Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2012., 15:12   #3781
Quote:
neodoljivi1 kaže: Pogledaj post
Šta nema nitko tih problema da se madraci od memory pjene nakon nekog vremena udube odnosno da im ostane položaj tijela u madracu nakon spavanja ili bi se trebali vratiti u ravno (normalno) stanje (da budu kao iz dućana)?

Unaprijed hvala
svi imaju tih problema, ali ne u istom periodu. kad će madrac izgubiti elastičnost ovisi o kvaliteti pjene težini čovjeka koji na njoj spava.
afoj is offline  
Old 05.10.2012., 16:22   #3782
Pozdrav! Trebala bih pomoć pir izboru podnica.Nedavno sam kupila meblov madrac monsun, spavala sam na njemu tri-četiri puta i čini mi se dosta tvrd(imam 58 kg).Budući da imam podnicu od prije nisaj ju kupovala, a sad čitam da je i to bitno.Ova koju imam je sa cca.16 letvica(koliko se sjećam, sad nisam kod kuće)i mislim da na njoj piše naziv Optima(ovo kažem s rezervom). Vidim da vas ima koji dosta o ovome znate pa molim za neki savjet kako bi dobila dojam mekšeg madraca, hvala!
lilina is offline  
Old 05.10.2012., 21:55   #3783
Quote:
lilina kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Trebala bih pomoć pir izboru podnica.Nedavno sam kupila meblov madrac monsun, spavala sam na njemu tri-četiri puta i čini mi se dosta tvrd(imam 58 kg).Budući da imam podnicu od prije nisaj ju kupovala, a sad čitam da je i to bitno.Ova koju imam je sa cca.16 letvica(koliko se sjećam, sad nisam kod kuće)i mislim da na njoj piše naziv Optima(ovo kažem s rezervom). Vidim da vas ima koji dosta o ovome znate pa molim za neki savjet kako bi dobila dojam mekšeg madraca, hvala!
prije par postova sam napisao da sam bio probati monsun u dućanu i da je enormna razlika u tvrdoći istoga madraca sa fixnom podnicom kakvu ti imaš od od flexibilne podnice, dakle kupi običnu fleksibilnu podnicu od 500-njak kuna i vidjet ćeš razlika je nevjerojatna(iz vlastitog iskustva)
pozdrav
dalmatinac28 is offline  
Old 06.10.2012., 16:40   #3784
To vrijedi samo za loše madrace koji su šlembavi pa se pretjerano savijaju, kod dobrih ne igra ulogu, lakše je baratati sa dva manja nego s jednim velikim, a i zašto bi oboje imali iste madrace?
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
Madrace skupa , jednog do drugoga moze drzati plahta i okvir kreveta koji ima ne dopusta da se razdvoje, to je sasvim jasna stvar, NO pritisak odozgo na madrac ako spavas na njegovom rubu cini to da se madrac ulubi-stisn prema dole, jer je to kraj madraca i jer nema dalje povrsine na kojoj bi lezao.
U tome je velika razlika izmedju 160 u komadu- koji ima jednu cijelu plohu( makar je zaljepljena na polovini) i dva dijela koji su siroki 80 i stoje jedna do drugoga a koje skupa ne drzi nista( misli se na lezece povrsine)
uostalom najlakse to svako proba tako da legne i provjeri.
Ipak postoji mala razlika izmedju svakodnevnog posla i laickog pristupa tom poslu( bez uvrede) te i sa aspekta udobnosti uvijek preporucujem da se osim ako tzo ne uvjetuje velicina sobe i ne zelite mjenjati krevet ozme velicina 180x200 cm, 160 je ipak usko za udoban relaksirajuci san.
Znam da ce opet netko biti protiv toga- no recite prije nego napisete da li se vise volite guzvati u metrou-tramvaju ili volite imati mjesta oko sebe( nisu ukljuceni oni koji to guzvanje koriste za pipkanja) )
Allien is offline  
Old 06.10.2012., 16:42   #3785
Quote:
dalmatinac28 kaže: Pogledaj post
Još bih samo htio dodati a nadam se da se svi slažete, da svi javite kad saznate za kakve popuste na madracima da si međusobno pomognemo u uštedi novca:-)

