Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2014., 10:33   #2461
Quote:
spickolina kaže: Pogledaj post
znači, nema šanse da se izvuče sa opomenom ili nečim sličnim? još će morat platit i sudske troškove i kaznu?
Nema opomene za kaznu od 5000 i zaštitnu mjeru ali ako bude pametan pa dakako prizna i kaže da nije znao da treba zvat i da trenutno nije bio povrijeđen ina veliku šansku za smanjenje i kazne i mjere.
Troškovi su oko 200 kn.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 14:03   #2462
Najmanja kazna za nezvanje policije je 3.000,00 koliko je i dobio pa ne znam kako može bit smanjena, nadali smo se da bi je mogli prebacit u upozorenje
spickolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 21:35   #2463
Pozdrav svima.

Potreban mi je savjet nekog tko je imao iskustva s otkazivanjem putovanja turistickoj agenciji. Za neka 2 tjedna trebala bi ici na maturalac i sve je placeno. Danas mi se dogodila nezgoda tj. nespretno sam pala i ozljedila stopalo, da ne idem sad u detalje, sutra idem kod doktorice i ako je nesto slomljeno/iscaseno sta vec i ako ne budem mogla ici jer npr. dobijem longetu hoce li mi osiguranje platiti naknadu jer znam da ce mi agencija vecinu novca zadrzat? Jednoj frendici navodno osiguranje nije vratilo novac iako je platila rizik otkaza, a ako je razlog opravdan onda bi trebali vratit, jer ja sad jedva hodam i uzasno me boli,tako da cisto sumnjam da ce mi se stanje potpuno poboljsat za 2 tjedna.
kikki33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 17:07   #2464
Pozz...
Imao sam saobracajnu nesrecu 20.7.2014
Bio sam sudionik u lancanom udesu... Sve se desilo ovako
Trebao sam skrenuti ljevo,al iz suprotnog smjera sam morao propustio 4-5 auta , iza mene je stao passat cc,dok sam cekao da prodju tih 4-5 auta, iza tog passata cc, je se zapucao drugi passat s 60km/h bez kocenja, i dogodio se lancani udes...
Ja nisam krivac,i to je posvjedocio ovaj passat cc sto je stao iza mene, dao sam zmigavac na od prilike 100-150 metara, i vozio oko 20-25 na sat, jer sam zaboravio gdje je skretanje bilo,pa sam vozio polako da ga nebi promasio...
Zvali smo policiju dosli su poslikali sve,napravili zapisnik, ozljeđenih na licu mjesta nije bilo..
Ja sam bio vozac, i kako sam gledao u ljevo gdje cu skrenuti, kad se desio udar bio sam opusten i naglo glavom udario k nazad, tada nisam osjecao nikakve bolove,u tih 10-15min dok je dosla policija i napravila zapisnik... Ali sam poslje kad su sve napravili poslikali i napisali,otisao s prijateljem u hitnu, dali su mi 2 inijekcije i propisali ovratnik,tablete neke i mirovanje, uzeo sam to,al sutra dan sam bio jos gore,otisao sam do hitne opet,jer skoro nisam mogao okrecati glavu od bolova i ukocenosti, napraivli su mi uputnicu za bolnicu,tamo sam otisao ispricao sta je bilo,isao na slikanje,i onda kod neurokirurga koji mi je rekao da imam jako istegnuce misica i jos par stvari, imam nalaze tu pred sobom,al da neduljim s tim...

Isao sam odmah kod odvjetnika ,poslje posjeta bolnici, da vidim kako sta ide, desilo se da je upravo na godisnjem al mu je bila sekretarica tu koja inace radi oko tih stvari 20 god i vise ,rekao bi po prici... Rekla mi je da sakupim svu dokumentaciju i onda da to sve predam odvjetniku koji ce pokrenit postupak.

Sad me zanima,dali mora bit u zapisniku policije da je bilo ozljeđenih ,dali ce mi to stvarati probleme?

Evo vec neradim ima 20tak dana, narucen sam na CT slikanje 20.8. do tada nosam i dalje ovratnik, misici mi vise nisu ukoceni,al osjetim bol u vratnoj kraljeznici :/ ... Neki savjeti?

EDIT: isao sam na slikanje stete na automobilu, i zvao sam jucer svoje osiguranje,rekli su mi da je zapisnik podignut u petak i prosljeđen u moje "glavno" osiguranje(to sam zvao u poslovnici ili kako vec se zove xD)...

Kad bi sta trebao ocekivat, i neki savjet sta da jos uradim ? odvjetnik mi dolazi 15.8. tako nemg doc do njega jos par dana...
Cetax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 17:24   #2465
Čitam i ne vjerujem. Samo da se izvuče neka veća odšteta. Čemu odvjetnik... Strašno.

