Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2006., 12:29   #241
Quote:
Lulu kaže:
Cujem nesto da se sprema jos jedno okupljanje daunica, ovaj put u Puli u Hrvatskom Down Centru, 22.04. trebala bi se odrzat godisnja skupstina Hrvatske zajednice za DS, ciji su osnivaci udruge iz Zg,Ri,St,Cakovec i ne znam da li jos koja.
Kad saznam vise javit cu vam
Daj, obavezno javi... mi bi zeljeli prisustvovati...

btw. ja sam ponovo na poslu (4 sata), pa nemam vise toliko vremena za forumarenje, ali tu i tamo skicnem....

kod nas je novost da se okrecemo s ledja na trbuh samostalno - malkice bolje na desno, ali savladat cemo i lijevu stranu!!!

edit.: koju slicicu broj 46???

pozdrav svima!
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 13:57   #242
kud prije na posao? Zar već ima 6 mjeseci? Đizs što tuđa dica brzo rastu

Lulu, info obavezno

Životinjsko carstvo, 46
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 23:55   #243
Quote:
Babanroga kaže:
Daj, obavezno javi... mi bi zeljeli prisustvovati...
Ako se uspiju izdogovarat Pula i Zg i organizacija uspije, vidimo se u Puli.

Tija mogla bi se i ti zaletit
Lulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 09:34   #244
datum mi nikako ne odgovara
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 09:41   #245
Quote:
Tija kaže:
kud prije na posao? Zar već ima 6 mjeseci? Đizs što tuđa dica brzo rastu

Lulu, info obavezno

Životinjsko carstvo, 46
Ima i sedam i jedan dan ravno!

i 8200 kg i 68 cm (mada nosi 74 - 80, kaj cu kad je bucko!)...
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 23:58   #246
Quote:
Babanroga kaže:
Ima i sedam i jedan dan ravno!

i 8200 kg i 68 cm (mada nosi 74 - 80, kaj cu kad je bucko!)...
Ajme neka je bucko. Mi smo toliko tezili s godinu i po, sad smo vec godinu dana na 11kg i ni mrvu da se pomaknemo, a dobro papamo. Sad nas polako i ekipa 2 godine mladja sustize
Lulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 00:10   #247
Evo jos jedne stranice u Hrvatskoj o downicima.

www.zajednica-down.hr
Lulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 12:00   #248
Maja talk show...

... jucer je na Maji bila tema Zivjeti s Down sindromom (ili tak' nekak') i bilo je puno malih slatkih daunica i bas su mi bili

cisto kao FYI...
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 12:40   #249
gledala

preslatki su
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 19:52   #250
gledala i snimila
Lulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 21:03   #251
moram priznati da mi je Maja malo išla na živac , nekako mi je bila, štajaznam, nepripremljena. I pitanja bzvz, kao da ih postavlja djeci u osnovnoj .
Una mi je ko cukar
A i Tony Cetinski mi je sada nekako draži
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 22:55   #252
Maja talk show

Ma da i meni se tako cini. U stvari Maja mi cesto zna zvucat tupavo i u drugim temama i nekako nezainteresirano, k'o da je napamet naucila sto mora pitat. Sanja mi je opustenija i prirodnija i pripremljenija za temu. Ali nije ni bitno, glavno da se prica o Downicima i da ih se vidi sto cesce. A i meni je Cetinski sad drazi, prije mi je isa grozno na zivce
Gosti su mi svi bili
Lulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 09:17   #253
eno Unna u Jutarnjem
preslatka je

Lulu, ima li tvoja cura invalidninu?
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 00:38   #254
Quote:
Tija kaže:
Lulu, ima li tvoja cura invalidninu?
Ima, u punom iznosu. Kod mene se dugo ceka na vjestacenje i rijesenje komisije, ali barem ne kompliciraju oko odobravanja prava, tako da imamo sve.
A vi?
Lulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 09:24   #255
A koliki je taj puni iznos?

