Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Pogledaj rezultate ankete: Da li spavate zajedno s djetetom ?
Ne ! ( To je primitivno i nepraktično) 51 18.61%
Da ! ( najvažnije je da je to bolje za dijete) 114 41.61%
Pokušali ali ne ide 9 3.28%
Nešto između (navedite u odgovoru) 100 36.50%
Glasovatelji: 274. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2010., 18:30   #201
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
spava preko dana u krevetiću, po noći spava u krevetiću dok god se ne probudi i traži papati a mi spavamo. onda ga uzmem k nama, on papa, ja spavam pa svi skupa spavamo
nekad završi kod nas u 4 ujutro, nekad u 6,7..zavisi
kad počne spavat cijelu noć bez hranjenja, spavat će isključivo u svom krevetiću
slicno je i kod nas.samo sto ga ja vracam dok sam budna(i dalje se previse budi...),a nikad ne legnem prije 1h(dotad ga vratim vec tri puta).
__________________
10.06.2009.sada imam svog princa;)
mops0807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 17:07   #202
Quote:
prevarena_ri kaže: Pogledaj post
ja sam nova mama, imam sinčića "starog" 3 tjedna
i on spava s nama. do kada neznam. ali ovako više njemu paše (plače ako ga samo pokušam staviti u kinderbet) a i meni za noćna dojenja... ne bojim se da ću ga ozlijediti jer mirno spavam a i moj dragi isto tako da...
moj sinčić ima skoro 6 mjeseci i od prvog dana spava sa mnom u krevetu. kinderbet je pokraj kreveta, ali nije zainteresiran za njega, a i meni je super zagrlit svojeg mišića...naravno, zgodnije je i za dojenje...mislim da je za dijete dobro bit blizu mame, posebno dok je tako malo...također to je jedan od temelja "povezujućeg roditeljstva" - preporučam od srca tu knjigu i to shvaćanje roditeljstva
lavamp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 17:16   #203
moj spava sa mnom otkad smo iz rodilišta došli.
prvo sam muža potjerala na kauč...a onda se nakon tjedan-dva vratio u krevet i spavao s nama makar ga je isprva bilo strah...no eto već skoro pa godinu dana tako spavamo. maknula sam krevet da je jedna strana uza zid...pa mali spava između mene i zida...a ja se guzim u sredini između njih dvojice...a oni se razvale sačuvaj me bože... katastrofa...tako da redovito poberem nogom u trbuh...šakom u oko ...i tako , jel, fino mi je buđenje...

nisam nikad forsirala kinderbet pa se on na kinderbet nije ni navikao.

priznajem da sam ga pustila da spava sa mnom više iz nekih mojih sebičnih razloga.
em što mi je bilo (i još uvijek je) lakše po noći dojiti (makar se više ne budi baš po noći...rijetko kad...)...em što mi je to nekako.... mmmmmmmmmmm... šnjofati kosicu prije spavanja... to mi odmah dovuče san na oči...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 17:29   #204
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
moj spava sa mnom otkad smo iz rodilišta došli.
prvo sam muža potjerala na kauč...a onda se nakon tjedan-dva vratio u krevet i spavao s nama makar ga je isprva bilo strah...no eto već skoro pa godinu dana tako spavamo. maknula sam krevet da je jedna strana uza zid...pa mali spava između mene i zida...a ja se guzim u sredini između njih dvojice...a oni se razvale sačuvaj me bože... katastrofa...tako da redovito poberem nogom u trbuh...šakom u oko ...i tako , jel, fino mi je buđenje...

nisam nikad forsirala kinderbet pa se on na kinderbet nije ni navikao.

