Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Vaše mišljenje o Ruži Tomašić je...
pozitivno 128 43.54%
negativno 127 43.20%
pozitivno i negativno 26 8.84%
nemam mišljenje o toj gospođi 13 4.42%
Glasovatelji: 294. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2012., 20:33   #81
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
je a kaj bi trebala? mislim ruza tomasevic zna o poljoprivredi isto onoliko koliko ja o gradnji svemirskog broda. imas ministarstvo poljoprivrede, imas komoru, imas ljude od struke.
Jedan od najumnijih poslova zastupnika je da na pitanje predsjedavajućeg Sabora ; Tko je za zakon o poljoprivrednom zemljištu kojeg u ime Vlade RH predlaže Ministarstvo poljoprivrede , neka digne ruke , tko je protiv , tko je suzdržan ?

Gospođe i gospoda ne moraju ni pročitati , ni znati da li je zakon dobar ili loš !

Sa moje strane na 22 adrese poslani su zakoni iz Beograda , Zagreba i Nizozemske !

teta - elza i mi koji poznajemo probleme u poljoprivredi , možemo ih obrazovati , informirati i masovnim prosvjedima pokušati natjerati da reagiraju !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 21:03   #82
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post

teta - elza i mi koji poznajemo probleme u poljoprivredi , možemo ih obrazovati , informirati i masovnim prosvjedima pokušati natjerati da reagiraju !

ha, masovni prosvjedi. mos mislit. pa vidis kak kod nas idu seljacki prosvjedi; svako malo s enetko zaleti, organizira traktorijadu i juris na zagreb. jesam za prosvjede ali da s eujedinimo svi proizvodjaci a ne da ekipa zvrksana iz mljekarstva krene, pa se ponapiju, isposvadjaju, potuku, zavrse u nekoj od marica i sl. svi proizvodjaci van, postaviti realne zahtjeve prema vladi, ne ocekivati i traziti nemoguce i ocekivati od ministarstva da nam korigira cijene na trzistu jer to nije posao ministarstva.

e pa milo moje da krenemo svi, da vidis koja bi to divna kolonica bila. jos bi nam ekipa iz zagreba bila potpora u borbi za prava malog covjeka. pa da vidim tko bi nas bez debelog razloga hapsio i maltretirao. a na pregovore poslati obrazovane, nepotkupljive i postene mlade ljude iz struke. ove fosile koji glume seljacke vodje pod hitno namazati s nekakvom letvom i poslati u penziju. nezasluzenu. na takve prosvjede sam uvijek spremna krenuti. ovo do sada je bila pizdarija i cirkus.

a nasim politicarima, crvenim, plavim, zelenim, zutim i onim tvojim bedakima koji paradiraju po saboru u sokackoj nosnji su nase borbe za zemlju i opstanak uopce zadnja rupa na svirali. njima to sve skupa nije interesantno, bas kao sto ruzi nisu bili zanimljivi tvoji mailovi u kojima si opisivao svoje probleme.

e kume moj, da si ti njoj napisao mail u kojem ju obavijestavas da si organizirao u 4 sela ogranke, da joj saljes pinku i zoves upoznati svekoliko clanstvo koje umire od zelje da ju vidi i cuje, da vidis kako bi ti odmah, pod hitno odgovorila. ovak-nisi joj interesantan. em ju prcas sa svojim problemima, em pises o nekakvoj zemlji s kojom ona ima veze ko vrag sa svetom vodom, em ju to ne zanima i cisto sumnjam da s epotrudila procitati tvoj mail.

ja bih ti na njenom mjestu natipkala odgovor i rekla nekome da ti odgovori iz ciste pristojnosti. ovak ispada da nasa policajka na motoru ne zna ni osnove kulture. neke stvari se uce doma.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 21:05   #83
To je odavno problem u RH, politika jednostavno ne slusa struku. Mozete vi njih obrazovati koliko hocete ali ako Bruxelles kaze STOP ovi nasi odmah gace skidaju.

Imamo demokratski izabranu vlast i to sa velikom vecinom, imamo veliku oporbenu stranku koja je bila na vlasti prije nje, koliko tu stvarno Ruza Tomasic moze napraviti?

Dali vi sad tu mozete ista zamjeriti jednom jedinom zastupniku?
llepu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 21:35   #84
Quote:
llepu kaže: Pogledaj post
To je odavno problem u RH, politika jednostavno ne slusa struku. Mozete vi njih obrazovati koliko hocete ali ako Bruxelles kaze STOP ovi nasi odmah gace skidaju.

