Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2013., 09:56   #121
Jogurt pojede svaku večer sa nekom žitaricom. Raspon je od 150-200 grama jogurta.
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 11:57   #122
mi opet slabo dođemo do trećeg krutog obroka pa tako i jogurt je opet po strani (a njega preferiram kad je riječ o mliječno žitnoj kašici) jer smo stalno negdje pa kad smo u gostima ona neće da pojede redovan obrok, pa više spava po danu, pa vježbe, uvijek nešto tako da smo češće puta na 2 kruta i 3 boce a nekad se jedna boca neplanirano pretvori u mliječno žitnu kašicu ako baš neće da popije, a radije bi da jede jogurt sa nekim žitaricama nego obične instant kašice i mlijeko ali dobro, jednostavno promjena stalno neka, čas zubi, uvijek nešto, važno je da idemo naprijed po malo

ja sam nabavila kefir gljivu ali njoj još ne dajem
__________________
Pakao, to su drugi.

Zadnje uređivanje JustForFun : 19.11.2013. at 12:03.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 13:57   #123
Ja curi dam jogurt dok se igramo na puzzlama ili dok se vozimo u autu, to nam je kao neki medjuobrok. Super papa druge obroke pa mislim da joj ne smeta, nemam osjecaj da je jogurt zasiti. Kupovni joj uopce vise ne dajem, pravim ga od mlijeka krave koja cijeli dan pase na livadi do nase kuce pa znam da je stvarno zdravo.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 15:30   #124
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Ja curi dam jogurt dok se igramo na puzzlama ili dok se vozimo u autu, to nam je kao neki medjuobrok. Super papa druge obroke pa mislim da joj ne smeta, nemam osjecaj da je jogurt zasiti. Kupovni joj uopce vise ne dajem, pravim ga od mlijeka krave koja cijeli dan pase na livadi do nase kuce pa znam da je stvarno zdravo.
Bokte ovo zvuči kao da je iz druge dimenzije... Krava pred kućom... isse, to mi je san, i koza!

OFF malo, al moram
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 15:40   #125

nuklea nam samo vadi mast : doduse, i mi cemo svojoj davati mlijeko od takve krave (ne nase ).
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 15:44   #126
Moja obožava jogurt, poejde i do 200 g, kupujem os Spara Natur Pur liniju, onu bez GMO-a, meni je to najbolji jogurt uopće, a vidim da se i malena slaže. Ponekad joj to bude jutarnji, ponekad večernji obork. Ali mislim da bi ga slistila bilo kada. Najsmješnija mi je kada je ful sita, ali na njega opet otvara usta, ne može prestat.
Druge stvari redovno pljuje kad više ne može.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 16:04   #127
i ja pravim domaći jogurt od domaćeg mlijeka, sve eko pravim od megle čvrstog jer se taj pokazao kao dobar, ostale nije htjela jest, a danas ću probat joj dat famozni dukatos jer ovaj u frižideru domaći sad mi dugo stoji pa ne znam jel ljut previše za nju

imamo u selu ljude što prodaju mlijeko
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 16:53   #128
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post

nuklea nam samo vadi mast : doduse, i mi cemo svojoj davati mlijeko od takve krave (ne nase ).
Nije ni ova nasa, od susjede. I muz i ja radimo u gradu pa nemamo vremena drzati zivotinje, ali sve vise razmisljamo o nasem eko gospodarstvu. Vidjet cemo. :-)
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 18:51   #129
naša najnovija iskustva sa gnječenim

jutros kruška i banana s malo 3 korna i malo vode zgnječeno - uspješno pun tanjur je pojela, ali to traaaaaje i traaaaje jer žvače pa zaboravi žvakat i to drži u ustima, ali majka sretna

danas ručak cikla, tikvica, malo maslinovog ulja i malo vode iz pileće domaće juhe, mrvu 3 korna par žlica pojela i poslje neće nema šanse - smiksala ostatak znači sigurno 3/4 porcije i sve pojela do kraja smiksano, bila je naspavana ne mogu reć da je bila grintava pa da joj se nije dalo

izgleda da joj je puno dva obroka gnječeno pa ću gledat barem da voćni dajem gnječen jer to jede bolje, a povrtno nekad ovako nekad onako (pokušat ću malo kao finger food, malo smiksano dok ne prihvati gnječeno)

