Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2013., 16:10   #21
/Starved-polar-bear-dead-Norway-categorical-proof-climate-change-wiping-species-say-experts
black fox is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 12:14   #22
Sorry.
Sve sam više skeptičan.
Nisam ti ja neka zadojena budala, nego vidim posvuda histeriju i atmosferu linča.
Danas znanstvenik koji bi htio provesti istraživanje koje dovodi u pitanje globalno prihvaćene dogme teško može naći nikoga tko bi financirao takvo istraživanje. A kada objavi rezultate koji se ne slažu sa općeprihvaćenom dogmom može očekivati akademski linč i kraj karijere.
Ne samo kad je u pitanju to globalno zatopljenje.

To nije znanost, nego znanost pod kontrolom ideologije.

Nešto slično kao i ovo:
http://www.nytimes.com/2011/02/08/sc...ier.html?_r=2&

Quote:
Postoje i drugi načini da ga se spriječi, međutim ne znamo koliko su učinkoviti, što su nuspojave i koliko bi koštali.
Uglavnom ih i ne istražujemo.
Zapitaš se zašto je tako?
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 16:22   #23
[QUOTE]
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Danas znanstvenik koji bi htio provesti istraživanje koje dovodi u pitanje globalno prihvaćene dogme teško može naći nikoga tko bi financirao takvo istraživanje.QUOTE]
Ikad cuo za bracu Koch? Lova do krova i voljni platiti bilo kome tko je protivan zlim znanstvenicima.

http://www.google.com/#bav=on.2,or.r...global+warming
__________________
"Only puny secrets need protection. Big discoveries are protected by public incredulity."
Marshall McLuhan

Zadnje uređivanje nezdravrazum : 08.08.2013. at 16:28.
nezdravrazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 17:55   #24
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Danas znanstvenik koji bi htio provesti istraživanje koje dovodi u pitanje globalno prihvaćene dogme teško može naći nikoga tko bi financirao takvo istraživanje. A kada objavi rezultate koji se ne slažu sa općeprihvaćenom dogmom može očekivati akademski linč i kraj karijere.
Evo, već je kolega odgovorio. Ima takvih "financijera", jako bogatih i jako motiviranih za to, više nego dovoljno, 'bemu miša pa defakto cijela Republikanska stranka zastupa naftne, ugljenarske i plinske lobije, pogledaj koliko pojedini zastupnici posve legalno primaju "campaign contributions" od naftaša.

Da ne govorimo o:

http://www.theguardian.com/environme...ktanks-network
http://www.desmogblog.com/
http://www.desmogblog.com/heartland-...denial-machine
http://www.theguardian.com/environme...%20body%20link
http://www.newyorker.com/reporting/2...urrentPage=all


Sreća pa većina znanstvenika ipak ima više etičke standarde od brojnih političara. A i neistine u znanstvenim publikacijama teže prolaze nego neistine u javnosti.
__________________
"A human being is part of a whole, called by us the 'Universe,' a part limited in time and space. He experiences himself, his thoughts and feelings, as something separated from the rest--a kind of optical delusion of his consciousness. This delusion is a kind of prison for us, restricting us to our personal desires and to affection for a few persons nearest us. Our task must be to free ourselves from this prison by widening our circles of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature in its beauty." - Albert Einstein

Zadnje uređivanje rakijetina : 08.08.2013. at 18:10.
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 01:24   #25
Danas je Vakula (kao "izvanredni gost") u Dnevniku potvrdio teoriju i praksu globalnog zatopljenja i za mene je to dovoljno (in verba magistri). Čak je rekao da se ne trebamo plašiti ledenog doba još barem 100-200 pa i više godina. Kad je spomenuo cikluse i "nacrtao" sinusoidu rukom, voditelj ga je u maniri dobrog domaćina prekinuo i zaključiko razgovor pa nismo čuli da li će spomenuti Milankovića i Paara, ali šta'š...

A tko je u Hrvatskoj veći autoritet za vremenske prilike od Vakule? Mislim, otkako je Sijerković u mirovini... (a Sijerkovićeva supruga Lidija mi je predavala fiziku u srednjoj ... ne znam što je našem Vladimiru gospođa Vesna Paar, koja mi je predavala zemljopis u osnovnoj )

Posljedica GW-a je ta da razmišljam kud ću sutra sa autom da ga ne porazbijaju biljarske kugle koje bi se sutra mogle strmopizditi na Zagreb...
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 13:44   #26


