Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2016., 19:26   #61
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Projekt 72 sata nikada nije zaživio niti ne može zaživiti i zato ga je Nakić i ukinuo.Prije nego što idete na operaciju morate ići na pregled kod anesteziologa koji od vas traži hrpu drugih pretraga i nalaza koje ne možete obaviti za par dana nego minimalno mjesec dana.I ako sve bude dobro tek onda možete ići na operaciju.Zato ne znam kome Varga maže oči jer taj projekt nije nikada zaživio i osobno ne znam nikoga tko je operiran u roku 72 sata.
Plan je da u roku 72 sata izađeš sa planom liječenja i započmeš ga. Odlazak anesteziologu i pretrage je početak liječenja. Iako kojih minimalno mjesec dana priprema za operaciju? Osobno sam operiran u roku od tjedan dana, nije bio onkolloški slučaj pa moguće da su različiti uvjeti.

Ali po tvome nitko ne bi preživio upalu slijepog crijeva ako anesteziolog od tebe traži toliko pretraga.

Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
To ti sve ovisi o tome koliko ćeš čekati za sve te pretrage.U najboljem slučaju operacija može biti za mjesec dana(uglavnom rijetko,ali se događa).
Pa to i kaže zakon 72 sata da ti pacijenti preskaču liste čekanja.
Ovisnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 19:30   #62
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Projekt 72 sata nikada nije zaživio niti ne može zaživiti i zato ga je Nakić i ukinuo.Prije nego što idete na operaciju morate ići na pregled kod anesteziologa koji od vas traži hrpu drugih pretraga i nalaza koje ne možete obaviti za par dana nego minimalno mjesec dana.I ako sve bude dobro tek onda možete ići na operaciju.Zato ne znam kome Varga maže oči jer taj projekt nije nikada zaživio i osobno ne znam nikoga tko je operiran u roku 72 sata.
Uglavnom ne radi se samo o operacijama nego i o drugim pretragama, a s ciljem da čovjek izbjegne nepotrebni stres.

"sedamdeset dva sata bit će maksimalno razdoblje između dijagnosticiranja i početka kirurškog, radioterapijskog ili kemoterapijskog liječenja onkološkog bolesnika."
dit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 19:33   #63
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
netocno, sve sto treba za anesteziologa moze se obaviti u jednom danu
kad je hitno obavi se u bolnici za par sati (osobno iskustvo hitnih i nehitnih priprema za op)
Naravno da se u slučaju hitnosti sve pretrage obave odmah,ali u ostalim slučajevima to ne traje jedan dan jer prvo se ide na pregled anesteziologu(što se često dugo čeka)i onda on izdaje upute koje sve pretrage treba obaviti te se one obavljaju danima(fizički ne možeš obaviti sve pretrage u jedan dan jer se to obavlja na raznim mjestima).
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 19:34   #64
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Projekt 72 sata nikada nije zaživio niti ne može zaživiti i zato ga je Nakić i ukinuo.Prije nego što idete na operaciju morate ići na pregled kod anesteziologa koji od vas traži hrpu drugih pretraga i nalaza koje ne možete obaviti za par dana nego minimalno mjesec dana.I ako sve bude dobro tek onda možete ići na operaciju.Zato ne znam kome Varga maže oči jer taj projekt nije nikada zaživio i osobno ne znam nikoga tko je operiran u roku 72 sata.
Ajda skratimo patnju, da mozes mjesecima ici na pripremne preglede, ali mozes ih obaciti i u jedan dan, kada si pacijent bolnice.
Ako nisi pacijent bolnice, odes neku privatnu polikliniku i platis za set pripremnih preglada za operaciju.

Meni je za svekrvu koja je bila polupokretna i poludementna trebalo cijela 3 sata za zavrsiti sve pretrage pred operaciju kuka! ( cijene 2005 godine 800kn u privatnoj poliklinici, da ih sada ne reklamiram).
Svaka operacija moze imati specificne pretrage, neke zbog infuzija, neke zbok bakterija, itd, ali je fama od mjesec dana nastala neradom u primarnoj zastiti, i GURANJEM PACIJENATA U PRIVATNE POLIKLINIKE!

(npr meni za operaciju nisu htjeli priznati nalaze iz poliklinike, nego sam 2 tjedna hopsala po pregledima,u dispanzerima ceskali onu tvar, 4 covjeka na RTG, ne radi UZV, itd)

Prave se ludi, i sad opstruiraju odlicnu ideju o 72 sata pripreme za operaciju, koja odmah i psihicki pomaze sto oboljelima, sto njihovoj obitelji.