Sent from my GT-I9505
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 17:31   #2466
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Čitam i ne vjerujem. Samo da se izvuče neka veća odšteta. Čemu odvjetnik... Strašno.

Sent from my GT-I9505
O.o mislim sta reci na ovaj post?
Cetax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 18:27   #2467
Quote:
Cetax kaže: Pogledaj post
O.o mislim sta reci na ovaj post?
Ništa, kao što ništa nisi niti rekao. Kroz cijeli tvoj iskaz prožima se želja za što većom odštetom, što nije u redu.
Prvi dan ti ništa nije bilo... I drugi dan bolnica, doktori i odvjetnik.
Pametnom dosta.

Sent from my GT-I9505
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 18:46   #2468
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Ništa, kao što ništa nisi niti rekao. Kroz cijeli tvoj iskaz prožima se želja za što većom odštetom, što nije u redu.
Prvi dan ti ništa nije bilo... I drugi dan bolnica, doktori i odvjetnik.
Pametnom dosta.

Sent from my GT-I9505
Htjela bih demantirati drugi dio posta. Iz osobnog iskustva koje je bilo mnogo brutalnije znam da šok i adrenalin tako djeluju na čovjeka da često nije ni svjestan da je ozlijeđen i koliko, čak i kad su ozljede očite. Un. ozljede koje ne moraju biti vidljive su opasnije od vanjskih, a bol gotovo uvijek dolazi s odgodom i traje.
Po napisanom Cetax će trebati fizikalnu terapiju i doživotno paziti na vrat jer bi slijedeći ne daj Bože trzaj mogao završiti manje sretno.

Nisam kompetentna reći da li će zapisnik stvarati probleme i mislim da je najbolje to riješiti s odvjetnikom jer je svaki slučaj individualan.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 18:47   #2469
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Ništa, kao što ništa nisi niti rekao. Kroz cijeli tvoj iskaz prožima se želja za što većom odštetom, što nije u redu.
Prvi dan ti ništa nije bilo... I drugi dan bolnica, doktori i odvjetnik.
Pametnom dosta.

Sent from my GT-I9505
Sto se tice odstete,upravu si u cilju mi je sto veca, al opet nemogu oni dat ostetu neku visoku ako nema dokaza za to, pa neka odrede prema nalazima, a to sto nije uredu, mozes mi objasnit?
A jel ok da osiguravajuce kuce prvu ponudu salju 3 puta manju nego sto bi trebala bit?
A sto se tice bolnice itd itd. sto si napisao...
Nezgoda se desila oko 21:00, dok je se rjesilo sve , otisao sam u dom zdravlja i tamo su mi dali neke inekcije za opustanje misica, poslje tog me nije bolilo nista, sutra kad sam se ustao bili su prisutni ti bolovi pa sam opet potrazio ljecnika koji su me uputili u bolnicu...

Ako nemas kakav pametan savjet, molim da se drzis svojih stvari...
Cetax is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 09:05   #2470
Quote:
Cetax kaže: Pogledaj post
Sad me zanima,dali mora bit u zapisniku policije da je bilo ozljeđenih ,dali ce mi to stvarati probleme?
Nisu doktori da određuju ozljede odmah kao ni kasnije jer im je bitno zatečeno stanje vezano za prometnu nezgodu.
Imaš pravo ići kod doktora i kasnije.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 13:00   #2471
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nisu doktori da određuju ozljede odmah kao ni kasnije jer im je bitno zatečeno stanje vezano za prometnu nezgodu.
Imaš pravo ići kod doktora i kasnije.
Hvala, usput danas sam dobio poziv svog odvjetnika koji mi je pojasnio neke stvari...
Cetax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 19:37   #2472
Quote:
kikki33 kaže: Pogledaj post
otkazivanjem putovanja turistickoj agenciji.
frendici navodno osiguranje nije vratilo novac iako je platila rizik otkaza
ako imaš liječničku potvrdu da si spriječena putovati, a povreda noge u svakom slučaju predstavlja opravdani razlog za spriječenost, onda ne bi trebalo biti zapreka za isplatu s naslova otkaza putovanja.
mislim da je veći postotak vraćenog iznosa što više prije početka puta obaviš otkaz putovanja.
ajde, baš javi kako je prošlo, zanima me.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 19:47   #2473
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Kroz cijeli tvoj iskaz prožima se želja za što većom odštetom, što nije u redu.
ajde, ajde, pa nije tako strašno. bar nije pobrojao dijagnoze i pitao koliko love može dobiti.

inače, iz osobnog iskustva znam da trzajna ozljeda može početi "proizvoditi učinke" i do 2 dana nakon same povrede.
bila sam u prilici gledati kako mi mama dan nakon povrede samo spava, a dva dana nakon povrede počinje povraćati. tako da nije baš da su sve trzajne izmišljene i da nikome nikada ništa nije.
ok, mali broj tih povreda stvarno ostavlja trajne posljedice (osim u slučajevima koji završe na našim sudovima, gdje više-manje svi imaju cjeloživotne tegobe, pa čak i od udubljene tablice s registarskom oznakom), ali da zna biti gadno par mjeseci, zna.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 11:31   #2474
Pozdrav svima,

Prvi put se na sreću susrećem sa ovakvom situacijom, bio bih vam zahvalan ako bi me netko mogao putiti.
Roditelji su imali prometnu u kojoj je kriv drugi vozač (strani državljanin)
Tata je operiran, auto je vrlo vjerojatno totalna šteta.
Drugi vozač je na licu mjesta preminuo.

