Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2007., 12:11   #1
Kako do aerodroma (javni prijevoz + parking auta)

Bok ljudi,

Ima li tko iskustva sa parkiranjem na aerodromu u Ljubljani.
Na stranicama od aerodroma vidio sam cijene, dosta su napumpane.
Letim u Belgiju i vraćam se za 5 dana, za tih 5 dana trebao bi platiti 32 eura.
Zanima me može li se negdje u okolici parkirati da nemoram plaćati aerodromu? Nisu neka super kola da se moram bojati kradljivaca.
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 14:04   #2
Nemaš di parkirat (aerodromi su tvrdjave derikozhluka).....zato i je 222kn,
Znači imaš iz LJ taxi (nekad je bio 20ak eur)... iz Kranja ili okolnih sela i manje
Ima i gradski bus (privatni kombi) koji su najveća jeftinjava.(5 eur ).Kreću sa glavnog kolodvora.

Negdje davno sam čuo/čitao ...da je pajdo (namjerno) izgubio karticu i platio je samo park za jedan dan ???


OT
Ovisi i kada (s)lijeces...i koliko prtljage teglis.Si razmislio o busu/vlaku do LJ?
kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 14:18   #3
Joj ma to je sve tlaka. Budem se probao jos negdje raspitat. Fala.
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 17:18   #4
Quote:
-haf- kaže: Pogledaj post
Joj ma to je sve tlaka. Budem se probao jos negdje raspitat. Fala.
nije uopće nikakva tlaka. stvarno dobrim vlakom se voziš mrvu preko 2 h, odmah kod željezničkog u Ljubljani je autobusni s kojeg svakih sat vremena kreće bus na Brnik. to može bit tlaka jer vozi oko 40 minuta. stajao je 850 SIT kad sam zadnji put išao. povratna zg-lj je 140 kn. pa vidi jel ti se isplati ili ne.
a ovih 32€ se uopće ne čini mnogo za 5 dana parkinga. ako ti je to mnogo, onda ne bi trebao razmišljati o vožnji autom do Ljubljane. ako ti nije mnogo, zašto onda nisi išao iz Zagreba za Belgiju?!
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 18:53   #5
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
a ovih 32€ se uopće ne čini mnogo za 5 dana parkinga. ako ti je to mnogo, onda ne bi trebao razmišljati o vožnji autom do Ljubljane. ako ti nije mnogo, zašto onda nisi išao iz Zagreba za Belgiju?!
A i to što kažeš. No uvijek treba pokušati naći jeftiniji način. Vrijedi pokušati
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 01:23   #6
Najbliži je Spodnji Brnik (ako ideš regionalnom cestom iz LJ), kdje možeš pustit auto ispred trgovine. Ali još uvjek češ imat oko 1,5km do ulaza.
 
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 10:03   #7
mene je isto pitanje bilo mučilo, no ipak sam ostavio auto tamo na parkiralištu zračne luke na 3 dana...
olakotna okolnost je bila to što nas je bilo 4 pa smo podijelili troškove...

kod ovih vlakova, buseva uvijek treba provjeriti da li su usklađene linije, a često nisu, pa sad sam odredi kolika je cijena tvoje komocije
mirkov high kick is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 20:13   #8
Quote:
-haf- kaže: Pogledaj post
A i to što kažeš. No uvijek treba pokušati naći jeftiniji način. Vrijedi pokušati
da ali s placanjem benge i parkinga itd neznam kak ce ti se isplatit...
crazybee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 22:31   #9
Kako do aerodroma? (javni prijevoz + parking za aute)

Vidim da se na više mjesta traže savjeti kako do aerodroma pa predlažem da iskusniji putnici opišu najjednostavniji i najjeftiniji način dolaska do nama potencijalno zanimljivih aerodroma npr. Ljubljana , Trst , Venecija , Minhen ,Budimpešta,Graz ....po mogućnosti iz većih gradova Zagreba , Rijeke....
Dobar primjer opisa je mislim na temi Vijetnam - kako doći iz Rijeke do aerodroma u Veneciji
Molim Nukca i Vanelića da oni "povuku" prvi.....

