Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2011., 08:04   #341
kvaliteta?

Teško je pričati o "kvaliteti" ovako relativno jeftinih vrata. Mi smo na kraju ugradili slična vrata (ne Classen, nego druga firma koju ne želim reklamirati) gotovo identične kvalitete. Razlika u kvaliteti krila je zanemariva...Ako vam se sviđa dizajn GO FOR IT! . To je ionako najbitnije. Jer ih gledaš svaki dan. Sve ostalo ovako ili onako "natjeraš da radi kako treba". E sad je u tome stvar. Na "pune" čvršće solidnije štokove, objesiš vrata i ona se otvaraju i zatvaraju godinama. Kod ovakvih "tanjih" (od iverice obložene melaminom), a pogotovo ako su još i širi, to nije slučaj. Najprije vam "majstor" kod ugradnje štoka na samo nekoliko mjesta napravi "kugle" pur pjene (jer se danas svi štokovi tako učvršćuju), a onda se on laganini pomota u svim smjerovima, osim u onima u kojima bi vi htjeli. Pa se nerijetko takva vrata poslije gotovo i nemogu podesiti da se pristojno otvaraju i da još k tome lijepo leže u štoku. Ako bi ih htjeli solidnije ugraditi treba svakih 20-30cm između štoka i zida staviti "kajle" i letvice po punoj širini štoka. A kad se štok koji je doveden u vagu u svim smjerovima tako "potkajla", onda se zapuni punom širinom okolo naokolo, i što je najvažnije: ŠTOK MORA BITI OTVOREN, BEZ UKRASNIH LAJSNI I VRATNO KRILO NI U LUDILU NE OBJESITI NA NJEGA. Što god vam "majstor" rekao o tome da može, a da vi samo dan ili dva ne otvarate vrata. Kada se pur pjena u potpunosti osuši, tek tada se višak odreže i poravna sa rubom štoka i tek onda slijedi ugradnja ukarsnih pokrovnih lajsni. Naravno provjerite da vam štok tokom sušenja pur pjene ipak nije nekamo "pobjegao". A tek tada, dakle na kraju objesite vratno krilo, koje podesite i nadalje uživate u svojim vratima godinama, godinama . Nadam se da nisam previše zakomplicirao. Zato vam kažem da je puni štok od pravog drva, a naravno i takva vrata, puno bolji, jer je puno lakša ugradnja o gotovo da nema šanse da dođe do neželjenih uvijanja kod ugradnje i učvršćenja pur pjenom. Naravno najvažnije je da vam se vrata sviđaju. Zato smo i mi na kraju ipak kupili slična varata i nakon puno muke i osobnih popravaka nakon "majstora", sada sve konačno radi kako treba. I ono najvažnije nije nam ipak žao, jer nakon cijele priče ipak imamo vrata koja volimo....
končar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 11:11   #342
Pitanje

Imam balkonska vrata na kojima mi otišla kvaka za zatvaranje...odnosno onaj unutarnji navoj u vratima u koji sjeda kvaka je otišao...trebao bi biti četvrtasti a on je okrugli, znači razderao se i kvaka se samo vrti u krug...

e sada mene zanima gdje bi ja mogao kupiti posebno taj sistem, a da ne mijenjam cijela vrata? sve zajedno sa kvakom...

