Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2010., 01:17   #181
Quote:
spooky_ kaže: Pogledaj post
Ima tko iskustva s prijevozom mace autobusom?? Išla bi Autotransom iz Rijeke do Sl. Broda, piše u pravilniku da primaju male životinje (mačke, ptice,..) u transporteru kao ručnu prtljagu, znaci gore samnom, jel ima tko da je tako putovao, ili nedajbože bio izbačen jer su se drugi putnici bunili? Pitala sam APP ali oni nedaju, kažu da maca mora dolje u bunker yea riiiight, nek se oni voze u bunkeru
ja sam sa svojom macom više puta putovala Autotransom na relaciji Rijeka - Zagreb i Zagreb - Rijeka, bila je u svom transporteru pored mene. samo jednom sam imala problema s vozačem koji me prvo nije pustio u bus s njom, rekavši da to nije dozvoljeno (no ja sam se prije pripremila i proučila njihov pravilnik pa sam znala svoja prava), te nakon što sam mu rekla što u pravilniku piše, rekao je da će me pustiti, ali da moram za nju platiti kartu, na što isto nisam pristala jer takvo što nije predviđeno, te se on otišao konzultirati sa službenicima na kolodvoru, koji su na kraju konstatirali da sam ja u pravu, a on se, sav nekako zbunjen i pokunjen, na kraju ponudio da će mi pomoći da unesem macu u transporteru u bus, da mi ne bude preteško i stvarno je nosio do sjedala i tako .. no ipak mi je bilo neugudno pred svim tim putnicima dok sam se praktički morala svađati i natezati s njim oko toga što je dozvoljeno, a što nije pa sam se mailom obratila Autotransu i uložila žalbu, na koju mi je odgovorio rukovoditelj te službe potvrdivšvi da sam bila u pravu, ispričao se itd, te sam svako sljedeće putovanje imala taj mail isprintan sa sobom ukoliko se ponovi slična situacija..
Crna Mačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 01:25   #182
Hvala Crna I mislila sam da mogu putovati gore s njom ali sam ipak isla pitati ovdje za iskustva, i vec sam si isprintala njihov pravilnik da pokažem na šalteru i naravno vozacu na dan putovanja ako bude bilo problema. Nedam se ni ja lako Puno si mi pomogla, hvala jos jednom!
__________________
..you are never too old to set a new goal or to dream a new dream..
spooky_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 01:38   #183
jednom me u busu (javni prijevoz) vozač zezao, prvo sam se sat vremena smrzavala na stanici jer on odlučio valjda da mu se ne vozi. ide svaki sat i jednostavno se ne pojavi. i sve si mislim, gužva je, baš je bilo 17 sati, svi idu tada doma, pa kasni. na kraju kad se pojavio u 18 sati, pošto sam imala onaj plastični trasporter i samo se vidjela zelena dekica, mačka pod njom, nema je, pitali me što nosim, ja im normalno onako sva promrzla i nadrkana za poludit odgovorim mačku. i kao ne smijem mačku u busu voziti, a u busu nema žive duše, i onda sam ih pitala (još i kontrolor bio) zašto kad je to isto kao i putna torba, pa su malo srali da nije isto, još kažem pa ako treba platiti ću kartu za nju iako ću ju držati u krilu (a ni lipe kod sebe, samo kartica, ali i da su mi napisali kaznu nema problema), nije da zauzimam nečije mjesto. i samo sam nastavila dalje prema kraju busa, baš me briga bilo više. jer ljudi bez problema nose pse u rukama u busu a moja se mačka niti se čula niti vidjela, da nisam rekla mislili bi da imam prazan trasporter. vjerojatno im je bilo dosadno pa me odlučili malo zajebavat.
drugi put me neki kreten odbio primiti u bus. isto kasnio, ljudi ko mrava, jedan na drugome stoje i on meni ne da u bus. šteta što nisam taj put zapisala broj busa. onda sam fino isprintala pravilnik njihov i još taj članak u kojem piše da smijem prevoziti malu životinju u transporteru pocrtala narančastim markerom i uvijek nosim sa sobom ako netko bude neš pitao. inače se vozim drugom linijom ali nije ga fugo bilo i bilo je hladno pa sam onda na ovaj išla. i sad imam trasporter koji izgleda kao obična sportska torba, baš sam ciljano takav kupila i kad ulazim u bus fino ga spustim ful dolje da se ne vidi ništa i samo prođem. ali da mi netko samo nešto kaže, odmah bi ih prijavila. više se ne dam zahebavati.
tako sam i kad sam išla na vlak, isprintala sam taj mail od hž u kojem piše da smijem nositi životinju i još sam ženu i u ri na šalteru pitala i ponovo u zg ako treba kupit kartu.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 10:51   #184
Imala sam malog psa, ali nikada nismo imali potrebu ići javnim prijevozom jer smo se vozili autom, ali nikad ne znaš što se može dogoditi pa je i mene zanimalo gdje, kad i pod kojim uvjetima se može prevoziti životinje.
Shvatila sam iz razgovora s ljudima da kondukteri i njima slični najčešće ne poznaju propise vezane za tu problematiku pa postupaju u skladu s osobnim (pozitivnim ili negativnim) stavom.
O slučajevima kada slijepe i slabovidne osobe imaju problema zbog psa vodiča da ni ne pričam!
Uglavnom, moj slijedeći pas neće biti mali već velik i opasan (bar ću ga pokušati naučiti da tako izgleda) pa ću morati ozbiljno proučiti pravilnike prijevoznika.
Ako mi se u bilo kojoj situaciji ( kada sam ja u pravu ), suprotstave vjerujem da će to biti znatno ljubaznije, a ja ću uživati kad budu bacali uplašene poglede prema mojoj "zvijeri".
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 11:16   #185
Za sada mislim da nema mogućnosti za prijevoz velikog psa u putničkom prostoru u normalnim vlakovima, osim valjda da se zakupi cijeli kupe u vlaku, a u autobusu bi ga svakako htjeli staviti u bunker, samo ne znam kako. U avionu znam da ide kao kargo.