priznajem da sam ga pustila da spava sa mnom više iz nekih mojih sebičnih razloga.
em što mi je bilo (i još uvijek je) lakše po noći dojiti (makar se više ne budi baš po noći...rijetko kad...)...em što mi je to nekako.... mmmmmmmmmmm... šnjofati kosicu prije spavanja... to mi odmah dovuče san na oči...
jadan muž....ali vjerujem da je i njemu zapravo lijepo...ja i moja beba smo sami pa imamo veeeeliki krevet samo za nas dvoje...eto, bar jedna prednost samohranog roditeljstva
lavamp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 17:35   #205
Quote:
lavamp kaže: Pogledaj post
jadan muž....ali vjerujem da je i njemu zapravo lijepo...ja i moja beba smo sami pa imamo veeeeliki krevet samo za nas dvoje...eto, bar jedna prednost samohranog roditeljstva
ma nije jadan muž. jadna sam ja u sredini između njih dvojice divljaka.

mene nitko nikad ne bi žalio... kmeeeee...

a što se tiče samohranog roditeljstva...imat ćeš i prednost u vrtiću.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 17:39   #206
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
priznajem da sam ga pustila da spava sa mnom više iz nekih mojih sebičnih razloga.
em što mi je bilo (i još uvijek je) lakše po noći dojiti (makar se više ne budi baš po noći...rijetko kad...)...em što mi je to nekako.... mmmmmmmmmmm... šnjofati kosicu prije spavanja... to mi odmah dovuče san na oči...
ja ne dam spavati u našem krevetu iz sebičnih razloga meni je mmmmmm poseksati se prije spavanja u našem krevetu. Dakle jedno veliko 'ne' za spavanje u bračnom krevetu. Ne samo iz ovog navedenog razloga.... i nisam dou kvotala jer mislim da se ona ne seksa Već je samo napisala te neke riječi ('sebičnih' i 'mmmmmmmm') koje su me povukle da i ja nešto kažem
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 17:41   #207
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
ja ne dam spavati u našem krevetu iz sebičnih razloga meni je mmmmmm poseksati se prije spavanja u našem krevetu. Dakle jedno veliko 'ne' za spavanje u bračnom krevetu. Ne samo iz ovog navedenog razloga.... i nisam dou kvotala jer mislim da se ona ne seksa Već je samo napisala te neke riječi ('sebičnih' i 'mmmmmmmm') koje su me povukle da i ja nešto kažem
ne. ti hoćeš reći da se ja ne seksam.
ha?
hoćeš reći da sam glupa?
hoćeš reći da sam ružna?
hoćeš reći da sam sotonjara?
hoćeš reći da imam malog pimpeka???
priznaj, priznaj. znam te!!!



al meni je ipak ljepše seksat se na stolici ili stolu ili kauču
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 17:43   #208
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ne. ti hoćeš reći da se ja ne seksam.
ha?

al meni je ipak ljepše seksat se na stolici ili stolu ili kauču
unaprijed sam se ogradila jer sam znala kaj ćeš pomisliti

a ovo drugo....napisala sam 'prije spavanja u krevetu' a što je ljepše....hmmmm....i o tome bi se dalo, ali nije tema
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 14:10   #209
dižem temu, zanima me kako vi roditelji koji spavate zajedno s djecom rješavate dnevna spavanja? jer ja nemam naviku spavanja s njim po danu, načelno koristim to vrijeme dok on odspava za učenje ili da se malo odmorim, ovisi kako sam raspoložena.. a on, naravno, i dnevna spavanja odrađuje u velikom krevetu u kojem spavamo i preko noći, jer se uglavnom još uvijek uspavljuje na sisi i ne da se baš premještati u kinderbet.

ali frajer je propuzao napokon, prije par dana taman, i sad me strah da ne otpuže s kreveta. jučer je u 20ak sekundi dok sam ja čula da se probudio i došla u sobu, on se ustao i krenuo puzati prema rubu, uhvatila sam ga u zadnji tren sad sam na tu stranu kreveta koja nije uz zid srolala poplun i na pod stavila deku za svaki slučaj, ali može prepuzati poplun za čas a ja mogu biti npr. na zahodu i ne čuti ga odmah isti tren kad se probudi.
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 14:25   #210
mi smo jako jako davno bas radi toga uveli dnevno spavanje u kindiju
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 14:34   #211
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
dižem temu, zanima me kako vi roditelji koji spavate zajedno s djecom rješavate dnevna spavanja? jer ja nemam naviku spavanja s njim po danu, načelno koristim to vrijeme dok on odspava za učenje ili da se malo odmorim, ovisi kako sam raspoložena.. a on, naravno, i dnevna spavanja odrađuje u velikom krevetu u kojem spavamo i preko noći, jer se uglavnom još uvijek uspavljuje na sisi i ne da se baš premještati u kinderbet.

