Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2009., 04:39   #141
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post

sjetila sam se jednog tipa koji mi je bio nadredjen a imao je lilith u konjukciji s DC-om. i kuzio me je od prvog trena i sve naredbe koje mi je upucivao su pocinjale s 'molim te, beti' i bile pristojne i pune (straho)postovanja, e s takvim bih muskarcem ja volila zavrsiti ili barem svrsiti .... istina i s njim se jednog lijepog dana sve zakompliciralo al kako je taj tip lijepo molio, pa sve sam mu htjela napraviti
Zakon
Pristojnih decki nema ni za lijeka. I ja sam se patila i
navlacila dok mi neke stvari nisu postale jasnije, od tad,
gledam samo na fino kulturne decke, tj ne gledam vise
gotovo u nikoga, rijetki su kao suho zlato.

Racunam s time, kako nisam ni ja savrsena niti zavrsena,
kad dodjem do zadovoljavajuce faze, da ce se i jedan
dostojan paznje pojaviti Do tad, gledam svoja posla
i ulazem u sebe, pa ako naidje, dobro za njega, dobro za
mene. Ja imam lilit na DCu i odradila sam dovoljno
terapeutskih i inih tudjih seksualnih inicijacija, nama itekako
kronicno manjka kulture po tom pitanju, a meni se vise ne
da ucit decu poslu. Mi zene ne stizemo odradit svoje dok
nam se dnevni rasporedi vrte oko njihovih bazicnih potreba
i tetosenja.
__________________
We stop wars by facing Death and not fighting.
Sha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 08:15   #142
Lilith (ona sa glavne stranice astro.com) mi je u drugoj kući u Ovnu, nije aspektovana, iako astro.com prikazuje trigone sa Uranom i Merkurom (orbis 2 i 3*). Ja je uopšte ne osećam, kao što u sebi ne prepoznajem gotovo nikakve ovnovske osobine. U konjunkciji s tom Lilith je ona što je astro.com obeležava kao Waldemath. Jedino je interesantno da se Ovnovi neviđeno pale na mene, a ja ih baš ne volim .

Treća Lilith mi je u Sco, to bi više ličilo na mene.
__________________
Ko čeka, taj jednom mora i da dočeka. :)
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 20:35   #143
Fish, ako kazes da Lilith jača i izoštrava energiju planete ili tačke s kojom je u aspektu, kako to tumacim za DSC... koja je "energija" te tacke?
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 10:48   #144
Quote:
n.gemini kaže: Pogledaj post
Fish, ako kazes da Lilith jača i izoštrava energiju planete ili tačke s kojom je u aspektu, kako to tumacim za DSC... koja je "energija" te tacke?
DSC je ona točka u natalnoj karti koja predstavlja ogledalo, odraz vlastitog identiteta u drugoj osobi. DSC je također točka u natalnoj karti u kojoj osoba postaje društveno biće, točka koja pokazuje kako svijet i društvo reagira na vlastite projekcije. Zato kada je Lilith u konjunkciji s DSC onda je izoštrena i ojačana potreba prihvaćanja i "nestanaka" osobnih, sebičnih želja ne bi li osoba postala objektivnija prema svom odnosu u vezi. Naime, jedna od onih Lilithovskih strana ove pozicije odnosi se na potrebu osobe da partnera drži u nekoj vrsti zavisničkog odnosa, jer joj po tom pitanju nedostaje objektivnosti, a time i razumjevanje da činjenje partnera zavisnim ograničava i čini zavisnom nju samu, ali i cijeli njihov odnos. Zato je važno da s ovim položajem Lilith osoba razvije potpunu ravnopravnost i individualnost u vezi, jer će težiti pronaći partnera kojim dominira (ovo je posebno naglašeno kada je u znaku scorpia ili općenito fiksnom znaku). Ta potreba najčešće proizlazi iz njenog kompleksa niže vrijednosti ili naprosto emocionalene nezrelosti (zato ovakvoj Lilith vrijeme ide na ruku). Vrlo je važno da partnerska zajednica bude bazirana na individualnim interesima i da ih njeguje (što različitije to bolje) ne bi li jedno drugome bili inspiracija, a ne projekcija vlastitih frustracija.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 18:39   #145
Fish, sta sve naprica...

Quote:
jer će težiti pronaći partnera kojim dominira (ovo je posebno naglašeno kada je u znaku scorpia ili općenito fiksnom znaku).
to nije tacno, bas naprotiv, ne zelim partnera kojim ja treba da dominiram...