Nama je prvo vještačenje bilo sa njenih 6 mjeseci i tada joj nisu odobrili. Slijedeće je u šestom mjesecu pa se nadam.....
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 20:04   #256
Quote:
Tija kaže:
A koliki je taj puni iznos?
1000kn invalidnine, + meni porodiljni do njene 7. godine i naknada od 2000kn; + s obzirom na nalaz i misljenje komisije pravo na puni iznos djecjeg doplatka od 835kn.

Sto ti nista od ovoga nemas?!?!

Ajd nek bude na iducem vjestacenju.
Lulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 17:57   #257
imam dd.
Porodiljni do njene sedme nisam htjela, više mi paše skračeno radno vrijeme i puni iznos plaće
Da, ustvari, zato si i dobila invalidninu jer je naknada mala, brijem da meni nisu dali budući imam punu plaću a božemoj, znamo da novac kvari ljude, šta će mi tih tisuću

Nego...jučer mi je bejbi par sati provela u društvu jedne Lucije koja joj se jako svidjela a zvala ju je Lulu
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 23:52   #258
pospana sam pa sam stigla procitati topic samo do 4. stranice i htjela bih vas pitati sta mislite o sterilizaciji koju kada narastu koliko znam moraju proci djeca/osobe sa down sindromom? meni je to pomalo nehumano. sjedne strane razumijem to ali s druge ne. jer ako od, uvjetno receno, "normalnih" roditelja mogu doci djeca sa down sindromom, cemu onda sprecavanje roditeljstva osobama sa down sindromom? da li se smatra da su oni nesposobni za roditeljstvo, ili? ono kad sam napisala "normalni" ne mislim reci da su downici nenormalni, nego samo pokusavam istaknuti razliku... i da li je ta sterilizacija obavezna? ima li downica koji su roditelji? btw slikice djecice su preslatke... i svima zelim puno srece i veselih trenutaka, imam prilike biti ponekad (jako rijetko ali opet...) u drustvu cure mojih godina s down sindromom i stvarno je istina sve sta kazu, da su to iznimno vedre osobe iako ponekad mogu biti jako teske jer ipak ne razumiju neke stvari i znaju pretjerati u ponasanju, no to ima i kod ljudi bez down sindroma tako da... eto to bi bilo to od mene za sada, pozdraf!
*Girlie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 00:43   #259
Girlie: ja nikad cula da je sterilizacija obavezna ?!?! Od kud ti taj podatak ??? Mislim tj ne mislim jos nis o tome, ali nije vljda obavezna ??? Ne moze bit !!! Ako je mi selimo u... u... bilo kamo ... Honduras!?

Tija: u nekih je centara praksa tj. tako je po pravilniku - ako ti je dijete duze od 4h u vrticu smanjuju invalidninu na pola, a tebi su je mozda lipo u startu srezali na skroz. Iako se sad dosta o tome govori, bas radi razlicitih slucajeva ukidanja invalidnine, neodobravanja ili rezanja na pola za djecu u vrticu kad mame rade pola radnog vremena - ono mama radi 4h i dijete mora biti u vrticu max4h, a mama se mora kako zna teleportirati iz vrtica na posao i opet po klinca u vrtic, da ne bi bio duze od 4h. Imas vise na M&B forumu o tome.

Lulu je u vrticu 3h59min i 59sec.

Pusa Kori i njenoj prijateljici, nasoj imenjakinji
Lulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 09:39   #260
Quote:
*Girlie* kaže:
pospana sam pa sam stigla procitati topic samo do 4. stranice i htjela bih vas pitati sta mislite o sterilizaciji koju kada narastu koliko znam moraju proci djeca/osobe sa down sindromom?
Ako Ustav vrijedi za sve, a valjda vrijedi, onda to ne moze biti istina. Da "pomalo nehumano"... to bi bio prvoklasan skandal.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.