Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2006., 10:49   #61
i šta ja sad da radim - trebam li se referirati na literaturu?
ako želiš, preporučit ću ti jednu novu fenomenalnu knjigu iz rasadničarstva (kojih je kod nas vrlo malo).
osobno imam mali rasadnik i bavim se rasadničarstvom i iz iskustva znam da svaka biljka ima svoje najbolje vrijeme vegetativnog razmnožavanja - ova knjiga mi je puno pomogla
cvečn knedl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 13:24   #62
Quote:
cvečn knedl kaže:
i šta ja sad da radim - trebam li se referirati na literaturu?
ako želiš, preporučit ću ti jednu novu fenomenalnu knjigu iz rasadničarstva (kojih je kod nas vrlo malo).
osobno imam mali rasadnik i bavim se rasadničarstvom i iz iskustva znam da svaka biljka ima svoje najbolje vrijeme vegetativnog razmnožavanja - ova knjiga mi je puno pomogla
Hvala, knjiga imam dovoljno i to uglavnom na engleskom upravo iz navedenog razloga što kod nas nema "kvalitetne" literature, pa opet ne vjerujem svakoj napisanoj riječi nego se oslanjam na iskustvo!
Imam i ja mali rasadnik
camellia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 16:37   #63
Tuje - požutjele

Početkom listopada prošle godine posadio sam desetak tuja - sve po propisu - i nakon cca. 2 tjedna od sadnje su naglo požutjele (ali samo izvana - iznutra su relativno zelene), nigdje nema suhih gračica....

I sad me zanima jesu se osušile? Što da radim sa njima? Ima li nade da se oporave???

http://img444.imageshack.us/img444/2425/p1070235cn4.jpg

http://img270.imageshack.us/img270/4148/p1070236sc6.jpg

http://img441.imageshack.us/img441/5206/p1070237ud4.jpg
maestropz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 19:19   #64
Jao, kolike slike !

Ja mislim da je to vrsta tuje koja mijenja boju lišća zimi. Njima nije ništa, a u proljeće će lišće opet pozeleniti.
Rosie May is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 19:27   #65
nadam se da je takva vrsta
maestropz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 19:54   #66
vrlo su nalik mojima (u isto ih vrijeme posadila) no, moje su dobile jedva primjetnu zuto-zelenu boju. Jesi li ih u staru dovoljno zalijevao?
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 20:43   #67
previše vapna u tlu ...iskoristi zatopljenje i rahlost tla pa dodaj odmorenog stajskog gnoja .....i moli se
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 22:44   #68
na prvi pogled rekla bih da se nemaš čega bojati!
one preko zime dobe takvu bakrenastu boju.
međutim, pomoglo bi mi kad bih ih popipala: šta veli galadriel, jesi li ih dovoljno po sadnji natapao? je li korijenje bilo u bali ili se ona rastresla?

ma kladim se da su totalno žive i zdrave!
cvečn knedl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 11:26   #69
redovno su zalijevanje poslije sadnje. korijenje je bilo u bali prilikom sadnje.
kada otkinem komad lišća i rastrgam ga unutra je zelenkasto (svježe) pa se nadam da se nisu osušile.
maestropz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 12:25   #70
Quote:
maestropz kaže:
redovno su zalijevanje poslije sadnje. korijenje je bilo u bali prilikom sadnje.
kada otkinem komad lišća i rastrgam ga unutra je zelenkasto (svježe) pa se nadam da se nisu osušile.
Ne zelim biti zli prorok ali tako su izgledale i moje dvije prije nego su se potpuno osusile. Mislio sam da ce se izvuci jer su isto bile zelenkaste iznutra medjutim skroz su se osusile. Nadam se da kod tebe nece biti taj slucaj.Sretno.
__________________
Živjet ću sve do svoje smrti
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 07:16   #71
Ziva ograda - molim savijet

Pozdrav svima!

Imam zemlju cca 1000m2 kockastog oblika, te bih zelio zasaditi zivu ogradu. Sto preporucate? Razmisljam o kombinaciji simsira i thuja, no sve su opcije otvorene. Koje su cijene zivih ograda, gdje se najpovoljnije nabavljaju mladice i koliko to sve kosta???

Gdje se u Zagrebu moze strucno prokonzultirati o takvim stvarima?

Thanks!!!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 10:41   #72
najzahvalniji je Ligustrum. najbrže raste, najljepše i najlakše se reže... šimšir često ima uši, a kod tuja i sličnih ti ostaju prazna smeđa mjesta ako ih prekasno i previše porežeš ili ih stare želiš preoblikovati a i najlakše se razmnožava. samo ljeti kod nekog pokupiš 10cm dugačke grančice i staviš ih do jeseni u vlažni pijesak ili zemlju. ljudi ionako bacaju grančice nakon šišanja živice
sara87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 13:58   #73
a koliko ligustrum moze narasti max. u visinu?
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 00:21   #74
I ja mislim da je ligistrum ili lovorvišnja dobro rješenje. Oba ova grma nešišani mogu narasti 3 m i više.
Samo ligistrum zimi odbacuje lišće, a lovorvišnja je zimzelena. Oboje se lako može razmnožiti iz reznica pa je trošak nikakav. Ako kupuješ treba ti jako puno biljaka za toliku površinu i cijena bi bila puno tisuća kuna, a ove biljke se lako primaju.

Šimšir ( buxus arborescens) je lijep ali mu treba barem 10 godina za neku visinu od 1-1.5 m. On jako sporo raste.

Mislim da su tuje 40 kn nadalje, šimširi od 15 nadalje ovisno o veličini.

Ja bi na tvom mjestu našla negdje reznice.
Rosie May is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 11:17   #75
Hm... sad bi samo trebalo naci nekoga za reznice... any idea? Thanks!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 18:28   #76
Smile koji tip zive ograde , za koje podneblje???

malo tesko pitanje a?

inace sam iz zadra....namjeravan posaditi zivu ogradu...nista tipa lovora, lavande, stabala kojekakvih...nesto bih gusto ( da me niko ne vidi) i zeleno...(bez cvitova)....e sa...posto ne zivim dole, ujedno mi triba i neki tip ograde koji ne zahtjeva puno odrzavanja (iz razloga sto san doli samo na lito)....
i jos ka bi mogli spicit slike ....bilo bi ka bog
samantha-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 20:15   #77
te bi ovak, te bi onak, te nebi ovo, te nebi ono.
a da ti lipo sazidaš zid visine po volji od recimo ytong blokova i pofarbaš ga? lipo je gust, pofarbaš ga u zeleno pa je zelen, a bome ni ne cvita.
cvečn knedl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 21:00   #78
Kakvo pitanje - takav odgovor.
Rosie May is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 14:15   #79
pričekaj za reznice tam svibanj-lipanj
cvečn knedl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 14:19   #80
lovorvišnja je lijepa, al zaboravi strojno rezanje...
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.