Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2013., 19:48   #1
Edi Mišić osuđen SAMO na 15 godina

Quote:
Presuda optuženom Mišiću izrečena je u 13 sati. Sudsko vijeće je Mišića osudilo na zatvorsku kaznu od 15 godina, ali je produljilo istražni zatvor u kojem se Mišić nalazi od listopada prošle godine.
http://danas.net.hr/crna-kronika/edi...tvo-meksikanke

Povraća mi se od hrvatskog pravosuđa.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 19:52   #2
Nadam se da će ga se netko "sjetiti" nakon 15 godina kad izađe
thatfeel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 19:56   #3
Dok se ne sazna odgovor na pitanje "Zašto?" dotad će ga se svi sjećati,ali nakon odgovora... moguće više i ne.
Jer otkrivanje motivacije činjenja više govori o osobi nego samo činjenje.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 20:04   #4
Sramno...

Kaže sudac kako "...nema dokaza da je prilikom ubojstva došlo do psihičke ili fizičke patnje žrtve", pa stoga kategorizira ubojstvo kao obično, a ne posebno teško... Sukladno tome određuje i takvu kaznu.

Sam sudac u obrazloženju opisuje tijek ubojstva: započinje time kako je žrtva, ništa ne sluteći, mirno šetala, uživala i fotografirala po Marjanu, da bi... sve završilo dekapitacijom, Mišićevim skrivanjem i maskiranjem dijelova tijela...

Možda sam ja glupa, ali neka mi onda netko pametan objasni kako je moguće proći kroz sve to - od prekrasne i bezbrižne šetnje, preko vezivanja, lijepljenja trake... do odsijecanja glave... - a, po sudcu, bez psihičke i fizičke patnje?!?

Fuj, sudac!
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 20:58   #5
Sramota,ipak svi smo znali kako život u 28.članici EU ne vrijedi mnogo.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 21:09   #6
Skandalozna presuda i objašnjenje presude, pa makar to bila sudska praksa. Pravda sa ljudskog stajališta nije zadovoljena. Praktički u najboljim godinama života, bit će slobodan čovjek.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 21:23   #7
Tip koji bez ikakvog motiva zakolje posve nepoznatu ženu je prijetnja za društvo koju bi najidealnije trebalo ukloniti smrtnom kaznom,ali kako se takve životinje štiti u današnjem svijetu onda je doživotni zatvor jedino rješenje.Ili barem 40 godina kod nas.

15 godina za takvog monstruma je sudjelovanje u idućem ubojstvu kojeg će počiniti kad izađe iz zatvora. Tada bi trebalo suditi i ovom sucu.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 21:24   #8
Sve zatvorenike puštaju prije roka pogotovo ako se dobro ponašaju.

Za ovakve stvari treba vuesti smrtnu kaznu. Nema druge.
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 21:26   #9
On je vani za 7,5 godina!
Iceland is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 21:53   #10
Da li je to pravomočna presuda ili se tužiteljstvo može žaliti na tih smješnih 15 god.?
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 21:53   #11
ovaj sudac treba biti suđen za suučesništvo u ubojstvu iduće osobe koju će ovaj lik ubit.

sudci se baš trude liniću dat za pravo.

Zadnje uređivanje divizija : 25.07.2013. at 22:00.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 22:13   #12
Smrtna kazna.

Iz tiska se da zaključiti da ima indicija da je u ubojstvo upletena još jedna osoba.

Pa nek Edi propjeva prije streljanja.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 22:42   #13
Danas u Dnevniku HRT-a vijest o Mišiću i 15 god, a poslije toga kako je krijumčar droge dobio isto toliko.

Ok, krijumčar je dobio koliko je zaslužio, al nadamo se da će Mišiću kazna biti DRASTIČNO povećana na Pravomoćnoj.
Sadokann is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 23:56   #14
Jako, jako me je sramota i osjećam se jadno. Zna li netko mail od obitelji poginule, želio bih im prenijeti sućut kako zbog gubitka ove lijepe djevojke tako i zbog sramote pravosuđa države u kojoj (još uvijek, ali ne zadugo) živim. Može i na pp.
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 00:09   #15
ova presuda je sramota za hrvatsko pravosuđe, državu i općenito za sve nas. sramim se kaj sam hrvatica. i mi bi bili turistička zemlja a ubijamo turiste i dobivamo minimalne kazne? sramota
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 00:14   #16
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Sramno...

Kaže sudac kako "...nema dokaza da je prilikom ubojstva došlo do psihičke ili fizičke patnje žrtve", pa stoga kategorizira ubojstvo kao obično, a ne posebno teško... Sukladno tome određuje i takvu kaznu.

Sam sudac u obrazloženju opisuje tijek ubojstva: započinje time kako je žrtva, ništa ne sluteći, mirno šetala, uživala i fotografirala po Marjanu, da bi... sve završilo dekapitacijom, Mišićevim skrivanjem i maskiranjem dijelova tijela...

Možda sam ja glupa, ali neka mi onda netko pametan objasni kako je moguće proći kroz sve to - od prekrasne i bezbrižne šetnje, preko vezivanja, lijepljenja trake... do odsijecanja glave... - a, po sudcu, bez psihičke i fizičke patnje?!?

Fuj, sudac!
dekapitacija bi spadala pod okrutno ubojstvo, no ostavimo presudu po strani dok ne bude pravomoćna
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 00:14   #17
Skandalozna presuda i jos skandaloznije obrazlozenje presude. Ali, kao sto bi Zvonimir Hodak rekao, ovo je Hrvatska. Prema tome, nista cudno.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 00:15   #18
Nebuloza starog kaznenog zakona...aj ti definiraj sta je to "osobito" okrutno i podmuklo...

U svakom slucaju, do pravomocnosti presude nema smisla puno komentirati. Valjda ce zalbeni sud imati nesto vise mozga.
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 00:30   #19
Quote:
Gospa Sinjska kaže: Pogledaj post
Nebuloza starog kaznenog zakona...aj ti definiraj sta je to "osobito" okrutno i podmuklo...

U svakom slucaju, do pravomocnosti presude nema smisla puno komentirati. Valjda ce zalbeni sud imati nesto vise mozga.
"podmukao" je iz zasjede, na spavanju, korištenje povjerenja žrtve....
"okrutno" je ono kad su patnje žrtve veće nego pri običnom ubojstvu
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 00:41   #20
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
"podmukao" je iz zasjede, na spavanju, korištenje povjerenja žrtve....
"okrutno" je ono kad su patnje žrtve veće nego pri običnom ubojstvu
Jasno, kao sto je jasno da bi dobio 20-40 godina da mu je moglo biti suđeno po novom Kaznenom zakonu.
Po starom se moralo raditi o osobito okrutnom ili podmuklom, a sto je to "osobito" okrutno prema "obicno" okrutnom, to miljun ljudi moze na miljun nacina protumaciti...
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:22.