Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2004., 20:41   #41
Razgovor = primarna destrukcija ličnosti

Razgovor + kemifekalije = potpuna destrukcija ličnosti

Btw.

Citat iz "Širenja područja borbe" o tome
Sentimental is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2005., 11:18   #42
Preporuke i iskustva s psiholozima, psihoterapeutima i psihijatrima

Možda bi se moglo i ovdje otvoriti neki podforum kao što je na ŽK podforum "ginekolozi-preporuke", da ljudi ne lutaju u potrazi za psihoterapijom , bilo privatnom ili preko HZZO-a, bilo da se radi o preporukama za psihologa ili psihijatra...možda su neki upućeni koji su terapeuti dobri za određeni problem. Možda je neke ljude sram ili ne znaju od kuda krenuti kad im zatreba pomoć?
novinick is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 13:02   #43
Zna li netko za psihologa koji se bavi poremećajima prehrane? Bila bih zahvalna. Može i na PM.
 
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 20:35   #44
Možda bi bilo dobro da netko tko zna objasni proceduru dolaska do strućne pomoći. Mislim na koji naćin osoba koja smatra da ima problem dodje do psihologa ili psihijatra. Je li dovoljno doći do svog ljećnika OP i reći da želite uputnicu ili nekako drugačije?
A što se tiće imena pojedinih terapeuta mislim da u HR ionako nije legalna privatna praksa (nažalost). Ispravite me ako sam u krivu.
__________________
"The Empire Never Ended"
Dovoljan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 10:33   #45
Quote:
Dovoljan2 kaže:
[A što se tiće imena pojedinih terapeuta mislim da u HR ionako nije legalna privatna praksa (nažalost). Ispravite me ako sam u krivu. [/B]
Nije legalna?
novinick is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 10:53   #46
Quote:
Dovoljan2 kaže:
Možda bi bilo dobro da netko tko zna objasni proceduru dolaska do strućne pomoći. Mislim na koji naćin osoba koja smatra da ima problem dodje do psihologa ili psihijatra. Je li dovoljno doći do svog ljećnika OP i reći da želite uputnicu ili nekako drugačije?
A što se tiće imena pojedinih terapeuta mislim da u HR ionako nije legalna privatna praksa (nažalost). Ispravite me ako sam u krivu.
Ja sam dosla kod svoje doktorice i rekla da ima nekih stvari oko kojih bih htjela s nekim strucnim popricati. Rekla sam da vec imam nekoga kod kog bih htjela ici i samo mi je dala uputnicu.
Tamo gdje sam otisla nije mi se svidjelo (psihijatar)... bila sam jednom i vise ne. On me slusao 5 minuta napisao dvije dijagnoze i dao dvije vrste lijekova
Kasnije sam cula za Modus (imaju psihologe i psihoterapeute) i otisla sam tamo samo ovako (ne treba ti uputnica, samo se dodjes upisati za termin) i tamo sam otisla par puta.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 12:41   #47
Opsesivna, ne znam odakle si, ali u Rijeci postoji udruga Libella koja se bavi bas posebno problemima anoreksije i bulimije, i navodno su fantasticni. Ne znam jesi li cula & citala knjigu "Polupani Loncici", cure koja je prozivjela i prezivjela bulimiju, i posvetila je tu knjigu strucnjacima iz Libelle jer da su jedini koji su je zaista razumjeli, i totalno ih je nahvalila u svakom smislu
Dagmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 00:08   #48
Ja sam jednom bila kod jedne psihijatrice.
Al oni nekako imaju puno posla, pa mi je dala tablete protiv depresije.
I kad sam došla idući put, nije se ni sjetila šta me muči (ja to razumin). Pa san opet dobila tablete. Pa više nisan ni išla. Tablete mi se ne piju. Pa san opet u depresiji
Janjesce is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2005., 02:06   #49
pa zato se ne ide psihijatrima već psihoterapeutima
spider jerusalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2005., 09:27   #50
Odlazak psihijatru

Ahoj! Ima li netko iskustva s psihijatrima? U biti, vise me zanimaju privatni...da li mozda netko zna kako se krecu cijene po satu ili terapiji? Mislim da imam nekih problema za koje smatram da bi mi on mogao pomoci, a nekako sam skepticna prema javnim psihijatrima....kako to uopce funkcionira u Hr? Vjerujem da je daleko od onog sto gledamo u filmovima u kojima lezis na krevetu i pricas i pricas dok ovaj koji te slusa u biti i ne slusa previse, nego i sam ima sjeban zivot...Mnogo sam razmisljala o nekim stvarima za koje mi je stvarno stalo da ih sredim, i sad uopce ne znam koliko je kod nas korisno ici psihijatru...
LostOnEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2005., 17:06   #51
Ma i ja mislim da djeluju, samo vjerujem da strucnjaci variraju u pruzanju usluga...da li zaista mozes opusteno razgovarati, nisi imao grc u pocetku?

