Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2006., 15:49   #81
to je toliko jadan i prizeman humor da je meni to nemoguće gledati
ali i takvi su i dalje gledljiviji od večine Hrvatskih "komedija"
no pored svega, mislim da je Hrvatska u zadnje 2,3 godine izbacila puno više kvalitetnih filmova od Srbije.
darth-vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 14:55   #82
Quote:
strangelove kaže:
ma meni ovi "noviji" ništa ne valjaju..dok maratonce, ko to tamo peva, kako je propao rokenrol il špijuna( i ostale, kojih se sad ne mogu sjetit) možeš gledat 10 puta i svaki put se pošteno nasmijat.
a najbolja drama je dečko koji obećava.
ima filmova..
Nije stvar u kvalitetu novih filmova već u drugačijoj estetici koju su donele 90te godine. Tada počinju da se snimaju bitno drugačiji filmovi od prethodnih dekada koje je obeležila estetika "praške škole". Nova estetika se ne dopada mnogima koji su navikli na onu raniju.

Tako je i u muzici bilo. Mnogi koji su odrasli na rocku ne mogu da smisle rap.
HuckleberryFinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 23:08   #83
Srpska kinematografija

Zanima me sta ljudi u Hrvatskoj misle o Srpskom filmu,glumcima,reziji...Imate li neki omiljeni itd...
__________________
Through the darkness of futures past
The magician longs to see
One chants out between two worlds
Fire walk with me
electroclash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 01:41   #84
Quote:
electroclash kaže: Pogledaj post
Zanima me sta ljudi u Hrvatskoj misle o Srpskom filmu,glumcima,reziji...Imate li neki omiljeni itd...

Evo kaj misle redatelji

http://www.jutarnji.hr/magazin/clana...tanic,59103.jl
__________________
Snow covers everything... except the truth
Smilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 08:22   #85
Ja mislim sve najbolje.
U zadnjih par godina sprski film se strahovito srozao. Nista kvalitetno ne izlazi na svjetlo dana...sve sami nastavci koji eksploatiraju kult prvih dijelova (zna se na koji film posebno mislim) i gomila filmova koje nadobudni "reditelji" snimaju ne bi li pretekli svoje legendarne kolege-tutore...

Nikako se ne slazem da je HR kinematografija napravila u zadnjih par godina ma i jedan film za koji bi se reklo da se priblizio nekom srpskom prosjeku.

Cak imam stav da je najlosiji srpski film 10x gledljiviji od onih hrvatskih "blockbustera"
Ante Balboa II. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 13:04   #86
Quote:
Mikahr kaže: Pogledaj post
Maratonci trče počasni krug
Balkanski špijun
Ko to tamo peva

Ovo su kultni filmovi uopće-mogu ih gledati jednom godišnje i svaki put se
"razvalim" skoro kao kad sam ih gledao prvi put.
Potpisujem.
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 01:54   #87
Quote:
propuh kaže: Pogledaj post
pogledajte Mrtav-ladan.

ja sam plakala od cereka
film mi je odličan, za umrijet od smijeha (gledala ga 4 puta).
 
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 00:00   #88
Pogledajte filmove "Sejtanov ratnik" i "Sedam ipo". Filmovi su iz 2006-e.
dok is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 00:43   #89
Quote:
Ante Balboa II. kaže: Pogledaj post
.

Nikako se ne slazem da je HR kinematografija napravila u zadnjih par godina ma i jedan film za koji bi se reklo da se priblizio nekom srpskom prosjeku.

Cak imam stav da je najlosiji srpski film 10x gledljiviji od onih hrvatskih "blockbustera"
to se odnosi na ove 'novije' hrvatske filmove.
srpska kinematografija je jednostavno jaca.
stariji srpski filmovi su gotovo svi izvrsni
da ne ponavljam vec ovdje spomenute filmove koji se stalno vrte,
a od novijih bi jos spomenula CRVENI KAMION SIVE BOJE
film SRDJANA KOLJEVICA,
a glumacka druzina nezaboravna: SRDJAN TODOROVIC- koja je to luda faca (ocevo nasljedje)- svaka cast!
i ostala ekipa: DRAGAN BJELOGRLIC, BRANKO DJURIC, BOGDAN DIKLIC ...sve zive legende
eto to je taj filmic.
a ima ih na srecu jos...
 
