Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2017., 14:54   #11601
A dečki znam da je teško ali vi i mi znamo da je filips odron samo mi je žao ljudi koje dovodite u zabludu vlastitim interesima.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
grga84 is offline  
Old 18.11.2017., 15:08   #11602
Evo ovdje sve lepo piše..Neki pričate opet nešto na pamet i dalje lažete ljudima, samo se pitam koliko dugo, če admini to dopuštat..?
Ovdje piše, najbolji LCD televizor na tržišču pored Sonya XE9400..Pa onda nije toliko loš..?

https://hdtvpolska.com/philips-pus81...2017-ultra-hd/
majstor2 is offline  
Old 18.11.2017., 15:22   #11603
Quote:
majstor2 kaže: Pogledaj post
A ovdje je baš dobro ocenjen..Baš zanimivo..?
https://www.avforums.com/review/phil...v-review.12950
http://www.areadvd.de/tests/test-phi...aktiven-preis/
https://www.hifitest.de/test/fernseh...5pus7101_12523
http://www.hifi-forum.de/themen/prod...lips/55pus7101
https://www.rtvmaniak.pl/8529206/phi...-specyfikacja/

Pored toga znam ljudi koji imaju taj model, i su veoma zadovolnji..Tako, da pričat, da je taj televizor loš, je velika laž..A što se tiče flatspanela, je jedino logično, da su dobili pokvaren televizor na test što se ne bi desilo prvi put..
nedostaju hdtelevizija test.
Crt True Colors is offline  
Old 18.11.2017., 15:48   #11604
Ja bil danas u Elipsu s namjerom da kupim SONY-KD55XE8096BAEP

Za početak, nisam neki ekspert, nemam prevelike zahtjeve od televizora i ovo je isključivo moj subjektivan dojam.

Pripremil sam materijale u sd, hd, full hd i uhd kvaliteti, ali nažalost nijedan od uređaja mi nije uspjel prepoznat stick
Tak da sam na kraju bil osuđen na ocjenu prema onom kaj vidim na licu mjesta, a u slučaju navedenog uređaja to je bil naš SD signal i demo video, kaj u mom slučaju nije problem budući da se između ostalog bude i to gledalo na njemu pa ajde kad već nemam izbora onda hoću videt kaj dobivam u najgorim mogućim uvjetima.
Sama pozicija navedenog uređaja u tom centru je isto bila dosta loša najniža polica i metar dalje već druga polica... pa je eto pozicija za taj televizor i još 2-3 oko njega bila najgora vjerojatno u cijelom centru...

Kad sam gledal neki od naših kanala tipa dnevnik, iz te udaljenosti artefakti su bili jasno vidljivi pogotovo na vertikalnim linijama. Npr rubovi zgrade vidi se da tu procesor nezna kaj da napravi s tom slikom pa linija pleše malo lijevo - desno. Kad sam prebacil na drugi kanal di je bil film, ti isti artefakti su došli puno manje do izražaja. Konkretno na oba programa uspoređival sam lica. Film je jednostavno izgledal bolje od dnevnika iako je i jedno i drugo SD signal (i dalje ne govorimo o bojama nego isključivo artefaktima zbog upscaleanja).

UHD demo materijal koji su oni playali izgledal je naravno super i tu nisam imal zamjerki.

Zaključak.
Ne slušajte ove koji se tu svađaju čiji brand je bolji, odite u centar vidite kak stvar izgleda uživo i sami prosudite dal ste spremni progledati kroz prste manama konkretnog uređaja.
Slušajući ovu ekipu mogli bi dobiti dojam da budete fakat za 1€ dobili smeće.