Imamo demokratski izabranu vlast i to sa velikom vecinom, imamo veliku oporbenu stranku koja je bila na vlasti prije nje, koliko tu stvarno Ruza Tomasic moze napraviti?

Dali vi sad tu mozete ista zamjeriti jednom jedinom zastupniku?

cekaj, stani malo. dosta mi je skidanja usranih gaca pred svakim bjelosvjetskim hohstaplerom i guzenja kad god se nekome nadigne mlohava cuna. znam da s eovi nasi ne mogu bahatirati jer smo jedva docekali da nam dozvole doci pred vrata, ali ne smijemo si bas dozvoliti da si svatko s nama brise guzicu.

imamo dekomratski izabranu vlast. sve stoji.

imamo debilnu oporbu-citaj nemamo ju koja s ebavi sama sobom i svojim problemima. i tu oporbu boli kita za sve nas jer se mlate oko fotelja i beneficija.

kaj se ruze tice, ako je tak sposobna i pametna zakaj se nije malo dokazala u kanadi? dosla nam tu pametovat, trlja-brlja, ne zna jel bi piskila ili kakila. jedan glas? pa kaj se nije potrudila malo vise, oformila clanstvo, nesto nam pametno rekla i povela naprijed ako je tako mocna. ne vjerujem nikome. pravasi su isto ekipa koja talasa ko muhe bez glave.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 21:53   #85
Quote:
llepu kaže: Pogledaj post
To je odavno problem u RH, politika jednostavno ne slusa struku. Mozete vi njih obrazovati koliko hocete ali ako Bruxelles kaze STOP ovi nasi odmah gace skidaju.

Imamo demokratski izabranu vlast i to sa velikom vecinom, imamo veliku oporbenu stranku koja je bila na vlasti prije nje, koliko tu stvarno Ruza Tomasic moze napraviti?

Dali vi sad tu mozete ista zamjeriti jednom jedinom zastupniku?
Bio sam u Bruxelles ! Tamo poljoprivrednici naprave šou ! Naši moraju jedanput izgubiti nevinost , inače ćemo biti ......od birokracije u Brislu i vlasti u Hrvatskoj !
Moramo ih obrazovati jer na temelju razgovora sa više desetaka zastupnika , mogu reći da oni ne znaju ni koje zakone imamo !
Za mene je Sabor , Sabor , dio njihovih proizvoda su i zakoni ! Meni za moju proizvodnju mogu reći nije dobra i neću ju kupiti ! Isto tako i zastupnicima smijemo usmeno i na ovakav način reći ; taj zakon je loš , prodajte nekom drugom ! Nije problem prevesti , dio već imamo prevedenog Zakona o nasljeđivanju Nizozemske ! Bio sam i tamo ! Može društvo iz Sabora raspisati referendum i pitati ; da li smo za Beogradski ili Nizozemski zakon ?
Pitam Vas koja struka o ovom govori ? Progovorio sam ja putem medija ; tv , radio , novine , dao sam Mesiću , zastupnicima , bio na prosvjedu pred Saborom , pred Ministarstvom poljoprivrede , bio organizator prosvjeda u Slavoniji ! Problem je što na manje skupine političari neće reagirati , a veće još nije realno mobilizirati ! Vladajući i takozvana oporba mogu još nekoliko godina mirno spavati !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 22:11   #86
organizator prosvjeda u slavoniji? super. zasto ste na putu prema zagrebu zaobisli podravinu, zagorje, prigorje? e moji organizatori, slaba vam je koordinacija.

zapamti đuro, ništ od prosvjeda dok se svi ne ujedinimo. i zaboravimo na vlastite interese. ovom zadnjom recenicom ciljam na seljacke vodje od kojih do sada nikakva korist. frane ivkovic je digao malo frke i to je sve. meni su povodom mraza dosli novinari pa sam im opalila pedalu. poslala sma ih susjedu koji ima ravno hektar, no on ih nije zanimao. ma nemoj, male cemo pustiti da propadnu? da se snalaze kako znaju i umiju? bitan je svatko. nista od nas dok ne krenemo sa mislima u tom smjeru. svi smo bitni.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 08:28   #87
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
organizator prosvjeda u slavoniji? super. zasto ste na putu prema zagrebu zaobisli podravinu, zagorje, prigorje? e moji organizatori, slaba vam je koordinacija.

