Natrag   Forum.hr > Društvo > Druženje & kava

Druženje & kava Mjesto gdje se forumaši druže

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2004., 01:56   #81
Quote:
Sedmica kaže:
Na koji nacin tumacis vlastite snove,ne samo ti...,zapisujes ih,trazis simbole,zelju,osjecaj u snu,pustas slobodne asocijacije na djelove sna,trazis ostatke dana?
Da li je,zbog otpora,moguca analiza vlastitih snova,ili je za to nuzno potreban jos netko,netko tko bi bio vodic kroz zamrsene putove ljudske psihe?da li da ih uopce tumacimo?
Uf koliko pitanja!
Sta mislite?
Sve navedeno. Mislim da nije potreban vodic, ali da bi mozda bilo dobro imati neke smjernice, barem za pocetak. Snove zapisujem od 6. razreda, pocela sam zato sto mi je bilo zabavno, a kasnije se to pretvorilo u svojevrstan dnenik pracenja istih. O nekima sam razgovarala s jednom psihijatricom, o nekima s prijateljicom koja se zanima za tumacenje, procitala sam par knjiga vezanih uz tu tematiku (pa i gorespomenutog diskutabilnog Freuda, iako mi te psihijatrijske knjige bas ne leze jer se uglavnom bave ekstremima)... mislim, da kao i u svemu drugome, do odgovora na kraju treba doci sam, samo si treba postaviti prava pitanja. Krenem tako da obratim paznju na dijelove koji su mi se najjace urezali u pamcenje, analiziram svoj odnos prema detaljima, ljudima i simbolima u snu i pokusavam dokuciti sto znace. Najvazniji su mi osjecaji koji me prate u snu i prema njima se najvise ravnam.

Ne smatram se kompetentnom za tumacenje icijih snova osim svojih vlastitih, a to mi je dovoljno zamrseno da bih mogla sa sigurnoscu tvrditi da razumijem sto mi podsvijest zeli reci. Ipak, kroz tolike godine promatranja uocila sam neke detalje koji mi se cesto ponavljaju i u razlicitim kontekstima puno puta znace isto, pogotovo ako me "muce" nekoliko dana za redom. Znam da sam na dobrom putu kad shvatim problem i krenem ga rjesavati na svjesnoj razini jer ako uspijem, onda mi ti snovi prestaju.
Recimo, jedan takav slucaj je bio kad sam bila vrlo nostalgicna za domom, ali nisam sama sebi dala gusta da si priznam, a osim toga, bili su i ispitni rokovi i trebalo ih je rjesavati, uz vec klasicnu tremu i strah od neuspjeha... uglavnom, danima sam sanjala sumu u razlicitim kontekstima, u par navrata mi je bila iza kuce, jedom sam prolazila kroz nju, drugi put pored nje, treci put sam se skrivala od nekakvih ljudi, cetvrti pute su u njoj bile skrivene neke tajnedo kojih je trebalo doci. Ono sto je bilo vazno je da je u svakom snu ta suma meni svjesno ili nesvjesno posluzila kao utociste. Nesvjesno mislim na one trenutke u kojima se nisam skrivala u njoj ili nesto slicno, ali sam imala osjecaje prema njoj i bilo mi je drago da je tu (ispred kuce). Protumacila sam je kao zelju da se vratim kuci i da se sakrijem pred svim tim mentalnim izazovima koji su bili postavljeni pred mene (fuj, rokovi u 9. mjesecu)... cim sam rijesila sama sa sobom o cemu se radi i krenula to rjesavati na svjesnoj razini (nazvala starce, rekla im da mi fale, otisla se odmorit dva dana i napunila baterije) i snovi su prestali.
Drug put je bilo kad sam nakon prekida s bivsim sanjala kako hladnokrvno i bez griznje savjesti ubijam sebi inace drage ljude, i skuzila da se moja nemoc da iskazem bol u "stvarnom zivotu" manifestira kroz snove, i to kroz pokusaje da nasilno ubijem emocije... nisam ubijala ljude, nego sebe. Kad sam pocela svoju bol kanalizirati kroz druge stvari, nasilni snovi su prestali.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 02:09   #82
__________________
na muci se poznaju junaci pavlove ulice
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 02:15   #83
Quote:
Sedmica kaže:
Razveselio si me
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 18:24   #84
:klap: kako volim ovakve teme.... jučer onako malo popila pa išla spavati i za divno čudo sjećam se sna. sanjala sam da sam se posvađala na mrtvo ime s nekom curom (bivša cime) i onda smo ušle u restoran koji je totalno raspadnut bio izvana a iznutra onoo savršenstvo do maximuma. e a kad smo ušle unutra za njom je počeo trčat BIZON. i tako je nju dugo vremena ganjao bizon a ja sam sjedila za stolom i jela.
__________________
ponekad čak i ne radim : )
la GeGe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 00:41   #85
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
...procitala sam par knjiga vezanih uz tu tematiku (pa i gorespomenutog diskutabilnog Freuda, iako mi te psihijatrijske knjige bas ne leze jer se uglavnom bave ekstremima)... mislim, da kao i u svemu drugome, do odgovora na kraju treba doci sam, samo si treba postaviti prava pitanja. Krenem tako da obratim paznju na dijelove koji su mi se najjace urezali u pamcenje, analiziram svoj odnos prema detaljima, ljudima i simbolima u snu i pokusavam dokuciti sto znace. Najvazniji su mi osjecaji koji me prate u snu i prema njima se najvise ravnam.
kako zapisujes snove?onak kao da pises pricu il samo navodis detalje? e da i je pises bash po redu ili kako po sjecanju kako ti dodje?
i ako nije problem daj preporuci koju zanimljivu knjigicu...ja procitala par sanjarica, i sad posudila freuda i junga pa eto...
fala
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 00:51   #86
Quote:
mrkvich kaže:

i ako nije problem daj preporuci koju zanimljivu knjigicu...
"Lik i djelo Josipa Broza, iliti kako u tri (jednostavna,jednostavna, teški ne postoje ) koraka od infantilnog strojobravara, postati precijednikom utopističke države ".
Rion is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2004., 10:38   #87
nisam stigla sanjati niti imala potrebe jer java je bila predobra!
__________________
zasoli me
valentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2004., 13:50   #88
Ja dosta često sanjam zmije. I obično te zmije plaze po meni ili me love, i ja cijelo vrijeme nekako uspijevam izmaknuti da me ne ugrizu, i to traje i traje, i onda se probudim kad me ugrizu.
Jednom sam sanjala da sam išla po nekakvoj stazici, a ispred mene su išli dečko i prijatelj. I kako smo hodali jedan za drugim, ispred mene je izašla zmija i više ih nisam mogla stići, a kad sam ih pokušavala pozvati, ništa se nije čulo... I, naravno, na kraju me ta zmija ugrizla, pa sam se probudila...Ima netko kavu ideju kaj te zmije u snu znače?
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2004., 04:55   #89
Quote:
Trillian kaže:
Ima netko kavu ideju kaj te zmije u snu znače?
Aha, ja.

To znači da te dečko vara.

Kužiš analogiju, zmije - podmuklost - jebanje s drugom?!

Ae, to ti je to.
Rion is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2004., 04:59   #90
Quote:
Trillian kaže:
Ja dosta često sanjam zmije.

hihihihihihihi
__________________
Its amazing what goes into making something efortless
Naya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2004., 11:05   #91
Quote:
Trillian kaže:
Ima netko kavu ideju kaj te zmije u snu znače?
"Zmija - osramotit ćr vas;
mnogo zmija - neprijatelji su oko vas, nanijeti će vam nepravdu;
ako vas je zmija ugrizla - netko će vas oklevetati;
ubiti zmiju - pretrpjet ćete neku štetu;
dvoglava zmija - u veliko ste opasnosti."
Eto što kaže Božica Cikuša u svojo narodnoj sanjarici. A ti sad izaberi
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2004., 14:20   #92
sanjala sam nesto lijepo, al se ne sjecam tocno......
__________________
zasoli me
valentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2004., 10:37   #93
hvala, leo
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2004., 21:53   #94
opet se ne sjecam
__________________
zasoli me
valentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2004., 14:16   #95
jooooj e, imala sam ful neki totalno ludi san .. al ga se ne sjećam!!!! da poludiš!

