Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: Koliko često čupate obrve?
svaki dan malo popravim 334 30.42%
jednom tjedno 403 36.70%
jednom u dva tjedna 171 15.57%
jednom mjesečno 122 11.11%
ne čupam obrve 68 6.19%
Glasovatelji: 1098. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2010., 01:49   #1101
Puno bolje. I slažem se da bi ti ovaj dio prema nosu možda bolje izgledao da je malo deblji.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 12:39   #1102
Hvala
Onda ću pustit da naraste malo.
LadyMoonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 21:55   #1103
Quote:
daddy's girl. kaže: Pogledaj post
a kol'ko dugo bi taj proces rasta trajao, vidim neke postove o nekom ricinsovom ulju. jel' pomaze to sta?
,cca. mjesec, mjesec i pol, meni normalno rastu obrve, ali treba dosta vremena, isto ih pustam vec 4654 x, ovaj put idem kod tete kozmete da mi ih skrikta sretno ti sa pustanjem! ako ti je bed u meduvremenu si mozes siske odrezat, pa ti se ne vide, jer zbilja gadno izgleda kada niknu
midsummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 07:46   #1104
Quote:
midsummer kaže: Pogledaj post
,cca. mjesec, mjesec i pol, meni normalno rastu obrve, ali treba dosta vremena, isto ih pustam vec 4654 x, ovaj put idem kod tete kozmete da mi ih skrikta sretno ti sa pustanjem! ako ti je bed u meduvremenu si mozes siske odrezat, pa ti se ne vide, jer zbilja gadno izgleda kada niknu
Meni pomaže kad taj dio ispod obrva di rastu nove dlake namažem ili korektorom ili bijelom olovkom i dobro razmažem. Onda ove obrve gore lijepo sredim olovkom i ne kuži se tak.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 23:57   #1105
pa zvuci ok, ali za osobe sa gustim debelim tamnim dlakama to i nebi bas upalilo
midsummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 00:12   #1106
Znam da meni ne bi upalilo, moje su guste i crne i brzo rastu.

Ja sam neki dan dala sestri da mi stanji obrve. Upola su tanje, moram priznat da mi se čak i sviđaju tak. Budem stavila prije i poslije sliku.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 00:47   #1107
Farbanje obrva

Pozdrav djevojke!
Ovako... Farbam se crnom farbom već godinu dana i do kraja ovog mj. (eventualno do polovine juna) isvjetljujem kosu u neku svjetliju smeđu (prirodan look) sa nekim svjetlijim pramenovima (3-4 boje, sve slične i tako to). Uglavnom, nisam sigurna koju ću boju, i to nije ni bitno ali je problem što će biti svijetla kosa a obrve su mi prirodno tamno - smeđe, čak bi se moglo reći da su crne. Ne izgledaju toliko crne jer nisu preguste pa moram upotpuniti olovkom za oči ali... To neće biti dobro jer nema šanse da mogu staviti svijetlo - smeđu olovku na ovako tamne obrve.

Zanima me da li je neko do sada farbao obrve? Čime? Koliko dugo držao? Kako se farba?
Čitala sam na drugom forumu da je OK (čak je to preporučila kozmetičarka/šminkerica... Nisam sigurna što je.) da se farbaju ako je to potrebno te da se to radi običnom farbom za kosu. Kao, ona je to radila često, i sebi a i drugima.
I da li bi to uopšte uspjelo kada bih svjetlijom farbom prefarbala tamne obrve? Kakvom bojom bih morala? Ne bih da mi budu narandžaste. Ili presvijetle, plave, ne znam više kakve. Ne usuđujem se učiniti to ali vjerovatno ću morati.
tobleronica is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 09.05.2010., 00:56   #1108
Zašto bi morala? Daj ti prvo ofarbaj kosu, pa ako dobro izgleda s prirodnim obrvama, ostavi ih samo.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 01:05   #1109
Pa "morala" bih jer će vjerovatno izgledati ružno. Moram ih malo upotpuniti a to moram raditi crnom olovkom i onda će biti još tamnije.
Ali vjerovatno ću se prvo ofarbati pa vidjeti kako izgleda, mada ću OPET vjerovatno farbati i njih pa me zanima kako to sve ide...
tobleronica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 01:18   #1110
A gle, sumnjam da ih moraš popunjavar crnom olovkom, tim više što kažeš da su tamno smeđe. Moje su crne, totalno crne i popunjavam ih tamnosmeđim essence sjenilom za obrve i izgledaju super. Probaj prvoih popunit nekom smeđom olovkom ili sjenilo, umjesto crne, da vidiš kak izgleda.

A kaj se samog farbanja tiče, imaš posebne boje za obrve, a di ih ima za kupit, ne znam.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 01:29   #1111
Quote:
TheEmpress kaže: Pogledaj post
A gle, sumnjam da ih moraš popunjavar crnom olovkom, tim više što kažeš da su tamno smeđe. Moje su crne, totalno crne i popunjavam ih tamnosmeđim essence sjenilom za obrve i izgledaju super. Probaj prvoih popunit nekom smeđom olovkom ili sjenilo, umjesto crne, da vidiš kak izgleda.

A kaj se samog farbanja tiče, imaš posebne boje za obrve, a di ih ima za kupit, ne znam.
Eh, hvala ti. Pokušat ću sutra sa sjenilom i svjetlijom olovkom. A raspitat ću se i za te farbe.

I da, znači postoji Essence sjenilo za OBRVE? Koliko košta? Moram to nabaviti.