KRVNICKI DRSKO!
__________________
Lupanjem glavom u zid trosis 150 kcal/h
Poslovica indijanskog plemena Čejena : "Narod nije pokoren dok srca njihovih žena nisu slomljena."
swap is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 19:35   #65
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
netocno, sve sto treba za anesteziologa moze se obaviti u jednom danu
kad je hitno obavi se u bolnici za par sati (osobno iskustvo hitnih i nehitnih priprema za op)
Ma ako je od SDP-a onda to niš ne valja...
dit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 19:35   #66
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Pa i nismo, u cjelini gledavši.
Prevagu je dao Most, tj. glasači koji nisu glasali za ovakve ljude ni u primisli, a koje je milo lice Petrova navuklo na tanak led, pa i sve nas.



Kad bi ti jednom mogla kritizirat potez ove Vlade, a da ne spomeneš bivšu Vladu, bila bi vjerodostojniji sugovornik, a ovako ti je sve bzvze....
Samo govorim cinjenice. Ne kritiziram, nego govorim sto se dogadja.

Vi potezete prigovore za radzoblje unatrag do 1990, ja za razdoblje zadnjih par mj.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 19:35   #67
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
netocno, sve sto treba za anesteziologa moze se obaviti u jednom danu
kad je hitno obavi se u bolnici za par sati (osobno iskustvo hitnih i nehitnih priprema za op)
Gdje to?
Ne pišemo o saobraćajkama ili slično kad s hitnom završiš u bolnici pa odmah sve obave
Iskustvo sa predpripremama - par mjeseci
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 19:35   #68
Quote:
Ovisnost kaže: Pogledaj post
Plan je da u roku 72 sata izađeš sa planom liječenja i započmeš ga. Odlazak anesteziologu i pretrage je početak liječenja. Iako kojih minimalno mjesec dana priprema za operaciju? Osobno sam operiran u roku od tjedan dana, nije bio onkolloški slučaj pa moguće da su različiti uvjeti.

Ali po tvome nitko ne bi preživio upalu slijepog crijeva ako anesteziolog od tebe traži toliko pretraga.



Pa to i kaže zakon 72 sata da ti pacijenti preskaču liste čekanja.
Ja tu ne spominjem hitne operacije koje se moraju obaviti odmah nego operacije koje nisu hitne(npr.srca,štitnjače...).
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 19:38   #69
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Naravno da se u slučaju hitnosti sve pretrage obave odmah,ali u ostalim slučajevima to ne traje jedan dan jer prvo se ide na pregled anesteziologu(što se često dugo čeka)i onda on izdaje upute koje sve pretrage treba obaviti te se one obavljaju danima(fizički ne možeš obaviti sve pretrage u jedan dan jer se to obavlja na raznim mjestima).
I šta ti ije jasno da po programu onkološki bolesnici postaju hitni slučajevi?

Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Ja tu ne spominjem hitne operacije koje se moraju obaviti odmah nego operacije koje nisu hitne(npr.srca,štitnjače...).
Ili mi u kupe ti u špade. Složio si se da je izvedivo, ali i dalje pričaš da je program neprovediv
Ovisnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 19:41   #70
Quote:
Ovisnost kaže: Pogledaj post
I šta ti ije jasno da po programu onkološki bolesnici postaju hitni slučajevi?
Pokušava samog sebe uvjeriti u opravdanost ukidanja programa...
dit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 19:41   #71
Quote:
Ovisnost kaže: Pogledaj post
I šta ti ije jasno da po programu onkološki bolesnici postaju hitni slučajevi?
Ne znam niti jednog onkološkog bolesnika koji je operiran u roku 72 sata.
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 19:43   #72
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Ne znam niti jednog onkološkog bolesnika koji je operiran u roku 72 sata.
"sedamdeset dva sata bit će maksimalno razdoblje između dijagnosticiranja i početka kirurškog, radioterapijskog ili kemoterapijskog liječenja onkološkog bolesnika."
dit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 19:45   #73
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Ne znam niti jednog onkološkog bolesnika koji je operiran u roku 72 sata.
Koliko onkoloških bolesnika poznaješ?

Dragan Korolija Marinić, bivši pomoćnik tadašnjeg ministra Varge, kazao je da brojke pokazuju da se taj program itekako provodio.

“Od travnja prošle godine do prosinca, zbrinuto je negdje 2300 pacijenata u pet hrvatskih KBC-ova”, kazao je za Novu TV dr. Dragan Korolija Marinić i dodao da bi ukidanje značilo korak unazad.

Konkretan broj koliko ih je
Ovisnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 19:45   #74
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Ne znam niti jednog onkološkog bolesnika koji je operiran u roku 72 sata.
Ja znam one koji su operirani u takvom roku prije pocetka programa 72, ali uz kovertu ili telefonski poziv.