by mod:
ova tema se moze shvatiti i šire:
moze se pisati i o tome kako doci iz centra nekog grada do "njegovog" aerodroma

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 06.05.2011. at 10:47.
sapporo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 23:17   #10
Pa zar nitko ni nakon toliko čitanja...? Evo ovako nešto sam mislio...ovo je po meni jako korisno a odlično je opisano



Quote:
Inače do venecijanskog aerodroma dođeš lako. Uzmeš Autotransov autobus koji polazi iz Rijeke za Trst u 11:30 (cijena 55 kuna). U Trstu si u 13:25. Prošetaš se do željezničke stanice i uzmeš vlak do Venezia Mestre koji polazi u 13:44, a ako ne stigneš na taj, tada onaj u 14:44. Sa prvim si u Mestrama u 15:37, a s drugim u 16:37. Izađeš sa stanice do stajališta ATVO autobusa (odmah do stanice), odakle imaš svako toliko autobuse za aerodrom Marco Polo. Vožnja traje oko 20-25 minuta i cijena je 5 eura (u tu cijenu je uračunata i prtljaga). Treba imati na umu da se karta ne može kupiti u autobusu, već na stanici.
sapporo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 11:45   #11
od Zg do Trsta (aerodrom Ronchi dei Legionari):
1) ako imate jutarnji let, onda ici nocnim vlakom iz Zg za Veneciju (u 23.50h je polazak), sici na stanici Monfalcone. Otici na busnu stanicu koja je udaljena 5 min hodA od zelj. stanice te na bus br. 51 koji vozi do aerodroma. Voznja busom od Monfalconea traje oko 15 min. Taj autbos vozi svakih pola sata. Karta je 1 i sitno eura.
2) ako imate popodnevni let, otici busom iz Zg do Trsta koji ide u 5,30h ujutro, a stize u Trst za manje od 3h. Tamo odmah na busnom kolodvoru ima i bus br.51 koji vozi do aerodroma. Voznja od Trsta do aerodroma busom traje 50 min.Karta je 3 eura.

Natrag od aerdoroma do Monfalconea ili Trsta- bus br.51.
Povratak busom u Zg je u 17h.
Povratak vlakom iz Monfalconea za Zg je oko ponoći.

Napomena: bus ZG-Trst i obratno ne vozi nedjeljom i ponedjeljkom.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 02.05.2011. at 10:04.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 11:50   #12
Ljubljana - Brnik

Ima direktni vlak iz Zagreba cca 7 put dnevno i vožnja traje nešto malo više od 2 sata, na njihovom glavnim kolodvoru postoji bus od Adrie i privatni bus koji vozi do Brnika http://www.prevozi-markun.com/en/ , a ako se čeka na toj stanici duže vrijeme dođe obično taksist koji ponudi da vas za istu cijenu prebaci do aerodroma, jasno ako vas je minimalno 2.

Budimpešta

Isto postoji vlak iz Zagreba, trajanje vožnje ovisi ima li presjedanja ili nema, ako se ide direkt onda cca 6 sati a ostalo traje duže lako se pogleda na HŽ stranicama, dođe se na stanicu Keleti, kada se izađe iz zgrade ima metro stanica, karta je mislim 300 ft, uđe se u metro i crvenim linijom u smjeru Deli stanice, izađe se na Deak Ter stanici i onda na drugu liniju metroa, plavu u pravcu Ujpest stanice i na drugoj stanici koja se zove Nyugat se izađe. od tamo imaju vlakovi na kojima piše Airport svakih cca 20 min koji voze prema Ferhegy aerodromu i mislim da je karta 1 euro u jednom smjeru i vožnja traje 20 min.

