Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2015., 11:00   #1041
Quote:
Lolica144 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam jedan problem, imam 20 godina i užasne menstruacije, naime pojaili su se i bolovi u trbuhu točnije s desne strane ispod rebara prema leđima, prije par mjeseci sam imalala upalu mokraćnih kanala ali sve je bilo ok na kontroli poslije antibiotika, zanima me od čega mogu biti ti bolovi? bol je nepodnošljiva, malo je povišena temperatura oko 37,3 ali znam da je to ok još. No guglam i ne znam koji je razlog bolova ... unaprijed hvala
Moze biti i upala bubrega, moze biti i kamenac, žuc, svasta nesto.. Ja imala iste simptome, otisla na uzv- sve ok i prosli samo od sebe, a trajalo je bar mj. dana...

Uradi obavezno nalaz mokrace u domu zdravlja i odnesi mokracu na mikrobiologiju (uzmi uputnicu za to) .. U slucaju da nije neka bakterija. Sve ce bit ok. Sretno.
Tajnaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 23:26   #1042
Imam prijateljicu koja ima neobjasnjivo jake bolove u trbuhu.Bolovi se javljaju u prednjem dijelu trbuha i rasprostranjeni su na skoro vijeli trbuh.
Bolovi su povremeni ali su ucestali.Jednom sam i prisustvovao tom napadaju,od boli nije mogla nista,od grcenja s kauca je pala na pod.Bila je i u bolnici jedno vrijeme zbog toga,pila je lijekove,probala je i sa alternativnom medicinom,no za sad joj nista nije pomoglo.
Prije nekoliko dana dobila je nagli,neobjasnjivi artritis.Jednostavno se probudila s uzasnim bolovima misica iako iako se prethodni dan nije bavila nikakbo tjelesnom aktivnoscu.
Ni za to joj nisu otkrili uzrok.

MolIm vas za pomoc.
Jeli se jos neko susreo sa slicnim bolovima?
Kako ublaziti te bolove?
maumau13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 01:58   #1043
Quote:
maumau13 kaže: Pogledaj post
Imam prijateljicu koja ima neobjasnjivo jake bolove u trbuhu.Bolovi se javljaju u prednjem dijelu trbuha i rasprostranjeni su na skoro vijeli trbuh.
Bolovi su povremeni ali su ucestali.Jednom sam i prisustvovao tom napadaju,od boli nije mogla nista,od grcenja s kauca je pala na pod.Bila je i u bolnici jedno vrijeme zbog toga,pila je lijekove,probala je i sa alternativnom medicinom,no za sad joj nista nije pomoglo.
Prije nekoliko dana dobila je nagli,neobjasnjivi artritis.Jednostavno se probudila s uzasnim bolovima misica iako iako se prethodni dan nije bavila nikakbo tjelesnom aktivnoscu.
Ni za to joj nisu otkrili uzrok.

MolIm vas za pomoc.
Jeli se jos neko susreo sa slicnim bolovima?
Kako ublaziti te bolove?
Artritis je bol u zglobovima pretezito..
Hmm.. Mozda je akutni napad gusterace, nek odradi hitno uzv stomaka, i neka uradi nalaze mokrace u domu zdravlja plus mikrobiolosku obradu da nema neke bakterije.
Dosta bakterija moze uzrokovati i tzv. reaktivni artritis.
Tajnaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 18:33   #1044
Nakon par godina patnje s bolovima,u Milanu su joj otkrili da boluje od teske,rijetke bolesti-od lupusa.Rekli su joj da je dosla u zadnji cas i da su svi prijasnji problemi (cista na bubregu,ceste upale pluca,bolovi u trbuhu,artritis...) samo simptomi te bolesti...
maumau13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 21:18   #1045
Ako se uistinu radi o lupusu- sve je moguće.
Tako širok dijapazon tegoba ima malo koja bolest...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 21:13   #1046
Question bolovi u trbuhu