ali frajer je propuzao napokon, prije par dana taman, i sad me strah da ne otpuže s kreveta. jučer je u 20ak sekundi dok sam ja čula da se probudio i došla u sobu, on se ustao i krenuo puzati prema rubu, uhvatila sam ga u zadnji tren sad sam na tu stranu kreveta koja nije uz zid srolala poplun i na pod stavila deku za svaki slučaj, ali može prepuzati poplun za čas a ja mogu biti npr. na zahodu i ne čuti ga odmah isti tren kad se probudi.
Dakle...
Krevet smo stavili skroz u kut do zida, tako da je iznad glave i s desne strane zid, na dno kreveta smo prislonili kinderbet, a s lijeve strane smo montirali ogradicu za bracni krevet, boze me prosti.

Ta ogradica mi je degutantna, ali je neophodna.
Dok nisam imala dijete, nikako nisam mogla razumjeti ljude koji spavaju s djecom u krevetu.
Eto mi ga sad.

Edit: jednom je pao s kreveta, kad je imao 9 mj., ali se hvala bogu docekao na noge jer se bio primio za ogradu od kinderbeta.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 14:45   #212
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
dižem temu, zanima me kako vi roditelji koji spavate zajedno s djecom rješavate dnevna spavanja? jer ja nemam naviku spavanja s njim po danu, načelno koristim to vrijeme dok on odspava za učenje ili da se malo odmorim, ovisi kako sam raspoložena.. a on, naravno, i dnevna spavanja odrađuje u velikom krevetu u kojem spavamo i preko noći, jer se uglavnom još uvijek uspavljuje na sisi i ne da se baš premještati u kinderbet.
nekad spava u vrticu u boravku, sama tu zaspi, ja sam na trosjedu kraj nje tak da me ima na oku, al koda kuzi da tu nije pravo spavanje vec samo ono kratki drijemez od 30-40min osim kad bude bas jaaaako umorna, onda odvali duze al rijetko.

poslije rucka obicno spava duze 1-1,5-2h kako kad je umorna,al spava u bracnom, ja sam kraj nje il drijemam, il spavam il lezim i razmisljam o smislu zivota il si nesto citam, ostavim ju vrlo kratko samu i ogradim je s jastucima za to vrijeme jer je jako brza i zacas bi mogla odletit s kreveta.
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 14:46   #213
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
dižem temu, zanima me kako vi roditelji koji spavate zajedno s djecom rješavate dnevna spavanja? jer ja nemam naviku spavanja s njim po danu, načelno koristim to vrijeme dok on odspava za učenje ili da se malo odmorim, ovisi kako sam raspoložena.. a on, naravno, i dnevna spavanja odrađuje u velikom krevetu u kojem spavamo i preko noći, jer se uglavnom još uvijek uspavljuje na sisi i ne da se baš premještati u kinderbet.

ali frajer je propuzao napokon, prije par dana taman, i sad me strah da ne otpuže s kreveta. jučer je u 20ak sekundi dok sam ja čula da se probudio i došla u sobu, on se ustao i krenuo puzati prema rubu, uhvatila sam ga u zadnji tren sad sam na tu stranu kreveta koja nije uz zid srolala poplun i na pod stavila deku za svaki slučaj, ali može prepuzati poplun za čas a ja mogu biti npr. na zahodu i ne čuti ga odmah isti tren kad se probudi.
dok je bila manja- i znala tako u snu otpuzati sa kreveta- bi ju obično prebacila u kinder nakon što zaspe..

