Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2011., 19:18   #2161
Crnka81 primanje markera nećeš ni osjetiti. ima ga jako malo i reci nek ti da polako.
scintigrafija je u potpunosti bezbolna, pa i davanje markera.
le-le is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 23:37   #2162
Pozdrav svima!

Malo sam čitala o ovoj temi, pa sam se odlučila pridružiti i pitati za pokoji savjet.
Sestra se prije dva tjedna probudila sa otečenim desnim gležnjem. Nakon pet dana oteklina je bila veča i bolna, polako se počela pojavljivat i na lijevom gležnju. Doktorica opće prakse je rekla nek ne paničari i dala joj uputnicu za reumatologa i vađenje krvi. Kod prvog pregleda reumatologa, 10 dana od početka boli, ostavili su je u bolnici pod sumnjom na oligoarthritis acuta. Ne dobiva nikakvu bolničku terapiju, samo pije antibiotik od opće prakse. gležnjevi su vruči i otečeni, nemože hodati i ima temperaturu oko 38. Koje će pretrage morat napraviti i koliko bi mogla dugo biti u bolnici? Dali će joj bolest ostaviti trajne posljedice na gležnjevima, svi se jako bojimo, prvi put se susrećemo sa artritisom i neznamo što ju čeka. Hvala na svakom savjetu!
šveki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 21:15   #2163
Quote:
šveki kaže: Pogledaj post
Malo sam čitala o ovoj temi, pa sam se odlučila pridružiti i pitati za pokoji savjet.
Sestra se prije dva tjedna probudila sa otečenim desnim gležnjem. Nakon pet dana oteklina je bila veča i bolna, polako se počela pojavljivat i na lijevom gležnju. Doktorica opće prakse je rekla nek ne paničari i dala joj uputnicu za reumatologa i vađenje krvi. Kod prvog pregleda reumatologa, 10 dana od početka boli, ostavili su je u bolnici pod sumnjom na oligoarthritis acuta. Ne dobiva nikakvu bolničku terapiju, samo pije antibiotik od opće prakse. gležnjevi su vruči i otečeni, nemože hodati i ima temperaturu oko 38. Koje će pretrage morat napraviti i koliko bi mogla dugo biti u bolnici? Dali će joj bolest ostaviti trajne posljedice na gležnjevima, svi se jako bojimo, prvi put se susrećemo sa artritisom i neznamo što ju čeka. Hvala na svakom savjetu!


Prvo pozdrav svima.

Ja imam reumatodini artritis oko 2 godine i prilicno se to poklapa sa simptomima tvoje sestre , konstantna temperatura , nateceni zglobovi , itd.

Lijecim se kortikosteroidima koji su prilicno ucinkoviti bar kod artritisa makar se terapija oduljila zbog jos dvije dodatne autoimune bolesti.

Ono sto ti mogu reci iz svog iskustva je da ako imas dobrog ljecnika sve se moze srediti. Moje misljenje je da je najbolje otici u ZG.

Ja zasada nemam nikakvih posljedica ( trajnih ) poput nemogucnosti hodanja ili tako nesto. Ponekad me boli svaka koscica u tijelu , najcesce kod promjene vremena ili se prehladim pa se automatki sve pocne jedno s drugim.

Definitino nije ugodno ali treba se trudit , samo neka pazi na imunitet , topla odjeca , nema stajanja na vjetrometini , itd.
I naravno nadam se da ce joj biti bolje , samo treba biti pozitivan !



I jel ima jos tko na kortikosteroidima ( medrol ) ? Taman su me spustili na 8 mg i opet sam zavrsila u bolnici na pulsu od 3 dana i evo 4 dana sam na 32 mg dnevno i napuhnula sam se ko zaba , a trebalo je vremena da pocnem izgledat bar normalno ... Jel zna netko kako je to moguce bar usporit i smanjit ?


Pozdrav svim artriticarima !
DamaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 11:35   #2164
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Sad to rješava(mo) oblozima: kad su koljena vruća i oteknu utrljava POLAR ICE pa pod vunenu deku, također ima biljke u rakiji, jedna se zove VILIN KORIJEN. To mu utrljam u leđa ili koljena ili gdje treba, pa omota vunom.
Prostudirajte biljne pripravke i lijekove, pronađite kojeg travara i/ili knjige o travarstvu, može se liječit i nema gadnih nuspojava kao sintetički lijekovi.
Da li je taj vilin korjen Gavez ili je nešto drugo i zanš li možda gdje bi se nabavio suhi krijen ili kakva presadnica ili sjeme?Thanks
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 22:11   #2165
Bilo tko?

Update, jos nisam pokupio nalaze, ali mi nakon cca mjesec dana šepanja, upalili mi se sinusi, a prst na nozi lagano splasnuo, nije do kraja ali vise neboli i dalje nemogu dokraja saviti prst.

