Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2015., 01:45   #41
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
Recite sto zelite, ali Sforza ima pravo, pokusati diskreditirati covjeka samo po pripadnosti stranci je bezveze. Ja cak osobno poznam par Hdzovaca koji su sjajni ljudi, a ako tamo ima takvih, ima zacijelo i u Hnsu, Sdpu, Hssu...
s obzirom koliko ih je (hdzovaca), među njima bi sigurno naišao i na crvenokosog Kineza sa šest prstiju na ruci.

dok HNS nema tu privilegiju u smislu brojnosti članstva

Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
HNS mu neću uzeti za zlo jer nemam pojma kolko dugo je član. Nominalno bi i ja bio član iste stranke da moram birati po nominalnom svjetonazoru, ali pored svega kaj znam, nikada

Mislim da su ga iz stranke pogurali kao novo lice, nekompromitirano i definitivno stručno.
vezano uz HNS, toj stranci dobro pristaje izreka jednog našeg poznatog novinara lijeve orijentacije:
Ako si korumpiran kao HDZ-ovac, i glup kao SDP-ovac, odmah se vidi da si HNS-ovac.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 07:54   #42
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
Recite sto zelite, ali Sforza ima pravo, pokusati diskreditirati covjeka samo po pripadnosti stranci je bezveze. Ja cak osobno poznam par Hdzovaca koji su sjajni ljudi, a ako tamo ima takvih, ima zacijelo i u Hnsu, Sdpu, Hssu...
HDZ i SDP su miljama ispred ove uhljebničko-interesne sekte zvane HNS. Biti član takve sekte dovoljno govori o osobi.
GojkoVelicanstv is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 13:41   #43
Quote:
šib.trava kaže: Pogledaj post
Još jedan tzv. ljevičar ušao na široka vrata te zaplovio na krilima demagogije i populizma.
Provjereni recept za uvući se nekritičkoj javnosti.

Moj dojam je da je on zamjena s klupe za Puhovskog kojega će se uskoro "osvijetliti".
Liberal je, a ne ljevičar. Postoji itekakva razlika, je su ljevičari u pravilu ekonomski kejnzijanci i/ili socijalisti.

Primjerice, ako hoćeš stvarnog ljevičara, najbolji primjer ti je Goran Marić iz HDZ-a, njegove izjave da "ne trebamo zanemariti ni Marxa", te neargumentirano mantranje protiv neoliberalnog kapitalizma.
__________________
"….Take your protein pills and put your helmet on.."
Mathan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 13:44   #44
Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
Vrlo ružno je pisao o braniteljskom prosvjedu u Savskoj.
Pa sam mu bio poslao mail u kojem sam mu napisao da se može smatrati odgovornim zbog napada na bolesnu braniteljicu u tramvaju, koji je uslijedio idući dan nakon njegovog pljuvačkog članka na Indexu.
U slobodnom društvu svatko ima pravo javno iznositi svoj stav, bez pozivanja na odgovornost (osim toga, gdje ti je dokaz da je nečiji članak bio uzrok ili povod napada? Hrpa gluposti).

Čitao sam članak, bio je kritički, a ne pljuvački.

Postoji ogromna razlika jer su kritički članci utemeljeni na logici i argumentima, dok su pljuvački utemeljeni isključivo na jednostranim emocijama i ideologiji.
__________________
"….Take your protein pills and put your helmet on.."
Mathan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 13:57   #45
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post

Znači HNSovac je, odmah smo zaključili zašto nema stalnih kritika prema Vladi da se raspišu prijevremeni izbori, stalnih kritika prema Zoranu Milanoviću i njegovoj "socijaldemokratskoj" politici zadnje 4 godine, demografskom slomu, nedostatku vizije, rada, privlačenju investicija kroz lakšu-smanjenu birokraciju-nego upravo suprotno, korupciji i nepotizmu ministara, o odlasku mladih i školovanih iz države, nastavi niz...
Netočno.
Očičto ga ne pratiš dovoljno. Njegovih kritičkih članaka spram vladajuće koalicije i negativnih pojava u vrijeme njenog mandata ima koliko hoćeš:

Premijer opet "nema pojma": Milanoviću, plaćen si da rješavaš probleme
"Glup i gluplji" u ministarstvu zdravlja
Evo što bi značio bankrot Hrvatske
Hrvatska - antisocijalna, nehumana zemlja grabeži
Hrvatski socijalisti - ljudi koji ne vjeruju sami sebi
Onima koji u Hrvatskoj dopuštaju gladnu djecu, vrijeme je da odu
Monetizacija autocesta - koncesija potpune katastrofe
Asistenti u nastavi - država novca ima, ali ne za djecu s teškoćama u razvoju
__________________
"….Take your protein pills and put your helmet on.."
Mathan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 14:06   #46
Izvrsna Vojkovićeva analiza koja nikako ne ide na ruku jugonostalgičarima.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...ji/821804.aspx

Svaka čast.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 14:16   #47
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Izvrsna Vojkovićeva analiza koja nikako ne ide na ruku jugonostalgičarima.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...ji/821804.aspx

Svaka čast.
eto to je clanak zbog kojeg sam nekad uzivao citati ga.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 23:09   #48
Ulaskom u politiku - sva vrata se otvaraju. Što se više zmazeš - više vrata se otvara.
Politika je kurva, dotični je političar.
Jedan članak sam pročitao, bio je ok - pogotovo za index koji je meni u rangu dnevno samo kontra pol.
Teško je očekivat objektivnost od strane političara, tu su interesi ipak veći.
Sve stranke žive od ideologije i tu ideologiju ili prihvaćaš ili nisi u stranci.
Što duže bude u stranci - tim više će bit tekstovi bit usklađeni sa strankom.
noname23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 15:27   #49
Evo dobrog Vojkovićevog teksta o Milanovićevim besmislenim letovima:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/z...nd/830440.aspx

Šta jest jest, mislim da i veliki SDPovci (ako ima takvih) moraju priznati da je ovaj slučaj s nepotrebnim letovima u najmanju ruku glupav i nepotreban za njihovu stranku. I to u izbornoj godini.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 22:55   #50
Iako zabavno piše, neprihvatljiv mi je stranački kolumnist wannabe opinion maker i točka.

Bilo bi zanimljivo da se izjasni što točno, osim osobne koristi, želi postići članstvom u jednoj kompromitiranoj stranci kakav je HNS - društveni napredak očito ne, ak već i sam piše da je glavni koalicijski partner kronično nesposoban.

A i to što pljuje po SDP-u je isto tipično haenesovski, stranka koja se i na vlasti ponaša ko da je u opoziciji kad im to odgovara, a pritom uživa sve benefite uhljebljivanja

kaj nije malo sral po Vrdoljaku i ostalim biserima iz MINGO-a koji su vlastite firme u stečaj otfurali a vodili bi nacionalno gospodarstvo. Materijala za pisanje napretek
larlar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 23:03   #51
Quote:
larlar kaže: Pogledaj post
Iako zabavno piše, neprihvatljiv mi je stranački kolumnist wannabe opinion maker i točka.

Bilo bi zanimljivo da se izjasni što točno, osim osobne koristi, želi postići članstvom u jednoj kompromitiranoj stranci kakav je HNS - društveni napredak očito ne, ak već i sam piše da je glavni koalicijski partner kronično nesposoban.

