Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2017., 16:05   #2021
Meni su dali čitač u Petrinjskoj kada sam dizao u 5. mjesecu.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 16:23   #2022
Ccc vi povlašteni Zagrepčani
Doduše ja sam bila u prvim turama nakon uvođenja pa možda su dosad shvatili zašto se nitko ne prijavljuje 😂
Eto... Nemoj još kupovat, možda dobiješ

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 16:45   #2023
Ali nije neka kvaliteta. Izgrebao mi je osobnu. Lozinka koju su mi dali je kriva ili sam ja glup jer sam uspio zaključati osobnu. Tako da ništa od elektronike što se mene tiče.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 16:55   #2024
Vjerojatno naručili turu onih što ih Kinezi prodaju po 6-7$ 😂

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 17:55   #2025
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
U LINKSa, Chipoteke... 100-150kn... S ebaya možeš naručiti za 10ak$
Ako nećeš koristit osobnu za najjači pristup e-građaninu onda ni ne moraš aktivirati elektronski pristup. Ako aktiviraš možeš kroz 90 dana od podizanja, ako ne onda moraš nakon tog isteka uzet novi kod.
Po meni glupost. Ako su već uvodili, onda su uz osobnu trebali dijeliti i čitače. Ovako ne znam nikog tko je aktivirao sebi elektronski pristup.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Nisam znala da vrijedi ograniceno lozinka. Moram onda aktivirati pristup.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 17:57   #2026
Piše na onom papiru što dobiješ s njom... Ako istekne moraš ići tražit novu... Isto vjerojatno vrijedi i ako bude kakva greška kao gore, iako je pitanje jel kriva šifra ili škart čitač...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 20:27   #2027
Quote:
loser_bolan kaže: Pogledaj post
Danas htio sa obitelji prijeci granicu sa BiH i policajac mi uzeo osobnu. Kaze da nije vazeca. Dao mi je nekakav papircic i rekao da si indem napraviti putovnicu. Sada sam ostao bez ikakve iskaznice. Putovnica mi je davno istekla i uvijek sam putovao sa osobnom. Sutra bi moglo biti zanimljivo kod policije...
Inace zivim u Becu i ocito sam zaboravio odjaviti boraviste, odnosno, do danas nisam imao pojma da se moram ovdje odjaviti.
Da li je netko imao slicnih poteskoca?
Za nekoliko dana trebam ponovno na posao.
Jedno pitanje, mozda znas odgovor, posto vidim da si prosao kroz tu situaciju. Kad sam odlazio iz Hrvatske van, zelio sam napraviti odjavu no teta na salteru u Petrinjskoj mi je rekla.. "Ne, to se radi samo ako si vise od dvije godine vani, a onda to mozes napraviti i u nasem konzulatu." Sad vidim da se oko toga dosta zaostrila situacija, dosta ljudi je proslo kao i ti pa sam otisao u konzulat napraviti to i izvaditi putovnicu, zlu ne trebalo, no to je procedura koja traje minimalno 6 tjedana. Nije to ni toliko bitno, proci ce 6 tjedana brzo (za mjesec i pol dana, jel .. ) a ne mora biti ni da sam im u sistemu, no zanima me, s obzirom da putujem za tjedan dana na godisnji odmor u Italiju (znaci u Hrvatsku necu ni dolaziti ni prolaziti), a da su i meni na taj nacin ponistili osobnu, moze li mi se desiti da zapnem tako vani? Mislim, to bi bio cisti horor, ti si bar mogao otici srediti do zagreba i zurno srediti dokumente, sto da ja radim, da plivam s juga Italije do doma?
Znaci, zna li netko da li se to "ponistenje osobne" vidi i na internacionalnim prijelaznim tockama, ili samo u Hrvatskoj? Do sad sam prosao u zadnjih godinu dana nekoliko zemalja s osobnom, nisam imao nigdje problema.. no sad mi bas nije svejedno.
__________________
If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose.
zvonimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 21:35   #2028
Samo se kod nas vidi za sada.

Ako se želiš trajno nastanit u inozemstvu onda se odjavljuješ i prije odlaska u RH ili u DKP-u.Ako se ne želiš trajno nastanit onda samo vršiš prijavu privremenog odlaska a za najduže 5 godina i osobna sa prebivalištem u RH ti ostaje i ne poništava se.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 22:06   #2029
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Samo se kod nas vidi za sada.

