Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Što mislite: U slučaju novih izbora, kako će glasati 300.000 MOSTovih glasača?
Većina će opet glasati za MOST 30 37.97%
Većina će glasati za SDP 13 16.46%
Većina će glasati za HDZ 2 2.53%
Većina će glasati za Živi zid 5 6.33%
Glasovi će se raspodijeliti ravnomjerno 11 13.92%
Većina neće izaći na birališta 18 22.78%
Glasovatelji: 79. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2015., 10:21   #41
Traži se odlučnost i snaga
Most na rijeci Neodlučnost

http://www.vijesti.rtl.hr/kolumnisti...sevic/1832585/
------------
U pravu je kolumnist. Ovo je dobronamjerna kritika.
DJTcro is offline  
Old 26.11.2015., 10:27   #42
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Kaže Crobarometar da MOST ima 20% podrške u narodu, ja kažem da je to dosta više.

Jebe me se šta kažu gnjide "novinari"
imao

pročitaj kad je rađena anketa. zbog novinarskog bombardiranja i svakodnevnih vijesti to se minja iz dana u dan. a sobzirom da rwžimski mediji nemaju milosti, zamisli šta će se tek radit sljedećih miseci u pripremi za prijevremene izbore

Quote:
velmi kaže: Pogledaj post
Zna li itko ista o ovome sto je Grbin napisao na svome zidu:


Inace se nije dokazao kao strucnjak zadnjih godina.

Ovdje pise nesto drugo:
peđa je u pravu a most skuplja jeftine poene jer ti nikome ništa ne bi zabranija s obzirom da kod nas već s proglašenjem zerpa si ostvarija isti učinak za ribarstvo.


jedini političar koji je moga realno proglasit EEZ bija je tito. samo šta je treći unclos održan 1982

kasnije je bilo inicijativa za vrime juge da se proglasi ali već onda država nije imala tu političku snagu, odnosno puno više bi izgubili od zapada šta bi zatvorili pipu nego šta bi dobili

za vrime tuđmana, ponovo su inicijativu pokrenili davorin rudolf i pokojni miro kučić, zadnji hrvatski komunist ) ali franji to nije padalo napamet iz istih razloga ka i SKJ

nakon franje HSS pri 3 izbora u kampanjama govori o isključivom gospodarskom pojasu, 3 puta ulazi u vladu i 3 puta, naravno , ne događa se ništa


razloszi su jasni, talijanski interes je prevelik, a hrvatski ribari ionako većinom žive od izvoza za italiju. prilikom jednih od saziva sabora (možda račanov ili prvi sanaderov mandat) jednostavno su rekli - samo vi proglasite a mi ćemo otežat uvoz vaše ribe. isti sekund su se svi povukli s tih stajališta i to pitanje se samo uvlači u predizborne populističke svrhe (otprilike ka i piranski zaljev ). kasnije kad smo počeli pregovore opet su bile ucjene. danas kad smo u eu, tamo love sve članice eua (u praksi samo mi i talijani).

suma sumarum - za ribarstvo neće se nikad dogodit. a ove gluposti o gospodarenju. i sad mi "gospodarimo", naši znanstvenici rade s EK, rade s ostalim znanstvenicima država koje dijele jadran (malo pročitati o projektu adriamed), tako da su to sve političke priče i pričice koje nemaju veze s vezom


jedino šta može bit interesantno su nalazišta nafte i plina, ali kako mi se čini, mi smo izdavali koncesije na istraživanja i za područje zerpa a ne samo teritorijalnog mora, pa pretpostavljan da već zerp to pokriva iako je tadić svojevremeno govorija da nije. uostalom, ako nekog baš silno zanima, nek prouči treći UNCLOS iz Ria i EU zakone pa nam prenese zaključak

Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Nismo se razumjeli. Daleko mi je manje interesantno divaniti o tome koliko će Most osvojiti glasova na ponovljenim izborima od uočavanja da neki simpatizeri i članovi Mosta pokazuju simptome vrlo slične onima koje na ovom podforumu dugo vremena pokazuju simpatizeri i članovi dviju najvećih stranaka (od kojih bi se Most, navodno, trebao jako razlikovati).