Ps. Znao sam se od boli probuditi u noci s tim da sam tu vecer skakao po tranpolini i nije me tada bolilo,nego kada se valjda "ohladilo"

Quote:
dipl.ing.Borg kaže: Pogledaj post
bok narode, i ja imam jedan problem pa ako imate kakve informacije ili smjernice
dakle, negdje prije mjesec dana mi je srednji prst lijeve noge natekao,i to srednji zglob, izmedju nokta i stopala. osjetio sam ga dok sam hodao da boli. bol je jaka kada ga diram,pokusam savinuti, prlji me koza nekada sa gornje strane, a nekada sa doljnje strane prsta. kada ga zanemarim pa ga koristim, oslanjam se na njega, hodam, toliko me onda boli i to par sati nakon,kada se ohladi, nabrekne, na dodir prlji koza. cak je i boja lagano tamno crvena. izgleda kao da ce se raspuknuti. nateknut mi je cijelo vrijeme ali nekada me ne boli dok hodam.uoravo mi je i sada tako. stavljao sam mu oblog od rakije, ali nista. konacno otisao do doktora opce praxe, rengen,ok krv, ok, sad me poslali u rockfellerovu 12 na reuma faktor,crp,i jos nesto. sestra mi rekla da reuma artr.faktor vise nitko u hrv neradi, crp takodjer samo oni vise nerade(i daon kosta 80kn neovisno o dopunsko), ali ako trebao da sada moze skoro svaki dom zdravlja i. da ako je neki streptokok da se onda uzme bris ili strugotina i nakraju sao i uzeka krvbit ce za 10 dana nalaz.
vec sam malo ljut, cekam10 dana na rengen, 10 dana na nalaz krvi, 10 dana na drugi, nalaz.
ima li brzi nacin da otkriju sto mi je, imam basler dopunsko, 2 specijalisticka pregleda bespl.
jadan onaj tko je bolestanu opcenito, a posebno u HRV.

hvala.

p.s. jedino sto znam jest da sam se prije godinu dana na moru u taj prst ubo jezinca,ali skroz na kraju blizu nokta i to sam povadio. podsjecam da je krvna nalaz, leukocita, bakterije bio ok.

Zadnje uređivanje dipl.ing.Borg : 14.05.2011. at 22:18.
dipl.ing.Borg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 11:24   #2166
Quote:
tanja_24 kaže: Pogledaj post
Osobno nemam problema sa limfnim žlijezdama ali znam da se uz reumatološke bolesti zna javljati oticanje tzv. pljuvačnih žljezda koje se nalaze odmah iza uha u sklopu sjogrenovog sindroma. Ako imaš suha usta i oči u zadnje vrijeme to bi moglo biti dio tog sindroma, malo si na netu pročitaj o tome i naravno obvezno otiđi do svog liječnika da utvrdiš točno što ti je. Sretno
tanja, baš si nešto mislim, u vezi tog spomenutog sindroma,da ga možda nemam i ja?
Simptome imam skoro sve, osim suhih očiju, koje ili ne primjećujem ili ?
Jedva čekam 31.08., napokon idem kod dr. Gracija u Vinogradsku, nadam se da će malo pripomoć u rješavanju moje misterije ?
mfili262 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 15:04   #2167
Smile

POZDRAV SVIMA...Prijavila sam se jer mi je prije 4 godine dijagnosticiran kronicni reumatoidni poliartritis...Sada imam 25 godina...Zanima me kako se i dali je moguce dobiti beneficirani radni staz zbog moje bolesti???Inace radim kao trgovac.Kome da se obratim za to???Kad mi je bolest dijagnosticirana imala sam uzasnu doktoricu i da mi nije interneta nebi ni znala sta mi je.Dodjem kod nje cekam nekoliko sati i ona me ni ne pogleda vec samo naruci jos nalaza i vadjenja krvi i kritizira zbog viska kila...I tako 3 puta u krug...Nakon toga sam ostala trudna i prestala sam piti tablete i ici po doktorima i bilo je sve ok u zadnje 2 godine.Medjutim sad sepam vec mjesec dana jel me boli peta uzasno a ujutro jedva ustanem i odlucila sam ponovo krenuti jer imam novog doktora koji ce mi nadam se pomoci...A ne kao ona molim te te i te nalaze ponoviti piti redovito tablete i vidimo se iduci put...Ma mislim uzas...Dali ima privatni reumatolog na podrucju ISTOCNE Hrvatske???Hvala vam i pozdravljam as od srca(nadam se da cu uspjeti procitati malo unazad vase postove jer ih ima jako puno)...
NESRETNA LEONA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 13:05   #2168
crno blato u Ninu