Pozdrav molim vas pomoć prije dva mjeseca sam dobila onako iz čista mira jake bolove u cijelom trbuhu.Popila dva puta po dvije tablete buscopana i nakon tri sata prestalo boljeti.prije deset dana opet isti problem ali ovaj put tablete nisu pomogle otišla u hitnu primila infuziju ali nije popustilo boljeti.dali mi uputnice za dalje uradila ginekološki sve uredno.uradila ultrazvuk abdomena i tek tada mi je rečeno da imam jako uvijenu žuč ali da ima također i kolecistitisa kroničnog. Moram napomenuti da su mi bolovi bili najači oko pupka.u zadnja dva mjeseca uradila četiri laboratorijska nalaza i svaki je pokazivao jaku upalu urinarnog trakta.radiolog koji je radio ultrazvuk mi je preporučio antibiotike i rekao da kad se smiri upala moram na operaciju. Također da napomenem da imam problema sa želucem i nitko mi do sad nije rekao da je i žuč lose a uradila sam već dosta ultrazvuka.sad je problem taj što su se bolovi smanjili u trbuhu ali me užasno bole ramena i lijeva ruka od ramena do lakta,probada me ispod rebara i u leđima .PITANJE Šta da radim dalje
saned is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 21:41   #1047
Pozdrav možda sam na pogrešnoj temi ali stvarno mi je potrebna pomoć moji problemi su sljedeći po redu;gastritis zeludca, bolovi u trbuhu najviše oko pupka povremene mucnine (nije trudnoca), jaka upala urinarnog trakta i mjehura , jako lomljive nokti također se i ljuste.sad prije deset dana su mi rekli da imam i jako uvijenu žuč i kolecistitis akutni, bolove imam u ramenima lopticama i rukama od ramena do lakta.također me probada i ispod rebara više na lijevoj strani . Molim vas recite mi Šta da radim kod kojeg doktora da odem
saned is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 17:50   #1048
Quote:
saned kaže: Pogledaj post
Pozdrav možda sam na pogrešnoj temi ali stvarno mi je potrebna pomoć moji problemi su sljedeći po redu;gastritis zeludca, bolovi u trbuhu najviše oko pupka povremene mucnine (nije trudnoca), jaka upala urinarnog trakta i mjehura , jako lomljive nokti također se i ljuste.sad prije deset dana su mi rekli da imam i jako uvijenu žuč i kolecistitis akutni, bolove imam u ramenima lopticama i rukama od ramena do lakta.također me probada i ispod rebara više na lijevoj strani . Molim vas recite mi Šta da radim kod kojeg doktora da odem
Za bolove u trbuhu, lopaticama i rukama zna biti kriva žuč, to znam sigurno i tu je kolecistitis onda sasvim mogući uzrok. U ostalo se neću petljati jer nemam potrebnih znanja za to, ali u svakom slučaju se nadam da će se uskoro naći rješenje. Gastroenterolog bi bio nadležan za žuč, ali pretpostavljam da ste k njemu već otišli?

I da, upala urinarnog trakta obično boli niže od pupka.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 22:52   #1049
Pitanje, u nedjelju nakon ručka krenuli jako bolovi.. kako je istovremeno krenula i menstruacija mislila sam a je to jer imam ginekoloških problema, endometroza.. evo već tri dana bolovi su povremeni, nakon jela malo jači, menstruacija obilna.. CRP povišen 26.. I sad ne znam je li to zapravo ginekološki pa sve u trbuhu reagira ili što.. Trbuh mi je bolan na dodir.. ispod pupka pa sve više prema dole.. I nisam imala stolicu dva dana.. Evo, je l netko imao slične simptome Nekada mi menstrualni ciklus je znao malo pošemeriti probavu, ali nikad baš ovoliko..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 23:05   #1050
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Pitanje, u nedjelju nakon ručka krenuli jako bolovi.. kako je istovremeno krenula i menstruacija mislila sam a je to jer imam ginekoloških problema, endometroza.. evo već tri dana bolovi su povremeni, nakon jela malo jači, menstruacija obilna.. CRP povišen 26.. I sad ne znam je li to zapravo ginekološki pa sve u trbuhu reagira ili što.. Trbuh mi je bolan na dodir.. ispod pupka pa sve više prema dole.. I nisam imala stolicu dva dana.. Evo, je l netko imao slične simptome Nekada mi menstrualni ciklus je znao malo pošemeriti probavu, ali nikad baš ovoliko..
Nek kirurg vidi taj trbuh.
Čim prije.
Treba isključiti moguće akutnije zbivanje u abdomenu.
Ili ga potvrditi i postupiti po indikaciji.