Za kraj, ja sam navedeni uređaj uzel jer:
- IPS - ok crna nije tolko crna (navodno), moji materijali nisu radili, a u centru s onim osvjetljenjem je teško prosudit kad nemaš crnu scenu. Al fine, prek toga mogu pregaziti, a kut gledanja mi je u ovom slučaju važniji.
- SD signal aretfakti - da kod gledanja s pola metra ih vidiš, al budimo realni to nije realan scenarij korištenja. Bar ne za ekran veličine 55". Kod gledanja s normalne udaljenosti ovi artefakti se budu dovoljno izgubili da meni ne smetaju.
- Garancija 5 god (2 od proizvođača + 3 od trgovca)
- Odziv TV izbornika, osjeti se lagani delay od trenutka kad pritisnem tipku na daljinskom do trenutka kad se stvar desi. Kad velim delay govorimo o reda veličine 200 - 300ms. Sama akcija se nakon toga izvrti fluidno.
- Daljinski na prvu djeluje malo zbunjujuće (hrpa tipki koje sam trebal prvo pritisnut da shvatim kaj oznaka na njoj znači), ali u 5 minuta sam sve pohvatal di kaj trebam pritisnut da se desi akcija koju ja hoću.

Sve mane koje sam primjetil na uređaju, za mene nisu dealbreaker, ali ponavljam još jedanput to je moj osobni doživljaj i možda bi neko od drugih sudionika pričal da je uređaj smeće jer procesor ne uspije eliminirat artefakte kod sd signala.

ps. ja sam ciljano kupoval jedan uređaj. Kaj bi značilo da sam 2 uređaja explicitno testiral kak se ponašaju kod normalnog korištenja, ostale sam pogledal u hodu bez da gledam ponašanje izbornika, izgled sd signala, pa čak i da uopće tražim daljinski.
pps. budući da sam ja na jednoj lokaciji, a tv ide na sasvim drugu lokaciju, dojmove javim kroz 2 tjedna kad ga počnem koristit van prodajnog centra. (ak u međuvremenu ne zaboravim na temu)
ChooDuck is offline  
Old 18.11.2017., 15:53   #11605
Quote:
majstor2 kaže: Pogledaj post
Pa uglavnom sva tržišča.Jer ako bi bilo samo US, onda bi bio i Philips/Funai.
Aha i najpouzdanije svjetske marke TV-a su Westinghouse, Sceptre, Visio
Westinghouse - američanac
Visio - Američanac kojeg sam čak i vidio uživo jednom prilikom, izgleda ko klon onog turskog Vestela...
Spectre - Američanac

Slika ti izgleda kaj da je taj graf delal neki Američki patriota koji eto ima silnu želju objasnit svima skupa po redu kak je njihovo američko najbolje, a sve ostalo sranje...
I to je vrlo vjerojatno zaposlenik ni manje ni više nego Spectrea koji je eto debelo najmlađa i privatna firma na tom popisu, a gle čuda firma osnovana 1984 je eto najpouzdanija marka na planeti


Osim toga čemu pozivanje na Asbis koji je prvenstveno trgovina za rezervne dijelove Philipsa
Dečki imaju apsolutno svaki dio za Philipsove televizore na lageru, apsolutno svaki...
Znam jel sam za svoj 9603 kod njih kupio original daljinac i dobio ga u roku 2 dana još prije jedno cca 10 godina, inače onda je bila firma i kod nas u Osjeku koliko ja znam...
Djelove za ostale televizore uglavnom nisu imali nego su ih morali naručit...
A znam za njih jer mi je za njih rekel frend koji ima TV servis, rekel mi je da i kak da si naručim daljinac ili ak hoću da pričekam da mi ga uzme on kad se vrati s mora...
žurilo mi se pa sam naručil sam, tak da sam regan kod njih vjerojatno i dan danas, sam nisam ziher di mi je lozinka

Sve više i više mi mirišiš na nekog iz Asbisa koji istina nije trgovac Philips televizorima nego glavni diler dijelovima za iste kod kojeg djelove kupuju uglavnom skoro pa svi naši serviseri bili ovlašteni ili ne
Ak je tak nebi bilo ni najmanje čudo da fališ Philipsa
Viš moram frenda pitat kad ga vidim na kavi jesu li mu i dalje debelo najveći dobavljač
The Best F1 Driver is offline  
Old 18.11.2017., 16:00   #11606
@The Best F1 Driver
Ako očeš, napiši još par stranica tvojih mišljenja, i nema veze ako je istinito ili ne.. Samo, da imaju ljudi što čitat..
majstor2 is offline  
Old 18.11.2017., 16:00   #11607
@TBF1D: Da ne čitaš ti grafikon naopačke Ta tri američanca su najlošiji po postotku kvarova...