Quote:
Vrlo je važno da partnerska zajednica bude bazirana na individualnim interesima i da ih njeguje (što različitije to bolje) ne bi li jedno drugome bili inspiracija, a ne projekcija vlastitih frustracija.
to je dobro, tako i treba da bude
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 19:32   #146
Quote:
n.gemini kaže: Pogledaj post
to nije tacno, bas naprotiv, ne zelim partnera kojim ja treba da dominiram...
A čuj.....ne bih znala što ti želiš, ja samo napisah nešto o položaju Lilith u poziciji suprotnoj ASC-u iz vlastitog iskustva.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 22:34   #147
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
A čuj.....ne bih znala što ti želiš, ja samo napisah nešto o položaju Lilith u poziciji suprotnoj ASC-u iz vlastitog iskustva.
naravno, ali eto da stavim feedback, to je valjda uvijek dobrodoslo
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 23:01   #148
Sta mislite o polozaju Lilith-a kod mene u karti:

NATALNA

Nije li ocito da sam krajnje fin i kulturan?
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 23:32   #149
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Sta mislite o polozaju Lilith-a kod mene u karti:

NATALNA

Nije li ocito da sam krajnje fin i kulturan?
Stari moj, karta ti je z a k o n !
/da je meni takva / samo mi se 'cini' da
te ta neptunovska 7a lilith nemalo i nemilo navozala,
ispravi me ako grijesim . . .
S obzirom na mars na cvoru . . .
Kad vidis dobru suknju, au, blackout bejbe juuriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis ! ! !
Em aj blizu ?
__________________
We stop wars by facing Death and not fighting.
Sha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 11:48   #150
Quote:
Sha kaže: Pogledaj post
Stari moj, karta ti je z a k o n !
/da je meni takva / samo mi se 'cini' da
te ta neptunovska 7a lilith nemalo i nemilo navozala,
ispravi me ako grijesim . . .
S obzirom na mars na cvoru . . .
Kad vidis dobru suknju, au, blackout bejbe juuriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis ! ! !
Em aj blizu ?
Ma daj-zezas me...cuj zakon.
Pa samo Veneri ne bi bile dovoljne 24 plasticne operacije da je se
koliko-toliko dovede u red - koliko je, jadna, samo aflicirana.

Neptun-Venera-Lilith(7) me vozaju i dalje kao litl mankija-da nema Saturna u
prvoj ko zna gdje bih zavrsio.
Sta si mislila o Marsu na cvoru? - klasicni jurisnik nisam ni blzu.
Mozda neki suptilni, neptunovski.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 01:34   #151
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Ma daj-zezas me...cuj zakon.
Pa samo Veneri ne bi bile dovoljne 24 plasticne operacije da je se
koliko-toliko dovede u red - koliko je, jadna, samo aflicirana.

Neptun-Venera-Lilith(7) me vozaju i dalje kao litl mankija-da nema Saturna u
prvoj ko zna gdje bih zavrsio.
Sta si mislila o Marsu na cvoru? - klasicni jurisnik nisam ni blzu.
Mozda neki suptilni, neptunovski.
Cuj zakon ti kaze netko cija je karta pod dominijem plutonovske
cizme, eh . . . Venerica ti je bas fina, ribica + konjikcija sunce,
a ti kazes jadna . . . hm, razmisli opet ! Venerica okupana svijetlom.

S cvor se zna ponasat ko sljepa pjega u sistemu, zato jer mi obicno
ne zelimo ni cut ni znat sta je stvano dobro za nas, za sto se treba
izborit ne zaleci onaj dio sebe koji standardno ide na autopilot shemu
jer, pa pa komoditet a dobrodosli strahovi . . . a tebi je mars u tijesnoj
konjukciji, energija kojom artikuliras vlastitu veneru, daklje njen
zastitnik koji bi ju ni pet ni sest na visestruku plastiku . . . ? Razmisli
malo o tome. Venera je namjera a mars volja.
__________________
We stop wars by facing Death and not fighting.
Sha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 22:35   #152
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
A čuj.....ne bih znala što ti želiš, ja samo napisah nešto o položaju Lilith u poziciji suprotnoj ASC-u iz vlastitog iskustva.
je, je, odlicno si to napisala