A i to što pljuje po SDP-u je isto tipično haenesovski, stranka koja se i na vlasti ponaša ko da je u opoziciji kad im to odgovara, a pritom uživa sve benefite uhljebljivanja

kaj nije malo sral po Vrdoljaku i ostalim biserima iz MINGO-a koji su vlastite firme u stečaj otfurali a vodili bi nacionalno gospodarstvo. Materijala za pisanje napretek
Zakasnio si sat vremena. Upravo demantira kritike nalik tvojoj kritikom HNSova pijanog ministra:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/a...ku/831543.aspx

No u svakom slučaju moram reći, nevezano samo uz Vojkovića, da se u Lijepoj našoj dobiva dojam da ljudi koji su u političkim strankama ne bi smjeli ništa drugo raditi. To jednostavno ne ide tako. Ok, Vojković piše kolumnu pa je taj element možda nešto značajniji, ali on nije profesionalni novinar, ne živi od toga i fakat ne vidim zašto bi članstvo i pisanje apriorno predstavljali konflikt interesa. Valjda bi prvenstveno trebalo vidjeti što piše. A kao što vidimo iz današnje kolumne, Vojković zna bit kritičan u raznim temama i prema raznim skupinama ili pojedincima.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 23:37   #52
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
Zakasnio si sat vremena. Upravo demantira kritike nalik tvojoj kritikom HNSova pijanog ministra:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/a...ku/831543.aspx

No u svakom slučaju moram reći, nevezano samo uz Vojkovića, da se u Lijepoj našoj dobiva dojam da ljudi koji su u političkim strankama ne bi smjeli ništa drugo raditi. To jednostavno ne ide tako. Ok, Vojković piše kolumnu pa je taj element možda nešto značajniji, ali on nije profesionalni novinar, ne živi od toga i fakat ne vidim zašto bi članstvo i pisanje apriorno predstavljali konflikt interesa. Valjda bi prvenstveno trebalo vidjeti što piše. A kao što vidimo iz današnje kolumne, Vojković zna bit kritičan u raznim temama i prema raznim skupinama ili pojedincima.


Ili ipak ne? Šipuš je nestranački lik
A i iskreno manje su značajni nečiji promili nego štetne i nesposobne odluke klauna vrdoljaka ili gorespomenuto disproporcionalno smještanje svojih kadrova posvuda.

Puno veći problem s andreom zlatar, koja je stranačka kolegica je naravno propustio komentirati
Da je stvarno ozbiljan kolumnist, kritzirao bi i svoje i po cijenu izbacivanja - kao Kolarićka, no čini mi se da se Vojković s tom vrstom vatre ne igra.

Pokloni se ili ukolni, a ostalo je 50 nijansi sive propagande, pa bila ona i u prešućivanju.

Ovo što si napisao - nije da se ne bi mogli ničim baviti pogotovo u mini Hrvatskoj; ako je stranka usmjerena k cilju mogu očekivati i dalje respekt od ljudi, ak nije, a osobno sam dojma da HNS nije, onda ih se smije gledati kroz prizmu odluke da ostaju u stranci.
Imam susjede bivše SDPovce, ljudi koji su odlučili ić ća kad su vidjeli da su iste štetočine ko i hadeze. Misterij mi je zašto netko poput Vojkovića koji je kakti zainteresiran za opći boljitak to ne čini.
larlar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 09:02   #53
Neka napiše tko ga je instalirao u NO Janafa i koliku naknadu prima, ako već neće o šefu kriminalcu i poreznom neplatiši, Vrdoljaku, Pusićki i drugima
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 17:04   #54
Sve mu opraštam nakon ovog članka.
Kažimo istinu - Srbiju vode obrijani Šešeljevi četnici

Iz podužeg odličnog članka izdvojit ću ovu rečenicu:

''Mislite da i dalje ne sanjaju Veliku Srbiju? Sanjaju je, sanjaju, ali kada se probude postaju odmah svjesni da bi im, da nešto oko toga pokušaju, granata iz Panzerhaubitze 2000 doletjela u glavu.''