pozzz
Popust u jysku do 50% do 17.10., u lesnini daju 15% na gotovinu
Allien is offline  
Old 07.10.2012., 10:11   #3786
Hvala dalmatinac28 , ići ću idući tjedan do mebla i isprobati pa javim dojam(a možda odmah i kupim neku njihovu fleksibilnu podnicu)
lilina is offline  
Old 07.10.2012., 22:29   #3787
Dragi ljudi,
molim za pomoć, trebala bi podnice i madrac (80X190) za kćer (56 kg), o materiji ne znam apsolutno ništa, a vaših postova za čitati brdo (pogubila sam se već na prvoj stanici, toliko firmi, toliko podataka, toliko dimenzija, toliko cijena...).
Uglavnom, nažalost ograničeni smo buđetom, ali svi savjeti su dobrodošli.
Želje su madrac od pjene (ne preskup) i odgovarajuće podnice.
I pitanje- koje podnice idu uz madrac od pjene, a koje ne?

Do neba zahvalna na svakom prijedlogu, mišljenju, sugestiji.
invisible f is offline  
Old 08.10.2012., 00:30   #3788
Dragi forumaši molim vas za savjet. Razmišljam o kupnji nadmadraca za krevet (trenutno nisam u mogućnosti kupiti sve novo, i krevet i podnice i madrac) pa mi se ovo čini kao dobra privremena solucija... Trudna sam a krevet koji imam je čista katastrofa, u najmanju ruku. A zaista mi je bitno da se dobro odmorim. Gledala sam malo po netu što se nudi, Perfectu, Dormeo, Jysk, Meblo, Happy dreams i zanimaju me vaša iskustva i preporuke. Hvala.
__________________
Humor može postojati samo tamo gdje ljudi još raspoznaju neku granicu između važnog i nevažnog. A ta je granica danas postala neraspoznatljiva.
arai is offline  
Old 08.10.2012., 13:26   #3789
Pozdrav, čitam objave o savjetima i nisam naišla puno o iskustvu madraca iz Yisk-a. Zanima me dali netko ima iskustva sa njihovim madracem WellPur Gold F85?
Hvala.
pile13 is offline  
Old 08.10.2012., 20:01   #3790
Bila u Emmezeti, svi madraci su PU pjena, ne HR. Na jednom pise "hladno lijevana pjena", ali kad pogledate etiketu, pod materijal, pise da se radi o hladno lijevanoj PU pjeni. Jedino ak je high resistance pjena zapravo hladno lijevana poliuretanska pjena


Sent from my iPhone using Tapatalk
Suey is offline  
Old 09.10.2012., 11:39   #3791
Quote:
Allien kaže: Pogledaj post
Popust u jysku do 50% do 17.10., u lesnini daju 15% na gotovinu
popust u jysku nije popust već su kod njih cijene u startu dignute za duplo, pa je onda sve na 50%, a i to je previše za madrace koje prodaju. Kod svakog normalnog proizvođača možete naći bilji madrac za manje love.

Sve mi se više gade ti trgovački lanci koji prodaju robnu marku. Uredno nabrijavanje cijena + suludi popusti ,a raja to i dalje puši.
afoj is offline  
Old 09.10.2012., 11:44   #3792
Quote:
pile13 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, čitam objave o savjetima i nisam naišla puno o iskustvu madraca iz Yisk-a. Zanima me dali netko ima iskustva sa njihovim madracem WellPur Gold F85?
Hvala.
Madrac od polietherske (nija čak ni PU ) pjene 30kg/m3 s 4cm memory pjene od 40kg/m3 koji na 50% košta 1500kn !?

sad pogledajte koliko koštaju HR madraci u ergoactivu ili emmezeti.
Ergoactiv prodaje Optimal po 1100, a madrac je HR pjena 35kg/m3.
afoj is offline  
Old 09.10.2012., 11:51   #3793
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
Bila u Emmezeti, svi madraci su PU pjena, ne HR. Na jednom pise "hladno lijevana pjena", ali kad pogledate etiketu, pod materijal, pise da se radi o hladno lijevanoj PU pjeni. Jedino ak je high resistance pjena zapravo hladno lijevana poliuretanska pjena


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hladno lijevane pjene danas na tržištu nema. Postoje samo PU high resilience pjene koje se poistovjećuju s nazivom Hladna pjena ili Hladno lijevana pjena iako ona to u stvarnosti nije.