zapamti đuro, ništ od prosvjeda dok se svi ne ujedinimo. i zaboravimo na vlastite interese. ovom zadnjom recenicom ciljam na seljacke vodje od kojih do sada nikakva korist. frane ivkovic je digao malo frke i to je sve.
Prije sam bio organizator prosvjeda , a zadnjih ! Umjesto prosvjednika na Vladinoj televiziji su prikazali zaleđeno jezero ! Nije im bilo po volji da vide način prosvjeda i transparent ! Sa Franom sam bio kod Mesića 2001! Stipe nije odradio što je Stipe predložio !Bili smo i na drugom sastanku , gdje smo pripremili statut za Središnji savez poljoprivrednih udruga ! Nakon toga uslijedila je intervencija partija , jer im nije odgovaralo da se organizira veća skupina građana !

Vaše razmišljanje ; > dok se svi ne ujedinimo > , po meni nisu realna !
U priči o Isusu imate ime Juda ! Među seljacima uvijek će biti Juda , kojim će politika nešto dati , nešto obećati ! Moje iskustvo od 1995 je takvo !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 15:35   #88
jude vode seljake. kod nekih od tih juda sam imala cast biti doma. a te jude nisu pale s neba vec smo ih izabrali mi sami. i tu nam nikakva ruza tomasevic nece pruziti ruku spasa.

prica o ujedinjenju ne drzi vodu? ok, protestirajte sami, mljekari su krenuli, sad ce doprhat ratari, pa stocari a na cemu kolone ce s ekocoperiti bajkerica ruza. nemrem vjerovati da medju nama proizvodjacima nema ljudi koji ce bubnuti sakom po stolu i reci; gospodo, mene ne mozete kupiti jer nemate novaca. ima. ali takvi ljudi opcenito ne dolaze do izrazaja jer njihovi stavovi, pogledi na zivot i nacin razmisljanja se ne dopadaju vecini. bas kao ni cinjenica da ih se ne moze kupiti. zato ih nigdje nema. a to je moje vidjenje situacije od 1995. godine.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 17:46   #89
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
gospodo, mene ne mozete kupiti jer nemate novaca. ima. ali takvi ljudi opcenito ne dolaze do izrazaja jer njihovi stavovi, pogledi na zivot i nacin razmisljanja se ne dopadaju vecini. bas kao ni cinjenica da ih se ne moze kupiti. zato ih nigdje nema. a to je moje vidjenje situacije od 1995. godine.
Nudili su mi 10 % u novcu da kao predsjednik udruge , odaberem ponudu ! Nisam to prihvatio ! Od 1995. nastojao sam progovoriti o drugačijim rješenjima u poljoprivredi , jer je tu sve vidljivo ! Problem je Sabor , a gospođa Tomašić je zastupnica u tom Saboru ! Dio zakona kupio sam putem NN ,a dio dobio iz Nizozemske ! Sa moje strane dobili su ono što nisu ni vidjeli ! Isto su dobili i viđeniji seljačke vođe ! Ima ona narodna ; šutnja je zlato ! Neki seljački vođe toga se drže , jer šutnja je novac !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 18:00   #90
e slazemo se da je sutnja novac! zato mozda gospodja tomasic i suti. ili se nece zamjerati. ili ju nije briga. izaberi opciju.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 23:44   #91
Žao mi je vidjeti koliko još ima demokratski nezrelih ljudi u Hrvatskoj i na ovom forumu. Nekim ljudima odmah skače kosa na glavi kad se spomene pokoji izolirani desničar na našoj političkoj sceni. Takvi odmah i pišu svakave blesavoče i pokušavaju desničare staviti u okvire ljudožderstva.

Moramo znati: desničari su legalna politička opcija, desničari postoje u svakoj razvijenoj demokraciji, desničari su potrebni da se čuje i njihova priča.
Hrvatska ima najmanje desničara od svih eU zemalja u saboru (HDZ nije desničarska stranka). Nama su desničari potrebni kako bi imali širinu mogućnosti i širinu mišljenja. Oni su potrebni za razvoj demokracije.
Usrano Kljuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 11:36   #92
@Usrano Kljuse

Slazemo se, medjutim.... Vi zaboravljate gdje zivite.

Probajte pitati ljude sto misle o nacionalistima i desnicarima i u vecini cete dobiti odgovore ; ustastvo, koljaci, glupi i neobrazovani ljudi itd...

Mozda to i ne bi bilo tako da nije bilo propagande koja djeluje tamo jos iz proslog stoljeca i koja sustavno unistava HR desnicu.

Rezultat svega - 1 zastupnica u Saboru.