Znači metalni dio mi treba, znači mislim to sve izvaditi i kompletno drugo ubaciti, po cijeloj dužini vrata...samo je pitanja da li toga ima za kupiti posebno i gdje??
Goran2@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 12:53   #343
Je li otišla kvaka ili brava? Kakva su to vrata? Drvena, pvc, alu, cca iz kojeg vremena ...? Odgovor je da se svaki taj dio može kupiti posebno bez da se mijenjaju vrata samo trebaš znati što je točno otišlo k vragu!
mehrpreiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 17:31   #344
Quote:
končar33 kaže: Pogledaj post
Teško je pričati o "kvaliteti" ovako relativno jeftinih vrata. Mi smo na kraju ugradili slična vrata (ne Classen, nego druga firma koju ne želim reklamirati) gotovo identične kvalitete. Razlika u kvaliteti krila je zanemariva...Ako vam se sviđa dizajn GO FOR IT! . To je ionako najbitnije. Jer ih gledaš svaki dan. Sve ostalo ovako ili onako "natjeraš da radi kako treba". E sad je u tome stvar. Na "pune" čvršće solidnije štokove, objesiš vrata i ona se otvaraju i zatvaraju godinama. Kod ovakvih "tanjih" (od iverice obložene melaminom), a pogotovo ako su još i širi, to nije slučaj. Najprije vam "majstor" kod ugradnje štoka na samo nekoliko mjesta napravi "kugle" pur pjene (jer se danas svi štokovi tako učvršćuju), a onda se on laganini pomota u svim smjerovima, osim u onima u kojima bi vi htjeli. Pa se nerijetko takva vrata poslije gotovo i nemogu podesiti da se pristojno otvaraju i da još k tome lijepo leže u štoku. Ako bi ih htjeli solidnije ugraditi treba svakih 20-30cm između štoka i zida staviti "kajle" i letvice po punoj širini štoka. A kad se štok koji je doveden u vagu u svim smjerovima tako "potkajla", onda se zapuni punom širinom okolo naokolo, i što je najvažnije: ŠTOK MORA BITI OTVOREN, BEZ UKRASNIH LAJSNI I VRATNO KRILO NI U LUDILU NE OBJESITI NA NJEGA. Što god vam "majstor" rekao o tome da može, a da vi samo dan ili dva ne otvarate vrata. Kada se pur pjena u potpunosti osuši, tek tada se višak odreže i poravna sa rubom štoka i tek onda slijedi ugradnja ukarsnih pokrovnih lajsni. Naravno provjerite da vam štok tokom sušenja pur pjene ipak nije nekamo "pobjegao". A tek tada, dakle na kraju objesite vratno krilo, koje podesite i nadalje uživate u svojim vratima godinama, godinama . Nadam se da nisam previše zakomplicirao. Zato vam kažem da je puni štok od pravog drva, a naravno i takva vrata, puno bolji, jer je puno lakša ugradnja o gotovo da nema šanse da dođe do neželjenih uvijanja kod ugradnje i učvršćenja pur pjenom. Naravno najvažnije je da vam se vrata sviđaju. Zato smo i mi na kraju ipak kupili slična varata i nakon puno muke i osobnih popravaka nakon "majstora", sada sve konačno radi kako treba. I ono najvažnije nije nam ipak žao, jer nakon cijele priče ipak imamo vrata koja volimo....

Thnx na iscrpnom odgovoru
__________________
I adore watching my irish red when he moves easily on the field... just as he plays with the wind...
Hermiona29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 20:37   #345
Quote:
mehrpreiss kaže: Pogledaj post
Je li otišla kvaka ili brava? Kakva su to vrata? Drvena, pvc, alu, cca iz kojeg vremena ...? Odgovor je da se svaki taj dio može kupiti posebno bez da se mijenjaju vrata samo trebaš znati što je točno otišlo k vragu!
otišla je brava... to su drvena vrata sa iso stakliima...balkonska...stara desetak godina...
Goran2@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 21:54   #346
kvaliteta - puni štok

da...čitajući ovo iscrpno izlaganje i sam sam imao istu dilemu, oko kvalitete, dizajna....i ipak sam se na kraju odlučio za pune štokove, kao i vratna krila.....čak i nije puno više od love od ovih prešanih "modernih vrata". Isplao me cca 1800 kn po vratima....što i nije previše
a ako čovjek ima ideju, kakva vrata želi i nađe prave stolare, tad ima i kvalitetu i dizajn. Meni su se svidjela obična bijela vrata...minimalistička...i još uvijek uživam u njima....
tomislavzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 22:39   #347
Quote:
tomislavzg kaže: Pogledaj post
da...čitajući ovo iscrpno izlaganje i sam sam imao istu dilemu, oko kvalitete, dizajna....i ipak sam se na kraju odlučio za pune štokove, kao i vratna krila.....čak i nije puno više od love od ovih prešanih "modernih vrata". Isplao me cca 1800 kn po vratima....što i nije previše
a ako čovjek ima ideju, kakva vrata želi i nađe prave stolare, tad ima i kvalitetu i dizajn. Meni su se svidjela obična bijela vrata...minimalistička...i još uvijek uživam u njima....
Da, i to je opcija - da se raspitam koliko bi došla vrata ako ih dam napraviti od kvalitetnijeg materijala....Mada čisto sumnjam da bi prošla ispod 1500 kn, al vrijedi pokušati...
__________________
I adore watching my irish red when he moves easily on the field... just as he plays with the wind...
Hermiona29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 07:30   #348
Quote:
Hermiona29 kaže: Pogledaj post
Da, i to je opcija - da se raspitam koliko bi došla vrata ako ih dam napraviti od kvalitetnijeg materijala....Mada čisto sumnjam da bi prošla ispod 1500 kn, al vrijedi pokušati...

