Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2016., 16:33   #41
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Plačem

Plavobili, stvarno nemaš srama.
Ma imaju oni kvorum, samo mi to ne razumijemo. Kako smo danas imali prilike čuti objašnjeno od gđe Ines - to što nisu imali kvorum je zapravo dokaz da imaju stabilnu većinu i kvorum. Da koji kurac mi hoćemo, kako smo slijepi da to ne vidimo Sjebala ih administracija što im je dala putne naloge do ponedjeljka, a trebali su imati samo do četvrtka.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 16:38   #42
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Kad nema 2/3, dobra je i ovako kako je ispalo:

Josip Milat iz splitskog SDP-a: Milanoviću, ako smo dobili izbore, jesi li ti premijer?
http://www.vecernji.hr/hrvatska/mila...emijer-1059811

Sto se tice UFO plana, gdje si ti bio svo ovo vrijeme? Zar nije bilo on 21, pa fasade, pa izgradnja na Savi, o milijardama eura se govorilo, a ti se sad pravis da ne znas?

Glede INFO plana, to ceka novu vladu. Svaki seljak zna da se ne daje zob kobila koja krepava.

Ok kolega, isto pitanje:

Ako je Karamarko dobio izbore, je li on premijer?
Rok is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 17:39   #43
Stvari se mogu izmijeniti samo da idemo na nove izbore i da se HDZ opet zakuca u oporbu, drugačije ne. Vidimo da kod njih ključa i unutar same stranke. Sramota kakva hrpa nesposobnih niškoristi glupana.
Pilar78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 17:46   #44
Quote:
Pilar78 kaže: Pogledaj post
Stvari se mogu izmijeniti samo da idemo na nove izbore i da se HDZ opet zakuca u oporbu, drugačije ne. Vidimo da kod njih ključa i unutar same stranke. Sramota kakva hrpa nesposobnih niškoristi glupana.
Preslagivanja neće biti jer je preslagivanje nemoguće.
Trzavica ima, no ikakva vlast bolja je nego nikakva.

Most je bivši, a HDZ (DK) nakon svega sigurno ne može do apsolutne većine. Koalicijski potencijal HDZ-a je nakon eventualnih ponovljenih izbora nikakav.

Ponovljeni izbori donijeli bi pokoji mandat više SDP-u, kao i osjetno više mandata Živom zidu.
Na desnici izvan Domoljubne koalicije nema nikog tko bi mogao išta napraviti.
Konzervativci su preslabi, HSP propao, UiO propali, Hrvatska zora propala...

I napisao sam poduži post na Oreškoviću, pa da i ovdje ponovim:
neimanje kvoruma nije nikakva novost, ako se uzme u obzir da je ova koalicija u startu imala tijesnu većinu. Mobilizirat će Milijan svoje zaigrane partnerčiće iz oportunističke koalicije zvana Domoljubna.
Picopievec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 17:51   #45
Ti očito nisi pročitao moj post
Pilar78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 18:05   #46
Quote:
Pilar78 kaže: Pogledaj post
Ti očito nisi pročitao moj post
Ne kontriram ti, nego se nadovezujem.
Citiranje ne znači nužno kontriranje.
Picopievec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 18:08   #47
Quote:
Picopievec kaže: Pogledaj post
Preslagivanja neće biti jer je preslagivanje nemoguće.
Trzavica ima, no ikakva vlast bolja je nego nikakva.

Most je bivši, a HDZ (DK) nakon svega sigurno ne može do apsolutne većine. Koalicijski potencijal HDZ-a je nakon eventualnih ponovljenih izbora nikakav.

Ponovljeni izbori donijeli bi pokoji mandat više SDP-u, kao i osjetno više mandata Živom zidu.
Na desnici izvan Domoljubne koalicije nema nikog tko bi mogao išta napraviti.
Konzervativci su preslabi, HSP propao, UiO propali, Hrvatska zora propala...

