Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2016., 17:50   #1
Godišnja samo-evaluacija

I ljudi, kakva vam je bila godina?

Bliži se kraj iste, pa reko idem napravit unutarnju inventuru =)

Kod mene je godina bila šarolika i natrpana sa gro stvari koje ljudi inače prožive u malo dužem periodu.

Počet ćemo sa zaljubljivanjem u totalno neprimjerenoj situaciji u neprimjerenu osobu, razvodom braka (nevezano uz prvo), ogromnim odjebom (vezano uz prvo xD), par mjeseci gušta i pronalaženja sebe, upoznavanjem nekog novog i onda tri mjeseca mindfucka
Uz to je godina počela sa psihičkim stanjem na uzlaznoj putanji, ljeto je bilo fantastično , a završila je silaskom krajem osmog mjeseca koji je izazvao živčani slom.
Uz to sve sam uspjela skinut višak kila i bila si sva super, dok kile nisu počele nekontrolirano ić dole, pa sam završila na 43 kg i injekcijama .

Sad sam back on track što se tiče terapije, jedno 3 tjedna sam bila AD-free i samo na stabilizatorima, ali vrag je fakat odnio šalu, pa sam se vratila na staru terapiju u nadi da će i ovaj put šljakat.
Ne znam jel se radi o početnom elanu jerbo sam ekšli nešto napravila da se maknem sa mrtve točke (i kemija je nešto ), placebo efektu ili je amyzol stvarno magična tableta, ali diglo me.
Daleko sam ja od one ljetne sebe i daleko sam od sreće, ali ne osjećam se više onako - očajno, jadno, bespomoćno, odvratno, glupo, ružno, neprivlačno, nedovoljno, neprimjereno, odbojno, neinteligentno, bezvrijedno, kao nula, nevoljeno, nepoželjno, .... ; kao što sam se osjećala zadnja tri mjeseca.

Loš period je stvarno super stvar za isfiltrirat prijatelje od onih koji su to samo na papiru .
Držim se one da tko nije bio uz mene kad mi je bilo najgore, nije zaslužio ni vidjeti mene u najboljem izdanju .

Zaključila sam da moram poraditi na tome da sama sebi budem dovoljna baš ovakva kakva jesam. Ja sam totalno zakon ustvari, nema vikanja "car je gol" . Moram naprosto ownat da sam to što jesam, da imam (emocionalne) prtljage popriličan broj i da je to okej. I sve je okej.

AD je prvi korak, nadam se da će prošljakat kak spada, pa da onda mogu počet provodit i neke druge promjene .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 09:14   #2
Jos ima 34 da se nekaj popravi, al ono zima i rano proljeće dosta lośe i usamljeno, nakon toga bolje, ljeto i rana jesen provedeni na ugodnom poslu, a sad proteklih par tjedana dosta mješovito al eto ocjena godina od 1 do 10....bi bila 6,5
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 21:25   #3
Uzasna godina, dogodilo se jako puno losih stvari koje su me iscrpile i psihicki i financijski, a sve ocitije vidim i fizicki danak zbog svih tih sranja.
Ono sto je najgore, ne vidim da bi se u blizoj buducnosti nesto moglo promijeniti na bolje.
Nikad mi toliko negativnih stvari nije dogodilo kao u 2016.-oj. Zelim ju sto prije zaboraviti.
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 21:54   #4
Quote:
may@ kaže: Pogledaj post
Uzasna godina, dogodilo se jako puno losih stvari koje su me iscrpile i psihicki i financijski, a sve ocitije vidim i fizicki danak zbog svih tih sranja.
Ono sto je najgore, ne vidim da bi se u blizoj buducnosti nesto moglo promijeniti na bolje.
Nikad mi toliko negativnih stvari nije dogodilo kao u 2016.-oj. Zelim ju sto prije zaboraviti.
Da, to je zaribano kad dođe do toga da previše toga biva predvidljivo i onda se bliska budućnost cini lošijom.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 01:08   #5
Zadnje dvije .. nezz ... stresni crash course adolescentnih događaja koji se normalno odviju od 15. - 25. godine ... jbga kad si asocijalni kmet prvih 29 godina života ....
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 05:53   #6
Quote:
may@ kaže: Pogledaj post
..Ono sto je najgore, ne vidim da bi se u blizoj buducnosti nesto moglo promijeniti na bolje. Nikad mi toliko negativnih stvari nije dogodilo kao u 2016.-oj. Zelim ju sto prije zaboraviti.
Dobra misaona konstrukcija za pomisao, kakve (oblika, intenziteta..) sve godine dolaze/mogu intenzivno (intenzivnije od 16te) biti.. Zaborav teško da je očekivana reakcija na podražaj.. no.. Svaka godina, retrospekcija "iza" iste.. relativna je i varijabilna. "-1" (plus svakim -1.. tik-tak tempo, kao da se x1 ubrzava) nije varijabilno.
Rekapitulacije su dokolica. "Bucket liste", konačni summarumi.. posljednje želje i pozdravi..
možda malo manje..
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 17:24   #7
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Jos ima 34 da se nekaj popravi, al ono zima i rano proljeće dosta lośe i usamljeno, nakon toga bolje, ljeto i rana jesen provedeni na ugodnom poslu, a sad proteklih par tjedana dosta mješovito al eto ocjena godina od 1 do 10....bi bila 6,5
Ak u ta 34 dana ne izmisle neki brzi lijek za bit ultrahepi, kod mene niš od popravka

Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Zadnje dvije .. nezz ... stresni crash course adolescentnih događaja koji se normalno odviju od 15. - 25. godine ... jbga kad si asocijalni kmet prvih 29 godina života ....
Mislim da ovo najbolje opisuje moju 2016.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 20:19   #8
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Zadnje dvije .. nezz ... stresni crash course adolescentnih događaja koji se normalno odviju od 15. - 25. godine ... jbga kad si asocijalni kmet prvih 29 godina života ....
Ne split shitati Tox
Sljedećih 29 imaš za kaznu biti socijalni hebach
Bit će bolje ili neće
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 23:43   #9
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Ne split shitati Tox
Sljedećih 29 imaš za kaznu biti socijalni hebach
Bit će bolje ili neće
Imam narednih godina biti koristan nekom drugome, ne samo sebi ... ne vidim šta drugo ....

Zadnje uređivanje Tox : 28.11.2016. at 23:55.
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 00:27   #10
Kao i svaka godina; puna sranja, ali i lijepih momenata. Drago mi je samo sto uspjevam rasti i sazrijevati, ali i dalje ocuvati ono nesto djetinje i zajebantski u sebi. Vjerojatno bih bez toga prolupala (ili se pretvorila u jednu od onih persona koje izbjegavam u sirokom luku).

Znam da je malo rano za novogodisnje zelje, no neka vam 2017. bude daleko najljepsa od dosadasnjih.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 16:03   #11
Starija sam godinu dana. I neznatno pametnija.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 16:09   #12
Teskiiiiiii kaos, al bas zato 9/10, sve je dobro dok nisu trajne posljedice i sta se dobro svrsi jel
Jebes zivot usponi i padovi da kao sta je neko reka netko to prode kroz par godina i vise... dobro je
__________________
La vita è bella :))
PunmijeKsvega is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 09:21   #13
dani i mjeseci ko kapi koje padaju u more i isparavaju. ne mislim o njima, ne mislim, proslo je i teče dalje, prilazi, prolazi, nestaje. i tu sam.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 18:34   #14
Ovako nekako
Stara *ranja nova pakiranja i sve umotano u malo bolji celofan
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 11:05   #15
strašna godina...
proširila sam paletu psihofarmaka, otkrila čari apstinencijskih kriza, legalno halucinirala...odlično.
umro mi je prijatelj, kolega, izgubila sam još jednu bebu...i odlučila sam pokazati srednji smrt strahu od smrti. ovaj život je samo takva šala...sve ovo skupa je jedna velika zajebancija i ništa više od toga. a najgora stvar koja ti se može dogoditi je to da išta od svega ovog shvatiš ozbiljno...

i hvala obitelji što me trpi
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 15:44   #16
Ovo mi je definitivno najgora godina u životu,a imao sam zaista puno groznih. No ova bu ostala upamčena po tome da sam shvatio da više ne mogu zakucati. Ta spoznaja me slomila. Prolaznost vremena kada više moja fizička moć nije u prvom planu me dotukla. Spoznaja da mozak mora biti jača strana od moga tijela me bacila u nezapamćenu količinu tuge. Hoću da mi se mladost vrati ,a nema je više.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 11:38   #17
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
strašna godina...
proširila sam paletu psihofarmaka, otkrila čari apstinencijskih kriza, legalno halucinirala...odlično.
umro mi je prijatelj, kolega, izgubila sam još jednu bebu...i odlučila sam pokazati srednji smrt strahu od smrti. ovaj život je samo takva šala...sve ovo skupa je jedna velika zajebancija i ništa više od toga. a najgora stvar koja ti se može dogoditi je to da išta od svega ovog shvatiš ozbiljno...

