Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2016., 22:56   #41
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Sadističko i "arapsko" rješavanje problema.
Zar ćemo sve civilizacijske tekovine baciti u vatru samo zato jer ne možemo postaviti ekvivalente po prihodima.

Ako mene boli 5000 kn, njega će boliti 500 000.
Plus dobrotvorni rad. Rad u kuhinji za beskućnike. (to je poniženje za takve likove).

---

BTW, bolji primjer od Kerumovog je Horvatinčić.
Teško je to provesti, poznam slučajeve gdje ljudi imaju free dopunsko zdravstveno, a voze nove S klase. Jer su se prijavili da žive sami u domaćinstvu (žive u kući s roditeljima, ali po zakonu ne moraju biti i istom domaćinstvu), a kako ne rade nemaju prihoda i imaju pravo na besplatno dopunsko zdravstveno osiguranje. Ne rade jer imaju toliko para da ne moraju raditi.

Takav ne bi ni platio kaznu. Jer ako nekom tko ima plaću 3000kn uzmeš 1000kn, uzeo si mu mnogo više nego ako uzmeš 500.000 nekom tko ima 20 milijuna. Ovaj s 20 milijuna će živjeli lagodno i bez tih 500 tisuća, ovaj s 3 tisuće će biti na rubu gladi ako mu uzmeš 1000.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 15:34   #42
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ok, jasno je koja tema je inspiracija za ovu, a osim toga nedavno je iskrsnulo u jednom razgovoru:
naprimjer svi znamo da kad je kerum ulovljen kako vozi prebrzo, da je posprdno platio kaznu na licu mjesta i odjurio dalje
jednako tako, veliki je broj ljudi kojima bi ta kerumova kazna bila lako vise od polovice place i itekakav udarac ne samo na njihov, nego moguce i na standard njihove obitelji
da, ako nisu spremni na placanje kazne nisu trebali ni raditi prekrsaj, ali...
zamislimo sad na trenutak da je kazna za prebrzu voznju fizicka (ili mobitel, prolazak kroz crveno, itd...)
pa bi lijepo i kerum i ovaj jadnicak iz price se lijepo javili u svoju policijsku postaju i istrpili svaki po recimo 20 udaraca bicem
osim sto tu obitelj ne bi patila, ne bi pomogla ni kolicina love, jer batine podjednako bole po svakoj guzici
dodatno, efekt ponizenja, bivanja u tudoj kontroli, pa i bol, vjerojatno bi mnogima bila puno jasniji razlog da se pridrzavaju propisa

what say you?
ja sam protiv fizičkog kažnjavanja ljudi, jer znam da postoje svakakvi manijaci i sadisti koji bi uživali da kažnjavaju drugih, i naravno da se mogu infiltrirati u policiju i zatvor i tamo ispražnjavati svoje bolesne sklonosti, tako da sam protiv kažnjavanja takve vrste. Oni koji pišu zakone trebaju biti malo inovativniji i to je to, zašto bi neko nekog maltio i još pri tome uživao u tome, ne bi mu dala takav gušt
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 15:42   #43
Evo: https://youtu.be/ehv43wUFq4c?t=30s
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 23:48   #44
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
ma sto to pricas? jos da mi kinez s biciklom dostavlja ono sto sam narucila preko ebay
btw, kikakm mila, znas ti koliko njih vozi unatoc tome sto im je oduzeta vozacka...
Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Azurra ti je lijepo rekla. Nažalost ne treba ti vozačka da voziš auto. Možda prijestupnicima ugraditi neki čip da kada sjednu za volan auta on se aktivira i laganim elektrošokovima ih natjera da se udalje od volana? To mi se čini izrazito humano.S tim da da bi ja svejedno Horvatinčića bićevo javno.
ma ukinuti ćemo i ebay
ma ne bi oni mogli voziti kad ne bi bilo automobila lol
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 06:17   #45
Evo (in mean-time.. in) : (NSFFS(""Fuck"Sake"))
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 13:44   #46
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ok, jasno je koja tema je inspiracija za ovu, a osim toga nedavno je iskrsnulo u jednom razgovoru:
naprimjer svi znamo da kad je kerum ulovljen kako vozi prebrzo, da je posprdno platio kaznu na licu mjesta i odjurio dalje
jednako tako, veliki je broj ljudi kojima bi ta kerumova kazna bila lako vise od polovice place i itekakav udarac ne samo na njihov, nego moguce i na standard njihove obitelji
da, ako nisu spremni na placanje kazne nisu trebali ni raditi prekrsaj, ali...
zamislimo sad na trenutak da je kazna za prebrzu voznju fizicka (ili mobitel, prolazak kroz crveno, itd...)
pa bi lijepo i kerum i ovaj jadnicak iz price se lijepo javili u svoju policijsku postaju i istrpili svaki po recimo 20 udaraca bicem
osim sto tu obitelj ne bi patila, ne bi pomogla ni kolicina love, jer batine podjednako bole po svakoj guzici
dodatno, efekt ponizenja, bivanja u tudoj kontroli, pa i bol, vjerojatno bi mnogima bila puno jasniji razlog da se pridrzavaju propisa

what say you?