Nadajmo se da će akcija koju su pokrenuli PŽ za to da se psima (zapravo kućnim ljubimcima, mislim) omogući pristup u gradski prijevoz uroditi plodom, a s vremenom će se valjda i to proširiti i na međugradski prijevoz.

Što pas djeluje opasno, mislim da je prije mana nego korist ako ga hoćeš ubaciti u vozilo javnog prometa.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 19:57   #186
Quote:
Crna Mačka kaže: Pogledaj post
ja sam sa svojom macom više puta putovala Autotransom na relaciji Rijeka - Zagreb i Zagreb - Rijeka, bila je u svom transporteru pored mene. samo jednom sam imala problema s vozačem koji me prvo nije pustio u bus s njom, rekavši da to nije dozvoljeno (no ja sam se prije pripremila i proučila njihov pravilnik pa sam znala svoja prava), te nakon što sam mu rekla što u pravilniku piše, rekao je da će me pustiti, ali da moram za nju platiti kartu, na što isto nisam pristala jer takvo što nije predviđeno, te se on otišao konzultirati sa službenicima na kolodvoru, koji su na kraju konstatirali da sam ja u pravu, a on se, sav nekako zbunjen i pokunjen, na kraju ponudio da će mi pomoći da unesem macu u transporteru u bus, da mi ne bude preteško i stvarno je nosio do sjedala i tako .. no ipak mi je bilo neugudno pred svim tim putnicima dok sam se praktički morala svađati i natezati s njim oko toga što je dozvoljeno, a što nije pa sam se mailom obratila Autotransu i uložila žalbu, na koju mi je odgovorio rukovoditelj te službe potvrdivšvi da sam bila u pravu, ispričao se itd, te sam svako sljedeće putovanje imala taj mail isprintan sa sobom ukoliko se ponovi slična situacija..
Ja trebam savjet baš za relaciju Zagreb-Rijeka . Imam mačića s kojim ću morati putovati na badnjak, i zanima me koja bi mi bila najbolja opcija za prijevoz? Čini mi se da je najmanje komplikacija s vlakom,jel treba mačka imati nekakve veterinarske potvrde? Najrađe bi išla s autotransovim partner prijevozom Požega jer vožnja traje samo 2 sata,al me strah da bi mogla imati neugodnih situacija
Elora is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 20:00   #187
Quote:
Elora kaže: Pogledaj post
Ja trebam savjet baš za relaciju Zagreb-Rijeka . Imam mačića s kojim ću morati putovati na badnjak, i zanima me koja bi mi bila najbolja opcija za prijevoz? Čini mi se da je najmanje komplikacija s vlakom,jel treba mačka imati nekakve veterinarske potvrde? Najrađe bi išla s autotransovim partner prijevozom Požega jer vožnja traje samo 2 sata,al me strah da bi mogla imati neugodnih situacija
mislim da ti je za macu u vlaku dovoljno da je u kontejneru
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 20:00   #188
Da treba im dobro proučiti pravilnike jer vozači autobusa ih ili ne znaju ili misle da ih mi ne znamo pa ne daju da naši ljubimci idu s nama kao ručna prtljaga nego ih hoće strpati dolje u bunker, a to ne dolazi u obzir. Ako kome pomaže evo dio pravilnika Čazmatransa :

