Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2011., 10:34   #661
to nije za nas balkance
brijem da ako se u švedskoj šveđanka uda za balkanca, pogotovo u manjoj sredini, to je slično ko da se tu hrvatica uda za albanca
coffeemmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 13:32   #662
ee mozes jos stavit malo slika
Marino15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 01:35   #663
Quote:
coffeemmm kaže: Pogledaj post
to nije za nas balkance
brijem da ako se u švedskoj šveđanka uda za balkanca, pogotovo u manjoj sredini, to je slično ko da se tu hrvatica uda za albanca
Zapravo i ne...koliko sam ja primjetila Svedi se totalno furaju na strance (cak postoji i par teorija o tome )

Npr. kod nas u kuci (dijelimo kucu sa Svedom); on je ozenjen Tajlandankom, kcer mu je udata za tipa iz Konga, a sin hoda sa curom iz Iraka. Zabavno je kada se svi skupimo

I da vama je muskarcima u Svedskoj super, nama zenama (ono sto valja je preko 30 ili cak 40 god...a do tada sve neki ficfirici )
nienna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 12:54   #664


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Marino15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 19:51   #665
Planiram upisati švedski na FF u Zg-u uz nešto tipaovijest, engleski , sociologija , psihologija ili pov. umj. još se nemogu odlucit haha
Prvi put sam pocela ozbiljno razmisljati o tome kad mi je prijatelj rekao da je njegova kolegica dobila stipendiju i sada studira u Švedskoj.Zanima me mogu li ja s tim faksom kasnije pronaci posao u Švedskoj i radnu dozvolu ... i kolika je sansa za državljanstvo ?
Mislim neznam da li se uopce to isplati , uzimati švedski ako oni to ne priznavaju ? mozda je bolje da se odlucim za kombinaciju nekog drugog jezika.

svaki savjet je dobro došao
indie_nymph is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 20:43   #666
Quote:
indie_nymph kaže: Pogledaj post
Planiram upisati švedski na FF u Zg-u uz nešto tipaovijest, engleski , sociologija , psihologija ili pov. umj. još se nemogu odlucit haha
Prvi put sam pocela ozbiljno razmisljati o tome kad mi je prijatelj rekao da je njegova kolegica dobila stipendiju i sada studira u Švedskoj.Zanima me mogu li ja s tim faksom kasnije pronaci posao u Švedskoj i radnu dozvolu ... i kolika je sansa za državljanstvo ?
Mislim neznam da li se uopce to isplati , uzimati švedski ako oni to ne priznavaju ? mozda je bolje da se odlucim za kombinaciju nekog drugog jezika.

svaki savjet je dobro došao
Upisi FER, matematiku, fiziku, biologiju ili kemiju, s tim su ti dobre sanse za radnu dozvolu u Svedskoj. S ovim nisu, lagani drustveni faksevi su i kod njih popularni.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 21:13   #667
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Upisi FER, matematiku, fiziku, biologiju ili kemiju, s tim su ti dobre sanse za radnu dozvolu u Svedskoj. S ovim nisu, lagani drustveni faksevi su i kod njih popularni.
ajme ne
Adio moja Švedska
indie_nymph is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 12:50   #668
Quote:
indie_nymph kaže: Pogledaj post
Planiram upisati švedski na FF u Zg-u uz nešto tipaovijest, engleski , sociologija , psihologija ili pov. umj. još se nemogu odlucit haha
Prvi put sam pocela ozbiljno razmisljati o tome kad mi je prijatelj rekao da je njegova kolegica dobila stipendiju i sada studira u Švedskoj.Zanima me mogu li ja s tim faksom kasnije pronaci posao u Švedskoj i radnu dozvolu ... i kolika je sansa za državljanstvo ?
Mislim neznam da li se uopce to isplati , uzimati švedski ako oni to ne priznavaju ? mozda je bolje da se odlucim za kombinaciju nekog drugog jezika.