Istina, gdja. Tomasic je zastupnica ali nevjerovatno koliko je vas vecina licemjerna.

Bacate kamenje i trnje tu na nju a imali ste na vlasti prvo HDZ (koji nas je iskoristio i pokrao) pa SDP (jos danas se sjecam Pusicke iz 2000, njezine metle i 300000 radnih mjesta sa govora u STu; isti kao i HDZ) pa opet HDZ pa opet SDP.

Dali imali izbore? Jesmo.
Dali je narod odabrao vlast? Je.
Dali su pravasi nakon izbora u ikakvom polozaju da bilo sto promijene? Ne.

Pred izbore obecajemo gospodarski rast, borbu protiv korupcije, debirokratizaciju, smanjanje javne uprave bla, bla. Kad dodjemo na vlast i kad nema gospodarskog rasta, borbe protiv korupcije, debirokratizacije i smanjanja javne uprave ajmo onda po staroj hrvatskoj temi o ustasama i partizanima, o Jasenovcu i Bleiburgu i to je ono o cemu gdja. Tomasic govori-djeljenje RH.

A narod ko narod, jadan, neobrazovan, izmanipuliran i bez imalo ponosa grize ko keder na glistu.

Poklonite im 100 nizozemskih karanfila, dajte im porcije kinsekog/kanadskog graha, nahranite ih na jedan dan i sve ce vam oprostit.
llepu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 12:32   #93
Quote:
Žuti tis@k kaže: Pogledaj post
Ruža je polupismena policajka i to je sve bitno o njoj
Niti što dodati..sve je koncizno rečeno...niti što oduzeti...
novak63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 17:10   #94
Quote:
llepu kaže: Pogledaj post

Istina, gdja. Tomasic je zastupnica ali nevjerovatno koliko je vas vecina licemjerna.

Bacate kamenje i trnje tu na nju a imali ste na vlasti prvo HDZ (koji nas je iskoristio i pokrao) pa SDP (jos danas se sjecam Pusicke iz 2000, njezine metle i 300000 radnih mjesta sa govora u STu; isti kao i HDZ) pa opet HDZ pa opet SDP.

Dali imali izbore? Jesmo.
Dali je narod odabrao vlast? Je.
Dali su pravasi nakon izbora u ikakvom polozaju da bilo sto promijene? Ne.
kao prva ona nije nikava pravašica, niti je ikad pročitala bilo što vezano uz pravaštvo.
hrestomatije Mirjane Gross polupismeni ljudi poput Tomašićke ili plagijatora Đapića ne mogu razumjeti.
spominješ HDZ i SDP, to su stranke koje su upravo i uništili HSP i pretvorili tu stranku u satelit stranku vladajućih.
Ruža Tomašić je bila članica HSP-a kada se šurovalo i sa HDZ-om i sa SDP-om i sa SNS-om i sa SDSS-om, ona snosi istu odgovornost kao i Đapić jer je bila ni manje ni više nego potpredsjednica.
osoba koja je 20 godina bila uz Đapića i podržavala ga nema jednostavno pravo sebe nazivati pravašem. Ona i dalje govori da je Đapić do 2005. bio izvrstan! Ta žena ne zna govorit, kao što ni Đapić ne zna jednu složenu rečenicu napisati. prema tome tko je više licemjeran od tih tzv. pravaša? nitko. točka.
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 17:42   #95
Quote:
Usrano Kljuse kaže: Pogledaj post
desničari su potrebni
Ne,desničari nisu potrebni.Dapače...smetaju razvoju demokracije.
John Stooges is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 17:50   #96
Thumbs up

Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
kao prva ona nije nikava pravašica, niti je ikad pročitala bilo što vezano uz pravaštvo.
hrestomatije Mirjane Gross polupismeni ljudi poput Tomašićke ili plagijatora Đapića ne mogu razumjeti.
spominješ HDZ i SDP, to su stranke koje su upravo i uništili HSP i pretvorili tu stranku u satelit stranku vladajućih.
Ruža Tomašić je bila članica HSP-a kada se šurovalo i sa HDZ-om i sa SDP-om i sa SNS-om i sa SDSS-om, ona snosi istu odgovornost kao i Đapić jer je bila ni manje ni više nego potpredsjednica.
osoba koja je 20 godina bila uz Đapića i podržavala ga nema jednostavno pravo sebe nazivati pravašem. Ona i dalje govori da je Đapić do 2005. bio izvrstan! Ta žena ne zna govorit, kao što ni Đapić ne zna jednu složenu rečenicu napisati. prema tome tko je više licemjeran od tih tzv. pravaša? nitko. točka.
Bravo kompa
__________________
Goodbye
Žuti tis@k is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 20:02   #97
Da zbrojimo ; znaci imali smo kvislinga pa lopinu kojem je i brat svecenik uzimao novce, kvisling-vicmahera koji slovi kao jedan od najbogatijih ljudi u RH pa sad imamo ubojicu ali Ruza je nepismena. Ma ajmo reci i da je zavrsila 4 godine osnovne skole.