Članak 8.

Kućni ljubimci mogu se prevoziti samo uz predočenje odgovarajuće veterinarske dokumentacije.
Kućni ljubimci prevoze se u košari ili kutiji koje moraju biti zatvorene, ali sa otvorima za zrak.
Psi vodiči prevoze se van kutije, mogu se prevoziti i bez brnjice, ali pri prijevozu ne smiju biti smješteni neposredno uz djecu.
Slijepa osoba ne plaća voznu kartu za psa vodiča bez obzira na smjer i dužinu puta.
Pri prijevozu kućni ljubimci smještaju se na sjedalo do putnika i za njih se naplaćuje cijeli iznos karte za odraslu osobu.
__________________
..you are never too old to set a new goal or to dream a new dream..
spooky_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 20:07   #189
Quote:
Elora kaže: Pogledaj post
Ja trebam savjet baš za relaciju Zagreb-Rijeka . Imam mačića s kojim ću morati putovati na badnjak, i zanima me koja bi mi bila najbolja opcija za prijevoz? Čini mi se da je najmanje komplikacija s vlakom,jel treba mačka imati nekakve veterinarske potvrde? Najrađe bi išla s autotransovim partner prijevozom Požega jer vožnja traje samo 2 sata,al me strah da bi mogla imati neugodnih situacija
Elora evo ja sam upravo primila mail od APP-a (Požega) i kažu ovako:

Poštovani
Prema našim Općim uvjetima prijevoza , konkretno u ovom slučaju mačka, može putovati sa Vama u putničkom prostoru s tim da mora biti adekvatno smještena ( krletka, košara, kavez, kutija ) na način da ne ometa ostale putnike i mara imati potvrdu veterinara o zdravstvenom stanju životinje. S poštovanjem.
From: APP Prijevozi [mailto[email protected]]