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 00:48   #90
Quote:
VVT-i kaže: Pogledaj post
Neznam jeste gledali ali "Kad odrastem bit cu kengur" je najjaci srpski film koji postoji. Munje su isto prebolesne,ali ovo je nesto posebno. A glumi ista postava ko iz munja.
Oba filma
Gdje smo mi od njih... to je ko, kaj ja znam, Dinamo nasuprot Barceloni
lund is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 03:16   #91
Quote:
Sherry kaže: Pogledaj post
Ne znam jel ova tema vec bila pa ono ako je jebiga.
Meni se cini da oni imaju puno bolje filmove od nas.
Da spomenem par: Rane,Munje,Nebeska udica itd.
Malo je to cudno oni su u biti siromasniji od nas,a imaju
fenomenalnu produkciju. Filmovi im nizu uspjehe vani.
Dok nasi nemreju snimit fakin dobar film.
Zasto su oni uspjesniji od nas ima li njihovo ministarstvo vise sluha od naseg?








cek... i ti se fakat ne salis kad dajes ovakve izjave??? najprije: munje su los film, prosjek u najmanju ruku, al eto, za nase prostore mozda i nesh spektakularno - scenarijski su ocajni. no dobro... ovaj drugi dio posta me vec vise zabrinjava... kak mosh podredit kinematografiju neke drzave njenom GNPu?? valjda znas kakav je, primjerice, svicarski standard, pa opet prave nidjevezne filmove, to naprosto nemres gledat (cast izuzecima).
srbijanci su i prije rata imali odlicne filmove, naprosto im ide, i ne znam... mislim da grijesis kad kazes da srbi vladaju yu-film scenom, danas se i hrvatska moze pohvalit prilicno dobrim uracima, BiH takodjer ima odlicnih rezisera, vec za sloveniju i ostale drzavice ne znam, al smatram da prilicno nepromisljeno govoris... nemres rec: eh, oni su tak siromasni a prave super filmove. a mi smo eto bolje situirani a opet nam filmovi ne valjaju... mislim... alooo
enfant_terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 03:20   #92
i sad jos jedno pitanjce... jel ko gledao "majstor i margarita" aleksandra petrovica iz 1972?? donedavno nisan ni znal za postojanje tog filma, i sad me jaaako zanima kak je taj roman ekraniziran... kakvi utisci?
enfant_terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 12:13   #93
kad pogledate film Ivkova slava odmah ćete zaboraviti na Mrtav ladan. Mada mi je on scena kada dedu bace kroz vlak na žice najžešća.
"Šta je ovo sunce ti ga jebem?
Gospodine, gospodine,...
Joj Radovane, crni Radovane,
pa šta ću sad da radim?
...."
Preodlična scena.
andreao is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 12:23   #94
Quote:
dok kaže: Pogledaj post
Pogledajte filmove "Sejtanov ratnik"...
Gledao, glupost.

Tinejdzerska wanabekomedija.

Srpski film je odavno na aparatima, zivi na proslosti.

Ne znam za druge, ali meni su te "brate", "kevo", "ma lozim vas" fore odavno izlizane.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 21:30   #95
GDJE MOGU NAĆ SEDAM I PO?
THE MERLIN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 21:45   #96
Quote:
lund kaže: Pogledaj post
Oba filma
Gdje smo mi od njih... to je ko, kaj ja znam, Dinamo nasuprot Barceloni
vecu glupost skoro nisam gledao-
od glume teksta preko same price
barnikls is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 21:56   #97
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post

Srpski film je odavno na aparatima, zivi na proslosti.
glupost.