I napisao sam poduži post na Oreškoviću, pa da i ovdje ponovim:
neimanje kvoruma nije nikakva novost, ako se uzme u obzir da je ova koalicija u startu imala tijesnu većinu. Mobilizirat će Milijan svoje zaigrane partnerčiće iz oportunističke koalicije zvana Domoljubna.
A možda baš Milijan i stoji iza ove današnje opstrukcije kad uzmemo u obzir tko nije došao na kvorum. Meni se čini da je ovo danas rezultat unutarstranačkih prijepora uoči izbora u HDZ-u i to samo prokazuje koliko su bijedni i jadni. Imali su četiri godine bavit se sami sa sobom jer su ionako bili nikakva oporba, ali ne, oni sada kada su na vlasti već 6 mjeseci rješavaju unutarstranačke trzavice, odron. Drugo nisu ni zaslužili nego da odjebu u opoziciju i da se ljevica opet vrati na vlast.
Pilar78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 18:17   #48
Quote:
Pilar78 kaže: Pogledaj post
A možda baš Milijan i stoji iza ove današnje opstrukcije kad uzmemo u obzir tko nije došao na kvorum. Meni se čini da je ovo danas rezultat unutarstranačkih prijepora uoči izbora u HDZ-u i to samo prokazuje koliko su bijedni i jadni. Imali su četiri godine bavit se sami sa sobom jer su ionako bili nikakva oporba, ali ne, oni sada kada su na vlasti već 6 mjeseci rješavaju unutarstranačke trzavice, odron. Drugo nisu ni zaslužili nego da odjebu u opoziciju i da se ljevica opet vrati na vlast.
Informacije o 2 klana, Karamarkovom i Brkićevom, u HDZ-u plasira najviše Iva Puljić Šego.
Ja nisam sklon tome vjerovati iz prostog razloga - Karamarko nije imao svog protukandidata.
Nezadovoljstvo se moralo personificirati u Karamarkovom protukandidatu.
Svaki potez opstrukcije Karmarka i njemu lojalnih ljudi u vrhu ne vodi probitku pobunjenika. Dapače, bit će prokazani. Bolje ikakva vlast nego nikakva.
Nezadovoljnih ima, ali oni se ne usude raditi takve stvari svojoj stranci i svom šefu. To je stari HDZ-ov mentalitet.

Da je HDZ jadan, apsolutno potpisujem.
Picopievec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 18:20   #49
Da, ali je isto tako činjenica da je dosad imala sve točne informacije, znači netko iz HDZ-a to pušta. Nadalje, pozicija predsjednika stranke nije toliko bitna, najbitniji je ovaj sabor koji dolazi za 2 tjedna, a još jednom te pozivam da pogledaš tko danas nije bio u Saboru i zapitaš se kolika je mogućnost da su baš oni, ratnici koji su vjerojatno vrlo bliski Brkiću izostali? Država je taoc HDZ-ovih unutarstranačkih previranja.
Pilar78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 19:37   #50
Quote:
Rok kaže: Pogledaj post
Ovo

SDP-HNS-HSU-Laburisti - 56
IDS - 3
Čačić
SDSS - 2
Radin
HRID - 2
Stipe Petrina
Veljko Kajtazi

------------------------------------------------------------

Dakle, što kažete?

Igrajmo se igre "Složi svoji većinu!".
Ovi + most 82 mandata
Papy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 15:23   #51
Quote:
Pilar78 kaže: Pogledaj post
Da, ali je isto tako činjenica da je dosad imala sve točne informacije, znači netko iz HDZ-a to pušta. Nadalje, pozicija predsjednika stranke nije toliko bitna, najbitniji je ovaj sabor koji dolazi za 2 tjedna, a još jednom te pozivam da pogledaš tko danas nije bio u Saboru i zapitaš se kolika je mogućnost da su baš oni, ratnici koji su vjerojatno vrlo bliski Brkiću izostali? Država je taoc HDZ-ovih unutarstranačkih previranja.
Piše Iva da se Milijan vraća u Sabor da disciplinira zaigrane dječačiće.
HDZ-ovci i koalicijski partneri iz Domoljubne su prije svega oportunisti i foteljaši, znaju oni jako dobro da neće dobiti ovo što trenutno imaju. Zato će se sve smiriti vrlo skoro.

