Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2006., 16:55   #81
pa da joj unaprijed damo do znanja da se ne mirimo svi da zgrade izgledaju ko sajamišta.

i dobro pročitaj uvodni post, onako s razumijevanjem
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 16:57   #82
Quote:
tilla kaže:
m naravno; odavno sam tvrdila da je svaki rvat u najmanju ruku le korbuzje kalibra
N.Z. je takavkakav je, intervencije stanara teško da popravljaju opći dojam istog. dapače, još izgleda gore.
nravno da jesi; i zato nemoj se čudit ako zaista počmu trenirat strogoću; za koju se ja svim srcem zalažem.
Male su šanse da netko tko hoće pobijediti na izborima počne trenirati strogoću u Građevini u novom Zagrebu.

A što se tiče klima - e pa tu se nikako ne slažem. Ne razumijem kako bilo kome može pasti na pamet da u rezidencijalnom dijelu grada (dakle nemojte sada nabrajati HNK i sl. - to nije rezidencijalni dio grada) ljude više brine vizualni identitet zgrade nego kvaliteta života. To mi stvarno nije jasno.
Ajvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 16:58   #83
Quote:
icegirl78 kaže:
Da, i ja se pitam kako bi prošla. Danas ima bolesnika koji te upuca ako ga krivo pogledaš ili mu zauzmeš parking, a kamoli ako ga prijaviš...
fakat imate pravo
sad sam se usrala od straha i naravo da povlacim sve sto sam na temu (ne)postovanja zakona napisala
nikad ne znas kad ce te kakav PTSPovac docekat iza ugla
jesus
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 16:59   #84
Quote:
tilla kaže:
dio da ako mi neko zatvori parking zovem pauka, ako zatvoriš balkon zovem inspekciju!
što je tu bolesno?
Zar sam rekao da je nešto bolesno?

Aha, sada vidim koji dio nisi shvatila:

Ja sam zatvorio SVOJ balkon, a ne TVOJ.
Ajvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 17:00   #85
Quote:
Ajvar kaže:
Male su šanse da netko tko hoće pobijediti na izborima počne trenirati strogoću u Građevini u novom Zagrebu.

A što se tiče klima - e pa tu se nikako ne slažem. Ne razumijem kako bilo kome može pasti na pamet da u rezidencijalnom dijelu grada (dakle nemojte sada nabrajati HNK i sl. - to nije rezidencijalni dio grada) ljude više brine vizualni identitet zgrade nego kvaliteta života. To mi stvarno nije jasno.
aj se proseci malo po becu (ili bilo gdje u nekoj uredjenoj drzavi) pa snimi kakvu klimu na procelju
klimatizacija se moze rijesiti i na "nevidljiv" nacin, doduse kosta vise i u tom lezi cijeli problem
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 17:00   #86
istina, dosad su popuštali, što ne znači da neće počet...
što oćeš reć; da si unaprijedio zapravo kvalitet života time što si zagradio lodju.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 17:01   #87
Quote:
Ajvar kaže:
Zar sam rekao da je nešto bolesno?

Aha, sada vidim koji dio nisi shvatila:

Ja sam zatvorio SVOJ balkon, a ne TVOJ.
mačak, ti ne polažeš pravo na zatvaranje balkona
barem ne da divlje

i da još manje imaš špravo mjenjat izgled zgrade; svojom ljupkom intervencijom
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 17:04   #88
Quote:
tilla kaže:
istina, dosad su popuštali, što ne znači da neće počet...
što oćeš reć; da si unaprijedio zapravo kvalitet života time što si zagradio lodju.
Naravno - sebi jesam. I pri tome nisam ušao u tuđi životni prostor. Dakle jedino što sam eventualno smanjio je nečiji vizualni užitak - ako hoćeš vizualni užitak gledaj labuđe jezero a ne novi Zagreb.
Ajvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 17:07   #89
Quote:
zlocestoca kaže:
aj se proseci malo po becu (ili bilo gdje u nekoj uredjenoj drzavi) pa snimi kakvu klimu na procelju
klimatizacija se moze rijesiti i na "nevidljiv" nacin, doduse kosta vise i u tom lezi cijeli problem
Ma da, uvijek se pozivaju na centar Beča i sl. Ajde pročeći po rezidencijalnom dijelu Amsterdama, Bostona, New Yorka, Washingtona, Pariza, Milana, Barcelone (nabrajam samo ono što sam vidio) pa pogledaj da li ima klima na pročeljima.