A sto se cjenika tice, to je ok valjda cijena...potrazila sam malo na netu (www.dpp.hr ) i vidjela da se cijena individulanog savjetovanja krece od 95 - 120 kn po terminu...tako nekako...

Pokrenut je i forum za nas malo zeznute, ali koliko sam vidjela ima samo dva registrirana clana..Web je www.psihologija.kazorum.com

Prilicno zanimljiv sajt...
LostOnEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2005., 17:07   #52
Re: Odlazak psihijatru

Quote:
LostOnEarth kaže:
Ahoj! Ima li netko iskustva s psihijatrima? U biti, vise me zanimaju privatni...da li mozda netko zna kako se krecu cijene po satu ili terapiji? Mislim da imam nekih problema za koje smatram da bi mi on mogao pomoci, a nekako sam skepticna prema javnim psihijatrima....kako to uopce funkcionira u Hr? Vjerujem da je daleko od onog sto gledamo u filmovima u kojima lezis na krevetu i pricas i pricas dok ovaj koji te slusa u biti i ne slusa previse, nego i sam ima sjeban zivot...Mnogo sam razmisljala o nekim stvarima za koje mi je stvarno stalo da ih sredim, i sad uopce ne znam koliko je kod nas korisno ici psihijatru...
Ja sam bila, sa 15, 16 godina, starci me poslali

Tada je to bilo 200 ili 250 kuna po satu, nisam više sigurna točno. I bilo je prilično ko u filmovima, zapravo Imao je divan crni kožni kauč, možeš ležat na njemu ako hoćeš, ali i ne moraš naravno
I diktafon na stolu

On te pita pitanja i potpitanja, a ti melješ Meni je to bilo skroz okej iskustvo, nakon početnog šoka i tinejđerskog prenemaganja Mislim, nisam imala nikakvih većih psihičkih problema tako da me i nije imao neš' posebno (iz)liječiti, više je to bio hir mojih roditelja

Sve u svemu, mislim da ti može koristiti Iako to puno ovisi i o tvom pristupu svemu tome... probaj svakako, nije nikakav bed
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2005., 17:10   #53
Nemam problema s tim, svakako cu otici...samo sam zeljela prikupiti pokoju informaciju...

Mislite da je cijena sata opravdana?
LostOnEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2005., 17:11   #54
Quote:
LostOnEarth kaže:
......da li zaista mozes opusteno razgovarati, nisi imao grc u pocetku?...
Opustenost nije prava rijec kad ides prvi put strancu govoriti najdublje probleme i tajne
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2005., 17:14   #55
Quote:
Ipanema kaže:
Opustenost nije prava rijec kad ides prvi put strancu govoriti najdublje probleme i tajne

Slazem se, krivo sam se izrazila, ali opet...znas kakvi su na filmichima...imaju taaaakooo ugodan glas
LostOnEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2005., 17:24   #56
Quote:
Ipanema kaže:
Opustenost nije prava rijec kad ides prvi put strancu govoriti najdublje probleme i tajne
Zato sam ja njega prvo prcala dok on nije mene sprco

Kasnije smo se skompali i bilo je skroz opušteno Mada sam ja bila svega par puta.
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2005., 18:26   #57
Quote:
LostOnEarth kaže:
Ma i ja mislim da djeluju, samo vjerujem da strucnjaci variraju u pruzanju usluga...da li zaista mozes opusteno razgovarati, nisi imao grc u pocetku?

..
Pokrenut je i forum za nas malo zeznute, ali koliko sam vidjela ima samo dva registrirana clana..Web je www.psihologija.kazorum.com

Prilicno zanimljiv sajt...
da..vjerojatno terapeut i pacijent

nego..trebash u pravilu promijenit jedno 4-5 psihica dok ne najdesh pravoga i dok to ne pocne donositi plodove...
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2005., 22:14   #58
koja je razlika izmedju psihologa i psihijatra? Kakve su razlike u tretmanima izmedju navedenih? Thx!
faraonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 02:05   #59
Ja imam nesto iskustva sa tim psihijatrima. I vjeruj mi to ti puno pomaze ako trazis nekog tko ce probat objektivno tvoje probleme sagledat. A to prijatelji i roditelji ne mogu. I mislim da nema razlike izmedu privatnih i opcih. i jedni i drugi znaju bit suftovi, a opet imas ih super. Tako da cjena ne odreduje kvalitetu
__________________
Medonja = Sexy zvijer
Medonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2005., 10:30   #60
Quote:
faraonica kaže:
koja je razlika izmedju psihologa i psihijatra? Kakve su razlike u tretmanima izmedju navedenih? Thx!

mislim da je razlika u tome sto psiholog rjesava poremecaje u ponasanju, odredjene psihicke smetnje, a psihijatar mentalne (malo zesce slucajeve)....

Jel Kevin Spacey u K-pax bio stvarno iz svemira?
LostOnEarth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.