sličan scenarijo je bio jučer

ujutro imamo vježbe i za doručak će dobit instant žitarice nagusto jer nema šanse da se organiziram sa gnječenim jer to žvakanje traaaaaje - ne bih se uspjela tempirat za vježbe, a šteta da posljepodne ne pokušamo opet
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 19:30   #130
jel vi dajete alnaturin cimet? vidim da on ima 70% cejlonskiog i 30% kasijskog. ja nigdje ne mogu nači 100% cejlonski, mi nemamo biobio.
VUITTONKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 19:49   #131
Quote:
VUITTONKA kaže: Pogledaj post
jel vi dajete alnaturin cimet? vidim da on ima 70% cejlonskiog i 30% kasijskog. ja nigdje ne mogu nači 100% cejlonski, mi nemamo biobio.
sigurno na iherb ima 100%-tni
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 20:24   #132
ja ne dajem niti jedna još jer ne znam koji je cejlonski, zar nema po ovim običnim trgovinama taj cejlonki kupit? baš bih voljela krenut sa cimetom

jel tko davao prosene pahuljice alnatura (hirse flocken čini mi se) i dal se samo namaču, kako ne nalazim u dm-u instant njihovo proso, uzela ovo, ali nisam sigurna kako se spremaju, treba li šta kuhat, ne piše na pakiranju
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 21:58   #133
Ja imam alnaturin cimet, 100% cejlonski. Cura ga papa od početka dohrane, i jako ga voli.

Ovi po ostalim trgovinama nisu cejonski nego obični ili kasija. Uglavnom ne valjaju
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 00:05   #134
Ja sam pronasla u DM od Alnature samo 70 % cejlonski i 30% kasija. Pise na njemu da je cejlonski, a u sastavu klinac.


Cura mi u tri tjedna dobila 200 grama i sad moramo vaditi krv i analizirati stolicu.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 08:53   #135
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Cura mi u tri tjedna dobila 200 grama i sad moramo vaditi krv i analizirati stolicu.
Znam puno djeca koja toliko ne dobiju ni u 2 mjeseca.
Mia još uvijek dobiva kao u prvih 6 mjeseci, ali i tada ona nije dobivala po 1kg mjesečno kao što je neki prosjek nego po 500-600 grama. Tako i sada.

Ali ako dijete jede normalno i zdravo mislim da nema razloga za brigu. Glupo je očekivati da svaki mjesec jednako dobiva.
Kontrole nikad nisu na odmet, bar ćete biti sigurni da je sve u redu.
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 09:17   #136
Zapravo je dobila 250 grama, pogresno sam napisala. Sad ima 7900. Doc je rekla da je najvjerojatnije genetika, ali da prvo zeli iskljuciti bilo koji organski uzrok pa ce nam raditi analizu krvi i stolice. Malo jr brine sto cura ima i po 6, 7 stolica dnevno. Ja imam 30 g pa imam po tri stolice dnevno. Mi smo seratorska obitelj :-D
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 10:27   #137
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Zapravo je dobila 250 grama, pogresno sam napisala. Sad ima 7900. Doc je rekla da je najvjerojatnije genetika, ali da prvo zeli iskljuciti bilo koji organski uzrok pa ce nam raditi analizu krvi i stolice. Malo jr brine sto cura ima i po 6, 7 stolica dnevno. Ja imam 30 g pa imam po tri stolice dnevno. Mi smo seratorska obitelj :-D
Mia je toliko imala, ali prije. Sad ima 3-4 dnevno
Mislila sam da je to puno
Ona je toliko imala s punih 9 mjeseci. Sad je vjerojatno iznad 8, ali nisam ju dugo vagala.
Važem je svakog 3. tek toliko da znam jel dobiva na težini
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 11:31   #138
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Ja sam pronasla u DM od Alnature samo 70 % cejlonski i 30% kasija. Pise na njemu da je cejlonski, a u sastavu klinac.


Cura mi u tri tjedna dobila 200 grama i sad moramo vaditi krv i analizirati stolicu.
i ja isto pronalazim samo taj sa 70%, joj a moj dobio 150 grama , vadili krv i sve bilo ok, a dobro mi jede i još sisa. danas idemo na onaj redovni sistematski sa 9 mj pa ćemo vidjet
VUITTONKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 13:37   #139
Ima ima i 100%. Ali dođe vrlo rijetko.

A moja je od 10 do 13 mjeseca dobila 2100 grama
Isto sere po 2-3 puta dnevno. Ali onda je od 13 do 14 dobila samo 100 grama.

Doktorica je prezadovoljna njenim općim stanjem, motorikom i sve. Nalazi su joj odlični. Tako da se ja ne brinem više.
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 14:14   #140
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Cura mi u tri tjedna dobila 200 grama i sad moramo vaditi krv i analizirati stolicu.
a jel to kao malo ili šta?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:01.