Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2003., 15:06   #1
ja sam htjela topic otvoriti o majcinstvu i roditeljstvu pa sam se predomislila

ja imam jednu jedinu frku u glavi: da ne zaserem nesto kardinalno.
a opet, ne mogu zamisliti da nemam djecu jednog dana, mislim da je to prekrasan osjecaj


by Septy:
Ipak mislim da ova tema zahtjeva poseban topic. Za sve one koji jos nisu roditelji, a zele to postati

Zadnje uređivanje Septembar : 03.03.2003. at 17:46.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 15:42   #2
ja planiram troje... 2 curice i dečka... nemam još ni jedno... a već mi je 30
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 17:09   #3
Quote:
just Sandy kaže:
ja planiram troje... 2 curice i dečka...
...ovo je bila i moja želja... za sada imam dvoje; curicu i dečka, a želim još jedno (ako već mogu željeti onda bi još jednu curicu, ali i dečko bi me jaaaakooo obradovao), jedino što sam sada rastavljena a ozbiljnu vezu ne želim... pa tu dolazi do nerješivog problema. Ne bih se (nikad) udala samo zato da bi imala još jedno dijete, a imati dijete u ovim okolnostima je malo problematično (nije me briga što drugi misle, nego kako bi to objasnila svojoj djeci i kako bi to oni prihvatili )
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 17:38   #4
ja bi dva decka i curu
al sto ce biti....
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 18:21   #5
imam dva decka a htjela sam curicu ali sto je tu je ja sam done
mala_slatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 21:23   #6
Quote:
duda kaže:
...ovo je bila i moja želja... za sada imam dvoje; curicu i dečka, a želim još jedno (ako već mogu željeti onda bi još jednu curicu, ali i dečko bi me jaaaakooo obradovao), jedino što sam sada rastavljena a ozbiljnu vezu ne želim... pa tu dolazi do nerješivog problema. Ne bih se (nikad) udala samo zato da bi imala još jedno dijete, a imati dijete u ovim okolnostima je malo problematično (nije me briga što drugi misle, nego kako bi to objasnila svojoj djeci i kako bi to oni prihvatili )
Lijepo je što misliš na svoju djecu... No zašto ne želiš ozbiljnu vezu? Mislim, što ako ti se netko stvarno jako svidi i sve krene u ozbiljnije vode, hoćeš li od toga odustati? Pretpostavljam, budući da je razvod u pitanju, da možda imaš negativno iskustvo s brakom. Ali ne mora opet biti tako. Ma pomisli samo na još jedan mali zamotuljak kojeg možeš donijeti na svijet...

Molim Boga da mi ne bude prekasno i da stignem roditi tri zdrava bebača... (Jedino što još ne osjećam da je pravi trenutak... Pitam se kad će mi doći... )
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 22:21   #7
Lijepo vas je chitati,bas onako, toplo.

Ja se polako odrichem svoga sna, moram priznati - svojevoljno, ali i u kombinaciji s vishom silom.

A kada sam intenzivno sanjala o djetetu - uvijek je to bila jedna "pishulja", paklena pishulja, koja bi svijet naglavce okrenula
Koja bi uvela svoja pravila, ili koja bi natjerala "pravila" da prate nju, a ne ona njih.

O jednoj curici sam uvijek sanjala.Opakoj curici. I dobroj curici.
Neobuzdane kose i sivih ochiju.
Lijepo je sanjati.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 22:28   #8
Želim ti da ipak dosanjaš svoj san i da ti jedna mala ribica počne rasti ispod srca.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 22:30   #9

Ma sto da bude vec i san o tome je nesto.
"Stvorit" cu je negdje, nekako. "Kreirat cu je" na svoj nachin:-)

jesam rekla hvala na dobroj zhelji?
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 22:37   #10
poželi je i ti meni
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 22:39   #11
To se podrazumijeva. Naprijed, curo, ma,kakve godine?
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 22:45   #12

teško mi je odreći se sadašnjeg stila života, al' kad se jednom smirim i krenem u "proizvodnju" , malci će biti jedan drugom "od uva do uva"
...hopefully
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 23:25   #13
just sandy, mene bas taj pravi trenutak gnjavi... ja sam sebi obecala da necu imati djecu dok ne budem 100 posto cista u glavi, ali cekati TAJ trenutak... nekako imam filing da sam ja skroz ok, jedino je eto, ta frka preostala... znam da sam nesuvisla, ali eto...

kako se rijesis tog straha? vi mame, kako ste znale da ce sve biti ok? kako ste znale postupiti ispravno? kako ste bile sigurne da cete biti ok?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2003., 00:32   #14
Quote:
plavva kaže:
... ja sam sebi obecala da necu imati djecu dok ne budem 100 posto cista u glavi,

100 posto čista u glavi češ biti onda kad ju/ga prvi put ugledaš i uzmeš u ruke....i kad ti se prvi put nasmješi....i kad ti prvi put stisne prst....
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2003., 00:44   #15
kalkuliranje - ne ide cure moje uz ovo.....

Quote:
Tija kaže:
100 posto čista u glavi češ biti onda kad ju/ga prvi put ugledaš i uzmeš u ruke....i kad ti se prvi put nasmješi....i kad ti prvi put stisne prst....
To je to... ..bravo Tija!!...

Evala ti !!!!
Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2003., 00:44   #16
Quote:
nataniel kaže:
[B
O jednoj curici sam uvijek sanjala.Opakoj curici. I dobroj curici.
Neobuzdane kose i sivih ochiju.
[/B]
I ja. I bit će takva svega mi.

Slijedi svoj san...
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2003., 00:48   #17
Jučer je u našu obitelj stigla još jedna pišulja.
Napravio ju je brat od zakonitog.

Baš sam nekako happy cijeli dan.

Popodne sam otišla u dućan i kupila joj veeelikog medu, sutra šaljem poštom.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2003., 09:35   #18
Quote:
plavva kaže:
just sandy, mene bas taj pravi trenutak gnjavi... ja sam sebi obecala da necu imati djecu dok ne budem 100 posto cista u glavi, ali cekati TAJ trenutak... nekako imam filing da sam ja skroz ok, jedino je eto, ta frka preostala... znam da sam nesuvisla, ali eto...

kako se rijesis tog straha?
Razumijem te. I ti i ja čekamo "nešto". Ti iz straha, a ja iz komocije. Znam da ću biti najbolja mama na svijetu (najbolje mame, nemojte se ljutiti ), ali morat ću prestati divljati okolo i brinuti uglavnom samo za sebe. Ma imam još hrpu ljudi o kojima "brinem", ali to je "part time job", kad im trebam. Klincu i klincezi ću trebati non-stop, neću se smjeti ugasiti ili staviti u stand-by mode kad mi tako bude odgovaralo.
Kako se riješiti straha i svega ostalog što nas brine... Ne znam. U životu mi se događalo da mi neke stvari dođu kasnije nego drugima, uvijek sam duže bila dijete... Ali onda mi se odjednom dogodi neki *klik* i sve sjedne na svoje mjesto. I tako uvijek. Pa će valjda opet.
Nekako mislim da skoro ni jednom mami nije bilo lakše nego nama, sigurno nam se svima motaju slične brige i pitanja po glavi. One su uspjele, ziher ćemo i mi biti kak' spada.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2003., 09:55   #19
..ja jedva cekam biti tata
(a opet prpa me ) , ali jedva cekam ..

sin naravno
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2003., 09:59   #20
nataniel

nemoj nikad odustajat od sna..
pogotovo ne od tako lijepog sna

..ja imam jos puno vremena , a opet..

..mislim da mi cak ni usvajanje nije losa ideja
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.