Sad si me natjerao da odem pogledati

HRT Dnevnik, 8.8.2013.
http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews[cat]=119&cHash=d7f45f87cb

od 11.50 do 15.14 i od 23.00 do 24.35

U Kini tempreature iznad 40, rekordne u zadnjih 150 godina...
__________________
"A human being is part of a whole, called by us the 'Universe,' a part limited in time and space. He experiences himself, his thoughts and feelings, as something separated from the rest--a kind of optical delusion of his consciousness. This delusion is a kind of prison for us, restricting us to our personal desires and to affection for a few persons nearest us. Our task must be to free ourselves from this prison by widening our circles of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature in its beauty." - Albert Einstein
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 15:26   #27
Quote:
rakijetina kaže: Pogledaj post


Sad si me natjerao da odem pogledati

HRT Dnevnik, 8.8.2013.
http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews[cat]=119&cHash=d7f45f87cb

od 11.50 do 15.14 i od 23.00 do 24.35

U Kini tempreature iznad 40, rekordne u zadnjih 150 godina...
Nije to taj dnevnik. Vakula je baš bio gost u studiu... Valjda onaj treći dnevnik, znam da je bilo dosta kasno
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 19:17   #28
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Danas je Vakula (kao "izvanredni gost") u Dnevniku potvrdio teoriju i praksu globalnog zatopljenja i za mene je to dovoljno (in verba magistri). Čak je rekao da se ne trebamo plašiti ledenog doba još barem 100-200 pa i više godina. Kad je spomenuo cikluse i "nacrtao" sinusoidu rukom, voditelj ga je u maniri dobrog domaćina prekinuo i zaključiko razgovor pa nismo čuli da li će spomenuti Milankovića i Paara, ali šta'š...

A tko je u Hrvatskoj veći autoritet za vremenske prilike od Vakule? Mislim, otkako je Sijerković u mirovini... (a Sijerkovićeva supruga Lidija mi je predavala fiziku u srednjoj ... ne znam što je našem Vladimiru gospođa Vesna Paar, koja mi je predavala zemljopis u osnovnoj )

Posljedica GW-a je ta da razmišljam kud ću sutra sa autom da ga ne porazbijaju biljarske kugle koje bi se sutra mogle strmopizditi na Zagreb...
Nije rekao 100-200 godina nego je odmahnuo rukom i rekao:"Nekad... Ne za naših života..."
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 20:01   #29
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Nije rekao 100-200 godina nego je odmahnuo rukom i rekao:"Nekad... Ne za naših života..."
Pogledaj na 11:52
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 21:33   #30
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Pogledaj na 11:52
Sljedećih godinu, dvije, tri, 100-200 ne... Znači odgovor je netačan, rekao je na za naših života...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 07:13   #31
Quote:
rakijetina kaže: Pogledaj post
Evo, već je kolega odgovorio. Ima takvih "financijera", jako bogatih i jako motiviranih za to, više nego dovoljno, 'bemu miša pa defakto cijela Republikanska stranka zastupa naftne, ugljenarske i plinske lobije, pogledaj koliko pojedini zastupnici posve legalno primaju "campaign contributions" od naftaša.
Ne shvaćaš veličinu problema.

Nije štos u tome da se produciraju istraživanja koja su opet sa unaprijed definiranim rezultatom i zaključcima, ali ovaj puta suprotnog predznaka.

Tu je jako puno interesa i lobija (mnogo viših, globalne politike) nego što se na prvi pogled čini. Naftne kompanije su samo najniža stepenica.

Osim toga, kada bi neki ugledni znanstvenik i prihvatio novac iz takvih izvora, automatizmom dovodi u pitanje i svoj ugled i vjerodostojnost istraživanja u ideološki pristranoj znanstvenoj zajednicu.


Quote:
Sreća pa većina znanstvenika ipak ima više etičke standarde od brojnih političara. A i neistine u znanstvenim publikacijama teže prolaze nego neistine u javnosti.
O čemu ti pričaš?
Pa danas je upravo politika ta koja diktira stavove o globalnom zatopljenju.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 20:50   #32
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Ne shvaćaš veličinu problema.

Nije štos u tome da se produciraju istraživanja koja su opet sa unaprijed definiranim rezultatom i zaključcima, ali ovaj puta suprotnog predznaka.

Tu je jako puno interesa i lobija (mnogo viših, globalne politike) nego što se na prvi pogled čini. Naftne kompanije su samo najniža stepenica.

Osim toga, kada bi neki ugledni znanstvenik i prihvatio novac iz takvih izvora, automatizmom dovodi u pitanje i svoj ugled i vjerodostojnost istraživanja u ideološki pristranoj znanstvenoj zajednicu.
Eto ga na.

Ti tvrdiš da nema financijera na tamnoj strani koji bi podržavali drukčija mišljenja, ja ti priložim dokaze da ima, i to daleko više nego što bi takvima trebalo. Dakle novac nije problem, problem je naći dokaze za njihovu poziciju koji će izdržati znanstvenu analizu - jer ih nema. Zato se i koncentriraju na neinformiranu i/ili indoktriniranu javnost.