Dakle ako imamo za izabrat; kvislinga, lopinu, ubojicu, kvisling-vicmahera ili polupismenog koga cu odabrat?

Ajde ako nista bar je tako polupismena imala hrabrosti i ocistila dilere iz svog kraja sto eto ovi tako inteligentni, tako pametni, nadareni i blistavi nisu. Bogu hvala na tome jer to znaci da je buducnost RH itekako svijetla uz tako potkovane ljude. Rezultate tih akademika, doktora, magistara i diplomiranih inzenjera vidimo odavno a mozete slobodno biti i polupismen da vidite kamo nas vode.

Zalosno je koliko ste jalni, al to je i rekao BB " tko ce nas na kraju spasiti od nas samih...".

Desnicari smetaju razvoju demokracije? Prestrasno.

Zadnje uređivanje llepu : 02.05.2012. at 20:15.
llepu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 20:57   #98
Quote:
llepu kaže: Pogledaj post
Da zbrojimo ; znaci imali smo kvislinga pa lopinu kojem je i brat svecenik uzimao novce, kvisling-vicmahera koji slovi kao jedan od najbogatijih ljudi u RH pa sad imamo ubojicu ali Ruza je nepismena. Ma ajmo reci i da je zavrsila 4 godine osnovne skole.

Dakle ako imamo za izabrat; kvislinga, lopinu, ubojicu, kvisling-vicmahera ili polupismenog koga cu odabrat?

Ajde ako nista bar je tako polupismena imala hrabrosti i ocistila dilere iz svog kraja sto eto ovi tako inteligentni, tako pametni, nadareni i blistavi nisu. Bogu hvala na tome jer to znaci da je buducnost RH itekako svijetla uz tako potkovane ljude. Rezultate tih akademika, doktora, magistara i diplomiranih inzenjera vidimo odavno a mozete slobodno biti i polupismen da vidite kamo nas vode.

Zalosno je koliko ste jalni, al to je i rekao BB " tko ce nas na kraju spasiti od nas samih...".

Desnicari smetaju razvoju demokracije? Prestrasno.
kad već tako umno citiraš jednog Bušića (koji zapravo nikada nije izjavio niti napisao tu misao koja mu se pripisuje), gle slučaja upravo je Ruža Tomašić potjerala jednog drugog Bušića iz stranke...
da da očistila je ona svoj kraj od Cvika da bi neki drugi mogli nastaviti dilati. više i jače od sitne ribe zvane Cvik.
još kada dodamo da šuti 20 godina o ubojstvu Paradžika...
sveta Ruža ah da... pravašica, desničarka, domoljub... how yes no...
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 22:08   #99
šutnja je zlato i toga se ruža drži ko pijani štef plota u 3 ujutro. zašto ruža šuti, pitajte nju. alfa, svaka čast!
japariću, jel ti sad jasnije zakaj sam ti napisala da si poslao pismo na krivu adresu?
inače, da mi netko ne bi prišio epitet mrziteljice pravaštva i desnice uopće.. gade mi se samo lideri.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 02:01   #100
Thumbs down

""Ničega od ratnih zločina osim neistinitih optužbi za paravojnost HOS-a Gregurić se nije mogao sjetiti na suđenju Tomislavu Merčepu, jer za njega ništa ne predstavljaju bezbrojna uhićivanja dragovoljaca HOS-a, višestruka ubojstva pripadnika HOS-a u Zagrebu 1991. godine, uključujući likvidaciju načelnika ratnog stožera HOS-a Ante Paradžika, o čijem nalogu za ubojstvo i previše znaju njegov ondašnji ministar unutarnjih poslova Vekić i bivša potpredsjednica tzv. HSP Ruža Tomašić koja dvadeset godina kukavički i licemjerno niječe ili šuti o zapovijedi vrhovnog komandanta i predsjednika Republike Hrvatske da predsjednika i potpredsjednika HS-a treba bezuvjetno smaknuti.""
Rojžica si bila....
Prog rock is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.