelj potrazite pomoc i savjetovanje kako hendlati u takvoj situaciji. vi cete lako moguce biti tampon zona i filter izmedju njega i svih ostalih, a to nije tako jednostavna situacija i nemojte se ustrucavati traziti pomoc.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
Azzura, hvala na tim riječima. Gdje da potražim tu pomoć? Živim u malom mjestu, odlazak psihologu ili psihijatru poprilično je stigmatiziran, no ni to nije problem, nego ih nema. Što dalje?
Donna Ines is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 19:17   #128
ja bih na vasem mjestu trazila suport na mjestu gdje vam je sin, makar se raspitala o mogucnostima. znam koliko vam je tesko ukoliko ste u mjestu gdje nema takve pomoci, no pokusajte u najblizi grad pronaci pomoc. moguce da i od njegovih lijecnika dobijete korisne savjete kako se nositi sa cijelom situacijom.
zao mi je sto vam se sve to dogadja, no budite hrabri i vjerujte da mu terapija i promjena stila zivota mogu pomoci

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 07:16   #129
Radio sam po 12 sati, ljeto, u pogonu ko u kotlu.
Isrcpljen, umoran, pospan, nikakav. Samo posao i krevet, tu i tamo malo s curom, s frendovima.
U to vrijeme nas firma poslala na sistematski pregled i kaze meni doktorica da izgledam depresivno i bez volje.
MA DAJ!?
I napise mi recept za neke ljekove?
Ali nisam uzeo.

Vjerovatno tako krene ta prica o psihijatrima i luđacima.

To razdoblje je proslo vec odavno, nikad nisam uzeo neki antidepresiv nit sam isao na terapije. Nisam nesto normalan mozda, imam impulsivne reakcije neki put, ali nisam ni ko zombie pod tim ljekovima. I bas mi je drago zbog toga.
Ko voli nek izvoli, ali treba se borit sa stresnom situacijom bez ljekova. Nista ne traje zauvijek.
__________________
Liječim sidu
NezaposlenUm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:20   #130
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Svi psihijatri u državi primaju naknadnu od iste kuće za prepisivanje istog lijeka? I očito je da te nitko prisilno ne liječi i 'šopa' te lijekovima protiv tvoje volje. Jer da je tako, bio bi na zatvorenom odjelu, a tamo nema interneta ni mobitela. Hoćeš li ti piti lijekove ili ne, tvoja stvar. Posljedice u obliku mogućeg pogoršanja snosiš sam.

Napisala sam da imaš pravo na drugo mišljenje. To si fino izignorirao.
Ne sjecam se dobro ali ima. Nema bezicnog ali moze se imati mobitel. Sad ne znam jesam li ga imao uzase ili kod osoblja. Znam da sam svoje zvao sa njega ako se ne varam. Dok na onom otvorenom gdje ces i imat uzase mobitel, da ti ga neko ukrade.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:32   #131
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Nije istina boldano, samo 1 poznati primjer forbes nash- izljecen.

Sto se tice kartona on uvijek ostaje radi povijesti bolesti. Nakon otpustanja pacijenta iz bolnice i ne moze pisati da je pacijent izlijecen, vec da subjektivno dozivljava realniju stvarnost jer ne postoje znanstveni medicinski dokazi s kojim se moze dijagnosticirati i dokazati psihicki poremecaj.

Trajna remisija (izljecenje) je moguce kao kod svake druge bolesti.
https://en.wikipedia.org/wiki/John_Forbes_Nash_Jr.

Ali i on kaze da nije bas tako bilo. A izgleda je imao probleme sa inzulinom. Hoce fizicka bolest i psihicku izazvat. Cuo sam slucajeve da ljudi su govorili jedan boli ga glava nakon nekoliko godina se ustanovilo da je imao tumor, a jedan drugi od tumora na mozgu psovao i dobio dijagnozu. Znaci razni faktori su u vezi ovoga. Cak i zivotni problemi razni. Kao u mene slucaj. Fizicke bolesti koje nisu registrovane, neimastina, problemi u porodici itd. Nije cudo sto sam pukao i sto pucam i dan danas.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:40   #132
Quote:
deda27 kaže: Pogledaj post
Malo ću upasti na temu - pisao sam na temi schizophrenia detaljno svoj napadaj 2005.g., odonda nisam imao sličnih ispada, niti sam bio hospitaliziran, pa ni onda nisam bio prisilno hospitaliziran nego sam samovoljno došao po uputnicu i otišao na liječenje, naravno na nagovor bliskih osoba....no ono što me odonda muči je ta dijagnoza koja mi je uspostavljena F.20.-paranoidna schizophrenia... nekako se ne osjećam tako. Dali je itko ikad od vas na forumu tražio reviziju bolesti ?
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Ti si bio hospitaliziran, a kao i kod bilo koja druge bolesi, da bi se opravdala hospitalizacija, mora se pogodit dijagnoza, ili otprilike pretpostavit. Nakon sto se obave detaljne pretrage moze se ustanoviti da je rijec o psihickom poremecaju.