svaki savjet je dobro došao


Za radnu dozvolu u Švedskoj ti ne treba švedski, a kamoli ovo sljedeće nabrojano nego ovo što JPK kaže.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 21:47   #669
Quote:
indie_nymph kaže: Pogledaj post
ajme ne
Adio moja Švedska
Imaš tu info

http://forum.ffzg.hr/viewforum.php?f...9d2795997ff937
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 19:43   #670
nisam znao da je socjalna pomoć u SE visa nego prosječna plaća u hr

evo sto je jedna šveđanka napisala na blogu

Socijalna pomoć u Švedskoj je veća od naših prosječnih plaća, koliko mi se čini, iako ne znam točnu cifru. Sa Švedskom socijalnom pomoći MOŽEŠ živjeti.
Ne dolaze bez vraga silni Turci, Bosanci, Srbi i ostali istočnjaci u Švedsku, pa ako ne nađu posao dobiju socijalnu pomoć. I lijepo žive. Bolje nego u svojoj zemlji sa poslom.
Marino15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 17:15   #671
Quote:
marino15 kaže: Pogledaj post
nisam znao da je socjalna pomoć u SE visa nego prosječna plaća u hr

evo sto je jedna šveđanka napisala na blogu

Socijalna pomoć u Švedskoj je veća od naših prosječnih plaća, koliko mi se čini, iako ne znam točnu cifru. Sa Švedskom socijalnom pomoći MOŽEŠ živjeti.
Ne dolaze bez vraga silni Turci, Bosanci, Srbi i ostali istočnjaci u Švedsku, pa ako ne nađu posao dobiju socijalnu pomoć. I lijepo žive. Bolje nego u svojoj zemlji sa poslom.
ta svedjanka sto to napisa nema pojma gdje je suplja..
kao prvo u svedskoj nema puno turaka..
istina je da dosta osoba zeli preselitu u svedsku i naci posao ali ta socijalna pomoc je vrlo mala iako to mozda tako en zvuci...drzava ti plati stan i dobojes nekih 300-400 eura mjesecno.. jel vi mislite da je to puno novca?
litra alkohola je 30-35 eura.. ta lova je za golo prezivljavanje..
a opet kad vidis osobe koje rade i rintace oko tebe ali i zarade vise i kupe si i auto i obleku i idu na godisnje diljem svijeta onda ti sto su na socijali skuze da mozda je i bolje raditi i muciti se ali i zaraditi.. i to vrlo brzo..
naravno svedjani misle kao i svi ostali (polu)rasisti da su svi stranci na socijali sto naravno nije istina i sto nije tesko provjeriti gledajuci statistiku

opet s druge strane prosjecne place u RH su poprilicno niske tako da ni to nije neko mjerilo
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 09:20   #672
Bok

Zelim otici u Svedsku . Zavrsila sam Bioinzinjering i geneticki inzinjering ,program na engleskom jeziku.
Imam rodjake tamo. Idem turisticki u posjet, no zelja mi je naci bilo kakav posa, pa cak i baby sitting ili u restoranu za azijatima. Za pocetak. Ne sramim se raditi.
Imam dijete od 3 godine. Rodjaci mi govore da idem grlom u jagode i da posla nema u Svedskoj. Znam da nisam dobrodosla kod njih ali mislim pokusati, pa se poslije odvojiti od njih, dijeliti stan sa nekim drugim.
Uktarko start new life.... Vasa misljenja molim
sunny55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 00:14   #673
sunny, procitaj teme, bit ce ti puno toga jasnije.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 08:54   #674
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
sunny, procitaj teme, bit ce ti puno toga jasnije.
procitala sam naravno, nego me interesuje vise za konkretan slucaj nego za opcenito
sunny55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 18:40   #675
Quote:
sunny55 kaže: Pogledaj post
Bok

Zelim otici u Svedsku . Zavrsila sam Bioinzinjering i geneticki inzinjering ,program na engleskom jeziku.
Imam rodjake tamo. Idem turisticki u posjet, no zelja mi je naci bilo kakav posa, pa cak i baby sitting ili u restoranu za azijatima. Za pocetak. Ne sramim se raditi.
Imam dijete od 3 godine. Rodjaci mi govore da idem grlom u jagode i da posla nema u Svedskoj. Znam da nisam dobrodosla kod njih ali mislim pokusati, pa se poslije odvojiti od njih, dijeliti stan sa nekim drugim.
Uktarko start new life.... Vasa misljenja molim
Boze, kakve budalastine! Prije ces naci posao sa svojom diplomom trazeci od doma (pa onda odes samo na intervju ako te zovu), nego turisticki trazeci po restoranima.

