Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2015., 18:42   #1
Model prikupljanja podataka u realnom vremenu

Pozdrav, za diplomski rad sam dobio da moram izraditi model prikupljanja podataka brzine i spektra vjetra kod problema utjecaja na metalne konstrukcije. Pa me zanima kako taj model mogu napraviti? D ali trebam kakve senzore korisiti i ako da kakve?
freakonleash is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 19:10   #2
Pa:
1. moraš mjeriti brzinu i smjer vjetra
2. moraš mjeriti savijanje metalne konstrukcije.
Je l to neka četvrtasta ili okrugla cijev?
Savijanje mjeriš sa tenzotrakama (zavojnica na foliji koja se ljepi na konstrukciju i mijenja otpor prema pravcu savijanja. Ima ih nekoliko vrsta prema očekivanoj deformaciji: za naprezanje vratila - sukanje, istezanje, tlačenje....). Ili mjeriš pomak na vrhu elementa.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 19:16   #3
Mislim da bi bila okrugla cijev, i mislim da bi mogao mjeriti pomak na vrhu cijevi. Di mogu nabaviti te tenzotrake? I da li to mogu obaviti kako digitalno ili moram izlaziti na teren sa anemometrom i mjerit brzinu i smjer vjetra?
freakonleash is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 12:46   #4
Zavisi koliko se razumijes u elektroniku i programiranje. To bi sve mogao rijesiti sa arduinom i cak imati daljinska ocitanja preko wifi ili gsm mreze, a nebi te kostalo vise od 500kn. Mozda da se probas spojiti s nekim sa nekog tehnickog faksa tipa FER pa da on odradi taj dio.
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 18:29   #5
Quote:
marijan_e kaže: Pogledaj post
Zavisi koliko se razumijes u elektroniku i programiranje. To bi sve mogao rijesiti sa arduinom i cak imati daljinska ocitanja preko wifi ili gsm mreze, a nebi te kostalo vise od 500kn. Mozda da se probas spojiti s nekim sa nekog tehnickog faksa tipa FER pa da on odradi taj dio.
Hvala na odgovoru , hm vidit ću znam nešto porgramirat u c i c++ ali mislim da su kao što si rekao za takav zadatak stručniji automatičari, vidit ću ako netko od poznanika s eleketrotehnike zna to napravit.
freakonleash is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 14:16   #6
eh, i diplomski se rijesavaju prek foruma

ako bas ne zelis izlazit van na zrak, simulaciju mozes napraviti u matlabu. on je jako mocan alat, i nije pretesko za koristiti.
na pogled, takaav matematicki model nemoj ic kodirat u c++ ak nisi iskusan.
bolje matlab ili praktican dio. tenzometarske trake proguglas, al najlakse takve stvari kupis preki e baya
master_dju is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 07:32   #7
Hvala na odgovoru , poceo sam ucit matlab pomalo bas radi potreba diplomskog.
freakonleash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:12.