Beograd

Isto direkt vlak iz Zagreba, do njihove granice ugodna vožnja a poslje 3 dana jahanja jer vozi užasno sporo, mislim da je vožnja nekih 5-6 sati, kad se dođe do kolodvora, sa kojim sam ja bio užasno razočaran jer sam mislio budući da je to bio glavni grad bivše nam države treba biti jedno 3x veći nego ovaj u ZG a kad on to izleda ko sljepo crijevo, doslovno, kao da dalje nema. Dakle ja nemam pojma kao dalje jer imam frenda koji me prebaci,ali 3 su opcije, bus, taxi ili renta car. Btw i Pleso i Brnik su mi 100x bolji od njihovog aerodroma, jad i bjeda. http://www.beg.aero/putnici/sa_i_do_...voz.43.html#35

Beč

Ima vlak i to traje dugo, a ima i bus is Zagreba cijena povratne je negdje ispod400 kn i kad se čovjek zaleti dođe za 5 sati, dođe se do VIB terminala i od tamo se može busom 10 x dnevno do aerodroma http://www.eurolines.at/en/home/offers/airport_shuttle/ ili sa podzemnom uz 1 presjedanje ili sa CAT-om, najbrže iako ne najjeftinije, a i treba doći od VIB-a do centra podzemnom gdje je ukrcaj, nije neki bed ali treba i to uračunati.

Mogo bi pisati o Trstu jer sam trebao i preko njega pa sam se informirao na toj temi,ali nisam, pa bi bilo bolje da netko drugi tko je išao to opiše. Mislim da je Nebo zadnja išla ali nisam ziher koji je transport koristila do tamo.

Ja sam opisao načine na koje sam ja došao ne koristeći auto, bus ili direkt avion (Beč) iz Zagreba, već samo vlak i dalje kako gdje. Vjeovatno postoji za neke brži i jeftiniji način, ali ja preferiram ovaj, tak da nek mi nitko ne zemari.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 13:20   #13
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
Ljubljana - Brnik

Ima direktni vlak iz Zagreba cca 7 put dnevno i vožnja traje nešto malo više od 2 sata, na njihovom glavnim kolodvoru postoji bus od Adrie i privatni bus koji vozi do Brnika http://www.prevozi-markun.com/en/ , a ako se čeka na toj stanici duže vrijeme dođe obično taksist koji ponudi da vas za istu cijenu prebaci do aerodroma, jasno ako vas je minimalno 2.
ja kad sam išao nije postojao Adrijin bus, nego je bio LPP-ov bus, što me bilo iznenadilo. jel na ovom Adrijinom stoje Adrijine oznako (kao kod nas na CA budu)? vidim da postoji i bus iz Zagreba koji direktno ide na Brnik, kreće iz ZG u 3h45h, povratak je 23h55.
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
Budimpešta

Isto postoji vlak iz Zagreba, trajanje vožnje ovisi ima li presjedanja ili nema, ako se ide direkt onda cca 6 sati a ostalo traje duže lako se pogleda na HŽ stranicama, dođe se na stanicu Keleti, kada se izađe iz zgrade ima metro stanica, karta je mislim 300 ft, uđe se u metro i crvenim linijom u smjeru Deli stanice, izađe se na Deak Ter stanici i onda na drugu liniju metroa, plavu u pravcu Ujpest stanice i na drugoj stanici koja se zove Nyugat se izađe. od tamo imaju vlakovi na kojima piše Airport svakih cca 20 min koji voze prema Ferhegy aerodromu i mislim da je karta 1 euro u jednom smjeru i vožnja traje 20 min.


ovo vrijedi samo ako se putuje na terminal 1. od terminala 2 do najbliže željezničke stanice ima 3 km i do njega se dolazi autobusom 200E koji kreće s krajnje stanice metroa linije 3 (Kőbánya-Kispest).
isto tako, više ne dolazie svi vlakovi iz Zagreba na Keleti, Maestral dolazi na Déli.

ja sam letio iz Graza. do tamo sam došao autom i ostavio ga u garaži jer je bilo najpovoljnije, ali najjeftiniji način za doći do Graza je autobus (idu 2 dnevno iz Zagreba) i onda se hvata vlak S5 koji staje na stanici aerodrom i stoji 1€ i nešt stino.
ako dolazite autom, preporučam P+R Liebenau Murpark, tamo imate garažu, 25€ tjedan, a parking karta vrijedi i kao dnevna karta za gradski prijevoz (vrijedi skroz do aerodroma) za jednu osobu. odande ide bus 64, siđe se na stanici Puntigam Zentrum i blizu je željeznička stanica Puntigam gdje se hvata vlak za aerodrom.
postoji i jeftiniji P+R u Thondorfu, ali je kompliciranije za doći.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 14:15   #14
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
od Zg do Trsta (aerodrom Ronchi dei Legionari):
1) ako imate jutarnji let, onda ici nocnim vlakom iz Zg za Veneciju

