Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2008., 21:25   #1
Butković izmislio intervju sa Sanaderom?!

Jutarnji je u subotu objavio Butkovićev intervju sa Sanaderom. U Dnevvniku je iste večeri Tončica Čeljuska pročitala priopćenje Vlade kako Sanader "posljednjih dana nije kontaktirao s Butkovićem pa tako mu nije ni dao taj instervju"...te tvrdi kako je isti intervju u potpunosti izmišljen.

Čekamo da se oglasi Butković.

Ja sam ostala
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 21:40   #2
...l0000d tip totalno...Pa mislim, stvarno - je Butković totalno prolupal'? Ili je to jedan od onih njegovih famoznih ručkova sa premijerima, pak' je neformalni razgovor pretočio u intervju
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 21:50   #3
jeba vas vrag, pa dado i ivek su skupa tolko put jeli i pili, kuhali, čepove vinčeka mirisali, vilice oblizivali, jedan drugoga ispravljali dok su uvježbavali lik gustava von aschenbacha za amatersku predstavu.... kaj vi mislite da dado treba ekčli razgovarati sa ivom?
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 23:17   #4
Bitkovic je alkoholicar i narkoman, pa sto je tu cudno. Ne propusta priliku udariti po mesicu, a racana jos nije prezalio.
jpm is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 16:16   #5
Quote:
jpm kaže: Pogledaj post
Bitkovic je alkoholicar i narkoman, pa sto je tu cudno. Ne propusta priliku udariti po mesicu, a racana jos nije prezalio.
lik je sumljiv vjerojatno strani obavještajac,a ovi ostali papci mesić i herr ivo ko ih jebe
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 16:20   #6
Quote:
morino kaže: Pogledaj post
lik je sumljiv vjerojatno strani obavještajac,a ovi ostali papci mesić i herr ivo ko ih jebe
Mislim da nitko nije sumnjiv, nego da Butković naprosto previše cuga.
Pa je (i) zbog toga malo izgubio kontakt s realnošću...
Kejt 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 23:52   #7
Butkovic je napokon razotkriven. Amen to that. Dotični gospodin u novinama J.L. posjeduje ekskluzivni prostor za svoje baljezgarije koje nemaju nikakve racionalne i objektivne poglede,već gospodinove osobne iluzije i očekivanja.
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 00:00   #8
evo odgovora

ZAGREB - Ured za odnose s javnošću Vlade Republike Hrvatske priopćio je u subotu da je intervju Ive Sanadera Jutarnjem listu "u cijelosti izmišljen".

"Intervju koji je s naslovom 'Srpski radikali razlog više da uđemo u NATO' objavljen u Jutarnjem listu br. 3468 od 9. veljače 2008. godine na 4. stranici u cijelosti je izmišljen", stoji u priopćenju. "Predsjednik Vlade Ivo Sanader nije dao intervju uredniku Jutarnjeg lista niti je posljednjih dana imao bilo kakvih kontakata s njim", dodaje se.

Jutarnji list provodi punu istragu o tome kako je došlo do upada u elektronsku komunikaciju prilikom nastanka tog intervjua.Iako u autentičnost objavljenoga intervjua nismo imali razloga posumnjati, ispričavamo se čitateljima i predsjedniku Vlade.

Uredništvo Jutarnjeg lista

*********

Istina o intervjuu

Do intervjua je došlo ovako:

U petak u 13,30 nazvao sam Ratka Mačeka, donedavnog glasnogovornika Vlade i HDZ-a. Nazvao sam Mačeka jer se Zlatko Mehun, sadašnji glasnogovornik Vlade, višekratno, u srijedu, četvrtak i petak, nije želio javiti na moje telefonske pozive.

Rekao sam Mačeku: "Molim Te, možeš li reći premijeru da će intervju koji smo radili izaći na prednjim stranicama, a ne u Magazinu, jer je poslao premalo teksta."

Maček je odgovorio: "Naravno, nema problema. Reći ću mu."

Stoga sam se šokirao kad sam čuo da Vlada demantira intervju objavljen u subotnjem broju Jutarnjeg lista.

Dakle, u srijedu ujutro poslao sam premijeru Sanaderu sms sa zamolbom za intervju. Nakon nekoliko sati, s drugog broja, dobio sam odgovor da će razmisliti o intervjuu. U četvrtak sam, nakon još nekoliko razmijenjenih poruka, dobio sms da mu pošaljem pitanja i da će odgovoriti mailom. Odgovori su stigli u četvrtak kasno uvečer.

U petak sam, dakle, još jednom pokušao dobiti Zlatka Mehuna i reći mu da je riječ o intervjuu s premijerom. Naposljetku sam dobio Ratka Mačeka, koji je, ponovimo, kazao da će obavijestiti premijera o tretmanu intervjua.