Po procjeni će te poslati i ginekologu.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 20:58   #1051
Pozdrav svima,
muško, 29 god, ne pušim, alkohola u malim količinama, bavim se sportom.
Zadnjih mj dana imam bolove u trbuhu (crijeva) i želucu, sa time da nema pravila di.
Bolovi su tak jaki da kad me presječe ne mogu ništa, a kada me pusti onda kao da mi je pao šećer i nemrem doći sebi par minuta.
Obavio sve pretrage, rentgen, ultrazvuk, krv, urin, stolica, gastroskopija, kolonskopija, sve u redu.
No meni i dalje skroz isto, pijem controloc i colospa, ali nema nikakve promjene.
Jel ima tko kakav savjet što raditi jer mi se život prekrenuo kompletno u zadnjih mj dana, nakon posla dođem i spavam samo jer me jedino tada ne boli.

Hvala svima
Mali Miraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 19:03   #1052
Talking

evo ovako... Vec nekoliko sati me boli trbuh u podrucju oko pupka kao da me netko svakih par minuta probode iglom.
imam decka koji je doktor al uvjek panicari kada sam bolesna i puno se previse brine oko svega. Ne zelim mu jos reci jer ce me odmah vodit u bolnicu al me ipak to malo kopka... Ima netko kakav savjet ili ideju sta bi to moglo biti?
maca09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 20:26   #1053
I ja imam problem Zadnja 3-4 dana osjećam tupu bol u donjem dijelu trbuha, nije da naročito boli, ali stalno je osjećaj nekog pritiska Kao da mi nešto sjedi na trbuhu. Inače, cura sam, imam 21 godinu, redovite, rekla bih srednje bolne mjesečnice, ne idem prečesto mokriti, stolica isto redovita..Ali nije mi baš ugodan osjećaj. Što bi to moglo biti?
__________________
Go ahead, destroy Armenia. See if you can do it. Send them into the desert without bread or water. Burn their homes and churches. Then see if they will not laugh, sing, and pray again. For when two of them meet anywhere in the world, see if they will not create a New Armenia.
malavida19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 21:10   #1054
Quote:
malavida19 kaže: Pogledaj post
I ja imam problem Zadnja 3-4 dana osjećam tupu bol u donjem dijelu trbuha, nije da naročito boli, ali stalno je osjećaj nekog pritiska Kao da mi nešto sjedi na trbuhu. Inače, cura sam, imam 21 godinu, redovite, rekla bih srednje bolne mjesečnice, ne idem prečesto mokriti, stolica isto redovita..Ali nije mi baš ugodan osjećaj. Što bi to moglo biti?

Ja imam takav osjecaj svaki put cca tjedan dana prije mjesečnice. Dr. kaze da je to normalno
maca09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 21:12   #1055
Quote:
maca09 kaže: Pogledaj post
evo ovako... Vec nekoliko sati me boli trbuh u podrucju oko pupka kao da me netko svakih par minuta probode iglom.
imam decka koji je doktor al uvjek panicari kada sam bolesna i puno se previse brine oko svega. Ne zelim mu jos reci jer ce me odmah vodit u bolnicu al me ipak to malo kopka... Ima netko kakav savjet ili ideju sta bi to moglo biti?