Koji je sad, na kraju, status tog vlaka - jel` se ukida ili ne?
Ako da - onda to više nije opcija...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 16:26   #15
na temi Venecija je javljeno da se jos ne ukida.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 12:18   #16
N.nebo, koliko često vozi ovaj bus 51?Postoji li kakav link sa rasporedom vožnje?


Quote:
2) ako imate popodnevni let, otici busom iz Zg do Trsta koji ide u 5,30h ujutro, a stize u Trst za manje od 3h. Tamo odmah na busnom kolodvoru ima i bus br.51 koji vozi do aerodroma. Voznja od Trsta do aerodroma busom traje 50 min.Karta je 3 eura.
sapporo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 12:32   #17
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
ja kad sam išao nije postojao Adrijin bus, nego je bio LPP-ov bus, što me bilo iznenadilo. jel na ovom Adrijinom stoje Adrijine oznako (kao kod nas na CA budu)? vidim da postoji i bus iz Zagreba koji direktno ide na Brnik, kreće iz ZG u 3h45h, povratak je 23h55.

ovo vrijedi samo ako se putuje na terminal 1. od terminala 2 do najbliže željezničke stanice ima 3 km i do njega se dolazi autobusom 200E koji kreće s krajnje stanice metroa linije 3 (Kőbánya-Kispest).
isto tako, više ne dolazie svi vlakovi iz Zagreba na Keleti, Maestral dolazi na Déli.

ja sam letio iz Graza. do tamo sam došao autom i ostavio ga u garaži jer je bilo najpovoljnije, ali najjeftiniji način za doći do Graza je autobus (idu 2 dnevno iz Zagreba) i onda se hvata vlak S5 koji staje na stanici aerodrom i stoji 1€ i nešt stino.
ako dolazite autom, preporučam P+R Liebenau Murpark, tamo imate garažu, 25€ tjedan, a parking karta vrijedi i kao dnevna karta za gradski prijevoz (vrijedi skroz do aerodroma) za jednu osobu. odande ide bus 64, siđe se na stanici Puntigam Zentrum i blizu je željeznička stanica Puntigam gdje se hvata vlak za aerodrom.
postoji i jeftiniji P+R u Thondorfu, ali je kompliciranije za doći.
Ta stanica izgleda ko od Zet-a ona staklena, ima oznake Adrie i vrijeme polaska, na nju dolazi i Markun prevoz, samo kaj Markun ide dosta češće, cijena je 5 eura po smjeru po osobi, velim ako ide minimalno 2 ljudi i taxisti će vas prebaciti za istu cifru.

Za Peštu se može ovaj dio i pješke, ima nekih 15 min pješka do T2
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 12:48   #18
Quote:
sapporo kaže: Pogledaj post
N.nebo, koliko često vozi ovaj bus 51?Postoji li kakav link sa rasporedom vožnje?
Svakih pola sata (u sekundu su tocni)..karte se ne mogu kupiti kod vozaca, na aerodromu ima automat za busne karte a u Trstu se kupi na blagajni busnog kolodvora.
vozni red: http://www.aptgorizia.it/cms/data/or...ource_orig.pdf
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 12:59   #19
kad smo već kod aerodroma, ima li ko ideju gdje mi iz rijeke povoljno pustiti auto na tjedan dana ako letimo s zagrebačkog aerodroma, onaj kombić od croairlinesa nas troje dođe 450 kn u jednom smjeru
supergirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 13:44   #20
Quote:
supergirl1 kaže: Pogledaj post
kad smo već kod aerodroma, ima li ko ideju gdje mi iz rijeke povoljno pustiti auto na tjedan dana ako letimo s zagrebačkog aerodroma, onaj kombić od croairlinesa nas troje dođe 450 kn u jednom smjeru
Javi se na pm pa ću ti reći gdje ćeš ga ostaviti.


Tapatalk
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.