Davor Butković

http://www.nacional.hr/repository/im...6ca1_large.jpg
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 01:28   #9
Kak je grdi....
__________________
teenage dreams/so hard to beat...
zhabotinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 09:50   #10
butkovic je glupo k'o kurac

kolki idiot moras biti da objavis intervju sa sanaderom s kojim si komunicirao samo preko mail adrese [email protected] (ako je uopce istina i ovo sto je objavljeno u vecernjaku )

klinac je super , malo se zajebavao, nadam se samo da nece imati nikakvih problema
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 10:38   #11
ne idiot, nego umišljena veličina koja ni trenutak nije pomislila da drivo ne razgovara s njim. ne treba njemu e-mail adresa da mu govori da je to drivo s druge strane, on to zna, jedino on može s njim komunicirati. pavić-kuljiš-butković, fantasticni trio diletanata i lopova koji tresu hrvatski medijski prostor, lažima i lopovlukom. jl se sve više dokazuje kao loše novine. sve što je dobro otišlo je iz njega, a ostale su 'zvijezde' i umišljene veličine pa im se to i dešava. butkoviću daj otkaz, tako ćeš jedino pomoći tim novinama i novinarstvu uopće!
tabula_rasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 11:02   #12
meni je, recimo, upalo u oko kako intervju nema uvoda
ni protkolorano 's premijerom sanaderom razgovarali smo o aktualnim pitanjima bla bla bla', a kamoli butkoviću uobičajenog uvoda u kojem opisuje kako su se izljubili kad su se vidjeli, što su jeli, što su pili i kakvo je bilom vino

ono, baš neobični ide odmah s pitanjem pa odgovorom...

btw, što piše u večernjem, ne otvara mi se njihov sajt (opet!)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 11:21   #13
mislim da je ovo vrijedno potpunog c/pa, ispričavam se moderatorima ako nisu istog mišljenja:
Quote:
Večernjak kaže:
Ja sam napisao lažni intervju s premijerom Sanaderom. Nisam imao pojma da bi to moglo biti objavljeno. Cijelo sam vrijeme mislio da se netko šali sa mnom! – rekao nam je jučer 23-godišnji Zagrepčanin (podaci poznati redakciji) koji tvrdi da je nehotice pokrenuo najveći skandal u povijesti hrvatskog novinarstva.

Demanti Vlade
Ured za odnose s javnošću Vlade Republike Hrvatske priopćio je jučer da je intervju objavljen u Jutarnjem listu, što ga je potpisao Davor Butković, u cijelosti izmišljen.

“Intervju koji je s naslovom 'Srpski radikali razlog više da uđemo u NATO’ objavljen u Jutarnjem listu br. 3468 od 9. veljače 2008. godine na 4. stranici u cijelosti je izmišljen”, stoji u priopćenju.

“Predsjednik Vlade Ivo Sanader nije dao intervju uredniku Jutarnjeg lista Davoru Butkoviću niti je posljednjih dana imao bilo kakvih kontakata s njim”, dodaje se.

“Takvo izmišljanje intervjua krajnje je neprofesionalan, neetičan i nedobronamjeran čin koji može imati i posljedice na dostignutu razinu demokratskih odnosa u hrvatskom društvu”, ističe se u priopćenju Vladina Ureda za odnose s javnošću.

Vijest o lažnom intervjuu s premijerom odjeknula je hrvatskim medijskim prostorom. Priopćenje Jutarnjeg lista objavljeno je tek kasno navečer.

“Jutarnji list provodi punu istragu o tome kako je došlo do upada u elektronsku komunikaciju prilikom nastanka intervjua s premijerom Ivom Sanaderom. Iako u autentičnost objavljenog intervjua nismo imali razloga posumnjati, ispričavamo se čitateljima i predsjedniku Vlade”, navedeno je u priopćenju.

Dok je uredima Vlade i Jutarnjeg lista vladala potpuna zbunjenost, mladić je ekskluzivno za Večernji list ispričao svoju stranu priče.

Novogodišnja šala
Kaže da je sve počelo kao novogodišnja šala. Poslao je SMS-čestitku Davoru Butkoviću, do čijeg je broja došao davno i slučajno. Nije se potpisao. Kratka zahvala zbunjenog novinara za N. N. je značila kraj šale.

Zato se nemalo iznenadio kada je u četvrtak dobio SMS s pozivom na intervju. Nesvjestan s kime ga je poznati novinar zamijenio, “pristao” je na razgovor i dao Butkoviću svoj e-mail.

Uskoro je na svoju adresu, [email protected], dobio pitanja o NATO-u, odnosima sa Slovenijom, EU... Mail je bio naslovljen s “Dragi Ivo”. Tek je tada mladić shvatio da je možda zamijenjen s premijerom. Još uvijek u nevjerici, odgovorio je na pitanja misleći da ga netko želi nasamariti.

