Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2011., 22:25   #1181
Pa dosad si čekajući mogao pročitati prvih par strana teme Komentari trgovanja u USA, jer su koliko se sjećam tamo spominjali brokere. Ako se i krivo sjećam, tamo ćeš vidjeti koji ljudi trguju u usa pa možeš njih pitati, ja ne trgujem tamo
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 11:40   #1182
Quote:
praetorian kaže: Pogledaj post
anyone?
E, sad kad više nisam opčinjena pomračenom punom Lunom, mogu i na ovo odgovorit

https://www.thinkorswim.com/tos/disp...out=homeLayout

http://www.sogotrade.com/s1/Default.aspx

http://www.firstrade.com/content/en-us/welcome

ovi provjereno trguju i s hrvatskim građanima


ove ostale sam provjeri http://www.finviz.com/store/stock-brokers.ashx

valjda i ostali, zabavljaj se šaljući mailove dok čekaš rasprodaju
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 11:52   #1183
Sogotrade je sumljiv. Ja sam imao test account i kad sam pred neko vrijeme išao kompletirat papire ubrah da su spali pod Genesis securities. Onda sam išo čekirat Genesis jer vrag ne spava i našo sam neku spiku da su operušali non-US resident klijente nakon što su upali u minus sa svojim investicijama. Ne znam je li to istina,ali bih radije preskočio Sogotrade. Od ostalih Firstrade djeluje OK,a i Ameritrade,no preporučujem da se ide na male iznose,jer u slučaju da broker rikne svaki non-US resident klijent će upast u probleme povrata love.

http://www.elitetrader.com/vb/showth...6&pagenumber=1
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 15:40   #1184
Ma daj, ne plaši ljude, koji vražiji Genesis. (past tense)

http://www.nasdaq.com/investing/sogotrade.stm

http://www.sogotrade.com/s1/Help/FAQ.aspx#02

Prestani čitat raznorazne stranske vorume.

Dosta naših je trgovalo preko njih i nisu prijavili nikakve probleme tog tipa.


: paranoja:
__________________
short circuit

Zadnje uređivanje rubylee : 17.06.2011. at 15:51.
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 17:45   #1185
taj sogotrejd je jedna sobica negdje u vermontu i dvi studentice muljaju s nalozima, level2 im pokazuje kretanja na iranskoj i mongolskoj burzi...nisam siguran imaju li uopće level2...
ali su narafski jeftinjak i to naše ovčice privlači k takvim genijalcima
to nikako ne dolazi u obzir
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 18:48   #1186
Quote:
dobregore kaže: Pogledaj post
firsttrade
ameritrade
sogotrade
schwab
flatex

ima toga.
Tvoja preporuka prije godinu dana.

Koliko ja vidim iz linka sobica je na drugom katu 50 Broad st. u NY i "broker partner" su Nasdaq burze.

Ja nemam iskustva s njima i ne reklamiram ih ali činjenica je da nitko u HR nije prijavio nemogućnost povlačenja novca, "krađu" ili slično. Bilo je nekih pritužbi čisto tehničke naravi, pada sistema, funkcioniranju platforme...i to sve ponekad, što se uostalom svima zna događati.
Neka svako odluči kako hoće, ja sam samo reagirala na dezinformaciju.
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 20:26   #1187
ruby...oko sokolovo...
a što ima veze da je netko u NY?
sogo ne valja, jer su im alati iz srednjeg vijeka, level2 ili nemaju ili imaju nekakav "iz usluge"...
Zašto bi problem bio money withdraw? Kakve krađe? Jel ti misliš da je samo cca 7 ulagača na wall streetu koji su nerezidenti?
Te koje sam ja naveo nisu moja preporuka jer pet ne mogu preporučiti sigurno nego jednog ili najviše dva. Naveo sam samo aktualne.
Prvo što ljudi pitaju jeste kolika je provizija. To je naravno najpogrešnije pitanje i posve pogrešan pristup brokeru. Imaš ih od 2 pa do 12 dolara po transakciji.
Ali važno je imati odličnu platformu, mogućnost exporta podataka u eksterne screenere, biti navezan na sve vijesti odmah tijekom trgovinske sesije i još štošta.
Sve to taj sogo nema mislim.
Ali svakom je na volji da radi što želi. Broker nije Marylin Monroe pa jelte, mora biti dobar, dobro izgledati itd.. broker je apstraktum koji ima za određeni novac pružiti što je moguće bolju uslugu...
Kaj ne ruby lady...
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 20:33   #1188
provalila te jebi ga..tam preporučaš tu sereš..odjebo si karijeru
spy is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.06.2011., 20:36   #1189
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
Tvoja preporuka prije godinu dana.

Koliko ja vidim iz linka sobica je na drugom katu 50 Broad st. u NY i "broker partner" su Nasdaq burze.