sad više ne jurca u snu-pa ju bez problema pustim da spava na našem krevetu preko dana, ona kad se probudi sama siđe i izađe iz sobe (ostavim vrata pritvorena)

po noći se još zna bacakati po krevetu (dok po danu uopće ne mrdne) pa ju za sad navečer najčešće prebacim u kinder kad zaspe- a onda ju vratim nama u krevet kad mi dođemo u sobu i tako spavamo do jutra..

sad kako je starija i više ne piči po krevetu kao kad je tek propuzala i vježbala u snu mi je još veći gušt to zajedničko spavanje...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 14:46   #214
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
dižem temu, zanima me kako vi roditelji koji spavate zajedno s djecom rješavate dnevna spavanja? jer ja nemam naviku spavanja s njim po danu, načelno koristim to vrijeme dok on odspava za učenje ili da se malo odmorim, ovisi kako sam raspoložena.. a on, naravno, i dnevna spavanja odrađuje u velikom krevetu u kojem spavamo i preko noći, jer se uglavnom još uvijek uspavljuje na sisi i ne da se baš premještati u kinderbet.

ali frajer je propuzao napokon, prije par dana taman, i sad me strah da ne otpuže s kreveta. jučer je u 20ak sekundi dok sam ja čula da se probudio i došla u sobu, on se ustao i krenuo puzati prema rubu, uhvatila sam ga u zadnji tren sad sam na tu stranu kreveta koja nije uz zid srolala poplun i na pod stavila deku za svaki slučaj, ali može prepuzati poplun za čas a ja mogu biti npr. na zahodu i ne čuti ga odmah isti tren kad se probudi.
mislim da ti je ovo što frupy piše najbolje, ako možeš to izvesti. s tim da krevetić mora biti zakočen, jer inače ti može odsklizati.


moj inače spava u kinderbetu preko dana i navečer dok mi ne dođemo.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 14:57   #215
prislonila bih ja kinderbet uz krevet, ali kinderbet je u drugoj sobi jer u ovu ne stane

a u sobi u kojoj je kinderbet imamo dvosjed na razvlačenje uz kojega se kinderbet ne može prisloniti jer ima uber široke naslone za ruke sa strane na gornjem dijelu a dopotežem li kinderbet iz kuta u kojem je sad dovoljno nisko da mimoiđem naslone, onda ću i ono malo prostora što u sobi imam zagraditi razmišljam u dogledno vrijeme prebaciti krevet u sobu s kinderbetom a dvosjed u sobu, ali to je operacija za koju treba pozvati bar 6 ljudi i organizirati što i kako, jer je stan mali a namještaj u stanu (koji sav treba pomaknuti ili iznijeti) veliki i težak od punog drva, i preskup da bih riskirala da se ošteti u premještanju. a ja sam pred ispitnim rokovima i nemam vremena za to bar još mejsec dana

pa mi se ta ogradica za krevet čini kao najbolje rješenje zasad ako nije preskupa gdje ima za nabaviti to?
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 15:01   #216
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
dižem temu, zanima me kako vi roditelji koji spavate zajedno s djecom rješavate dnevna spavanja? jer ja nemam naviku spavanja s njim po danu, načelno koristim to vrijeme dok on odspava za učenje ili da se malo odmorim, ovisi kako sam raspoložena.. a on, naravno, i dnevna spavanja odrađuje u velikom krevetu u kojem spavamo i preko noći, jer se uglavnom još uvijek uspavljuje na sisi i ne da se baš premještati u kinderbet.