pozdrav svima,
prije sam se javljala pod nikom reumica25 ali su me valjda isključili.
sada imam 28 godina i kažu da imam reumatski artritis i lupus. dijagnozu mi je postavila prva reumatologinja na temelju vidne pretrage, a vađenje krvi uslijedilo je tek kasnije... i ništa se nije promijenilo od tada, osim što sam svojevoljno smanjila razinu Medrola sa 16g na 4g (gram po gram sam smanjivala. pokušala sam i na manje od 4g, ali osjetim da je to ta granica. I ako zaboravim popit 1 dan lijek osjetim bolove, ponekad ih osjetim i dok pijem redovito ali 4 g su donja granica do koje mogu ići) to znači da i nije tako kritično, ali je problem desno kolino i lijevi skočni zglob- pa prilikom i najmanjeg bola šepam...
prije 15 dana sam kupila neku biciklu brzinku i primjećujem da mije pomogla, jer mišiće noge održavam aktivnima, a i lakše mi se kretat biciklom jer nakon pola sata hoda uhvate me bolovi.svaki dan sam išla plivat bar pola sata kasno predvečer radi mišića. činilo se da pomaže...
u Ninu kod Zadra ima neko blato za koje kažu da je ljekovito i za reumu i za kožu i ostale stvari... rekla sam - idem probat, iskupat ću se i mazat...
rezultat- možda je rano za govorit, ali 4 dana ne pijem tablete i ne osjetim nikakvu bol...
kratko sam se mazala, dva dana sam se samo mazala i kupala , prekinula sam jer se rodio nećak pa sam se vratila doma..
kažu da se treba najviše namazat 2 puta dnevno, ne znam zašto, ali ja sam bar 5 ili 6 jer sam tila iskoristiti maximalno kratak boravak u Ninu. Također kroz jutro (oko 10h)dolaze bolničarke sa svojim pacijentima (autobusima iz zadra) i čujem da one stave još neki dodatak u blato koje ga čini boljim, pa sam malo ukrala njihovog blata u kesicu i mazala se cijeli dan. a blata ima na sve strane. najbolje je ono koje je izvađeno iz veće dubine.. to su valjda ostaci izumrlih biljaka, lavande i još nekih pomiješani sa slanom vodom....
ako neko želi ići ima auto kamp tamo uz plažu. cijena je 4 eura(20kn). Nin je predivan mali povijeni gradić svidit će vam se.
ljudi s kojim a sam pričala kažu da tu dolaze već 10 godina, ima stranaca, francuza slovenaca, bosanaca... mislim da čak imaju i internet stranicu pa uguglajte blato nin ili kraljičina plaža u ninu....

s obzirom da sam bila samo 2 dana, a kažu da bi minimalno trebalo bar 10ak dana, javit ću vam ubrzo ako počmu bolovi....
svi smo mi u ovoj bolešćuki individue, ja se nadam da sam pronašla svoj prirodni lijek
ja ću se vratit ovo lito u auto kam
goruščica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 18:35   #2169
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
Cure, Vi koje imate RA da li znate da imate pravo na benificirani radni staž (3 mjeseca na godinu se dobije)? Ako nekog zanima nek mi se javi ja sam sebi to već sredila i teče mi. Pozdrav i javite se!
Pa dobro ...... daj objasni kako se to sređuje
KoZdrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 14:37   #2170
e daj kikiri podijeli to snama...
goruščica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 19:57   #2171
Smile

pozdrav svima na ovoj temi ...

citala sam neko vrijeme na ovoj temi, pa ... pozeleh da se registrujem .
imam RA malo duze od godinu dana .
iz Bara sam, Crna Gora . skoro da nemamo dobrog reumatologa . svi koji posumnjaju na RA ili slicno moraju ici u Podgoricu , pa je samim tim guzva toliko velika da vecina prosto odustane ....ili se nastavi maltretirati i mesecima cekati na analize, snimke...rezultate i konacno na dijagnozu i terapiju.

ja sam izabrala brzi put . zakazala sam pregled na VMA u Bgd o svom trosku .
tamo sam uradila sve sto mi je predlozeno i vec za nekoliko dana imala sam dijagnozu i dobila terapiju . posle nekoliko meseci mucenja i bolova kao da sam se rodila ponovo

konstatovan mi je RA i Osteoporoza . primila sam 3 inekcije kortikosteroida u razmaku od 21 dan. a redovno moram uzimati jednom nedeljno Metotrexat ujutro 5mg i navecer 5mg, sutradan 5mg folacina i za Osteoporozu jednom nedeljno Fosavans 1 tabletu.

odavno sam trebala ici na kontrolu ali ja nikako da nadjem vremena ali i novaca .... mada kompletan trosak svih analiza koje sam uradila da bih dosla do dijagnoze nije bio preskup . oko 300 eura .