Moze li meni sad neko pomoc? Stvarno postajem zabrinuta i nije bas ugodno.
maca09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 21:16   #1056
Quote:
maca09 kaže: Pogledaj post
Ja imam takav osjecaj svaki put cca tjedan dana prije mjesečnice. Dr. kaze da je to normalno
Nemoguće, još je prerano za te bolove, trebala bih dobiti tek za 15 dana...Zato i jesam zabrinuta
__________________
Go ahead, destroy Armenia. See if you can do it. Send them into the desert without bread or water. Burn their homes and churches. Then see if they will not laugh, sing, and pray again. For when two of them meet anywhere in the world, see if they will not create a New Armenia.
malavida19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 23:01   #1057
6
Quote:
malavida19 kaže: Pogledaj post
Nemoguće, još je prerano za te bolove, trebala bih dobiti tek za 15 dana...Zato i jesam zabrinuta
Boli li na dodir ili se pritiskom nelagodnost pojacava?
maca09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 18:14   #1058
Ne znam više gdje pisati i da li ću možda naletjeti na nekoga tko bi mi mogao reći nešto o mom problemu. Naime, prije godinu dana sam imala laparoskopiju, operirala ciste na jajnicima i sve prošlo ok. Ciste se nisu vratile bila kod ginekologa prije par mjeseci. Po njegovom sve je u redu. Prije operacije sam imala ravan stomak. Inače sam sportski tip i bavim se istim. Danas moj stomak izgleda kao da sam u 6 mjesecu trudnoće. Donji dio ispod pupka se toliko napiri da me stid hodat po gradu. Užas. Ponekad mali i boli. Bila sam na kolono, gatro, i svi nalazi su u redu. Vadila krv, mokraću sve što su mi rekli doktori ali stanje je isto. Stomak je kad se probudim ravan, kako odmiče dan, tako se on sve više piri. To mi narušava i disanje jer počmem teže disati. Život mi se strašno promjenio zbog svega toga a nitko ne zna što je.Molim za pomoć.
katarina77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 19:06   #1059
Quote:
katarina77 kaže: Pogledaj post
Ne znam više gdje pisati i da li ću možda naletjeti na nekoga tko bi mi mogao reći nešto o mom problemu. Naime, prije godinu dana sam imala laparoskopiju, operirala ciste na jajnicima i sve prošlo ok. Ciste se nisu vratile bila kod ginekologa prije par mjeseci. Po njegovom sve je u redu. Prije operacije sam imala ravan stomak. Inače sam sportski tip i bavim se istim. Danas moj stomak izgleda kao da sam u 6 mjesecu trudnoće. Donji dio ispod pupka se toliko napiri da me stid hodat po gradu. Užas. Ponekad mali i boli. Bila sam na kolono, gatro, i svi nalazi su u redu. Vadila krv, mokraću sve što su mi rekli doktori ali stanje je isto. Stomak je kad se probudim ravan, kako odmiče dan, tako se on sve više piri. To mi narušava i disanje jer počmem teže disati. Život mi se strašno promjenio zbog svega toga a nitko ne zna što je.Molim za pomoć.
Pretpostavljam da si radila UZV abdomena? Da imaš vodu u trbuhu, valjda bi se to već otkrilo. A što je sa prehranom? Jedeš li kruh, tjesteninu, žitarice? A mlijeko i mliječne proizvode?
~*MiSs-AnDy*~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 17:30   #1060
Quote:
~*MiSs-AnDy*~ kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da si radila UZV abdomena? Da imaš vodu u trbuhu, valjda bi se to već otkrilo. A što je sa prehranom? Jedeš li kruh, tjesteninu, žitarice? A mlijeko i mliječne proizvode?
1.9.2105. idem opet na UZV abdomena. Pazim što jedem ali ne vodim baš računa o glutenu i ugljikohidratima. Čula sam za Paleo stoga ću to probati ali iskreno nadala sam se da je netko imao ili ima slično što i ja pa da je to sanirao nekom metodom koju će podijeliti ovdje s nama...
katarina77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.