Zadnje uređivanje tobleronica : 09.05.2010. at 01:31. Reason: Dodala. :)
tobleronica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 02:17   #1112
Oko 13kn, duplo ti je, imaš svijetlo smee i tamnije smeđe.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 11:40   #1113
tobleronice ja godinama vec farbam obrve, prije sam u crnu boju,a nedavno sam nasla i grafit boju. Ova druga mi je dosta bolja,ne uhvati previse tamno ako slucajno malo duze drzim boju na obrvama. Kupila sam 3% hidrogen koji dodje u bocici od 50 ml, i boju u tubici od 15 ml. Sve me to doslo negdje oko 10-12 eura, hidrogen moze dugoooo trajati,a boju koristim vec 4-5 mjeseci i jos je imam. Takodje imam rodicu koja ima potpuno bijele i obrve i trepavice,ma sva je bijela-plava...pa sam je nagovorila da kupi smedju boju za obrve. Jako i prirodno na njoj to sada izgleda, fina boja bez ikakvog crvenog ili dr odsjaja. Ja moram farbati svakih 10-ak dana,jer inace mi je i kosa jako brzo blijedila dok sam se farbala,a i obrve. Znaci sve zavisi od tvoje prirodne dlake. Ove farbe su jako blage, te su namijenjene ii za trepavice
Eto ako imas jos kakvih pitanja...
ameLLia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 15:27   #1114
Quote:
ameLLia kaže: Pogledaj post
tobleronice ja godinama vec farbam obrve, prije sam u crnu boju,a nedavno sam nasla i grafit boju. Ova druga mi je dosta bolja,ne uhvati previse tamno ako slucajno malo duze drzim boju na obrvama. Kupila sam 3% hidrogen koji dodje u bocici od 50 ml, i boju u tubici od 15 ml. Sve me to doslo negdje oko 10-12 eura, hidrogen moze dugoooo trajati,a boju koristim vec 4-5 mjeseci i jos je imam. Takodje imam rodicu koja ima potpuno bijele i obrve i trepavice,ma sva je bijela-plava...pa sam je nagovorila da kupi smedju boju za obrve. Jako i prirodno na njoj to sada izgleda, fina boja bez ikakvog crvenog ili dr odsjaja. Ja moram farbati svakih 10-ak dana,jer inace mi je i kosa jako brzo blijedila dok sam se farbala,a i obrve. Znaci sve zavisi od tvoje prirodne dlake. Ove farbe su jako blage, te su namijenjene ii za trepavice
Eto ako imas jos kakvih pitanja...

Eh, baš ti hvala. Znači hidrogen obični kao i za kosu samo što je 3%? A kakva je to farba? Kako se zove? I šta misliš je li moguće ako svjetliju farbu stavim na tamne obrve? Skoro pa crne... Koga ću pitati za PRAVU nijansu...?
tobleronica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 11:20   #1115
Hmmm... ja se ne bih usudila posvjeljivati obrve prvi puta sama. Najbolje bi ti bilo da odes u neki kozmeticki salon, a dalje mozes sama... A ova moja boja i hidrogen su neke njemacke firme COMAIR GERMANY, evo slika
ameLLia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 23:51   #1116
i ja sam jedna od onih koji su mahnito pocupali previse obrva
sad ih kao pustam ali probala sam si docrtat koliko mislim pustit i cini mi se previse, koda ce obrve bit preblizu i cinit mi nos vecim
evo dopunjene olovko i nepopunjene, vidi se do kud su bile pocupane tj novi dio koji raste a dal ce narast ful je pitanje
pa ako moze savjet kako da ih oblikujem tj koliko da ih pustim
zanemarite da nemam trenunke sminke...

__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 01:25   #1117
Malo si divljala a?

Ma brzo će to narasti, vjeruj mi, ja sam ih u životu čupala u nekoj ludoj fazi skoro do kraja, ono, samo crtica kao Marlene Ditrich, a jednom sam i spalila obrvu i trepavice paleći cigaretu na plin.

Na prvoj slici tamo gdje si si popunila naprijed mi se čini sasvim ok, pusti to da ti tako naraste i ne čupaj, nego samo poreži škaricama ako te muči što je čupavo, a nos ti nije veći zbog toga. To je moj dobronamjeran savjet, nema mi ništa gore nego vidjeti cure sa takvim odfikarenim obrvama.

Imaš zapravo lijepe obrve, ono što bi ja počupala i stanjila je kraj, da dobiješ malo elegantniji i tanji završetak, otvoreniji i mrvicu viši, da ti oči ne izgledaju tužno.

Ja bi ovako, samo ispod to malo počupala.

žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 12:11   #1118
Vidim da se patite sa čupanjem obrva. evo kako ja to radim. Ono iznad kose prema obrvama rješim tankm trakom od voska, ispod obrva s pincetom, a ono šta je čupavo iznad unutranjeg kuta oka odrežem s škarama da mi ne štrši.
madeira is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 05:51   #1119
Ja isto imam crne obrve i neće ti se primiti nikakva farba, još se potamne, barem kod mene. Ja ih sad posvjetlim sa čupko za posvjetljivanje dlačica, držiš neke 3 minute ustvari dok ne budeš zadovoljna. i onda ih sa smeđom olovkom malo prijeđem da izgledaju normalnije. Možda jedino da ih nakon što ih posvjetliš pofarbaš iako ne znam jel to baš pametno xD..

išla sam i kod kozmetičarke, i to nikome ne preporučujem, narančaste su bile..

probaj sama, neće ti ništa bit, sigurno neće otpast, lol. a ako ti se ne bude sviđala boja, brzo se to "ispere" a i možeš ih sa crnom olovkom preletit pa se neće uopće vidjet.
Margo Channing+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 18:25   #1120
nisam sigurna da li mogu vas ovdje pitati...ali htjela bi da mi preporucite neku olovku za obrve s kojom ste zadovoljne...
caterine22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.