Imali smo toga i prije, s duhanskom industrijom i nizom drugih stvari. Ne samo da su strategije i metode (dokumentirano) iste, nego čak i ista ekipa propagandista, koji su nekad radili za duhansku industriju i slične zagađivače, sada radi za naftaše i ugljenare.

Kad su veliki novci ugroženi, uvjerit će te da znanost ne zna o čemu priča, a da nestručnjaci znaju.


Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
O čemu ti pričaš?
Pa danas je upravo politika ta koja diktira stavove o globalnom zatopljenju.
Ne, felix (i ovo je ne veliko ko kuća).

Pokušavaš (kao i mnogi), racionalizirati i naći drukčije objašnjenje, jer ti se ne sviđaju činjenice. To je sasvim normalno, ljudi to stalno rade:
http://cancer.stanford.edu/informati...ing/grief.html

Međutim, kao i s liječnicima uostalom, kad ti 97% stručnjaka kaže jedno, malo je vjerojatno da su u krivu, ili da su svi kupljeni.

Prihvaćali mi to ili ne, znanstvene činjenice su takve kakve jesu, i ostavljaju vrlo malo vjerojatnosti za dvojbu.
__________________
"A human being is part of a whole, called by us the 'Universe,' a part limited in time and space. He experiences himself, his thoughts and feelings, as something separated from the rest--a kind of optical delusion of his consciousness. This delusion is a kind of prison for us, restricting us to our personal desires and to affection for a few persons nearest us. Our task must be to free ourselves from this prison by widening our circles of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature in its beauty." - Albert Einstein

Zadnje uređivanje rakijetina : 11.08.2013. at 21:26.
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 08:19   #33
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Osim toga, kada bi neki ugledni znanstvenik i prihvatio novac iz takvih izvora, automatizmom dovodi u pitanje i svoj ugled i vjerodostojnost istraživanja u ideološki pristranoj znanstvenoj zajednicu.
Ovaj ti je post ni vise, ni manje nego komican.

Tako su braca Koch odlucili financirari dugogodisnjeg skepticara Muller-a. Ono, GW ne postoji, sad samo da nadjemo pogodnog tipa da to potvrdi. Tko bolji od dugogodisnjeg uglednog skepticara. I gledaj vraga:

Quote:
CALL me a converted skeptic. Three years ago I identified problems in previous climate studies that, in my mind, threw doubt on the very existence of global warming. Last year, following an intensive research effort involving a dozen scientists, I concluded that global warming was real and that the prior estimates of the rate of warming were correct. I’m now going a step further: Humans are almost entirely the cause.
Izvor:http://www.nytimes.com/2012/07/30/op...anted=all&_r=0

Opsirnije na temu Muller:http://www.google.de/search?sourceid...sceptic+muller
__________________
"Only puny secrets need protection. Big discoveries are protected by public incredulity."
Marshall McLuhan
nezdravrazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 15:16   #34
Quote:
VAUTRIN kaže: Pogledaj post
Ako je čovjek uzrok globalnog zatopljena, koje bi onda bilo najbolje rješenje?
Kontrola rađanja?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 21:34   #35
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Kontrola rađanja?
Humano bi bilo da svi oni koji smatraju da je previše ljudi na zemlji da krenu od sebe pa se ubiju.

Kako je moguće uživati u blagodatima tehnologije,a pritom sačuvati okoliš?
Server na kojem se nalazi forum.hr također troši mnoštvo struje i šteti okolišu. Ako bismo uveli neki ekološki porez na korištenje forum.hr-a pa da se registracija plaća 1 kn, onda bi možda bilo neisplativo pokretati nove forume i to bi se tržište preselilo tamo gdje nema ekološkog poreza.
Upravo to se događa s industrijom u Europi jer je energija preskupa.
Problem je i to što je većina ekologa tzv. watermelon ekolozi, zeleni izvana, a marksisti iznutra. Zamisle neki ideal i onda u pokušaju ostvarenja tog ideala gaze sve pred sobom (uključujući i prirodu).
__________________
An expropriating property protector is a contradiction in terms.

We sit together, the mountain and I until only the mountain remains
Vautrin is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 23:26   #36
Quote:
VAUTRIN kaže: Pogledaj post
...
Problem je i to što je većina ekologa tzv. watermelon ekolozi, zeleni izvana, a marksisti iznutra. Zamisle neki ideal i onda u pokušaju ostvarenja tog ideala gaze sve pred sobom (uključujući i prirodu).
Misliš valjda na "zelene"? Ekolozi su znanstvenici kojima je struka ekologija.
Ne, nego je veći problem što takvu definiciju "ekologa" pokušavaju progurati tvrdi desničari koji su obično povezani s neoliberalnim kapitalistima.
Dakle "ekologija" ih udara tamo gdje najviše boli; po džepu...