NEBESKA UDICA najfenomenalniji film ever.
NATAŠA, BURE BARUTA, LEDINA, STRŠLJEN, TOČKOVI, UBOJSTVO S PREDUMIŠLJAJEM... sve čega se mogu sjetit da je bilo na našoj tv, od njihovih filmova...
sve s Draganom Bjelogrlićem

Od starijih, legendarni jugoslovenski filmovi: KO TO TAMO PEVA, BALKAN EKSPRES, KAKO JE PROPAO ROK EN ROL, MARATONCI...
__________________
Mojot svet se osum noti
Edna duša balkanska
nevermind is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 22:03   #98
joj da, Ivkova slava!!!!! gledala sam ga kad sam bila u Banjaluci, u kinu, još je veći gušt smijat se s cijelim kinom!
predobar!!!

nije ni joksimovićeva muzika loša, a glumačka postava....
opet Bjelogrlić


p.s. ne bih se složila da Hrvati nemaju dobre filmove! meni su Matanićevi i Brešanovi filmovi super, sve ovo novije naše mi je odlično skoro. stvarno je bilo i na tv-u dobrih filmova naših, gledala sam neki film o onom drvetu, ne znam kako se zove, ono kad onaj Englez dolazi na hrv-srp granicu zbog hrasta, pa ostane cijeli život, ako zna ko... meni je to najbolji naš film ikada...! Bosanci ipak imaju najbolje filmove, jel ko gledo Nebo iznad krajolika? Pa Ničija zemlja, Gori vatra... ja bi voljela gledat koji slovenski i makedonski film da procjenim do kraja, ali ovako je malo teško...
inače, domaći su mi filmovi bolji od stranih, i imamo pojam scenarije.
__________________
Mojot svet se osum noti
Edna duša balkanska
nevermind is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 22:58   #99
Sotra je sa ''Ivkovom slavom'' i ''Zonom Zamfirovom'' izvrsio atentat na Srpski film.
Od novijih filmova vam preporucujem ''7 i po'' i ''Klopku''...
Preporucio bih vam i Sejtanovog ratnika ali mislim da se osobama van Srbije nece svideti jer nece razumeti vecinu fora i aluzija na Srpsko drustvo...
__________________
Through the darkness of futures past
The magician longs to see
One chants out between two worlds
Fire walk with me
electroclash is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 00:52   #100
BEOGRAD - Slavni glazbenik Tom Waits trebao bi glumiti u srpskom filmu "Ovdje i tamo" glumca i producenta Gorana Radakovića te redatelja Darka Lungulova, piše beogradski Blic. Uz Waitsa u filmu, koji će se snimati u Srbiji i Americi, nastupit će i Mirjana Karanović te Lazar Ristovski.

- Film govori o klincu koji odlazi u New York raditi. On dobiva vizu i lako odlazi, ali njegova djevojka ne dobiva vizu, pa on očajnički pokušava naći način da je dovede u New York i onda mu sine ideja - tzv. zaručnička viza. Dok radi kao nosač namještaja, upoznaje jednog propalog njujorškog glazbenika, saksofonista, kojeg bi trebao glumiti Tom Waits, koji je inače bez dolara u džepu - priča Goran Radaković za Blic.

Beograđanin glazbeniku nudi novac da dođe u Beograd i oženi se njegovom djevojkom kako bi ona otišla u New York. Glazbenik pristaje na tu ideju, jer je bez novca. Nakon niza peripetija stiže u Srbiju za koju je čuo samo iz novina. Tijekom boravka u Beogradu saksofonist živi kod majke spomenutog mladića, koju glumi Mirjana Karanović.

- On boravi kod nje i ne sanjajući da će tu pronaći ljubav svog života. Rađa se velika strast između njega i majke. Od tog trenutka on ponovno svira saksofon, i to nikad bolje - kaže Goran Radaković.

Film će se početi snimati sredinom srpnja ove godine, a premijera se planira za 2008. godinu. Kako piše Blic, osamdeset posto radnje filma bit će na engleskom jeziku, a osim Waitsa, u filmu bi trebali nastupiti još neki američki glumci.
ruzicasta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.