bas me to zanimalo, znam neke ljude s tim polozajem
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 14:26   #153
sta znaci ako je lilith u konjunkciji sa venerom?
__________________
Kako je čudan i glup čovjek. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 02:09   #154
Čitao sam da neki uopće ne poklanjaju pažnju na položaj Lilitha kod izračunavanja natalne karte. Ako se pogleda kod mene (druga polovica Blizanaca, VII kuća), ima statistički značajan broj znamenitih crnaca koji imaju Lilith na istoj poziciji: Martin Luther King, Barack Obama, pa i Michael Jackson (s njim se baš ne poistovjećujem, ali eto...). Zapravo mi je po kući i znaku Lilitha najsličniji Marlon Brando. Mogu samo reći da mi je Kum jedan od boljih filmova, ali valjda je i drugima.

Veći broj navedenih s takvom pozicijom Lilitha su ostvarili popularnost kroz neku izuzetnost, ali nisu bili i sretni: evo, recimo, Che Guevara kojeg je Castro dao likvidirati, a lik mu je i danas na majicama; Kinga su šikanirali i na kraju ubili, a i danas se pozivaju na njega; Curt Cobain se objesio, a lovu troši i na njemu zarađuje njegova drogirana žena; Jim Morrison se ubio drogom, ali još i danas je idol tinejdžera; Hitler se ubio u bunkeru nakon što je godinama bio idol masa (za neke još i danas) unatoč svemu; Brando se dotukao; Nietsche je umro nepriznat i u zadnjem stadiju sifilisa; Polanski je imao "lijepe" epizode u životu sa svojim ženama i sotonistima; Muhamed Ali je dobio previše udaraca u glavu i ostao teški invalid; još su najbolje prošli Charlie Chaplin i Marilyn Manson (za ovog drugog još ćemo vidjeti).

Dosta ih je ostvarilo popularnost protiv svakog očekivanja, skoro kao dobitak na lotu, bilo jer ne pripadaju eliti, ili ne govore ono što drugi žele čuti.

Jasno, neke sam izostavio s popisa i ne može se generalizirati da Lilith u sedmoj znači opasnost od ubojstva (Kennedy je ima u 10., Lennon u 12., a M. Monroe u 1.), ali zgodno je za razmatranje što bi Lilith zapravo trebala značiti u natalnoj karti. Svakako nešto što "nije baš od ovoga svijeta", a u sedmoj kući braka, politike i javnosti moglo bi označavati jak utjecaj na javnost, čak i nakon smrti, ali koji nije u skladu sa "dnevnom politikom", pa izaziva snažan otpor i neka veća iskušenja.

Pitanja:
1) Ima li nečeg u tome?
2) Što bi to trebalo predstavljati za moje odnose sa ženama u drugoj polovici Blizanaca (recimo, 7.-21.06.)
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 10:17   #155
Lilith bi po mom sudu trebalo svakako uzeti u obzir. Naime, pretpostavlja se da Lilith zaista postoji, i da je ona drugi zemljin satelit, ali da se ne nalazi u jednom komadu. Dakle, tu se radi o fizički objektivnom tijelu koje postoji u svemiru. Ako je Mjesec zemljin satelit, toliko važan u našem horoskopu, niti najmanje ne smijemo podcjenjivati važnost Lilith. Istina je da ne možemo za nju koristiti neke jako velike orbise, ali da ju se mora uzeti u obzir tu nema govora.

ljudi se dosta spore između crnog i tamnog lilita, ja mislim da oba treba uzeti u obzir, s time što bi blagu prednost trebalo dati ipak tamnom lilithu.
cardinal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 23:54   #156
Svete rijeci zboris @cardinalu.

To sto je raspoljena simbolicno govori samo za sebe, a to da je zemljin satelit a neistrazena/verificirana priznata meni namece cijeli niz "nekome" ne pretjerano ugodnih pitanja . .

Kod njene interpretacije, kao i kod sveg ostalog ja posezem za izvornim materijalom koji obradjuje doticnu temu. Demonologija koja je izrasla iz mitoloska Lilith je svenaknadna obrada, a zatiranje protivnickih potomaka bila je opca praksa u pradavna doba . .

Bog je navodno zatrazio od Izaka da digne ruku na vlastitog sina, koliko to govori o nasim "bogovima" i mentalitetu tog doba ?