Upisi forumaša MOSTobrana (koji se predstavlja kao član Mosta) zasad mi ne ulijevaju posebnu nadu u nekakve ozbiljnije promjene kad je u pitanju put prema stvarnoj, funkcionalnoj demokraciji.
članovi i simpatizeri mosta su isti kao oni hdza i sdpa. nekritični slijepci. bar je to jasno

a most i demokratičnost... od famoznog tijela nacionalnog vijeća koje valjda ima ulogu HNSovog odbora za hitne slučajeve , preko izglasavanja di se preglasa 11:8, pa kad ti ne odgovara smisliš novo glasanje dok se svi lipo ne slože ka na kubi )

Zadnje uređivanje papundek1981 : 26.11.2015. at 10:39.
papundek1981 is online now  
Old 26.11.2015., 10:31   #43
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Traži se odlučnost i snaga
Most na rijeci Neodlučnost

http://www.vijesti.rtl.hr/kolumnisti...sevic/1832585/
------------
U pravu je kolumnist. Ovo je dobronamjerna kritika.
Da, razlikuje se od ostalih "kritičara" a ovo mi je ključni dio:

"MOST je kao odgovorna reformska opcija, za kakvu se predstavlja, već prije izbora morao dobro razraditi svoj postizborni plan. I znati opciju A, opciju B i opciju C. I aktivirati je već u utorak - dva dana nakon izbora. Birači bi rekli: ‘Evo, odlučni su! Znaju što hoće! Pa baš sam zato i glasao za njih".

Neka već izaberu stranu i krenu. No nekako imam dojam da Petrov zapravo nije dovoljno hrabar za preuzimanje odgovornosti.
listerstorm is offline  
Old 26.11.2015., 10:34   #44
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
"Mi još ne kažemo rečenicu do kraja, a HDZ i SDP već na sve pristaju. To je postalo smiješno. Oni ne pristaju na 100, nego na 105 posto reformi – kaže Ružica Vukovac, članica Nacionalnog vijeća Mosta.

Prema njezinim riječima, Milanović je već na prvom sastanku pitao njihove pregovarače koja ministarstva žele, doslovno rekavši – birajte! Da su pristali na ponudu, dobili bi, kaže, fotelje i zatim nestali sa scene poput HSS-a, HSLS-a i Laburista. Međutim, oni ne žele biti uhljebi."

E, da.....

Partija u strahu!
"Malo" je čudno da toliko različiti pojedinci, sakupljeni "s brda-dola", imaju toliko "zajedničkog" - djeluje zastrašujuće, hitchcockovski!
Ako se analizira odakle dolaze "uhljebi" i što podržavaju, direktno ili indirektno, to "suglasje" upozorava da ono nije iskreno - nešto nije u redu.
Ako netko i nije htio samostalnost Hrvatske, ako pripada frakciji koju je osnovao visoko pozicionirani dužnosnik terorističke tzv. SAO Krajine, ako kao pripadnik nacionalne manjine arbitrira u korist takvih... može li Hrvatska dobiti svoju vladu?!
Da ne dužim, kad su već glasači upropastili svoje glasove (nisu birali), Most bi morao surađivati samo s onima koji se nisu ogriješili o Hrvatsku i njene državljane.

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Old 26.11.2015., 10:41   #45
Quote:
Nikola Duspara kaže: Pogledaj post
"Malo" je čudno da toliko različiti pojedinci, sakupljeni "s brda-dola", imaju toliko "zajedničkog" - djeluje zastrašujuće, hitchcockovski!
Ako se analizira odakle dolaze "uhljebi" i što podržavaju, direktno ili indirektno, to "suglasje" upozorava da ono nije iskreno - nešto nije u redu.
Ako netko i nije htio samostalnost Hrvatske, ako pripada frakciji koju je osnovao visoko pozicionirani dužnosnik terorističke tzv. SAO Krajine, ako kao pripadnik nacionalne manjine arbitrira u korist takvih... može li Hrvatska dobiti svoju vladu?!
Da ne dužim, kad su već glasači upropastili svoje glasove (nisu birali), Most bi morao surađivati samo s onima koji se nisu ogriješili o Hrvatsku i njene državljane.