Ako se želiš trajno nastanit u inozemstvu onda se odjavljuješ i prije odlaska u RH ili u DKP-u.Ako se ne želiš trajno nastanit onda samo vršiš prijavu privremenog odlaska a za najduže 5 godina i osobna sa prebivalištem u RH ti ostaje i ne poništava se.
Hvala ti puno, nisam siguran sto tocno zelim, moram pitati zenu i djecu . Poceti cu s prijavom privremenog odlaska, a znas da si mi izbrisao puno brige i straha prije godisnjeg, jer prateci postove unazad vidim da si izuzetno kompetentan. Hvala jos jednom!
__________________
If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose.
zvonimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 22:30   #2030
Trenutno nemaš namjeru ostat vani jer ti nitko ne može dokazat drugačije pa zato ideš samo prijavit privremeni odlazak.

"Ako nije u mogućnosti doći u Republiku Hrvatsku, obavijest o svojem privremenom boravku u inozemstvu može dati i u diplomatskoj misiji/konzularnom uredu Republike Hrvatske u inozemstvu te mora priložiti odgovarajuću dokumentaciju o razlozima privremenog boravka u inozemstvu (potvrdu o zaposlenju, školovanju, dozvolu boravka u inozemstvu i sl., a u nekim slučajevima i svoju pisanu izjavu o razlozima boravka u inozemstvu)."

Njima javiš to što treba a oni će poslat obavijest MUP-u.

Ukoliko se trajno odjaviš RH osobnu možeš napravit u bilo kojoj PP ili PU a putovnicu bez obzira na trajnu odjavu ili privremeni odlazak možeš napravit u DKP-u.

Ionako sve imaš ovdje
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 17:20   #2031
Nova osobna izvadjena u HR ali sa upisanim istim prebivalistem iz BiH u njoj kao i putovnica iz konzulata u BiH. Naravno, osoba se nije odjavila sa prebivalista u BiH niti je jos stekla trajni boravak u Njemackoj.
Da li ta osobna iskaznica i dalje vrijedi za prelazak granice, ili se mora raditi nova sa njemackom adresom?!

Zadnje uređivanje pelcer224 : 13.07.2017. at 17:34.
pelcer224 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 16:45   #2032
Ne mora steći trajni boravak u njemačkoj da bi imala osobnu sa njemačkom adresom.nitko ne može provjerit da li živi u bih osim ako vozi njemačke tablice.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 23:31   #2033
Da dodam osoba nikada nije imala prebivaliste u HR.
Sta je zakonski ispravnije a sta u praksi ciniti sada kada radi u Njemackoj?
Ako zamijeni osobnu na njemacku adresu sta onda sa bosanskom adresom u putovnici itd.?

Zadnje uređivanje pelcer224 : 14.07.2017. at 23:49.
pelcer224 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 23:37   #2034
Da dodam osoba nikada nije imala prebivaliste u HR.
Sta je zakonski ispravnije a sta u praksi ciniti sada kada radi u Njemackoj?
Ako zamijeni osobnu na njemacku adresu sta onda sa bosanskom adresom u putovnici itd.?
pelcer224 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 10:39   #2035
Ništa,putovnica ne služi više kao dokaz o prebivalištu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:31   #2036
Za ovu osobnu kaj je rok izrade 3 dana se mora u ZG po nju, ak se ne varam. Kaj je s ovom gotovom za 10 dana? Isto se mora podignuti u ZG il dolazi u postaju gdje ste zatražili osobnu? Hvala.
Kloereu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 20:40   #2037
u postaji.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 21:01   #2038
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
u postaji.
Hvala na odg. Možete li mi jos samo reći da li pitaju i za razlog zbog kojeg želite užurbani postupak ili samo kažeš kojim postupkom želiš i to je to? Hvala!
Kloereu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 21:29   #2039
Boli ih briga,daj lovu i kraj priče.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 19:55   #2040
Jel netko podnosio zahtjev na ovim novijim šalterima (koji nisu u Petrinjskoj)?
Jel manja gužva nego u Petrinjskoj?
Da li moram imat boravište/prebivalište u Novom Zagrebu ako želim predat zahtjev u VI. Policijskoj postaji Zagreb ili mogu iz Prečkog isto tamo predat?
docc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:21.