Ja nemam iskustva s njima i ne reklamiram ih ali činjenica je da nitko u HR nije prijavio nemogućnost povlačenja novca, "krađu" ili slično. Bilo je nekih pritužbi čisto tehničke naravi, pada sistema, funkcioniranju platforme...i to sve ponekad, što se uostalom svima zna događati.
Neka svako odluči kako hoće, ja sam samo reagirala na dezinformaciju.
a veliš padne im sistem tu i tamo...
nu divota....
ruby a na kojem si ti brokeru ako smijem da prostiš znati?
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 20:37   #1190
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
provalila te jebi ga..tam preporučaš tu sereš..odjebo si karijeru
jebiga radi za ciju a i to s vermontom mi nije prošlo, vermont je ka američko brčko otprilike
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 01:17   #1191
http://www.brokerage-review.com/stoc...de-review.aspx

nu...evo review i to friški za sogo
dobro sam ja reka, sobica jedna negdje i dvi kineskinje provlače naloge...ponekad malo promjene i lokaciju...
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 01:30   #1192
Pa dobro, i trojka je dobra ocjena.


Dakle, dobregore, da mi stanemo na balun


Ovo je vrijedno ponoviti. (jer s ovim je počelo, ako si preskočio)

Nigdje na svijetu klijenti Sogotrada nisu ostali bez svojih novaca, osim onih koje su izgubili na burzi.

Sogotrade bi se najbolje mogao opisati koliko para toliko muzike.

Problemi koje sam ja spominjala rezultat su uvođenja poboljšanja početkom ove godine, tako da je sada sasvim moguće da nude nešto više i bolje.

Ovo i je tema na kojoj možemo razgovarati o kvaliteti brokera ali bez potrebe širenja poluinformacija i neistina.

Na svakome je da odluči želi li jeftino ali ne toliko kvalitetno ili skupo a kvalitetno.(iako, naravno, i jeftino može biti kvalitetno a skupo nekvalitetno)
I jasno da je moguće naći argumente za jedno i drugo.

Meni su preporučili one čiji sam link prvi stavila u postu 1833 ali jel' nisu jeftini.( zato je na drugom mjestu kao protuteža bio jeftinjak, i jedan „srednji“ pa nek ljudi biraju)

Evo još jednog linka s, nadam se, objektivnim osvrtom na kvalitetu usluge online brokera.

http://www.stockbrokers.com/onlinebrokerreviews.html


Eto, sad kad san to rekla moremo nazdravit i nastavit u revijalnom tonu
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 01:36   #1193
I još jedna napomena.( ne za tebe, za ostale koji čitaju )

Bez obzira kojeg brokera odabrali provjerite da li je član SPIC-a (Securities Investor Protection Corporation ). Članstvom brokera u toj organizaciji vaša sredstva su zaštićena u slučaju propasti, bankrota brokerske kuće.(ako je član i FINRA-e, Financial Industry Regulatory Authority još bolje )
Sad mi pada na pamet i ovo. Ukoliko budete imali neku dionicu od koje očekujete i dividendu imajte na umu da ćete je dobiti(dividendu) umanjenu za 30% ( porez) Ima i slučajeva i kad se ne plaća, npr. ako je isplaćuje strana tvrtka( dakle ona kojoj nije središte u USA) i sl. ali to vam sve može reći vaš broker...tako nemojte zaboraviti pitati. ( da ne bi poslije bilo đe mi nestade triest odsto, operušali me,i slično...)




Iden sad napisat tri smajli posta na kokošinjac. Čisto zbog ravnoteže, yin-yanga, feng shuija, afrike paprike i tako to.
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 01:40   #1194
ruby honey money...
na balunu sam ja već duže vrime...
Sogo ne valja i to mi kažu ljudi iz usa. Sogo nema vlastiti lelev2, nema ecn book, sogo je naprosto tragedija - osim ako ne misli netko kupiti nešto i onda u to gledati jedno 17 godina.
Ne može s izgubiti novac položen na brokerski u usa bez obzira radi li se o rezidentu ili nerezidentu. USA jamči za uloge na brokerskim, nisam siguran do kojeg iznosa mislim da je 250k US dolara.
Sogo naprosto nije za aktivnu trgovinu to što je on partner nasdaqa ne znači ništa. I vulkal je ovlašteni distributer good year guma ili čega već, pa što onda...
Platforma ne smije ispadati iz igre u trading time, nalozi i ekzekucija moraju naprosto letjeti i to je to.
Mislim da je Ameritrade bolja prilika, premda ja nisam na njemu. Vidio sam platformu i to izgleda sasvim pristojno.