__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2004., 14:38   #96
Sanjala da trebam u Crikvenicu s razredom, al da će dečko doći, pa bum bila s njim Uglavnom, bio roditeljski i pegica il tak netko onak veli "Imamo 3 kutije kondoma, pa kome treba nek digne ruku" ..ja i frend koji sjedio do mene se pogledamo i počnemo drapat (značenje: da meni trebaju), a stara sedila s desne strane i gleda ko koji se vrag cerimo i kak mogu djeci dozvoljavat da se jebu na izletima i slično..
Ae onda smo valjda došli do Crikve, u kao taj neki hotel (zgledao ko nama, s obzirom na pokretne stepenice) i nekog mladohg kuhara su osudili na smrt jer je loše skuhao I onda sam vidla čoveka u lancima, a neki div došao i oslobodio ga, te rekao: "Nisi više moj rob" Sećam se da je bila hrpetina djece i da sam ja kakti bila s nekim detetom od 15 godina!! Onda sam bežala od nekog..i telefon zazvonio i
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 13:15   #97
Ja uvijek sanjam vrlo živopisne snove i kombiniram sve moguće informacije oko sebe...uglavnom ispadne jako smiješno...izmislim u snu neki svoj grad, sanjam svoju staru školu koja izgleda skroz drukčije a u hodniku ima bazen....i tako svašta! Rijetko kad sanjam ružno...ali uvijek sve ispremiješano i nejasno...možda i to nešto znači...ne zapisujem snove ali ih dosta pamtim i uglavnom se sjetim ujutro...


off-topic - mrtva_mrkva, imaš baš dobre topice!
tetica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 14:20   #98
obicno sanjam neka ubistva, a sinoc kako se gusim u nekom kanalu, ali se probudih
srecom
__________________
lucky
ROYAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 17:46   #99
sanjala sam da sam se udala
__________________
ponekad čak i ne radim : )
la GeGe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 14:17   #100
Picku materinu.. opet tipkat, izbrisao mi se post.

Dakle... sanjala prvo da sam s nekim tipom, nekom kombinacijom betmena i spajdermena, kao, spasava svijet, ali on me ostavio radi druge s kojom je u sretnoj vezi, a ja pizda, zelim biti njegova ljubavnica; imamo spektakularni rastanak u nekakvoj staroj, napustenoj tvornici, oko nas razbijena stakla; moj covjek-sismis odlazi kroz prozor, a ja... nastavljam u drugom snu.

Drugi san... Zove me frend na tulum kod jednog tipa za kojeg pouzdano znam da me ne moze smislit, e sad, ja sam pozvana, a zasto, to nemam pojma. Ispada da sam pozvana radi neke cure koju znam, a koja se njemu kao svidja. Dolazim u stan na tulum s tim mojim prijateljem koji me zvao, stan prazan, sve skupa garsonijera od 20 kvadrata, dosta slici na kat kuce prijateljicinog ujaka u kojoj smo ljetovale na Murteru, a taj ujak je stari strastveni sahist i nista drugo ga ne zanima u zivotu, pa si vi sad mislite kako to izgleda. Zujim po sobi, nije mi jasno kako taj misli napravit tulum tu izmedju kreveta na kat, velikog ormara i lavandina za umivanje na kraju sobe. Gledam po sobi, pokusavam otkrit nesto o vlasniku stana, nista, neke dosadne knjige pune prasine i par gojzerica. Sjedim na krevetu na kat, noge mi vise, odjednom skuzim vrata lijevo od mene, wow, pa to je jos jedna soba, tip spava unutra, budi se i umjesto uobicajenog prijezirnog pogleda uputi mi neki zbunjeni sneni. Ipak fak, ima zute oci, smrznem se. Skontam da u toj sobi ima jos ljudi, a tamo njegov najbolji prijatelj, neki moji prijatelji iz Makarske, razvlace mrezu za lovit ribu, jos gomila nepovezanih ljudi, jedna cura s faksa, jos jedna iz osnovne skole s kojom sam bila okej. Ta mi dolazi i posprdno kaze da sam se udebljala, doslo mi je da je prokinem sakom, idem van na balkon, pun mi je ***** svih, ovi Makarani se ljute sto sam ovo ljeto otisla, a da se niekome nisam javila. Izlazim kroz balkon, dolazim do stolova za ping pong, mokra sam, ne znam zasto, vruce mi je, a svi su u dzepmerima. Frendica s faksa vadi lak za kosu i upaljac, zajebavamo se s tim, pocinje bura, vise nije zabavno, sprzit ce nekoga tim bacacem plamena... zvoni telefon i budi me. Jebeni ankterari.

Idem zapisat san, skontam da je 25. 8. i da moram rodici cestitat polurodjendan, u tom trenu stize poruka od nje da sretan mi rodjendan i 1 mjesec (mi to uvijek jedna drugoj radimo) i kaze da me sanjala nocas i da je sanjala da sam se zarucila s tipom s kojim sam petljala nesto prije mjesec-dva; i da ona, Kruska i ja razgledavamo London u Zagrebu ma sta to znacilo...
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:11.