Ja kažem da tebe treba u Sabor ili Vladu. Konačno jedan pravi prijedlog

za rješavanje problema.

Zamisli ono, čovjek vozi neodgovorno, riskira tuđe živote i zdravlje i nikom

ništa. Možda dobije po džepu, ali u manjoj sredini ni to, jer se policija ne želi

zamjerati ljudima s kojima živi.

Onda taj neodgovorni vozač, ubije ili trajno unakazi nekog i opet ništa. Sjati

se svita, kumovi rođaci odvjetnici, daj pomozi dogodila mu se pizdarija,

izletjela mu neka baba, prijeti mu zatvor. Kazna se minimalizira i u zaborav.


Nema poruke za ostale potencijalne prijestupnike.

A kad bi bilo kažnjavanje recimo... kolcem po leđima pa zatvor, pa kad mu

srastu lomovi kostiju, još jedan isti tretman :klap:, tad bi ostali potencijalni

prijestupnici bili oprezniji.

U konačnici bi bilo manje ozlijeđenih, a oni koji bi bili

ozlijeđeni, bi zapravo većinom to bili na vlastiti zahtijev.


babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 12:23   #47

isao sam traziti nesto o temi i naisao na ovo
http://www.overthedesk.com/spanking_...tough-justice/
malo je glupo i naivno, ali s psiholoske strane dobro ocrtava pitanje "zlocina i kazne"
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 21:11   #48
Genijalna ti je ideja. To kaj bi mazohisti namjerno pičili kroz crveno nikom ništa?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 21:20   #49
ako si procitala temu, mogla si vidjeti da to nije moja ideja i da je itekako bilo vec kao dio zakonodavstva u raznim zemljama
a sto se mazohista tice, mislim da ih je ipak manje nego onih koji prolaze kroz crveno i danas jer ih ne jebe zakon ni propisi ni sigurnost ni briga
plate kaznu, ostanu bez vozacke, voze i dalje...
ova je tema na odredeni nacin parodija na onu o fizickom kaznjavanju djece, ali je i neki izvadak iz razgovora koji je isao na to kako se ljudi ponasaju i sto bi moglo biti razlog da se pocnu ponasati s duznom paznjom dok upravljaju jurecom tonom celika
usput su spomenuti i shop lifteri, koje obicno policija i sud ni ne taknu do neke vrijednosti
i tako...

a za one koji su shvatili da ja mislim ici i mlatiti ljude, jebiga, da sam otvorio temu o kelju, valjda bi me proglasili povrcem, ili svinjom
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 00:53   #50
Moram se korigirati. Malo sam razmislila da ideja kao loša nije takva. Samo, ja bih je koristila za sramoćenje korumpiranih političara te inih izrabljivača poštenog naroda. Fino ga skineš s vlasti, skineš mu gaće pa opleti na glavnom gradskom trgu. Ne da bi to išta bitno promijenilo, ali raja bi se veselila.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 04:47   #51
Mogle bi se napraviti nove, ili - nekako sumnjam no - iskoristiti stare zatvorske dvorane, u kojima bi se javno održavale borbe prijestupnika.. na smrt ili ne; zavisno od počinjenog dijela. Kroz kraće vrijeme provedbe, sredstva ušparana na kristalizaciji metode humanitarnog rasterećenja zatvorskog sustava.. mogla bi se preusmjeriti; na državnoj razini; u sustav nadzora (nova radna mjesta) i praćenja.. koji bi neupitno pospješio redukciju svih oblika društveno zloćudnih djelovanja.. i mišljenja.. od strane društveno vandalskih, društveno neodgovornih, sistemski oprečnih.... pojedinaca.
Po sredstva dostupim, novim mogućnostima djelovanja državnog aparata.. mogla bi se otkupiti stara (npr "Arena".. super ime..) i sagraditi nova sportsko rekreacijska (na profesionalnoj razini) zdanja, u kojima bi se navedena sankcioniranja održavala. Perolaka, laka, poluteška, teška, superteška.. kategorija.. zamijenjena s kategorijama prijestupa. Prelazak preko zebre na žuto, vožnja bicikla po trotoaru, neposjedovanje lanaca u zimskome periodu, narušavanje javnog reda i mira.. i estetike.. kopanjem po kontejneru.. stajanje/zadržavanje na nepropisnom mjestu, prilikom precizno određenog mjesta čekanja javnog prijevoza, vožnja u stanju depresije bez obveznog, upaljenog osmjeha........ O kategoriji naravno, zavisna cijena ulaznica. I kvocijent na/u kladionicama. Mjesta u loži, osigurana za prijestupnike (ne bi li naučili iz primjera.. koliko je dobro da su produktivni.. koliko je bitno, da ostanu produktivni članovi društva..) više društvene kaste, koji po svojem financijskom validitetu (socijalna angažiranost), naravno, podliježu zakoniku2.. koji se koristi pri kažnjavanju članova društva koji su prilikom godišnje prijave poreza (rješavanje problema utaje), isti prijavili na razini (besplatan cjelogodišnji pass za sve evente) preko xyz. Htv kao prva, državna, medijska kuća, PPV nositelj međunarodne licence.. s uživo prijenosom, državno ozakonjenih javnih smaknuća...................
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 13:03   #52
Smo se zajebavajte s životima ljudi. Nije svaki ubojica, prijestupnik, kradljivac...isti. Zapravo, bez obzira na počinjeno kazneno djelo, svi imaju pravo na život. Ljudi su se stavili u poziciju da drugima odlučuju o životu ili smrti. Smrtna kazna je fuj. Većinu zatvorenika je moguće rehabilitirati i integrirati u društvo. Jest da je to dugačak proces koji zahtjeva financijska sredstva, stručnost osoba koje bi to radile, mogućnost za kvalitetan nastavak života nakon rehabilitacije, itd., ali sve je to moguće.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 14:38   #53
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Smo se zajebavajte s životima ljudi. Nije svaki ubojica, prijestupnik, kradljivac...isti. Zapravo, bez obzira na počinjeno kazneno djelo, svi imaju pravo na život. Ljudi su se stavili u poziciju da drugima odlučuju o životu ili smrti. Smrtna kazna je fuj. Većinu zatvorenika je moguće rehabilitirati i integrirati u društvo. Jest da je to dugačak proces koji zahtjeva financijska sredstva, stručnost osoba koje bi to radile, mogućnost za kvalitetan nastavak života nakon rehabilitacije, itd., ali sve je to moguće.
Zajebancija još nije nikog ubila, koliko god brutalna bila:

https://en.wikipedia.org/wiki/A_Modest_Proposal

Iako, malo je blesavo govoriti o "kažnjavanju". Svrha pravnog i zatvorskog sustava nije kažnjavanje, nego sprečavanje budućih nedjela. Prijetnja lupanjem po dupetu ne može zastrašiti ni petogodišnjaka, pa kako bi mogla malo veće bitange. Lupanje po džepu... e to je već nešto. Mislim da nema čovjeka koji ne strepi od toga da bi jednoga dana mogao završiti u pučkoj kuhinji.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 19:11   #54
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Smo se zajebavajte s životima ljudi. Nije svaki ubojica, prijestupnik, kradljivac...isti. Zapravo, bez obzira na počinjeno kazneno djelo, svi imaju pravo na život. Ljudi su se stavili u poziciju da drugima odlučuju o životu ili smrti. Smrtna kazna je fuj. Većinu zatvorenika je moguće rehabilitirati i integrirati u društvo. Jest da je to dugačak proces koji zahtjeva financijska sredstva, stručnost osoba koje bi to radile, mogućnost za kvalitetan nastavak života nakon rehabilitacije, itd., ali sve je to moguće.

molit ću lijepo; smrtna kazna je fuj, ali legalno polomiti kosti raznim


siledžijama nije fuj.

Korumpirane političare na prisilni rad.

Korumpirane političarke samo napucati po guzi.

babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 20:34   #55
Rastužuju me ti dvostruki moralni standardi kod ljudi. Protiv sam smrtne kazne i za maksimalnu sam rehabilitaciju zatvorenika i njihovu intergraciju u društvo. Kod ekstremnih slučajeva, kad se radi o težim zločinima i onima koji se ponavljaju, uvijek postoji rješenje da takve osobe budu u nekom zatvorenom sistemu, ali da imaju pravo na život, hranu, krov nad glavom i sl. Moglo bi ih se aktivirati da rade nešto korisno za zajednicu.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 07:55   #56
ovaj, tebi je jasno da se ovdje ne prica o smrtnoj kazni?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 08:03   #57
ja sam za 'fizicki' kontakt.

iako dio mene govori da to nije uredu.

sustav nije pravedan jer da jest horvatincic ne bi bio na slobodi, kao i mnogi drugi, ali sudbina jest.
__________________
Surya Namaskar

Zadnje uređivanje Vatra14 : 05.12.2016. at 08:17.
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 08:24   #58
horvatincic ni ne spada u ovu temu (a da spada u kavez, to se slazem bez ostatka)

kolege i ja , kad smo imali taj razgovor, prvenstveno smo pitali sebe, sto bi nas vise natjeralo da se drzimo propisa
i nazalost, iako bismo svi trebali biti inteligentni i civilizirani ljudi 21. stoljeca, istina je da smo dosli do zakljucka kako bi nas prijetnja fizicke kazne jace drzala unutar zakonskih propisa
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 08:30   #59
Ne, nikako, ne slažem se s fizičkim kaznama, ali svakako poniženje. Vratio bih u praksu klade u kojima bi prijestupnici boravili neko vrijeme na javnim trgovima, a razdragano pučanstvo bi ih moglo gađat trulim pomama i drugim mekanim povrćem.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 09:14   #60
kaj, imas neku vezu na placu?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.