– Sve je bilo previše ludo. Jednostavno sam želio vidjeti dokle će ići. Nisam mislio da su me shvatili ozbiljno. Pa nisam se predstavio ni svojim imenom, a kamoli premijerovim! – čudio se. Kada je u petak navečer na kiosku ugledao naslovnicu Jutarnjeg lista, bio je šokiran.

Nazvao je troje najbližih prijatelja i novinarku Večernjaka. Kada je čuo da je Davor Butković za večernje “Vijesti” HTV-a izjavio da se dopisivao s premijerom, naglas se nasmijao. – Pa dopisivao se s anonimnim e-mailom... – rekao je.
http://www.vecernji.hr/newsroom/news...09687/index.do
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 11:23   #14
dakle, objaviti intervju koji je napravljen sa gmail adresom, i onda još NAKON što vas se otkrije u priopćenju kojim se posipate pepelom izjaviti da "niste imali razloga sumnjati u autentičnost"?!?!?!? A koji bi bio DOBAR razlog za posumnjat da zapravo ne pričate s premijerom, od email adrese [email protected]??

nego, recite, dragi forumaši, što bi se vama dogodilo (ne samo novinarima, naravno), da na poslu napravite ovakvu grešku? Javnu, skupu, vrijednu vjerodostojnosti vas osobno i firme u kojoj radite?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 11:48   #15
tnx, kemik

iako, ja ne vjerujem ni slovca u ovu večernjakovu priču
ni slovca!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 11:52   #16
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
tnx, kemik



Quote:
iako, ja ne vjerujem ni slovca u ovu večernjakovu priču
ni slovca!
a, čuj, objavljeni su skrinšotovi (koji, naravno, mogu bit fotošopirani, to je činjenica), a i priča je TAMAN toliko besmislena da bi mogla biti istinita

e, kad se sjetim da sam prije jedno šest mjeseci na gastronomiji pričala o tome kako bi butkoviću trebalo zbog nečega bit neugodno sad to više ne mislim, nakon ovog ni zbog čega mu ne treba bit neugodno
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 12:34   #17
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
nego, recite, dragi forumaši, što bi se vama dogodilo (ne samo novinarima, naravno), da na poslu napravite ovakvu grešku? Javnu, skupu, vrijednu vjerodostojnosti vas osobno i firme u kojoj radite?
ja ne bi čekala da mi se išta dogodi, sama bi dala otkaz i gledala da se što prije pokupim iz novina kolko bi mi bilo neugodno

ono, šokirana sam, ni novinarski početnik se ne bi valjda dopisivao s ''premijerom'' putem sms-a i povjerovao mail adresi s gmaila..
butković je inače najbolje plaćeni hrv. novinar

EDIT: da, ovo što kokakoka kaže sam isto ja pomislila, da su odjednom izmislili nepostojećeg zagrepčanina (ne navode mu ni inicijale).. mislim, zašto bi netko uopće slao butkoviću sms čestitku, pa makar i iz šale
__________________
...wir standen ständig auf dem Schulhof in der Ecke und wir tauschten tief enttäuschte Blicke aus
miss l on the road is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 11:14   #18
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
nego, recite, dragi forumaši, što bi se vama dogodilo (ne samo novinarima, naravno), da na poslu napravite ovakvu grešku? Javnu, skupu, vrijednu vjerodostojnosti vas osobno i firme u kojoj radite?
..pa, vjerojatno bi za kaznu bili poslani na neku diplomatsku funkciju. Pogotovo ako se, kao Butkovic, razumijemo u delikatesne ribe...

Vec dugo se nisam tako nasmijao, kao kad sam jucer slusao "Dnevnik" sa vijesti o novoj Butkovicevoj bravurozi.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 11:17   #19
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
..pa, vjerojatno bi za kaznu bili poslani na neku diplomatsku funkciju. Pogotovo ako se, kao Butkovic, razumijemo u delikatesne ribe...
misliš na dolphin fish koji je odbio jesti jer je mislio da se radi o delfinu?

reče dado onomad:

Budući da ne mogu jesti delfine (mislim da je jesti delfine jednako kanibalski kao jesti pse ili majmune), odlučno sam odbio odrezak od mahi-mahija.


ovođeka je vasceo članak
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 11:36   #20
Quote:
kokakoka kaže: Pogledaj post
hehe, dado po lososu i kamenicama, a ivo carbonaru
jao kako mi se sere od ovog clanka
__________________
...wir standen ständig auf dem Schulhof in der Ecke und wir tauschten tief enttäuschte Blicke aus
miss l on the road is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.