Pozdrav
Nikola Duspara

Kolega Duspara, bojim se da takvih u Saboru nema.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 26.11.2015., 10:46   #46
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Traži se odlučnost i snaga
Most na rijeci Neodlučnost

http://www.vijesti.rtl.hr/kolumnisti...sevic/1832585/
------------
U pravu je kolumnist. Ovo je dobronamjerna kritika.
samo je ovde zabrlja gadno

Quote:
Pokušaj da oforme veliku koaliciju SDP-a i HDZ-a bolje da ne komentiram. Takav politički diletantizam i utopiju u životu nisam vidio. Pa zar netko misli da bi ljudi koji se ne mogu smisliti

hadeze puno lakše može smislit sdp i sdp puno lakše mogu smislit hdz nego most. to šta sad i jedni i drugi pričaju su gluposti. napravit će i jedni i drugi sve da most pregaze ko plitak potok u jako kratko vrime
papundek1981 is online now  
Old 26.11.2015., 11:28   #47
bernarda jug iz mosta


odlična

najviše mi se sviđa ono da bi žene danas širile noge a ne bi bile trudne, odnosno da bi se jebali ali da im ne uđe

pričali smo zadnja dva tjedna i mi o tome

djeco bit će još bernarde
papundek1981 is online now  
Old 26.11.2015., 11:40   #48
nije mi jasno kako to mostu odgovaraju novi izbori... šta misle da će samostalno moći formirati vladu nakon njih? ne bih rekao, ugl bili bi opet na početku i ako dobiju više glasova nego sada, što ne vjerujem. Osobno mislim da da bi novim izborima samo sdp profitirao.

pomalo sam razocaran ovom situacijom
SayWhatAgain is offline  
Old 26.11.2015., 11:47   #49
Quote:
SayWhatAgain kaže: Pogledaj post
nije mi jasno kako to mostu odgovaraju novi izbori... šta misle da će samostalno moći formirati vladu nakon njih? ne bih rekao, ugl bili bi opet na početku i ako dobiju više glasova nego sada, što ne vjerujem. Osobno mislim da da bi novim izborima samo sdp profitirao.

pomalo sam razocaran ovom situacijom

pa naravno.

osim šta smatram da bi hdz profitira jer samo da maknu karamarka, bujanca i slične iz prvih redova imaju laganini pobjedu. sdp nakon ove 4 godine nerada i hdzove diletantske kampanje je uvatija maksimum maksimuma
papundek1981 is online now  
Old 26.11.2015., 11:51   #50
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Traži se odlučnost i snaga
Most na rijeci Neodlučnost

http://www.vijesti.rtl.hr/kolumnisti...sevic/1832585/
------------
U pravu je kolumnist. Ovo je dobronamjerna kritika.
Ovo uopće nije dobronamjerna kritika.

Glasači su, uglavnom, zadovoljni propadanjem Hrvatske - tako su bar glasovali. Oni koji žele Njen napredak očito su u manjini.
Novinari si mogu dozvoliti luksuz i napadati reformske snage ("papir" podnosi sve), ali onaj tko provodi reforme ne želi greške. Bolje je ne imati nikakvu vladu, nego OPET lošu.
Da bi se započele reforme, mora se odgovoriti na pitanja:
- tko,
- što,
- gdje,
- kada
- KAKO???
Na koje je pitanje Novinar odgovorio?!
Ni na jedno!
Mogao je i ne pisati kritiku, a posebno ne Psihijatra učiti kako se liječi bolesno stanje.

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Old 26.11.2015., 11:52   #51
Quote:
papundek1981 kaže: Pogledaj post
bernarda jug iz mosta


odlična

najviše mi se sviđa ono da bi žene danas širile noge a ne bi bile trudne, odnosno da bi se jebali ali da im ne uđe

pričali smo zadnja dva tjedna i mi o tome

djeco bit će još bernarde
Kaj je ta neartikulirana neotesanka, jedna od mandatarki s liste Mosta?

Na stranu da li je ona za pobačaj ili ne, no ovakav rakurs u kojem sve primitivno svodi na ženinu krivnju i povezivanje s "biti dama", govori ponajviše o njoj. Da je intelektualno posve zapuštena i ne baš inteligentna. A od takve osobe nema koristi u ničem. Samo štete. I takvih smo do sad imali napretek u Saboru i politici općenito.

Nemrem vjerovati da je ovo pri svijesti, bez prisile, govorila u kameru. Samo ako je bila na drogama ili je stand up, može se opravdati. Ili ako je to prilog za news bar.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Old 26.11.2015., 12:04   #52
Quote:
listerstorm kaže: Pogledaj post
Neka već izaberu stranu i krenu. No nekako imam dojam da Petrov zapravo nije dovoljno hrabar za preuzimanje odgovornosti.
Ovo već postaje dosadna, jednolična i izlizana matrica koja se automatski ponavlja, nadam se da se čitate, koliko je to smiješno.
Samo da se nekako, ikako, zaustavi daljnje razgovaranje (ako ga je i bilo u ikakvom konstruktivnom smilu) o suštini, za što materijala i te kako ima u Mostovim papirima koje podnose.
I naravno, odmah je "politički diletantizam", ako se ne prihvati to inzistiranje na politikantskoj užurbanoj odluci da se odluče za jednog od ženika.
Ne, to je PROMJENA načina drpanja vlasti na brzinu, kupovanja glasova manjinaca i ostalih igrica na koji se do sada zbuksavala vlada.
__________________
Quod nocet, saepe docet
štancer is offline  
Old 26.11.2015., 12:11   #53
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Kaj je ta neartikulirana neotesanka, jedna od mandatarki s liste Mosta?