Ovo što gledate na izlozima su :

poliuretanske pjene - spužva naturalis domestica - gustoće su uglavnom od 20-35kg/m3

high resilience puliuretani - trajno fleksibilni poliuretani - gustoće 30-55kg/m3

visko-elastične poliuretanske pjene - memory - gustoće 40-85kg/m3
afoj is offline  
Old 09.10.2012., 12:00   #3794
Quote:
arai kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši molim vas za savjet. Razmišljam o kupnji nadmadraca za krevet (trenutno nisam u mogućnosti kupiti sve novo, i krevet i podnice i madrac) pa mi se ovo čini kao dobra privremena solucija... Trudna sam a krevet koji imam je čista katastrofa, u najmanju ruku. A zaista mi je bitno da se dobro odmorim. Gledala sam malo po netu što se nudi, Perfectu, Dormeo, Jysk, Meblo, Happy dreams i zanimaju me vaša iskustva i preporuke. Hvala.
imam bolju ideju od naši iskustva ostavite se interneta i obiđite neki od dućana koji prodaju samo madrace. Isprobajte par različitih materijala i steknite vlastito iskustvo, jer vam naša iskustva tu ne mogu puno pomoći.

Uzmite u obzir da svaka vrsta madraca traži određenu vrstu podnica, pa prije no što krenete u razgledavanje bacite oko na podnice koje imate da kasnije ne bi bilo neplaniranih troškova.

Osim ovih koje ste nabrojali postoji još brdo proizvođača koje se isplati pogledati, a s ove liste najbolje bi bilo prekrižiti u startu Dormeno-prevara i prodavanje muda pod bubrege, jysk - šrot materijali sa nabrijanim cijenama, happy dreams - loše do bola


Pogledajte i: Wolbett, Falomo , Ergoactiv, Optimo, Elky
afoj is offline  
Old 09.10.2012., 14:03   #3795
Thumbs up Tempur -pedic

Ja vec 3 godine spavam na tempur-pedic madracu i svakome bi preporucila jer vridi svaku kunu .[garancija 15 god]
Pri odaberu nepropusne navlake [zastite] za madrac isto bi preporucila tempur-fit .Prozracna ,ugodna ma za 10 .
Sta se podnice .... mislim da su malo precjenjene ali ajde .


Mozete ga kupiti u Apolonia -split
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Old 09.10.2012., 15:05   #3796
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Ja vec 3 godine spavam na tempur-pedic madracu i svakome bi preporucila jer vridi svaku kunu .[garancija 15 god]
Pri odaberu nepropusne navlake [zastite] za madrac isto bi preporucila tempur-fit .Prozracna ,ugodna ma za 10 .
Sta se podnice .... mislim da su malo precjenjene ali ajde .


Mozete ga kupiti u Apolonia -split
apsolutno se slažem da je to još uvijek najbolja visco pjena na tržištu , ALI :

- zaboravili ste napomenuti da ja to trenutno jedan od najskupljih madraca na tržištu i da većina hrvata može samo sanjati o tim madracima.
- zaboravili ste napomenuti (ili niste znali) da je donji sloj tempur madraca napravljen od obične PU pjene što je za tu cijenu neprihvatljivo.
- zaboravili ste napomenuti da u garanciji piše koliki je dozvoljen gubitak pjene u 15 godina (nije malen)
- zaboravili ste napomenuti da se garancije od 15 godina ne odnosi na puni iznos (vrijednost) madraca, već se umanjuje za određeni postotak svake godine.
afoj is offline  
Old 09.10.2012., 15:55   #3797
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
apsolutno se slažem da je to još uvijek najbolja visco pjena na tržištu , ALI :

- zaboravili ste napomenuti da ja to trenutno jedan od najskupljih madraca na tržištu i da većina hrvata može samo sanjati o tim madracima.
- zaboravili ste napomenuti (ili niste znali) da je donji sloj tempur madraca napravljen od obične PU pjene što je za tu cijenu neprihvatljivo.
- zaboravili ste napomenuti da u garanciji piše koliki je dozvoljen gubitak pjene u 15 godina (nije malen)
- zaboravili ste napomenuti da se garancije od 15 godina ne odnosi na puni iznos (vrijednost) madraca, već se umanjuje za određeni postotak svake godine.