Što će se dugoročno gledano s HDZ-om dogoditi, ne znam niti me zanima. Ja njima ne želim dobro od 2012. kad je Tomica preuzeo stranku i oko sebe okupio šljam.
Takav HDZ i takvog lidera nije se smjelo braniti, nego se trebalo raditi na njegovoj alternativi. Peglanje imidža Tomice u javnosti, optuživanjem svakog političkog faktora na desnici da je udbaški proizvod, mobiliziranjem ljudi da se glasa za HDZ te agitacija takve stranke s takvim ljudima na čelnim pozicijama je bio loš potez. Neki bi rekli i veleizdajnički.
Ja sam ideološki na desnoj strani i prirodno je da HDZ dobiva moj glas. Međutim on ne dobiva. Ja ne želim glasati za "svoje" samo da lijevi ne ostanu na vlasti. Ja želim da "moji" budu što bolji i da što je više moguće uspješnih i neokaljanih ljudi vodi "moje".
Ne studira se da se na ispitima nešto našvrlja za dvojčicu. Nego da se izvuče najbolje i nauči najviše, jer jedino na takvim temeljima se kasnije može uspjeti u struci. Slično je i u politici. Na temeljima koje ti čine Bujanec, Mamić i takva ekipa ne može se voditi ispravna i državnička politika. Uvijek treba težiti boljem, a loše stvari ispravljati.
Bojim se da će držanje na životu Tomice i njegove ekipe na čelu HDZ-a biti dugoročno štetnije od 4-godišnje vladavine Zorana Milanovića.
Picopievec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 15:33   #52
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Od svega mi je najviće žao Marića. Uvjeren sam da se već pita koji vrag ga je tjerao u ovo
Baš.. kak je sam zbrisao s govornice

Quote:
Plinkiton kaže: Pogledaj post
Ma sad bu to Miki presložio tako da će domoljubi imati 2/3 većinu. Samo još čeka da mu se vrati Perkovićka s turnira.
Pih, Sandrica kad digne ruku, ta bu vredila za bar 2 komada

Quote:
Picopievec kaže: Pogledaj post
I napisao sam poduži post na Oreškoviću, pa da i ovdje ponovim:
neimanje kvoruma nije nikakva novost...
Neimanje kvoruma 3 tjedna za redom je jebena katastrofa i znak raspadanja.

Quote:
Picopievec kaže: Pogledaj post
Nezadovoljstvo se moralo personificirati u Karamarkovom protukandidatu.
Vjerovatno je još živo sjećanje šta je radio protukandidatima na prošlim izborima - a onda čak i nije bio predsjednik stranke, nego samo jedan od kandidata.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 15:35   #53
Petrov: Prijevremeni izbori mogući, ali se to neće dogoditi prije jeseni

Čelnik Mosta Božo Petrov sudjelovao je danas na proslavi Dana grada u Omišu gdje je po prvi puta otvoreno rekao kako su prijevremeni izbori i pad Vlade - moguća opcija.

- Prijevremeni izbori su mogući, ali mislim da se to neće dogoditi prije jeseni. Iza ljeta se izglasavaju svi bitni zakoni i, ako će Vlada pasti, to će se dogoditi tada - kazao je Petrov.

Osvrnuo se i na nedavne ostavke Ivana Kovačića i Ivice Relkovića.

- Tim potezima pokazala se samo jedna stvar. Ljudi u Mostu politikom se ne bave zbog fotelja - kazao je Petrov.


http://www.hrsvijet.net/index.php/vi...i-prije-jeseni

Ova zadnja recenica mi je bas dan uljepsala. Kad se sjetim kako su se vrli pontonci grcevito borili da ih se ne ugura na silu za ministre onih 6 ministarstava, sramim se sto sam samo i pomislio da bi oni mogli gramzljivi za foteljama.

Inace, zlobnici kazu da su Kovacic i Relkovic digli sidro jer su skuzili da mostic tone u zitko blato vastite nesposobnosti i nedosljednosti, da ne kazem stogod gore, pa ne zele da se i oni sami umoce.

Boze, bez brige, samo drukaj za izbore, moci ce Crni sloziti vecinu i bez tebe.

Zadnje uređivanje Plavobili : 16.05.2016. at 15:58.
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 18:21   #54
Talking

Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Baš.. kak je sam zbrisao s govornice



Pih, Sandrica kad digne ruku, ta bu vredila za bar 2 komada



Neimanje kvoruma 3 tjedna za redom je jebena katastrofa i znak raspadanja.



Vjerovatno je još živo sjećanje šta je radio protukandidatima na prošlim izborima - a onda čak i nije bio predsjednik stranke, nego samo jedan od kandidata.
A ovaj tu dolazi sa štakom u sabor. Nije tak star kako izgleda, ima 57 let.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...du/892833.aspx

Bandićevo novo grlo u ergeli. I sam priznaje da su ga uhljebili i jebe mu se za komentare širokih narodnih masa. Isti kao i gospodar mu Mile B.
__________________
Goodbye
Žuti tis@k is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 16:43   #55
Ovdje se radio samo o zagrebackoj skupstini, ali je poruka na drzavnoj razini vise nego jasna:

Bandić: Podržavam Mikulića za predsjednika zg Gradske skupštine
http://direktno.hr/en/2014/domovina/...%C5%A1tine.htm
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 16:48   #56
Talking

MILE:
""Ne kadroviramo, to je po 'difoltu', normalno je da dižemo ruku, kao što su oni dizali ruke za potpredsjednike Skupštine i bivšeg predsjednika", rekao je Bandić pojasnivši da će Mikulića, dosadašnjeg potpredsjednika Gradske skupštine, za predsjednika izabrati skupštinska većina kao što je izabrala Darinka Kosora iz HSLS-a koji je podnio ostavku."