no_surrender is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 17:09   #55
Ništa novo nije rekao, i on kao i njegovi stranački kolege priželjkuje povratak umivenih čet...ovaj Tadića i bratije na vlast tako da opet mogu prizivat bratstvo jedinstvo, plovit između ada, ljetovat na BriOnima, ali ja ne. Ovi redikuli su perfektna opcija na vlasti u Srbiji. Oni otvoreno govore ono što Tadić i bratija poskrivečki misli.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 11.08.2015., 09:32   #56
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Ništa novo nije rekao, i on kao i njegovi stranački kolege priželjkuje povratak umivenih čet...ovaj Tadića i bratije na vlast tako da opet mogu prizivat bratstvo jedinstvo, plovit između ada, ljetovat na BriOnima, ali ja ne. Ovi redikuli su perfektna opcija na vlasti u Srbiji. Oni otvoreno govore ono što Tadić i bratija poskrivečki misli.
Imaš i soundtrack za svoju trokeljadu:

https://www.youtube.com/watch?v=PGNiXGX2nLU
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 00:42   #57
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
No u svakom slučaju moram reći, nevezano samo uz Vojkovića, da se u Lijepoj našoj dobiva dojam da ljudi koji su u političkim strankama ne bi smjeli ništa drugo raditi. To jednostavno ne ide tako. Ok, Vojković piše kolumnu pa je taj element možda nešto značajniji, ali on nije profesionalni novinar, ne živi od toga i fakat ne vidim zašto bi članstvo i pisanje apriorno predstavljali konflikt interesa. Valjda bi prvenstveno trebalo vidjeti što piše. A kao što vidimo iz današnje kolumne, Vojković zna bit kritičan u raznim temama i prema raznim skupinama ili pojedincima.
Samo bi se osvrnuo na boldani dio - nema objektivnosti na taj način, to jest konflikt interesa, nema bjega od toga.
OK, nije novinar, piše kolumnu i daje svoje viđenje nečeg što se desilo - iznosi mišljenje ali to mišljenje je uvelike definirano sa članstvom u stranci.

Stranački kolumnisti nisu ljudi koji imaju startni kredibilitet koliko god da mišljenje djeluje "objektivno".
Sam izbor tema možemo gledat kao stranačku propagandu koja nastoji prikazati propalu stranku kao neku u kojoj se smije "slobodno govoriti" itd.

Jednostavno stranački kolumnist - neide. I nije samo što piše, nego i o čemu (ne)piše.
noname23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 05:02   #58
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Vidiš kako pogrešno razmišljaš...
Gledaj objektivno.nije teško,a dobro će ti doći u daljenm životu.
Dakle,to je isto kao da kažem da je sve u HDZ šljam,a nije...Marić nije šljam.I sigurno ima još ljudi koji nisu šljam,samo ja to ne znam koji su..

I sad ti sebi uzimaš za pravo vrijeđati Vojkovića i stranku u kojoj je.
Tvoj motiv nesnošljivosti i nepodešene mržnje je zastario i više ne vrijedi.
Vrijeme da počneš promatrati osobe.Slušaj ih što govore.Koliko su uvjerljivi..
Pusti stigmu stranke.Stranka nije familija to je interesna skupina.
Ja sebe smatram desnim, ali momentalno u HDZeu vjerujem samo Mariću od medisjki popularnih članova.

Međutim, ovdje ti je rečeno nešto drugo, da je Vojković HNSovac, da ta stranka samostalno ne prelazi prag, a da članovi HNS-a vladaju državnom imovinom.

Sutra ćemo imati HSLS koji će hvala dontu, kurvajući se s HDZeom dobiti poziciju, a sam ne bi prešao prag.

Pokazalo se da su od ovog užasa HDZ-SDP, gore ove male strančice priležnice u kojima korupcija cvijeta zahvaljujući dontovoj metodi pljačke glasova!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 09:01   #59
Pukovnice, ti veze nemas s desnim sto je vidljivo iz tvojih upisa
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 19:05   #60
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Pukovnice, ti veze nemas s desnim sto je vidljivo iz tvojih upisa
Bojim se da sam ona manjina koja jedina kuži politiku u Hrvata.

Znam ja itekako dobro što je ljevica i desnica i što su "ljevice" i "desnice".

I ne služim se tim terminima, ja više volim termine tipa rasprodaja ili investicija, ulaganje u potrošnju ili u laganje u razvoj, primarna emisija ili zaduživanje kod stranih bankara itd.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:13.