Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2015., 18:05   #21
Sjećam se stvari iz vremena kad sam imao oko 2 godine, ali vrlo mutno. Sestrinog dolaska iz rodilišta (2,5g) sasvim jasno.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 09:54   #22
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
Da ili ne?
Zašto se rođenja i tih ranih godina nitko ne sjeća? ili?
Da ja se sjecam..al druge mame jer sam posvojena
ninisky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 14:32   #23
Quote:
Čarobna njiva kaže: Pogledaj post
Tko se sjeca neka nam isprica svoja sjecanja tog dogadjaja.
Sjećam se...davljenja...gušenja...pička mi se oko vrata obavila bila...mor'o sam se rodit'.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 19:51   #24
A tko je rekao da može?
Pasamaha Ahab is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 17:47   #25
ako može učiti još prije rođenja,http://www.earlychildhoodeducation.c...-learning.html
znači stvarati još kompiciranje ? veze od običnog pamćenja , valjda može i pamtiti od nule


ja kako sam veliki retro fan imam primjetiti da sam se počeo zarad tih poticaja u zadnje vrijeme prisjećati detalja iz najranijeg djetinjstva koje mi nisu padale na pamet 30 godina

tako kad bi postojala slagalica koja bi vas vodila sve dublje i dublje, ko zna , možda bi stigli i do samih početaka , opet samo rođenje puno puno teže jer je tad razina usvajanja bila na najnižem mogućem nivou


14-month-old Zeke Can Read!
https://www.youtube.com/watch?v=unccWxXPvP8

Zadnje uređivanje babunovich : 11.09.2015. at 18:13.
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 22:46   #26
Sjećam se kada me mama fotografirala sa mojim bratom dok još ni sam nisam mogao stajati.Sjećam se i lopte koje je bila pokraj nas.Prije par mjeseci sam našao tu sliku i tačno je onako kako se i sjećam.
Nermin2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 11:33   #27
Ne može se nitko sjećati rođenja ili prve godine života. Tko kaže da može ili je sumanuti alternativac ili trola.
Bullshit
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 23:31   #28
u pripremi je pokušaj očuvanja najranijih sjećanja , protein BDNF ih je očuvao ko miševa

Soon, We May Be Able to Access Our Memories From Early Childhood
https://www.newscientist.com/article...-from-infancy/

This movement was prompted by learning, not time; and one specific protein, BDNF, shows that it can protect memories in young rats when injected.

Hypothetically, this process could be used on humans to prevent the loss of memory during early years.


inače teorija je da najranija sjećanja ostaju pobrisana poradi rapidnog rasta moždanih ćelija

Childhood memories erased by growth of new brain cells
https://www.newscientist.com/article...w-brain-cells/

neki se ne slažu smatrajuć da je jednom zaboravljena informacija zauvjek izgubljena

I'm very suspect of this. The article, without authority, bases the entire premise on ... that early memories are not lost.

This doesn't really jive with current memory theory. Memories are based in the physical structure of the neurons (memories are NOT stored like data on a hard drive, but are engrained in the structure - like patterns formed by tree roots).

These dendritic structures, intentionally, break down after non-use. Not just by attrition, but actively via the use of receptors such as the cannibinoid receptors.
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 22:54   #29
sjećam se da je babica koja me izvukla imala brčiće.

bebe tek rođene ne vide, tj. kad se oči priviknu vide do nekih 10 cm. zvukovi u trbuhu su puno intenzivniji nego vani. čega bi se mogao sjećati pljuske po guzici?
inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 00:21   #30
falsifikacija, usmjerena distorzija, predrasude, mašta, automatski denial preispitivanja..
skeri staf..
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.