Kakle opet se vracamo na staro , korupcija i nepotizam!
__________________
Lupanjem glavom u zid trosis 150 kcal/h
Poslovica indijanskog plemena Čejena : "Narod nije pokoren dok srca njihovih žena nisu slomljena."
swap is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 19:46   #75
Quote:
Ovisnost kaže: Pogledaj post
Koliko onkoloških bolesnika poznaješ?
Tri.To jest mala brojka,ali dovoljno da znam da taj projekt nije zaživio.To su i liječnici potvrdili.
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 19:47   #76
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Ne znam niti jednog onkološkog bolesnika koji je operiran u roku 72 sata.
ti si u nekoj udruzi ili u bolnici ili si nekako povezan sa onkološkim bolesnicima.

I ne idu svi na operacije
pogledaj par postova iznad svog - dit je napisao

EDIT: vidi, sva sreća pa je ispalo dobro, ali sam ja koristila taj program
da im se nisam javila na redovan pregled bi čekala najmanje 4 mjeseca
Da je nešto trebalo ne znam jel bilo u roku 72 sata ali bi sigurno bilo znatno prije nego da čekam prvo 4 mjeseca na pregled pa onda dalje
da i nije u roku 72 sata, u roku nekoliko dana je također izuzetno dobro.

A sada toga više - nema
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 19:51   #77
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Tri.To jest mala brojka,ali dovoljno da znam da taj projekt nije zaživio.To su i liječnici potvrdili.
Pilot projekt je koji se provodi. Polako će brojke bit sve bolje i bolje. Trenutno se provodi samo u 4 bolnice i to ne na svim pacijentima. Naravno da nije optimalno ali ako sad ne predloži nešto bolje i ne počne raditi na tome usra se i to lipo naš ministar.

Samo prava istina je da se ide štedit i jbga. Onkološki pacijenti su mu očito prvi na listi, a izjavu poput njegove još nigdi nisam vidija i odi ne govorimo o lijevima i desnima nego da osoba kaže da su to uglavnom stari pacijenti itd. Sam bi trebao odstupiti samo zbog toga.
Ovisnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 19:56   #78
Quote:
Ovisnost kaže: Pogledaj post
Pilot projekt je koji se provodi. Polako će brojke bit sve bolje i bolje. Trenutno se provodi samo u 4 bolnice i to ne na svim pacijentima. Naravno da nije optimalno ali ako sad ne predloži nešto bolje i ne počne raditi na tome usra se i to lipo naš ministar.

Samo prava istina je da se ide štedit i jbga. Onkološki pacijenti su mu očito prvi na listi, a izjavu poput njegove još nigdi nisam vidija i odi ne govorimo o lijevima i desnima nego da osoba kaže da su to uglavnom stari pacijenti itd. Sam bi trebao odstupiti samo zbog toga.
Ako je riječ o pilot projektu to je druga priča.Ali,mi nemamo dovoljno osoblja da bi se operacija ili kemoterapija obavila u roku od 72 sata.I HUBOL je stao uz ministra Nakića.
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 20:00   #79
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Ako je riječ o pilot projektu to je druga priča.Ali,mi nemamo dovoljno osoblja da bi se operacija ili kemoterapija obavila u roku od 72 sata.I HUBOL je stao uz ministra Nakića.
http://www.nacional.hr/udruga-pacije...ata-los-potez/

Pa i je pilot projekt kojeg je on ukinuo umjesto da ga se nastavilo razvijati, da je pomoglo jednom čovjeku bilo bi super, a ne 2600 ljudi koliko ih je zahvaljujuči ovom projektu bilo bez plave kuverte obrađeno po hitnom postupku.

I cilj projekta je da se to promjeni. Dakle treba ulagati
Ovisnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 20:02   #80
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Projekt 72 sata nikada nije zaživio niti ne može zaživiti i zato ga je Nakić i ukinuo.Prije nego što idete na operaciju morate ići na pregled kod anesteziologa koji od vas traži hrpu drugih pretraga i nalaza koje ne možete obaviti za par dana nego minimalno mjesec dana.I ako sve bude dobro tek onda možete ići na operaciju.Zato ne znam kome Varga maže oči jer taj projekt nije nikada zaživio i osobno ne znam nikoga tko je operiran u roku 72 sata.
Ljudi koji su vodili projekt i koji su bili liječenni u sklopu njega hvale projekt...

Preko 2k ljudi je u manje od godine prošlo kroz njega...

Ali,eto ti,"stručnjak" kaže suprotno jer ti ne znaš nikoga tko je operiran u roku 72h...

Koji smijeh...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.