Dijagnozom se dobije odredjena terapija, lijekovi, medikamenti, injekcije, infuzije itd, i to je poznata medicinska praksa.

Jedno se pravda drugim, za dijagnozu dobijes lijekove i smjestaj u bolnici. A to sve netko mora financirati, a bolnica i lijecnici pravdati.
Za svaku bolest koju prozivimo a javimo se doktoru ide u medicinski karton i u povijest bolesti.

Za psihoticne poremecaje nije uopce bitno da li ti je sifra f20 ili f23, tebi kao pacijentu. Za drustvo i okolinu to je izuzetno bitno jer oni i nemaju pojma da li je f20 borbeni americki zrakoplov ili sifra nekog psihickog poremecaja.

Ti uvijek mozes traziti drugo misljenje, ali povijest bolesti ostaje takva kakva je. U remisiji si 11 g ? To znaci da si i ti jos jedan primjer kojemu je shizofrenija izlijecena i opet si demantirao ovog korisnika koji kaze da je rijec o neizljecivoj bolesti.

Ako ce doktori lupati sifre f20 za svaku prvu psihozu to ce samo ici u pozitivnu statistuku onoga u sto jos mnogi vjeruju da je neizljecivo.
Ma nije u remisiji. Imao covjek nervni slom mozda kao i ja zbog necega i pukao, poludio kao i ja. I ja sam u remisiji 4 godine. 2 puta pukao, poludio i zavrsio na psihijatriji. Imao sam jos nekoliko slomova i pisao sam evo neki dan da sam imao jos jedan ali nisam na psihijatriji zavrsio.

Znaci puknes, dobijes nervni slom i odmah sizofrenija i halucinacije. Ja sam dokaz da nisam imao halucinacije i da je to puknuto da me se iz bolnice rijese jer sam pravio im problem. Usao u raspravu sa nekim, i pricao i od bolova se derao. Pukao ali nisam imao halucinacije. A one stoje i dalje u kartonu i ne vjeruje niko da nisam ih nikada imao i da ih ni sada nemam.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:45   #133
Quote:
Daracpoparac kaže: Pogledaj post
Jel ima nekoga da se izljecio od te psihoze, ja jos trazim psihijatra koji bi mogao pomoci i zanima me da li je potrebna psihoterapija ? to sam probao pa mi nije nista pomoglo
Jarane sad cu ti nesto reci sto mislim da je istina. Kad si cuo da se neko izlijecio od bilo koje bolesti pa i psihicke. Zalijecili da su se, da, ali izlijecili nikad do sad nisam to cuo.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2018., 18:22   #134
Nakon diag. doktorice realno nisam se osjecao bolestan već možda high sa osjecajima,komplet motorika i živci su radili 100 na sat,drugačija gledišta na svijet,filozovsko shvatanje,zaoket u religiji,životu,politici,svemu mogucem,druga osoba nakon toga,uzimao risset dugo,velika zainteresiranost za svemir,čudne stvari,al nisam shvatao to van normalne,mislim da je jedini razlog za to ekstremni stres svaki dan bio jedan određeni period
Danas se sve promijenilo al mislim filozofija drugačija života je ostala drugačija nego prije
__________________
...mineri,padobranci,i djevice griješe samo jednom
Rafael fon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2018., 19:29   #135
Dobrodošao u drugačije stanje realnosti.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2018., 21:07   #136
Kod mene se F23 pretvorilo u F20.0
Kunguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2018., 14:47   #137
ima li povratka na staro
__________________
...mineri,padobranci,i djevice griješe samo jednom
Rafael fon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2018., 17:16   #138
Quote:
Kunguru kaže: Pogledaj post
Kod mene se F23 pretvorilo u F20.0
Usao si u klub. Kao i ja.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2018., 22:15   #139
To F20 ti je oznaka borbenog aviona. Sad uvijek imaš prednost i ne trebaš čekat u redovima. Hoćeš li se vratiti na staro ovisi i dijelom o tebi: da ako ikad u budućnosti bolest malo popusti, a u isto vrijeme si ti radio sve na sebi da živiš što kvalitetniji i zdraviji život.

Ako ne - NE

Ne treba razbijat glavu.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2018., 22:02   #140
Činjenica da je najizraženiji poslije stresni situacija,kad me pusti vidim razliku sebe prije i kasnije kao nakon opijanja otreznjenje
za to mi je dr. propisao Riset i Danoptin
__________________
...mineri,padobranci,i djevice griješe samo jednom
Rafael fon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.