nadam se da nisam prekrsila neka pravila na forumu .... ipakm sam pocetnik
prihvatam sve kritike
P.Bobana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 00:51   #2172
pozdrav svima, imam 30 godina, jutros sam se probudila sa blago natečenim prstima na rukama te mi je trebalo par minuta da ih dobro razgibam. zaključila sam da je to zbog vručine i spavanja, ali sam tijekom dana primjetila kako mi se prvi vrhu prstiju širi sitni crveni osip ... puno sitnih crvenih čvorića.

malo sam guglala i uglavnom izbacuje artritis, pa mi je palo na pamet da vas pitam imam li razloga za brigu i da li je uopće takav osip jedan od simptoma artritisa?

hvala.
forumime is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 12:33   #2173
izbacuje ti RA zbog bolova i ukočenosti. mislim da osip nije , zato napravi pretrage kod doktorice...
ko zna možda te nešto ugrizlo... provjeri
goruščica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 13:38   #2174
Quote:
forumime kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, imam 30 godina, jutros sam se probudila sa blago natečenim prstima na rukama te mi je trebalo par minuta da ih dobro razgibam. zaključila sam da je to zbog vručine i spavanja, ali sam tijekom dana primjetila kako mi se prvi vrhu prstiju širi sitni crveni osip ... puno sitnih crvenih čvorića.

malo sam guglala i uglavnom izbacuje artritis, pa mi je palo na pamet da vas pitam imam li razloga za brigu i da li je uopće takav osip jedan od simptoma artritisa?

hvala.
Nije ti to RA, osobito ako ti je ovo prvi puta da ti se to dogodilo. Ljeto je, vrućina je, svi konzumiramo više tekućine pa nešto od tekućine se i nakuplja u tijelu.

Kod RA oticanje zglobova se događa svakodnevno, najgore je ujutro kad se probudiš jer zglobovi nisu razgibani i sve boli ko sam vrag.

A budući da si napisala da imaš i nekakav osip na prstu, stvarno nije isključeno da te nešto ugrizlo ili možda imaš nekakvu alergijsku reakciju na nešto. Ako ti se osip bude i dalje pojavljivao i ako ti nastave oticati prsti onda bi to trebala ići istraživati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 22:42   #2175
hvala vam na odgovorima. jutros i danas isto stanje, ali stvarno mislim da me nije ništa ugrizlo. spomenula sam to bratu i on kaže da sam mu istu stvar govorila lani, šta sam ja skroz zaboravila. dakle, i prošlo ljeto sam nekoliko dana imala natečene zglobove prstiju na rukama. je li moguće da se ra javlja tako periodično, a da me cijelu godinu nije ništa smetalo?
forumime is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 00:04   #2176
moguće... možda je hrana koju ima ljeti... možda si alergična na neke biljke koje se javljaju u ovom periodu...

vjerujem da je to rezultat vanjskog faktora, a ne unutarnjeg (RA).... svi mi volimo ponekad bit vještice- otiđi doktoru
goruščica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 23:49   #2177
...i još me ne boli ...
goruščica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 23:58   #2178
... prijećujete li poboljšanje nakon aktivacije mišića... recimo biciklom, plivanjem?....
ostadoh bez uredskog posla, pa san se malo više posvetila sebi.... tj.potpuno... i ništa me ne boli....
...kad bi još našla pravi razlog tome...
goruščica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 09:10   #2179
Thumbs up

Quote:
goruščica kaže: Pogledaj post
... prijećujete li poboljšanje nakon aktivacije mišića... recimo biciklom, plivanjem?....
ostadoh bez uredskog posla, pa san se malo više posvetila sebi.... tj.potpuno... i ništa me ne boli....
...kad bi još našla pravi razlog tome...
HI!meni puno pomaže plivanje!kod promjene vrimena svaki zglobić me boli,ali naviknuta sam nositi se s tim!
Želim Vam šta manje bolova!!!
ferara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 11:49   #2180
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
Cure moje, evo da vas i danas pozdravim. Vidim da nikoga nema. Meni je ove dane dosta dobro što se tiče zdravlja. Osjećam minimalne bolove. Samo neka tako ostane. Skoro sam i zaboravila da imam RA. Valjda je MTX uhvatio. Pozdrav, i javite se kako vi preživljavate, kako ste, što ima novog kod vas? Preksutra idem na kontrolu pa ću videt što mi kaže reumatologica.

tebe na ovoj temi odavno nema ... dok sam prelistavala sve ove strane i upoznavala sopstvenu bolest na vasim iskustvima , ti si mi zapala za oko kao vrlo zanimljiva i simpaticna osoba
P.Bobana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.