Quote:
Humano bi bilo da svi oni koji smatraju da je previše ljudi na zemlji da krenu od sebe pa se ubiju.
Ne primjećuješ oksimoron u ovome?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 23:30   #37
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Kontrola rađanja?
Prije ili poslije to ćemo morati uvesti... bolje prije nego poslije.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 01:03   #38
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Misliš valjda na "zelene"? Ekolozi su znanstvenici kojima je struka ekologija.
Ne, nego je veći problem što takvu definiciju "ekologa" pokušavaju progurati tvrdi desničari koji su obično povezani s neoliberalnim kapitalistima.
Dakle "ekologija" ih udara tamo gdje najviše boli; po džepu...
Ne. "Neoliberalni kapitalisti" će znati kako sačuvati svoj novac, isto kao što su ga znali i zaraditi. Sve dok su granice slobodne, oni mogu sa svojim novcem pobjeći u slobodnije zemlje, a to i rade. Ne udara njih "ekologija" po džepu nego država koristeći upravo te ekologe.
Uglavnom, da ne izlazimo iz okvira podforuma, mi se razlikujemo u načelima. Ja smatram da svi ljudi imaju pravo na slobodu, ti to ne smatraš.
Ja s veseljem očekujem sve posljedice globalnog zatopljenja (tj. klimatskih promjena) i neću niti pomisliti da idem živjeti u pećinu zato jer mi to Al Gore sugerira dok leti u svom privatnom mlažnjaku.
http://www.youtube.com/watch?v=AcWkN4ngR2Y

Quote:
Ne primjećuješ oksimoron u ovome?
Ja ne znam ima li previše ljudi na zemlji, a to nije moguće niti znati. Neću sugerirati drugima da se ubijaju ili da ih se ubija.
__________________
An expropriating property protector is a contradiction in terms.

We sit together, the mountain and I until only the mountain remains
Vautrin is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 01:45   #39
Quote:
VAUTRIN kaže: Pogledaj post
Ne. "Neoliberalni kapitalisti" će znati kako sačuvati svoj novac, isto kao što su ga znali i zaraditi.
To ti vjerujem. Bodycount ih nikad nije opterećivao.

Quote:
Sve dok su granice slobodne, oni mogu sa svojim novcem pobjeći u slobodnije zemlje, a to i rade.
Vidim; bježe u slobodne zemlje poput Kine i na sva ona divna mjesta gdje za njih i djeca imaju pravo raditi kao robovi za šaku riže koliko god to ne žele.

Quote:
Ne udara njih "ekologija" po džepu nego država koristeći upravo te ekologe.
Slabo ih nešto udara. Prije će biti da udara sve više "ekologe".
https://earthfirstnews.wordpress.com...ting-sunlight/
http://www.treehugger.com/renewable-...-approved.html

Quote:
Uglavnom, da ne izlazimo iz okvira podforuma, mi se razlikujemo u načelima. Ja smatram da svi ljudi imaju pravo na slobodu, ti to ne smatraš.
Mi se razlikujemo u poimanjima načela.
Ti smatraš da svatko ima pravo na sve. Ja smatram da svatko ima pravo na sve dok svojim pravom ne ugrožava tuđa prava.

Quote:
Ja s veseljem očekujem sve posljedice globalnog zatopljenja (tj. klimatskih promjena) i neću niti pomisliti da idem živjeti u pećinu zato jer mi to Al Gore sugerira dok leti u svom privatnom mlažnjaku.
Dakle rukovodiš se emocijama, odabireš svoj put iz inata, a ne razumnim kalkulacijama? Život u održivom svijetu je ipak mnogo bolji od života u pećini. Čak je i život u pećini mnogo bolji od umiranja u opustošenom svijetu bez života. Pročitaj polako i s razumijevanjem.
I otkad je Al Gore "ekolog"?

Webfilter mi ne dozvoljava otvaranje koječega, pa ni jubitoa.

Quote:
Ja ne znam ima li previše ljudi na zemlji, a to nije moguće niti znati. Neću sugerirati drugima da se ubijaju ili da ih se ubija.
Sve je moguće znati. Pogledaj šta Sir David sugerira.
How Many People Can Live on Planet Earth

Zadnje uređivanje haram : 14.08.2013. at 02:04.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 01:56   #40
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
...
Tu je jako puno interesa i lobija (mnogo viših, globalne politike) nego što se na prvi pogled čini. Naftne kompanije su samo najniža stepenica.

...
Koja bi to bila viša stepenica?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:44.