i hvala obitelji što me trpi
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ovo mi je definitivno najgora godina u životu,a imao sam zaista puno groznih. No ova bu ostala upamčena po tome da sam shvatio da više ne mogu zakucati. Ta spoznaja me slomila. Prolaznost vremena kada više moja fizička moć nije u prvom planu me dotukla. Spoznaja da mozak mora biti jača strana od moga tijela me bacila u nezapamćenu količinu tuge. Hoću da mi se mladost vrati ,a nema je više.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 13:01   #18
2016 je počela beznadno i bezlično kao i sve druge prije nje. No u 2. mjesecu mi se javio čovjek iz snova s kojim sam dvije godine ranije imala trodnevnu romansu tipa Prije sumraka a koja je završila jer on živi na drugom kontinentu.
Bila sam luda od sreće i polaskana što će prijeći toliki put da me opet vidi.
No pjesnik je jednom rekao "sreća je lijepa samo dok se čeka". Kako je bio u pravu! Kad je došao, proveli smo mjesec dana u putovanjima, filozofiranju i vođenju ljubavi. No nisam bila sretna jer sam osjećala da je to zadnji put da ga vidim. I on mi je davao hintove da je on avanturist, slobodna duša i da se neće vezati ni puštati korjenje..i sve ostale pizdarije koje švaleri prodaju dokonim kućanicama. Kad je otišao, vrlo brzo se prestao javljati, osjećala sam se loše ali sam u to vrijeme dobila posao na Jadranu pa me nekako sve to zaokupilo i prestala sam toliko razbijati glavu s njim.
Prije selidbe na more otišla sam na kratko potovanje u Pariz s curom koju sam upoznala preko neta. To mi je bio prvi put u životu da se usudim takvo nešto i ispalo je genijalno. Stvarno nekad treba pustiti kočnice i baciti se naglavačke.
Rad na moru me satrao. Našla sam se u ekipi ljudi koja je odredom bila 10-ak godina mlađa od mene. Nisam se nikako uklopila, posao iscrpljujuć fizički i mentalno a smjene sulude. Tih 6 mjeseci sam bila na autopilotu ali puno sam naučila, bilo je jedno vrlo vrijedno iskustvo u svakom pogledu, no ne bih ga ponovila. Baš kako mi se ugovor bližio kraju, stigao je poziv iz Kine. Pozvali me na razgovor i vagala sam da li da idem pošto nisam tada bila u Zagrebu a put je bio prilično skup. I otišla. I dobila posao. Honorarni ali vrlo zanimljiv i pristojno plaćen.
Eto me sad opet doma. Nedavno su mi dijagnosticirali hipotireozu i morat ću piti lijekove do kraja života. Pogodilo me i to..nešto kao što kaže josuha. Ta spoznaja da ne mogu više slam-duncati kao nekad i da mi duh i tijelo kreću u različitim smjerovima. Teško je miriti se s tim.
Kako su noći sada duge i imam puno slobodnog vremena, sve više razmišljam o dečku s početka priče. Ne znam da li sam još uvijek zaljubljena u njega ili u neku svoju projekciju. Ali rastužuje me sve to jer je ostalo puno neodgovorenih pitanja
Ove godine sam se i konačno uhvatila u koštac sa svojim strahom od letenja koji me sputavao i zbog kojeg sam si uskraćivala mnoge pustolovine i putovanja. Odradila sam 13 letova u 2016 i jako sm ponosna zbog toga (koliko god nekome bilo smiješno, za mene je to veliki pomak i pobjeda)

Eto, to bi bila moja godina. Zadovoljna sam jer, iako nisam postigla ništa spektakularno, nije bilo dosadno. Definitivno.
__________________
All is vanity and grasping for the wind.
Blanche Dubois is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 21:00   #19
Jedna od boljih, ako ne i najbolja.
Dok sam došla do takve 2016. morala sam odraditi poprilično stresnu i nesigurnu 2015.
Nakon nekoliko mjeseci nezadovoljstva, preispitivanja i shvaćanja da mi život odlazi u totalno drugom smjeru, dala otkaz na dobro plaćenom poslu, otišla raditi u inozemstvo gdje je bilo krv, znoj i suze, ali i zaradila para.
Vratila se u Hrvatsku, uložila par tisuća kuna u polaganje licenci, obišla 20ak agencija i onda je došao jedan, ali vrijedan, telefonski poziv.
Provela 2016. radeći zanimljivi posao koji volim i koji je još uz to i dobro plaćen.
Putovala, provodila se, imala vremena za obitelj, prijatelje, druženja, hobije...
Nadam se da će slijedeća biti dobra kao ova. Kad se sjetim prijašnjih, stvarno sam zaslužila jednu ovakvu.
malessesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 21:13   #20
"Ooooo.. još si (smo) tu.."..
"..Neka-neka.. S(P)azi sad......."
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:49.