Nisam zaboravila napomenit nista od nabrojenog gore , to je tako [valjda se podrazumjeva ]To je velika investicija slazem se ali je investicija za zdravlje .
Tempur -pedic zna se sta je i kolika je cjena [moze varirat od velicine i vrste madraca ,naravno ]
-donji dio madraca ? pa ide ovako [nebudi mi lino pogledat u garancisku knjigu ]]
12 inches high [ nekih 30-ak cm ]
7 inches tempur hd
2 inches extra soft tempur es
2 inches Dual airflow system
pa sada ja sa tih 2 inches [oko 5 cm ] obicne [sta vi kazete ] PU mogu zivit
15 god garancije pokriva 75% i ide do 25 god tu je pokriveno 50%
mislim da je to jako fer .
Dozvoljeni gubitak pjene je 03% po godini koristenja .
Naravno kad kupujete da vas pitaju tezinu dviju osoba po tome kupujete Nazovimo debljinu i cvrstocu madraca idu od 20-35 cm 'debljine ''

i dalje tvdim vridi svaku kunu .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Old 09.10.2012., 20:28   #3798
optimal ili summertime

bok ekipa! eto, registrirala se na forum u potrazi za vasim misljenjem, savjetom. nakon iscitavanja dobrog dijela ovog
pdf-a, ponesto sam i naucila, na cemu najljepse zahvaljujem. Oboruzana "znanjem" krenula u isprobavanje madraca po trgovinama i na poslijetku izbor svela na dva modela od HR pjene:

http://www.ergoactiv.net/hr-optimal.html
http://darido.hr/madraci/cijena/summertime-falomo

Madrac bi trebao biti u dimenziji 160x200 (zbog nekih nasih razloga ne bismo isli na dva odvojena madraca, nego jedan, zajednicki), koristit ce ga suprug 180/115 i ja 170/65. Oboje smo prilicno prilagodljivi, ali u principu nam odgovaraju tvrdji madraci. Znam da je ovo prilicno zeznuto zbog velike razlike u nasim masama, ali eto, takva je odluka. Do sada smo spavali na Perfecta Stella madracu i bili smo zadovoljni. sad imamo jos jedan krevet za koji trebamo madrac, zato kupujemo novi. Vidim ovdje da Stella ima lose kritike, ali, eto, nama je odgovarao. inace spavamo u svim pozicijama, suprug na poluboku ili na trbuhu, ja na ledjima ili na poluboku. Podnice koje imamo su Legenda S, dvije u dimenzijama 80x200.

E, sad, suprugu su oba navedena madraca premekena, ali kaze da ce se prilagoditi i da ja odlucim. Meni su oba dobra, bolje "utonem" u Summertime, taj je osjetno meksi. Razlika u cijeni za gotovinu je nekih 570 kn, sto nije malo, ali nije ni puno ako se uzme da je madrac dugorocna investicija.
S obzirom na karakteristike oba madraca, ali i karakteristike spavaca koji ce ga koristiti, voljela bih da netko od znalaca prokomentira navedeni izbor i savjetuje sto nam je bolje kupiti.
Afoj i ekipa, moze pomoc? Unaprijed puno hvala!
lanule is offline  
Old 10.10.2012., 01:03   #3799
I jos jedno pitanje: Summertime se isporucuje u roli. S obzirom da se radi o HR pjeni, htjedoh upitati jel to OK.
lanule is offline  
Old 10.10.2012., 01:34   #3800
da li valjaju lineaflex madraci i isplati li se to uzeti?
točnije, model biomemory ergonomico?

http://www.lineaflex.hr/index.php?pm...&page=products
ddannijel is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.