gle, uvijek je kolko para tolko muzike, ali kad realno gledaš, razlika i nije tako velika, s tim da kad jednom postaviš vrata, zaboravi da ćeš ih uskoro promjeniti....razmisli
ja ponovo stavljam svoj link, sa vratima....naime, gornji kat sam uredio pa se lagano selim s radovima na donji(kuća), i definitivno uzimam majstore koji su mi i radili, zadovoljan sam s njima.....
http://tomislavzg.jalbum.net/tomislavzg-vrata/

neki dan sam ih zvao u vezi vrata i kažu da su par ljudi s neta (-ovog foruma-) tražili njihove ponude te im i napravili željena vrata
tomislavzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 21:45   #349
Quote:
duonesquik kaže: Pogledaj post
u Dujmovači ima, talijanska vrata, dosta su skupa
hvalasa zakašnjenjem. pogledat ću!
bababa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 21:55   #350
Quote:
tomislavzg kaže: Pogledaj post
eto i mene malo tu...ako smijem pitati jel moraju biti baš kazetna vrata?
jel idu u knauf ili?
joj sory tek sad vidim post. otvor od vrata je 180cm .ja sam zamislila da se skrivaju u zid(to se zove kazetna?). imam opciju da štemam zid i postavljam vrata koja"oblačim" u knauf ,ali mogu i samo postavit uz zid vodilicu i jednu stranu knaufa.
uglavnom trebaju mi vrata i majstor koji ce to postavit. (po mogućnosti da me ne odere ) u splitu. pomagajte molim vas.
bababa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 22:15   #351
Quote:
bababa kaže: Pogledaj post
joj sory tek sad vidim post. otvor od vrata je 180cm .ja sam zamislila da se skrivaju u zid(to se zove kazetna?). imam opciju da štemam zid i postavljam vrata koja"oblačim" u knauf ,ali mogu i samo postavit uz zid vodilicu i jednu stranu knaufa.
uglavnom trebaju mi vrata i majstor koji ce to postavit. (po mogućnosti da me ne odere ) u splitu. pomagajte molim vas.
i meni bi trebala klizna vrata, ali necu kazetna, nemam potrebe da se skrivaju u zid,jer mi trebaju za garderobu i bit će iza ormara, više da su za ukras i po mogučnosti staklena, ali kad sam otišla pogledati gotova, šokirala sam se cijenama i zaključila da mi i nije neka priša za ta vrata i da treba nešto drugo smisliti (max moriss i sl, i suprug bi ih sam montirao), ako nađeš koje rješenje, javi
duonesquik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 08:18   #352
Quote:
bababa kaže: Pogledaj post
joj sory tek sad vidim post. otvor od vrata je 180cm .ja sam zamislila da se skrivaju u zid(to se zove kazetna?). imam opciju da štemam zid i postavljam vrata koja"oblačim" u knauf ,ali mogu i samo postavit uz zid vodilicu i jednu stranu knaufa.
uglavnom trebaju mi vrata i majstor koji ce to postavit. (po mogućnosti da me ne odere ) u splitu. pomagajte molim vas.

ta opcija sa štemanjem zida ti i nije neka ideja, tu ćeš si cijeli stan raskopati, prašine do bola, a i cijena svega toga je upitna, bolje razmisli o vodilici koja se sakrije iza lajsne.....to bi već bilo jeftinije...
sve ostalo preskupo, po meni
tomislavzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 17:47   #353
nije me bas briga za prasinu jer ce stan uskoro:-) bit totalna baustela. vrata idem pogledat pa javim kako, i sta, i di. ako saznate za jos koji ducan u st javite!!
bababa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 18:57   #354
bila u dujmovači- nasla kazetna vrata(drvo)-70x200 od 3.500 kn pa na dalje. svratim i u blinda pa javim cjenu.
bababa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 21:59   #355
kakva su to kazetna vrata, daj mi adresu pa da pogledam. hvala.
da znam is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 22:36   #356
http://www.intercasa.hr/savjetujemo-klizna-vrata.html
bababa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 14:04   #357
bok!
evo baš imam dilemu oko sobnih vrata...
naime, poskidao sam štokove (zbog ugradbenog ormara) i sad se ispostavilo da su mi ipak potrebna vrata (dječja soba)...
stavio bi klizna vrata (kazetna otpadaju jer nema šanse da sad štemam rupu u zidu) ali ima jedan drugi problem...želim klizna vrata koja mogu dobro zadihtati kad se zatvore (znači sa solidnom zvučnom izolacijom)...sva ova vrata koja sam gledao su klasična klizna vrata koja se zatvaranjem naslone na zid...postoje li klizna vrata koja, kad se skroz zatvore, pružaju kakvu takvu izolaciju (zvučnu i izolaciju od ulaženja dima od cigareta u sobu)...
__________________
"Buntovnik bez razloga"
mario66617 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 09:59   #358
Izrada vrata po mjeri

Trebala bi mi preporuka gdje da dam napraviti sobna vrata po mjeri ili funirati stara potojeća.

zagreb i okolica

Zadnje uređivanje magjar07 : 23.02.2011. at 11:23.
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.02.2011., 10:45   #359
Quote:
magjar07 kaže: Pogledaj post
Trebala bi mi preporuka gdje da dam napraviti sobna vrata po mjeri ili funirati stara potojeća.
meni to sve rade u Javoru - Patkovac
dak0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 11:33   #360
broj na PM.... hrvoje

Zadnje uređivanje cd_covers : 23.02.2011. at 13:33.
April is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:25.