Zbilja, zanima me zasto se tako zestoko manevrira informacijama o planetoidu Lilith ? Ako je tu, tu je, price nema.
__________________
We stop wars by facing Death and not fighting.
Sha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 00:01   #157
meni je lilith u 1. kući, jarac...što bi to trebalo značiti?
__________________
There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Miss SaritaQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 16:11   #158
Quote:
Sha kaže: Pogledaj post
Svete rijeci zboris @cardinalu.

To sto je raspoljena simbolicno govori samo za sebe, a to da je zemljin satelit a neistrazena/verificirana priznata meni namece cijeli niz "nekome" ne pretjerano ugodnih pitanja . .

Kod njene interpretacije, kao i kod sveg ostalog ja posezem za izvornim materijalom koji obradjuje doticnu temu. Demonologija koja je izrasla iz mitoloska Lilith je svenaknadna obrada, a zatiranje protivnickih potomaka bila je opca praksa u pradavna doba . .

Bog je navodno zatrazio od Izaka da digne ruku na vlastitog sina, koliko to govori o nasim "bogovima" i mentalitetu tog doba ?

Zbilja, zanima me zasto se tako zestoko manevrira informacijama o planetoidu Lilith ? Ako je tu, tu je, price nema.
nick cardinal nema veze sa religijom, nego sa jednom serijom koju sam pratio

Postoje u biti 3 lilita. netko je čak ranije napomenuo da je Tamni Mjesec od primarnog značaja.

Dupor je divno objasnio prirodu Tamnog Lilita. Prva Adamova žena koja je smjela izgovoriti ime Božje a on sam nije mogao. Mračni eros postojanja. Međutim Lilith je mnogo više od brutalne seksualnosti.

Lilith je totalna penetracija. U najširem smislu. Mnogi znanstvenici su imali upraavo Lilith u kombinaciji sa Merkurkom, nekad Uranom, pa čak i sa nekom osobnom planetom.

Lilith ipak nije planeta i njeni orbisi su puno manji, ja nikada ne gledam preko 3 stupnja orbis. 4 bi bio maximum maximuma. Kod mnogih ljudi nema značaja, međutim kod naročito ekcesivnih tipova, revolucionara, onih koji ruše granice a na kraju se sami slamaju Lilith je ključan.

Angularan lilith ili u aspektu sa osobnom planetom do 3 stupnja.
cardinal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 19:25   #159
Quote:
cardinal kaže: Pogledaj post
nick cardinal nema veze sa religijom, nego sa jednom serijom koju sam pratio
Nisam mislila na nick, nego na sadrzaj posta

Quote:
Dupor je divno objasnio prirodu Tamnog Lilita. Prva Adamova žena koja je smjela izgovoriti ime Božje a on sam nije mogao. Mračni eros postojanja. Međutim Lilith je mnogo više od brutalne seksualnosti.

Lilith je totalna penetracija.
Ma kakva penetracija i brutalna seksualnost
Znati i moci "izgovoriti" necije "Ime" magijska je praksa najdrevnijih doba,
kad je rijec bila sveta i nesto vrijedila. Da poblize objasnim. U uvijetima
gdje je rijec uskladjena sa mislju i djelom akcija/reakcija je trenutacna a
magijski potencijal rijeci nazovimo, apsolutan.
Rijec STVARA jer je podbocena kompletnom energetskom konfiguracijom
onog koji je izgovara. Kad je fokus apsolutan i rezultat je apsolutan.

Lilit je svijesnost o cistoj energiji i nosi pristupne kodove matrici mreze
energija svemira a u krajnjoj liniji i ljudi. A to moze i te kako biti opasno.
__________________
We stop wars by facing Death and not fighting.
Sha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 22:48   #160
Quote:
cardinal kaže: Pogledaj post
Lilith bi po mom sudu trebalo svakako uzeti u obzir. Naime, pretpostavlja se da Lilith zaista postoji, i da je ona drugi zemljin satelit, ali da se ne nalazi u jednom komadu. Dakle, tu se radi o fizički objektivnom tijelu koje postoji u svemiru. Ako je Mjesec zemljin satelit, toliko važan u našem horoskopu, niti najmanje ne smijemo podcjenjivati važnost Lilith. Istina je da ne možemo za nju koristiti neke jako velike orbise, ali da ju se mora uzeti u obzir tu nema govora.

ljudi se dosta spore između crnog i tamnog lilita, ja mislim da oba treba uzeti u obzir, s time što bi blagu prednost trebalo dati ipak tamnom lilithu.
...1181 na astro.com je tamni ili crni Lilith?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:59.