Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2008., 17:12   #1
Dar za frenda - dinja

Pozdrav.

Zelio bih frendu uzgojiti dinju jer je jako voli jesti, a po zimi ih nema. Zanima me sta mi treba, koliko joj treba da sazrije i dali je to uopce izvedivo.

Hvala
CEO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 11:18   #2
Ne bi išlo!Bar po onom što su meni rekil ljudi koji od toga žive!

Osim što bi morao imati optimalnu tempraturu(to možeš u plasteniku,ali trebalo bi ga grijati), i dinje i lubenice osim što vole mnogo tla i prostora vole uzgoj u skupinama,tj što ih je više to bolje rastu,tako sam čula od ljudi koji se profi bave s tim zbog međusobnog oprašivanja.

Zato ljudi koji imaju nekoliko komad doma na vrtu rijetko kada mogu uzgojiti ukusnu i veliku lubenicu i dinju poput onih koje možeš kupiti od profesionalaca.

Možda neko ima drugačija iskustva,meni u vrtu nikada nisu narasle dovoljno velike,a nisu bile ni pretjerano ukusne
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 18:41   #3
hvala na odgovoru
CEO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 19:16   #4
Ove godine sam se prvi put u zivotu okusala sa takvim stvarima. Posijala sam sijeme dinje, lubenice i kikiriki. Od 7 niklih sjemenki kikirikija sam dobila oko 1 kg ploda, a dinje su bile ko s placa u sezoni. Velike, socne i jako jako fine. Nikakav poseban tretman nisu imale. Jedino su lubenice bile manje (oko 1,5 - 2 kg) ali ne i manje fine. stovise prije par tij. me iznenadila cinjenica da imam jos jednu malu oko 0,5 kg koju smo smazali s velikim gustom. Pa ti razmisli
Blackmamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 23:44   #5
KIKIRIKI???Kako,objasni,pliz!!!!Baš bi to probala posaditi!
__________________
Blaa Bla
Blaa Bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 23:17   #6
Nešto osnovno o uzgoju dinje!
Zeleni dašak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:47.