I da, pokaži mi kako ćeš u novom Zagrebu nevidljivo izvesti klimu. U zgradi staroj 20 ili više godina. Ajde molim te
Ajvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 17:07   #90
Quote:
Ajvar kaže:
Naravno - sebi jesam. I pri tome nisam ušao u tuđi životni prostor. Dakle jedino što sam eventualno smanjio je nečiji vizualni užitak - ako hoćeš vizualni užitak gledaj labuđe jezero a ne novi Zagreb.

__________________
Hello, is it me you're looking for?
icegirl78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 17:08   #91
ma naravno; ko što sam rekla korbuzje čuči u svima nama.

moj vizualni užitak se tebe ne tiče; radi se o mjenjaju nečeg na što ti nemaš prava; samo to
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 17:10   #92
Quote:
tilla kaže:
ma naravno; ko što sam rekla korbuzje čuči u svima nama.

moj vizualni užitak se tebe ne tiče; radi se o mjenjaju nečeg na što ti nemaš prava; samo to
Pa oko toga smo se složili - ja znam što radim - nek me kazne i tuže.
Ajvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 17:11   #93
Ja bih volio da mi netko objasni zasto se to tolerira DESETLJECIMA, ako je vec zabranjeno... I zasto se ne prijavljuje i ne sankcionira? Nisam stvarno cuo niti jedan primjer sankcioniranja zatvaranja balkona sto mi govori da negdje sigurno mora postojate neka rupa u zakonu. Ne vjerujem da se svih tih godina nije nasla niti jedna jedina zlocestoca koja je prijavila to grubo krsenje zakona i izborila pravdu te je prekrsitelj morao demontirati svoj zimski vrt!?!
ivan01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 17:12   #94
ne postoji rupa; rupa je u onima koji su to zaziđali.
a toleriralo se; jebga svašta i nelegalna gradnja i svakava druga sranja.
toplo se nadam da će svemu tome doć kraj
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 17:13   #95
Quote:
Ajvar kaže:
Ma da, uvijek se pozivaju na centar Beča i sl. Ajde pročeći po rezidencijalnom dijelu Amsterdama, Bostona, New Yorka, Washingtona, Pariza, Milana, Barcelone (nabrajam samo ono što sam vidio) pa pogledaj da li ima klima na pročeljima.

I da, pokaži mi kako ćeš u novom Zagrebu nevidljivo izvesti klimu. U zgradi staroj 20 ili više godina. Ajde molim te
ma svakako
ti si kao svjetski putnik inspiraciju za svojom nadahnutom intervencijom u prostoru dobio upravo gledajuci krasne klime koje vise po new yorku/milanu/parizu
kad si se vec dotaknuo amerike, pokusaj tamo poceti s kakvim gradjevinskim radovima, u roku pola sata pozvonit ce ti policija na vrata i traziti dozvolu (naravno, dosli su na prijavu susjeda) (samo za informaciju ispricani dogadjaj je iz chicaga)
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 17:14   #96
@ivan

zbog takvih koji razmisljaju kao ti danas imamo i cudo moderne hrvatske arhitekture - vir
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 17:17   #97
pa nije N.Z. za bacit ko primjer; evo u nedostatku kulturnih dogadja ala balet malo su poziđali balkone; na sebi svojstven način
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 17:20   #98
Quote:
tilla kaže:
ne postoji rupa; rupa je u onima koji su to zaziđali.
ovo nije konkretan odgovor, ali nema ni veze, vrtimo se u krug bez veze posto ocigledno nitko od nas ne zna dovoljno o tome.

ivan01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 17:20   #99
sad sam se sjetila dokumentarca koji je nedavno bio na tvu - na krovu jedne zgrade niknulo je cijelo naselje sa "stanovima", kaficima, trznicom
nemrem se sad sjetit gdje kina, indija....
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 17:22   #100
Quote:
ivan01 kaže:
ovo nije konkretan odgovor, ali nema ni veze, vrtimo se u krug bez veze posto ocigledno nitko od nas ne zna dovoljno o tome.

ma da?

rupe u zakonu nema
osim što se takav barbarizam tolerirao.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:02.