Sve će napraviti da ga HDZ spasi od zatvora, ali sve je to već godinama u "mašineriji" i pritvori, optužnice koje jedna drugu stižu, suđenja, itd. neće izbjeći taman da njegova stranka ima 80 ruku u Saboru
__________________
Goodbye
Žuti tis@k is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 18:40   #57
Quote:
Žuti tis@k kaže: Pogledaj post
MILE:
""Ne kadroviramo, to je po 'difoltu', normalno je da dižemo ruku, kao što su oni dizali ruke za potpredsjednike Skupštine i bivšeg predsjednika", rekao je Bandić pojasnivši da će Mikulića, dosadašnjeg potpredsjednika Gradske skupštine, za predsjednika izabrati skupštinska većina kao što je izabrala Darinka Kosora iz HSLS-a koji je podnio ostavku."

Sve će napraviti da ga HDZ spasi od zatvora, ali sve je to već godinama u "mašineriji" i pritvori, optužnice koje jedna drugu stižu, suđenja, itd. neće izbjeći taman da njegova stranka ima 80 ruku u Saboru
Ne da mi je Bandic neka simpatija, ali je zanimljivo da ga pred zadnje predsjednicke izbore, kad je najavio kandidaturu, i time krenuo uz dlaku partiji i pravedniku, 'apsi policija iz Rijeke http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijek...uhitio-Bandica .

Zato bas onda i zasto policija iz Rijeke? Zanimljivo, a!
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 18:57   #58
Talking

Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Ne da mi je Bandic neka simpatija, ali je zanimljivo da ga pred zadnje predsjednicke izbore, kad je najavio kandidaturu, i time krenuo uz dlaku partiji i pravedniku, 'apsi policija iz Rijeke http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijek...uhitio-Bandica .

Zato bas onda i zasto policija iz Rijeke? Zanimljivo, a!
Kad se napio i vozio prema Sljemenu sa šocom, onda ga je zaustavil policajac iz Zagreba i ... dobio otkaz...
Pa možda zato iduće uhićenje i sprovođenje u Remetinec obave osječki ili splitski policajci? Pa onda šibenski, pa varaždinski, pa zadarski....:klap::klap:

Mislim da u optužnicama ne piše da je uhićen zato što se kandidirao, nego zato što je krao i pljačkao, pogodovao jatacima i ponašao se sa gradskim zemljištem i imovinom kao da mu je ćaća iz Bosne to ostavio oporučno da protrajba i razjebe kako želi
__________________
Goodbye
Žuti tis@k is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 20:40   #59
Quote:
Žuti tis@k kaže: Pogledaj post
Kad se napio i vozio prema Sljemenu sa šocom, onda ga je zaustavil policajac iz Zagreba i ... dobio otkaz...
Pa možda zato iduće uhićenje i sprovođenje u Remetinec obave osječki ili splitski policajci? Pa onda šibenski, pa varaždinski, pa zadarski....:klap::klap:

Mislim da u optužnicama ne piše da je uhićen zato što se kandidirao, nego zato što je krao i pljačkao, pogodovao jatacima i ponašao se sa gradskim zemljištem i imovinom kao da mu je ćaća iz Bosne to ostavio oporučno da protrajba i razjebe kako želi
Nista Bandic nije radio drugo ni prije, dok je imao partijsku, ovaj SDP, knjizicu No. 2 (Racan je imao No. 1), pa nije imao niki problemi, cak i kad je napustio drugove s Iblera i krenuo u politicke vode samostalno.

Nisu ga dirali ni kad je sticao i drzao vlast u Zagrebu.

Tek kad se Bandinjo usudio krenuti u politiku na drzavnoj razini, tek su onda "najednom otkrili" sve njegove nepodopstine. Pa ga oba put zatvorili bas pred izbore. Koja "slucajnost", tko bi rekao!
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.