Na stranu da li je ona za pobačaj ili ne, no ovakav rakurs u kojem sve primitivno svodi na ženinu krivnju i povezivanje s "biti dama", govori ponajviše o njoj. Da je intelektualno posve zapuštena i ne baš inteligentna. A od takve osobe nema koristi u ničem. Samo štete. I takvih smo do sad imali napretek u Saboru i politici općenito.

Nemrem vjerovati da je ovo pri svijesti, bez prisile, govorila u kameru. Samo ako je bila na drogama ili je stand up, može se opravdati. Ili ako je to prilog za news bar.

da mi je vidit nekog ko bi je preživija 24 sata u 4 zida jbte, ka da je na načemu. beta verzija one iz colonije
drugi dio intervjua je još jači, triba pogledat

mala je svjetski stručnjak u muško ženskim odnosima, šta je tu sve nadrobila, da bi joj odma doktorat iz psihologije
onda dalje, jedina je sretna a svi ostali su nesretni na cilom svitu. bar sve žene i svi oni koji idu živit vani

zabranila bi ljudima s završenim faksom odlazit vanka

a definitivno najbolja izjava "takav ljudski resurs kakav ima hrvatska nema nijedna država na svitu"

ili u jednom trenutku se kao zgroz (između redaka pročitano)i šta će se privatizirat hr šume i slično a u sljedećem govori kako je najbolje da se zna da je jedan gazda :S

nadam se da će neko iz 4 jedinice odustat tako da nju ubace u sabor.

ako je ona bila 4. na listi, volija bi vidit ove ostale iza nje
papundek1981 is online now  
Old 26.11.2015., 12:13   #54
ogromno veliko razočarenje je ovaj MOST

glasala sam za njih sa figom u džepu i samoj sebi se posrala u usta

koliko sam bila sretna kada su dobili, toliko sam sada zgrozena na svoje sljepilo

pa oni nemaju pojma, oni nemaju ideje, oni imaju zjake koje prodaju

kad pogledam tu ekipu koja pohodi "klauzure" po plitvicama kao da zasjedanja avnoja gledam

ko da ih je jebena sava poizbacala, a ko tek stoji iza famaznog nacionalnog vijeća da mi je znati ili možda bolje ne?

progmeta izbaci to isto fantomsko nacionalno vijeće bez riječi u nekom kafka procesu, a dok petrov dan prije sa karasvrakom i bozanićem pije svete vodice u tajnosti kaptola za to nema veze? poslije ga zovu u antunović. pa zaštitaru u ruku daju papir sa prekirženim likom drage. s tim da je i drago premazan svim mastima i ništa mi ga nije žao, no ovi koji ga iz mosta "osuđuju" nisu ništa bolji :rigoleto:

šta postoje jednaki i jednakiji? e to mi se gadi do ibera i zato u prvom redu, a u drugom redu jer vidim da su to pogubljena telad koja u rezultat bleji ko u šarena vrata, pred kojima čas cvile čas grebu čas predu, nikad ali nikad više ne bi glasala

i vrlo slično razmišljaju ljudi u mom okruženju

svi tamo gledaju svoj interes, uključujući i prgometa. petrov možda nije loš, ali je rigidan, ograničen, neiskusan, nedorastao, a to što je idealist ga ne opravdava za nedostatak plana i razuma i kritičkog rezona

sve mi se više čini da je koncept zvan kao "vlada stručnjaka" na pomolu, blagoslovljena svetim kapima kaptola
i to tek tu nećemo znati tko koga. jebeno