Asbis je multinacionalni holding utemeljen na Cipru ...
MytByte is offline  
Old 18.11.2017., 17:37   #11608
I ja si razmišljam da kupim 8096. Prije sam mislio 70 seriju ali nemaju Android pa sam se odlučio za 8096 kad ono ova nema VA panel. To me iznenadilo da ta serija nema u niti jednoj dijagonali dok recimo 7077 ima u 55" iako ni sam ne znam koliko bi to stvarno primjetio i možda su mi bolji kutevi gledanja ipak bitnija stvar. Dolazim sa starije Panasonic plasme pa ni sam ne znam kako će mi izgledati taj prelazak.
85 serija mi preskupa.

Mišljenja?


Još nešto. U Elipsu me lik uvjerava da 7007 ima Android iako nigdje na netu ne piše da ima. Bika gužva pa nismo stigli otići u menu i pogledati.
__________________
Pozdrav!

Zadnje uređivanje Chome : 18.11.2017. at 18:45.
Chome is offline  
Old 18.11.2017., 18:56   #11609
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
ne znam, ja sam s philipsom odusevljen (ok model od prije 7-8 godin), i ovaj sto je buraz uzeo izgleda dobro 6401. imao sam samsunga 6072 i razocarao me u sd, a gledam sport dosta. kad vidimo onaj clouding, dodje mi muka. kad sam nedavno gledao, sony mi se cinio isto dobar. tv kupujem negdje za bozic, pa javim dojmove

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Quote:
majstor2 kaže: Pogledaj post
O tome sam isto več nešto napisao..Uglavnom podosta modela Samsung serije 6 ima taj problem..Kod nas smo isprobali 5 televizora, i 3 su imali taj problem..Pored trzanja slike, i problema sa prikazivanjem sadržaja visokih bitrata. Samsung danas, jedino kakav model najvišeg ranga, sve ostalo je velik rizik..
Nakon silnog pljuvanja po modelima iz serije 6 detaljno sam ispitivao samsunga 43" 6172 kod šogora. Niti pri svjetlu niti po mraku nema nikakvog probijanja svjetla. Ili je on srećković ili su neki na forumu pehisti. Sasvim solidan televizor. Uz dosta realne boje u movie postavkama.
Čak razmišljam kupiti njihov 75" model UE75MU6172 za 14.130,44 kn
tekac is offline  
Old 18.11.2017., 20:34   #11610
Tutek...
Ma covijek pise gluposti i lijeci komplekse.
Ne sekiraj se.
A ovaj Testing123 racuna valjda da ce dobiti neki mega popust pri kupovini Philipsa.
Angelbyu is offline  
Old 18.11.2017., 23:38   #11611
Imam dilemu vezano za TV koji želim kupiti.
Prvo sam krenuo sa idejom da uzmem samsung jer mi se taj tv uvik pokazivao kao dobar, no međutim čitajući ovaj forum malo sam promijenio mišljenje tako da je sada odluka pala na Sony, samo nisam još siguran koji model.
Mislio sam uzeti Sony 49xe7005 no dosta pišete da je taj tv razoćarao, iskreno model xe8005 mi je malo izvan buđeta pa mi on ispada iz igre.
Sad se mislim između dva modela, 55xd7005 i 55xe7005, znam da je xd model od prošle godine, da ima android za razliku od ovogodišnjeg modela, ali nema hdr i ips za razliku od va panela xe modela.
Što bi mi vi preporučili, koji se tv pokazao bolji?
Najviše bi gledao dokum. program, sport i nešto filmova.
Hvala!
koloterorito is offline  
Old 19.11.2017., 00:23   #11612
Pa oba TVa imaju Android,XD pravi android i oba Tva imaju HDR dodouse XD model bas i nije ocarao svojim HDRom ali ono sto si naveo da bi gledao i nema neke potrebe za HDRom. Ja osobno bi isao na XD model jer ima i Direct LED dok XE ima Edge Led osvijetljenje, 4 HDMI ulaza naspram 3 koliko ima XE, bluetooth i 3.0 USB (moze biti presudno ali nema kreleta da obijasni) ali je XD IPS ali zato ima jacu svjetlinu.
Brico_GO is offline  
Old 19.11.2017., 00:28   #11613
Mene zanima slično. Ali mislim da ti 8005 ne postoji kao 55", ili misliš na XE8505 ili XE8096 možda? Meni je XE8505 malo van budžeta pa razmišljam o XE8096 mada nisam siguran jeli nudi uopće nešto više od XE7005 modela?
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Old 19.11.2017., 07:51   #11614
Decki
USB key u ruke s testnim materijalima i filmicima i idite u ducan.
Imate uostalom 7 dana (Sancta Domenica) mogucnost vrwtiti TV bez razloga poslije kupnje.