Dakle, sjedi doma i guglaj poslove svoje struke, kog ce isusa oni uvoziti nekog za NKV poslove, kao da vec nemaju dovoljno takvih?
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 19:36   #676
Sunny, ti ides u svaku zemlju na ovom pdf-u koliko se meni cini. Za sada upozorenje, ako nastavis, slijede kartoni. Molim te odluci kuda selis pa se raspitaj inace cu ovo smatrati trolanjem.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 19:59   #677


Quote:
sunny55 kaže: Pogledaj post
Bok

Zelim otici u Svedsku . Zavrsila sam Bioinzinjering i geneticki inzinjering ,program na engleskom jeziku.
Imam rodjake tamo. Idem turisticki u posjet, no zelja mi je naci bilo kakav posa, pa cak i baby sitting ili u restoranu za azijatima. Za pocetak. Ne sramim se raditi.
Imam dijete od 3 godine. Rodjaci mi govore da idem grlom u jagode i da posla nema u Svedskoj. Znam da nisam dobrodosla kod njih ali mislim pokusati, pa se poslije odvojiti od njih, dijeliti stan sa nekim drugim.
Uktarko start new life.... Vasa misljenja molim
Sunny, kao prvo, molim Vas da pripazite na gramatiku ili ćete u suprotnom popušiti karton koji ističe tek za tjedan dana, pa si mislite onda..

drugo, nedopušteno je , tj. u suprotnosti sa Pravilima foruma, raspitivati se o istoj stvari na više tema, pošto narušavate kvalitetu(obično vrhunsku) rasprave. Moderatori imaju vrlo istančan ukus za kvalitetu i dobar sadržaj, i to je jedan od glavnih kriterija koji moraju zadovoljiti prije nego su primljeni u Službu, stoga poštujte njihove zamolbe. Osim toga, pogledajte koliki je forum, i koliko oni posla imaju, pa nemojmo im još i mi otežavati

Hvala, pusa
dnhl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 20:03   #678
Hvala! Ajme ubijaju me slike na ovom vasem topicu, ne znam jel gora ova bljeskalica ili spray tans!
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 20:28   #679
Nekvalifikovani/niskokvalifikovani poslovi u Svedskoj

Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Boze, kakve budalastine! Prije ces naci posao sa svojom diplomom trazeci od doma (pa onda odes samo na intervju ako te zovu), nego turisticki trazeci po restoranima.

Dakle, sjedi doma i guglaj poslove svoje struke, kog ce isusa oni uvoziti nekog za NKV poslove, kao da vec nemaju dovoljno takvih?
Ne znam da li je pametnije traziti posao od kuce ili "na licu mjesta" ali mnogi bi se iznenadili kad bi znali da je od kraja 2008. godine i izmjene Zakona u strancima koja je omogucila (masovni) dolazak radne snage u svim strukama nezavisno od kvalifikacija i deficita ili suficita, OGROMNA VECINA onih koji su dobili boravisne dozvole u Svedskoj na osnovu zaposlenja nekvalifikovana ili niskokvalifikovana radna snaga, pretezno sa bliskog Istoka i iz sjeverne Afrike. Zanimanja koja dominiraju medju novopridoslim su pomocnici po restoranima (samaraci tanjura) i gradjevinski radnici (sto rekli narodski: baustelci). Inace je procedura za sticanje boravisne dozvole na ovaj nacin vise nego predvidiva (mada ima zavrzlama sa uskladjivanjes s kolektivnim ugovorom u doticnoj bransi). Efekti ovog zakonodavstva po svedsko drustvo su prilicno predvidivi: de fakto obaranje cijene rada kao i pozamasna "reforma" demografije. Ali to je vec druga tema.
legalno is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 14:06   #680
Quote:
legalno kaže: Pogledaj post
Ne znam da li je pametnije traziti posao od kuce ili "na licu mjesta" ali mnogi bi se iznenadili kad bi znali da je od kraja 2008. godine i izmjene Zakona u strancima koja je omogucila (masovni) dolazak radne snage u svim strukama nezavisno od kvalifikacija i deficita ili suficita, OGROMNA VECINA onih koji su dobili boravisne dozvole u Svedskoj na osnovu zaposlenja nekvalifikovana ili niskokvalifikovana radna snaga, pretezno sa bliskog Istoka i iz sjeverne Afrike. Zanimanja koja dominiraju medju novopridoslim su pomocnici po restoranima (samaraci tanjura) i gradjevinski radnici (sto rekli narodski: baustelci). Inace je procedura za sticanje boravisne dozvole na ovaj nacin vise nego predvidiva (mada ima zavrzlama sa uskladjivanjes s kolektivnim ugovorom u doticnoj bransi). Efekti ovog zakonodavstva po svedsko drustvo su prilicno predvidivi: de fakto obaranje cijene rada kao i pozamasna "reforma" demografije. Ali to je vec druga tema.
Moze biti, ali brijem da se ti peraci tanjura ipak zaposljavaju u restoranima svojih rodaka i prijatelja. Mislim da ako dolazis kao Pale sam na svijetu, imas vece sanse kao dipling ili slicno.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:45.