jedini koji valja iz mosta je PETRINA, čovjek je sirovina ali je ljudina

a ovaj lovrinović koji bi devalvirao kunu da bi poticao izvoz? izvoz čega pametnjakoviću, hrvatske gluposti valjda?
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=uB_dYLTHsPA
mala srecica is offline  
Old 26.11.2015., 12:15   #55
@papundek
Usporedi sad nju, tako intelektualno zapuštenu, a gura se voditi zemlju, sa jednom ovako pametnom i duhovitom curom.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Old 26.11.2015., 12:16   #56
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
"Mi još ne kažemo rečenicu do kraja, a HDZ i SDP već na sve pristaju. To je postalo smiješno. Oni ne pristaju na 100, nego na 105 posto reformi – kaže Ružica Vukovac, članica Nacionalnog vijeća Mosta.
I meni je smiješno da baš na sve pristanu. Pa neka oni to napismeno potvrde, pa neka to Most pokaže javnosti da ovi pristaju. Ovako to nekako ostaje mimo svega i daje ovima više prostora da se izvlače kasnije.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Old 26.11.2015., 12:21   #57
Quote:
mala srecica kaže: Pogledaj post
ogromno veliko razočarenje je ovaj MOST

glasala sam za njih sa figom u džepu i samoj sebi se posrala u usta

koliko sam bila sretna kada su dobili, toliko sam sada zgrozena na svoje sljepilo

pa oni nemaju pojma, oni nemaju ideje, oni imaju zjake koje prodaju

kad pogledam tu ekipu koja pohodi "klauzure" po plitvicama kao da zasjedanja avnoja gledam

ko da ih je jebena sava poizbacala, a ko tek stoji iza famaznog nacionalnog vijeća da mi je znati ili možda bolje ne?

progmeta izbaci to isto fantomsko nacionalno vijeće bez riječi u nekom kafka procesu, a dok petrov dan prije sa karasvrakom i bozanićem pije svete vodice u tajnosti kaptola za to nema veze? poslije ga zovu u antunović. pa zaštitaru u ruku daju papir sa prekirženim likom drage. s tim da je i drago premazan svim mastima i ništa mi ga nije žao, no ovi koji ga iz mosta "osuđuju" nisu ništa bolji :rigoleto:

šta postoje jednaki i jednakiji? e to mi se gadi do ibera i zato u prvom redu, a u drugom redu jer vidim da su to pogubljena telad koja u rezultat bleji ko u šarena vrata, pred kojima čas cvile čas grebu čas predu, nikad ali nikad više ne bi glasala

i vrlo slično razmišljaju ljudi u mom okruženju

svi tamo gledaju svoj interes, uključujući i prgometa. petrov možda nije loš, ali je rigidan, ograničen, neiskusan, nedorastao, a to što je idealist ga ne opravdava za nedostatak plana i razuma i kritičkog rezona

sve mi se više čini da je koncept zvan kao "vlada stručnjaka" na pomolu, blagoslovljena svetim kapima kaptola
i to tek tu nećemo znati tko koga. jebeno

jedini koji valja iz mosta je PETRINA, čovjek je sirovina ali je ljudina
ne bi ti bio muž, bit će da bi te razočarao već nakon izlaska iz crkve
skvoter is offline  
Old 26.11.2015., 13:00   #58
Quote:
mala srecica kaže: Pogledaj post
....samoj sebi se posrala u usta....zgrozena na svoje sljepilo ....zjake koje prodaju....zasjedanja avnoja....
ko da ih je jebena sava poizbacala....pije svete vodice....bleji ko u šarena vrata...."vlada stručnjaka" na pomolu, blagoslovljena svetim kapima kaptola
i to tek tu nećemo znati tko koga. jebeno....
Ja u cijeloj ovoj mega emotivnoj ispovijesti nisam primjetio što ti to TOČNO toliko tragično smeta osim gornjih epiteta i vulgarnosti kojima ih častiš, te izrazito subjektivnog dojma o njihovoj nesimpatičnosti i osobnoj fascinanciji nekakvim kaptolskim vodama i kapima....koje doduše, za razliku od drugih, NIKAD Most kao platforma nije stavljao u diskurs ijednog problema.
No, kako god i srećom, možeš birati provjerene opcije , s obzirom da o njima nemaš tako emotivne tirade, pa ti je Most vjerojatno onda gora opcija od njih.
__________________
Quod nocet, saepe docet
štancer is offline  
Old 26.11.2015., 13:11   #59
Fascinantno je kako forumasi nasjedaju na medije u vezi napada na Most, vjeruju im itd.
Sto ti je moc medija.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 26.11.2015., 13:12   #60
Danas bi trebao biti zadnji dan pregovora ili ima još?
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.