Koje korake trebam pravovremeno poduzeti da kasnije eventualno nemam problema?

Na što trebam posebno pripaziti?

Unaprijed vam hvala na pomoci!
stansplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 06:13   #2475
Quote:
stansplit kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Prvi put se na sreću susrećem sa ovakvom situacijom, bio bih vam zahvalan ako bi me netko mogao putiti.
Roditelji su imali prometnu u kojoj je kriv drugi vozač (strani državljanin)
Tata je operiran, auto je vrlo vjerojatno totalna šteta.
Drugi vozač je na licu mjesta preminuo.

Koje korake trebam pravovremeno poduzeti da kasnije eventualno nemam problema?

Na što trebam posebno pripaziti?

Unaprijed vam hvala na pomoci!
Ništa ne moraš poduzimati jer nisi sudjelovao u nesreći.

Sent from my GT-I9505
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 13:55   #2476
poštovani1
prije tri tjedna sam imala prometnu nezgodu sa lakšim povredama .Hitna me odvezla sa mjesta nesreće gdje su mi u bolnici slikali vrat i rekil mi da imam frakturu cII kralješka .Dobila sam odmah ovratik i proslijedili me hitno neurokirurgu koji je rekao da moram na CT .i to sam odradila .Sad na svu sreću nemam frakturu ,ali imala sam strašne bolove ,trzaje ruke i jednog dijela kralježnice.pretrpjela sam ogroman stres ,nezgoda se dogodila na povratku sa posla kući .Dobila sam 100 % bolovanje . Mene zanima dali mogu dobiti kakvu odštetu .Zaboravila sam napomenuti da ja nisam kriva a nesreću je skrivio stranac toćnije iz Njemačke Alianz osiguranje.

dali da pokrećem pitanje odštete ili mi se to ne isplati, ne znam kako to ide sa strancima .
Helgi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 14:54   #2477
Quote:
Helgi kaže: Pogledaj post
nesreću je skrivio stranac toćnije iz Njemačke Alianz osiguranje.

dali da pokrećem pitanje odštete ili mi se to ne isplati, ne znam kako to ide sa strancima .
Naravno da se isplati, prijavi štetu HUO-u, a oni će vjerojatno to dati hrvatskom allianzu da riješi.
Švabe nećeš čuti ni vidjeti.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 15:25   #2478
hvala na brzom odgovoru !
Helgi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 15:42   #2479
Quote:
Helgi kaže: Pogledaj post
poštovani1
prije tri tjedna sam imala prometnu nezgodu sa lakšim povredama .Hitna me odvezla sa mjesta nesreće gdje su mi u bolnici slikali vrat i rekil mi da imam frakturu cII kralješka .Dobila sam odmah ovratik i proslijedili me hitno neurokirurgu koji je rekao da moram na CT .i to sam odradila .Sad na svu sreću nemam frakturu ,ali imala sam strašne bolove ,trzaje ruke i jednog dijela kralježnice.pretrpjela sam ogroman stres ,nezgoda se dogodila na povratku sa posla kući .Dobila sam 100 % bolovanje . Mene zanima dali mogu dobiti kakvu odštetu .Zaboravila sam napomenuti da ja nisam kriva a nesreću je skrivio stranac toćnije iz Njemačke Alianz osiguranje.

dali da pokrećem pitanje odštete ili mi se to ne isplati, ne znam kako to ide sa strancima .
Naravno da se isplati. Još bi bilo dobro da ste popunili zeleni karton,pomoću njega možete izvršiti naplatu štete ukoliko je strano vozilo krivac u toj prometnoj nezgodi (a je). Stoji u duplikatu, i poželjno bi bilo da ste ga uzeli od stranca.
missm21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 16:39   #2480
Bila je policija napisala zapisnik i slikali na mjestu nesreće , došla kod mene u hitnu da naprave zapisnik i ,uzeli su sve podatke od stranca. Ja imam sve podatke od hitne i ostalih pretraga . Štetu sam već prijavila u svoje osiguranje i slikali su vozilo. mene zanima dali mogu dobiti odštetu za tjelesne ozljede i pretrpljeni strah ,čula sam da se trzajne ozljede vrata ne priznaju u stranim osiguranjima .
Helgi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.