Ne daj Boze se odluciti na neki TV jer ga je ovdje netko nahvalio.

I ovo Sony serije 9 najbolji a Philips odmah uz njega?!?!?!
Znas li ti koliko kosta taj Sony?

A ako se moze dobiti taj Sony 9 ili Philips koji ima sliku kao taj Sony za 5000 ili 6000kn molim recite gdje, odmah ga uzimam.
Angelbyu is offline  
Old 19.11.2017., 08:00   #11615
xe8005 sam gledao u 49" velićini ali pretragom sam naišao na veći i povoljniji tv koji bi također zadovoljavao moje potrebe ako se ne varam.
Iskreno ne znam ni koja je razlika između modela 49xe8005 ili modela 55xd7005 i 55xe7005 (osim naravno po velićini ekrana i novijoj generaciji tv), za ono što meni treba?
Jer Tv mi ide za neku normalnu upotrebu, bez igrica play stationa i tih stvarčica, čisto gledanje tv-a.
I mislim da na ove veće također ide garancija od 5 god što mi je također dosta važno!
koloterorito is offline  
Old 19.11.2017., 08:26   #11616
Xe7005 i 7077 (razlicita boja okvira TVa) su u velicini 55 inca VA paneli i nemaju Android
49 incni su IPS paneli
Modeli XE80 imaju Android kao OS
U ducanu mi je prodavac demonstrirao XE80 u velicini 49 koji je u HD rezoluciji briljirao, crna mu je bila fenomenalna (neki novi Sony IPS panel / tehnologija) no kada sam vidio snimku SD utakmice Hrvatska Grcka...odmah sam odustao od njega.

Ako zelis 49 inca provjeri model Samsung 7002.
Uzivo.
Cak je (bio) jeftiniji od Sony XE80 49 inca a ima VA panel.
Angelbyu is offline  
Old 19.11.2017., 09:00   #11617
Znam da 55xe7005 imaju VA panele za razliku od xd7005 sa IPS panelima, ali mislim da je kolega gore napisao i da xd7005 ima android pa više ni sam ne znam
Na Samsung iskreno nebi išao, još je taj model preko 1000kn skuplji od ovih Sonijevih, kao što sam u prvom postu napisao zanimaju me modeli 55 xe7005 i xd7005 samo još ne znam na koji bi išao, ako bi u dućanu mogli imati oba tv to bi još bilo najbolje pa uživo usporediti.
koloterorito is offline  
Old 19.11.2017., 09:15   #11618
Ja uzeo VA panel.

Zadovoljan.
Ali obavezno idi testirati uzivo.
Angelbyu is offline  
Old 19.11.2017., 09:19   #11619
Za informaciju.Svi Sony televizori sa IPS panelima, upotrebljavaju Lg S-IPS panele, sa globalnim zatemnenjem.
majstor2 is offline  
Old 19.11.2017., 09:30   #11620
Ja sam to čuo za Filipsa

Sent from my MI 5 using Tapatalk
grga84 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:52.