Pa ovo je super Cure maca i ja imamo direkt bus RI - PŽ! Bez presjedanja i mučenja za dotičnog gospodina
__________________
..you are never too old to set a new goal or to dream a new dream..
spooky_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 20:26   #190
Quote:
Elora kaže: Pogledaj post
Ja trebam savjet baš za relaciju Zagreb-Rijeka . Imam mačića s kojim ću morati putovati na badnjak, i zanima me koja bi mi bila najbolja opcija za prijevoz? Čini mi se da je najmanje komplikacija s vlakom,jel treba mačka imati nekakve veterinarske potvrde? Najrađe bi išla s autotransovim partner prijevozom Požega jer vožnja traje samo 2 sata,al me strah da bi mogla imati neugodnih situacija
u vlaku ne treba ništa, samo nek je mucka zatvorena u transporter.
a super je i što možeš busom, puno brže ćeš stići. i ako se brineš da bi mucek mogao pjevati, pitaj veta nešto za smirenje. ili ga dobro iscrpi igrom prije puta.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 20:28   #191
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
u vlaku ne treba ništa, samo nek je mucka zatvorena u transporter.
a super je i što možeš busom, puno brže ćeš stići. i ako se brineš da bi mucek mogao pjevati, pitaj veta nešto za smirenje. ili ga dobro iscrpi igrom prije puta.
Dramina ili aviomarin za djecu , 30 min prije početka putovanja ...ne škodi, sprečava povraćanje i napravi ti životinjicu grogi
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 20:30   #192
pošto se radi o mačiću možda da ipak pita veta, čisto doziranje da ne bude previše. ili pola dječje tabletice. znam da mene i pola dramine sredi kako ne bi mače
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 01:38   #193
Hvala vam svima na savjetima. Šta se tiče veterinarske potvrde,na šta se to točno misli,potvrda o cijepljenju ili ? Mislim da ću u Rijeku za badnjak vlakom jer ima rano ujutro,a požega vozi tek u 5 i pol popodne,al na povratku za zg ću definitivno sa busom kad je stvarno dopušteno . Strah me davati maci išta za smirenje, imala sam već mačke i nikad nije bilo problema al su se vozile s autom. Mislite da treba nešto za smirenje? Nadam se da će sve dobro proći
Elora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 01:43   #194
Što se tiče nečega za smirenje,ne znam,možda da poneseš,ali nemoj davati ako ne bude trebalo,najbolje stvarno da poneseš onu korpu tj kavez,a za veterinarsku potvrdu,za se znam,a za mačke ne znam što je obvezno,iako mislim da ti to nitko neće tržiti,ali zlu ne trebalo
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 11:46   #195
ponesi samo knjižicu da vide ako neko bude insistirao. mislim da je ta potvrda neka specijalna, ono vet službeno napiše. mislim da i neće to nitko tražiti, samo si ponesi primjerak pravilnika u kojem piše da smiješ prenositi životinju u transporteru i vet. knjižicu i gotovo.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 13:29   #196
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
ponesi samo knjižicu da vide ako neko bude insistirao. mislim da je ta potvrda neka specijalna, ono vet službeno napiše. mislim da i neće to nitko tražiti, samo si ponesi primjerak pravilnika u kojem piše da smiješ prenositi životinju u transporteru i vet. knjižicu i gotovo.
pa da,samo stvarno ne znam, a mislim da to i je pitanje, što je za mace obvezno u vet knjižici,kao npr za pse bjesnoća..zar ne moraju i one to imati?
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 13:50   #197
ma samo se zaleti kod veta nek ti izda tu potvrdu da je mačka uredno cijepljena i zdrava. prije nazoveš pa pitaš ako bi ti to htjeli napravit, da ne ideš bezveze. ako ne, samo ponesi vet. knjižicu. a i ne vidim zašto bi netko tražio da je mačka cijepljena protiv bjesnoće kad to nije obavezno, već izbor vlasnika i nije da ćeš ti mačku puštati po kupeu da ide i napada ljude. mislim da jedino kad prelazi preko granice mora biti cijepljena i protiv bjesnoće.
sumnjam da će netko baš tražiti te potvrde da pogleda. ja kad sam nosila svoju iz zg za ri, nisam ni znala da tako nešto treba, macu sam udomila, tako da nije imala ni knjižicu. macu smo stavili u transporter, ušli u prazan kupe, i neki ljudi su kasnije došli. ako im je smetala moja maca nisu to pokazivali. mačka se nije ni vidjela ni čula. kondukter je ušao, poništio karte i nastavio dalje. nije ni pogledao transporter. čak se nisam sjetila ni ponijeti mail što su mi iz HŽ odogovorili.
jedino što se sjećam je da se smije samo putničkim vlakom prevoziti kućni ljubimac. mi smo išli onim u 5 sati.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 14:06   #198
Hvala,samo to se sve odnosi na Eloru i ja sam njoj pisao,da ne bu zabune Elora mislim da ti je hellie dala najprecizniji odgovor
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 14:11   #199
nisam gledala čiji je post, samo sam automatski odgovorila . i ja sam mislila na eloru.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 16:00   #200
Svuda piše da je obavezna knjižica ali u 50 i nešto domaćih letova croatiom i 6 putovanja hž-om nitko me nije ni pogledao a kamoli pitao za knjižicu.
Ali pogodite gdje me jesu pitali - u zetovom tramvaju

Za svaki slučaj bi nosila svu potrbnu dokumentaciju, nikad ne znaš tko se "digao na lijevu nogu" pa ima potrebu gnjaviti.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.