Nema beda ruby beuty....sve pet
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 01:46   #1195
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
I još jedna napomena.( ne za tebe, za ostale koji čitaju )

Bez obzira kojeg brokera odabrali provjerite da li je član SPIC-a (Securities Investor Protection Corporation ). Članstvom brokera u toj organizaciji vaša sredstva su zaštićena u slučaju propasti, bankrota brokerske kuće.(ako je član i FINRA-e, Financial Industry Regulatory Authority još bolje )
Sad mi pada na pamet i ovo. Ukoliko budete imali neku dionicu od koje očekujete i dividendu imajte na umu da ćete je dobiti(dividendu) umanjenu za 30% ( porez) Ima i slučajeva i kad se ne plaća, npr. ako je isplaćuje strana tvrtka( dakle ona kojoj nije središte u USA) i sl. ali to vam sve može reći vaš broker...tako nemojte zaboraviti pitati. ( da ne bi poslije bilo đe mi nestade triest odsto, operušali me,i slično...)




Iden sad napisat tri smajli posta na kokošinjac. Čisto zbog ravnoteže, yin-yanga, feng shuija, afrike paprike i tako to.
mašala beba...
bez SIPIC-a nikud
dividendu oporezuje broker odmah, osim ako nećeš reinvestirati

to ruby, samo pali po usa marketu
dno je jako jako blizu mnijem onako slobodarski
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 01:48   #1196
Quote:
dobregore kaže: Pogledaj post
Ne može s izgubiti novac položen na brokerski u usa bez obzira radi li se o rezidentu ili nerezidentu. USA jamči za uloge na brokerskim, nisam siguran do kojeg iznosa mislim da je 250k US dolara.
Evo, ovo mi je drago da si napisa jer ja sam u biti samo u tom slučaju branila Sogo, jer sam odgovarala na Glembajev post o nekoj sumnji u njih po tom pitanju.
A ovo ostalo ti vjerujem, samo šta kažeš, nisu svi traderi, neki možda kupuju da ostave unucima i onda im je svejedno.
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 01:54   #1197
Sogo ima stravično loš online support, bog ih ne bi dobio na telefon. Ako tražiš nešto što je očiti short, naravno da nemaju raspoloživo itd. Barem tako ljudi kazuju...
No, u svakom slučaju dobro je obratiti pažnju na ove stranice o evaluaciji brokerskih kuća u usa.
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 19:19   #1198
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
E, sad kad više nisam opčinjena pomračenom punom Lunom, mogu i na ovo odgovorit

https://www.thinkorswim.com/tos/disp...out=homeLayout

http://www.sogotrade.com/s1/Default.aspx

http://www.firstrade.com/content/en-us/welcome

ovi provjereno trguju i s hrvatskim građanima
[/url]

valjda i ostali, zabavljaj se šaljući mailove dok čekaš rasprodaju
Thnx svima na raspravi

firstrade ne radi s hrvatima od ovih linkova gore... mislim da ce moj izbor biti ameritrade...
praetorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 20:45   #1199
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
Evo, ovo mi je drago da si napisa jer ja sam u biti samo u tom slučaju branila Sogo, jer sam odgovarala na Glembajev post o nekoj sumnji u njih po tom pitanju.
Glej Rubić, ja sam samo reko da mi je nešto sumljivo,a držim da treba bit oprezan sa eksteritorijalnim transakcijama novca. Kad sam se nedavno logirao na test account,prebacilo me na drugu firmu, Genesis,Wang....whatever, i to mi se nije svidjelo,plus sam našao tu šprehu na stranom forumu,pa sam nadodao još jedan minus. Da ne ispadne kako sam trabunjao bezveze,evo našo sam nešto ovdje,svi jauču da im je dosta Sogotradea,jer ih je preuzeo tamo neki Wang Bang,slično ko šta je naš CL preuzela FIMA.

P.S. Ak ne smje direkt link,molim moderatora da obriše.

http://www.poslovni.hr/Forum/usa-pre...px#post1178371
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 21:27   #1200
Quote:
praetorian kaže: Pogledaj post
firstrade ne radi s hrvatima od ovih linkova gore...
he, he zanimljivo
baš me zanima što treba napraviti da neku zemlju skinu s liste država s čijim građanima posluju ( btw strpali su nas u isti koš s balkancima)
u dobrom smo drušvu
Balkans, Belarus, Burma, Canada, Congo (Democratic Republic of), Cuba, Iran, Iraq, Ivory Coast, Lebanon, Liberia, North Korea, Somalia, Sudan, Syria and Zimbabwe.( ovo je lista nepoželjnih klijenata)

inače praetorian, sorry, nisam provjeravala, nisam znala da mijenjaju odluke

Quote:
glembaj kaže: Pogledaj post
Glej




Glembić, zaboli mene za Sogo. Svatko može saznati kakvi su, ono što se meni činilo bitnim je da ljude koji ionako dvoje oko takvog koraka( investiranja na stranim burzama) ne treba plašiti takvim pričama koje nemaju osnove već ih uputit kako mogu provjerit sigurnost svog koraka ( šta san ja i napravila)

n'est ce pas?
__________________
short circuit

Zadnje uređivanje rubylee : 20.06.2011. at 22:04.
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.