ali frajer je propuzao napokon, prije par dana taman, i sad me strah da ne otpuže s kreveta. jučer je u 20ak sekundi dok sam ja čula da se probudio i došla u sobu, on se ustao i krenuo puzati prema rubu, uhvatila sam ga u zadnji tren sad sam na tu stranu kreveta koja nije uz zid srolala poplun i na pod stavila deku za svaki slučaj, ali može prepuzati poplun za čas a ja mogu biti npr. na zahodu i ne čuti ga odmah isti tren kad se probudi.
moj malac je od rođenja spavao u svom krevetiću s nama u sobi. za vrijeme podoja je bio u bračnom krevetu, a nakon podoja sam ga od početka vraćala u njegov krevetić. s 9 mjeseci prešao je u svoju sobu. dnevna spavanja oduvijek su bila isključivo u njegovom krevetiću. sad, sa skoro 3 godine po danu spava možda jednom u dva tri tjedna i to isključivo na bračnom krevetu. ali sam bez mame i tate... navečer sam kaže kad mu se spava i sam ide u svoj krevet u svojoj sobi...
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 15:02   #217
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
dok je bila manja- i znala tako u snu otpuzati sa kreveta- bi ju obično prebacila u kinder nakon što zaspe..

sad više ne jurca u snu-pa ju bez problema pustim da spava na našem krevetu preko dana, ona kad se probudi sama siđe i izađe iz sobe (ostavim vrata pritvorena)

po noći se još zna bacakati po krevetu (dok po danu uopće ne mrdne) pa ju za sad navečer najčešće prebacim u kinder kad zaspe- a onda ju vratim nama u krevet kad mi dođemo u sobu i tako spavamo do jutra..

sad kako je starija i više ne piči po krevetu kao kad je tek propuzala i vježbala u snu mi je još veći gušt to zajedničko spavanje...
prebacila bih ja njega u kindebet, ali on se ne da prebaciti, probudi se odmah ideja mi je spojiti kinderbet s krevetom i onda ga ja iz tako spojenog kreveta mogu uspavati u kinderbetu koji bi bio kao "dio" tog zajedničkog kreveta. i po danu kad zaspe samo podignuti ogradicu od kinderbeta za svaki slučaj.

ali velim, to će morati pričekati bar još 3-4 tjedna, a to mi je opet predugo za riskirati da mi ovako spava kao sad, sam na krevetu ograđen samo poplunom i dekom
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 15:03   #218
ja sam prislonila kinderbet uz krevet al djabe ti kad on se samo odslize do mene
i svako malo po noci se probudi da vidi jesam li ja pored njega da moze nastavit spavat
neki put mm glumi mene ako me nema
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 15:08   #219
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
prebacila bih ja njega u kindebet, ali on se ne da prebaciti, probudi se odmah ideja mi je spojiti kinderbet s krevetom i onda ga ja iz tako spojenog kreveta mogu uspavati u kinderbetu koji bi bio kao "dio" tog zajedničkog kreveta. i po danu kad zaspe samo podignuti ogradicu od kinderbeta za svaki slučaj.

ali velim, to će morati pričekati bar još 3-4 tjedna, a to mi je opet predugo za riskirati da mi ovako spava kao sad, sam na krevetu ograđen samo poplunom i dekom
a koliko ti je star? jel se puno vrti u snu? ja sam ju znala staviti na sredinu kreveta (da ima više lufta sa obje strane) i staviti okolo jastuke, pa nekad čak i na pod- za slučaj da ipak odvali to je bilo u periodima kad isto nisam htjela riskirati buđenje s prebacivanjem u kinder

i vrlo rano sam ju počela učiti kako se silazi s kreveta- tako da to sad već radi mehanički u snu kad hoće dolje..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 15:17   #220
ima 9 mjeseci i ne vrti se puno u snu, jedino spava sa nogicama prema naprijed pa se okreće na širinu kreveta ali premali je da bi silazio s kreveta, upravo je propuzao, na noge se još uvijek ne oslanja.

stvar je da se on zna probuditi tiho, bez cendranja i plača, bez ikakvog glasanja i samo se krene kotrljati, sada i puzati u nove avanture inače bude on na onoj strani kreveta koja je uz zid ili bar na sredini kreveta, ali ne pomaže puno jer on je okretan i začas je na rubu, a krevet je samo 190x140
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:02.